HOTNEWS

Gorica i Sesvete remizirali i u drugoj utakmici u tjedan dana

Drugoligaški susjedi započeli su dvoboj u subotu od 9.40 ali i tada već po visokim temperaturnim vrijednostima. Što je susret više odmicao to su celzijusi rasli i bilo je zaista teško igrati. Svejedno, suparnici su odigrali vrlo dobru utakmicu a treneri su mogli dosta toga vidjeti u cilju slaganja kockica za udarnu momčad. Momčad Gorice zakljućila je jedan ubitačan trenažni ciklus uz test utakmice i noge su kod mnogih bile uočljivo teške. Susret je bolje otvorila Gorica. U 6. minuti Matošević je silovito krenuo sam na vratara Sesveta a onda nesebično gurnuo desno Pejiću koji je imao nečuvanu mrežu ali je u presudnom trenutku izgubio korak i zicer je otišao u nepovrat (koliko ih je samo otišlo na utakmici u Brežicama). Ipak već u 8. minuti Ante Serdarušić je pokazao kako se zabija. Najprije su Jančetić, Matošević i Pejić na desnoj strani napravili pomutnju u gostujučoj obrani a onda je uposleni Serdarušić majstorski i lukavo pucao u kretanje igrača u bloku i lopta im je iza leđa uletjela u mrežu jer isti se više nisu imali šanse zaustaviti u kontra smjeru.

Gorica-Sesvete (11)

Nakon vodstva Gorice momci trenera Bezera i pomoćnika Jakirevića krenuli su u ofenzivu i pravo je čudo što sve nisu realizirali. Skinuo je Toni Šušković projektil Meseca malo iskosa (12. minuta), zicer Banoviću na asistenciju China (26), obranio bravurozno Matovini udarac (27) i zicer (29). U 45. minuti Postonjski je opalio volejčinu sa 25 metara (zapljeskao je i strateg Milinović), a Šarlija je još jednom dokazao da je vrhunski vratar. Nakon odmora Sesvete su izjednačile u 56. minuti. Ante Aralica silovito i hrabro probio se polulijevo i onda prizemno pogodio a nije pomoglo ni hrabro polijeganje u blok vratara Žugaja. Do kraja susreta Aralica je uzdrmao gredu, tamnoputi napadač Gorice Cezar imao je priliku glavom, a vratar Gorice Kamenješavić u 75. minuti obranio je još jednu ozbiljnu situaciju pred svojim vratima pa je završilo 1:1.

Gorica-Sesvete (15)

GORICA – SESVETE 1:1 (1:0)

VELIKA GORICA Gradski stadion, pomoćno igralište. Gledatelja 80. Sudac: I. Antunović. Pomoćnici: Jerbić i I. Mihalj (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 1:0-Serdarušić (8), 1:1-Aralica (56).

GORICA: šušković, Jančetić, Krizmanić, J. Jurjević, Sumić, Postonjski, Lihić, Serdarušić, Pejić, Težak, Matošević (još su igrali: Žugaj, Kamenhašević, Dianežević, Tatar, Barišić, Čolić, M. Muhar, Cezar, Marina, Španja, Humeljak, Sedlaček, Soldo).
TRENER: Damir Milinović

SESVETE: Šarlija, Shin, Valentić, Jelić, Bosančić, Dučkić, Maloća, Šarić, Banović, Mesec, Matovina (još su igrali: Miletić, Pekčec, Samardžić, Bilić, Čosić, Jurjević, Novokmet, Posavec, Dešlić, Glasnović, Aralica, Valenta.
TRENER: Denis Bezer

HOTNEWS

‘Djeca imaju pravo sudjelovati u donošenju odluka koje ih se tiču’

Predsjednik Dječjeg vijeća Velike Gorice održao zanimljiv govor u kojem je prozvao odrasle

Predsjednik Dječjeg gradskog vijeća VG Matija Dražetić održao govor u Hrvatskom saboru na svečanoj sjednici povodom obilježavanja 30-te obljetnice Konvencije o pravima djeteta.

Matija je iznio svoje iskustvo sudjelovanja u Dječjem vijeću kao i iskustvo u donošenju EU deklaracije o dječjoj participaciji. Prozvao je odrasle, posebno one koji donose odluke da slušaju, ali i čuju što djeca govore i poručuju te da ih odrasli uključe u donošenje odluka koje se tiču djece. Matija je sjajno predstavio sebe, Dječje gradsko vijeće i svoj grad.

HOTNEWS

Polet bolji od Turopoljca

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 14. kolo

U turopoljskom derbiju Jedinstvene županijske lige domaći nogometaši Poleta uvjerljivom prezentacijom na Zvrniku riješili su pobjednika protiv Turopoljca iz Kuča. Kod vodećeg gola domaćih kapetanu Ivici Sučiću uveliko je pomogao Ivan Balenović od kojeg se lopta odbila u mrežu. Mladi domaći igrač Matej Robić podebljao je rezultat iz gužve u šesnaestercu krajem prve dionice dvoboja. Ipak kad je iskusni Sučić okomito proigrao Ivana Zagorca pred gol gostiju u 53. minuti, najbolji buševski strijelac loptu je majstorski poslao iza leđa vratara Turopoljca, kako se kasnije pokazalo za nedostižnih 3:0.

POLET (B) – TUROPOLJAC 3:0