Povežite se s nama

Vijesti

FOTO VIJEST Berbe grožđa po vinogradima Vukomeričkih gorica u punom jeku

Ovogodišnja vina bit će blaža s nešto manjom koncentracijom alkohola, ali zato s izražajnijim voćnim aromama

Objavljeno

na

Ovogodišnja berba grožđa u Vukomeričkim goricama započela ranije nego prijašnjih godina i to već početkom rujna. Većina velikogoričkih vinogradara berbu je započela ranijim sortama traminacem, muškatom, pinotom, souvignonom, chardonnayom. Berba će završiti drugom polovicom rujna, kada će se pretežito brati škrlet, graševina i rizling.

Foto: grozd-vg.hr

– Za ovogodišnju vinogradarsku godinu može se reći da je u mnogim vinogradarskim područjima Lijepe naše za vinogradare bila vrlo problematična i zahtjevna, kako vegetacijsko – klimatološki tako i tehnološki. Većina vinogradara nije zadovoljna količinom ubranog grožđa i količinom mošta. U ovogodišnjoj berbi grožđe nije ubrano u fazi pune zrelosti pa omjeri sladora i kiselina nisu bili zadovoljavajući, jer su šećeri bili manji, kiseline veće te se mošt mora doslađivati, a to znači da će vina biti blaža s nešto manjim alkoholima, ali zato izražajnijim voćnim aromama – rekao nam je Vlado Mikulčić, predsjednik Udruge vinara i vinogradara Grozd.

Foto: grozd-vg.hr

Najave

KUD Stari grad Lukavec poziva na veliki godišnji koncert

Objavljeno

na

Objavio/la

KUD Stari grad Lukavec održat će svoj tradicionalni godišnji koncert u subotu, 10. svibnja 2026. godine, s početkom u 19 sati, u Društvenom domu u Lukavcu.

Uz domaćine iz Lukavca, na pozornici će nastupiti i gosti iz Ogranka Seljačke sloge Buševec, koji će dodatno obogatiti program.

Koncert počinje u 19 sati, a ulaz je otvoren za sve koji žele provesti večer uz folklorni program.

Nastavite čitati

Sport

Dinamo opet u Turopolju: ‘Znamo tko je s druge strane, ali možemo iznenaditi’

Nogometaši Gorice u subotu od 16 sati dočekuju Dinamo, novog prvaka države koji će pokušati doći do treće uzastopne pobjede u Velikoj Gorici. Međutim, i Gorica ima svoje želje, planove i ambicije…

Objavljeno

na

Objavio/la

Tjedan dana nakon što je Gorica i matematički osigurala ostanak u ligi, a Dinamo i matematički osigurao novi naslov prvaka države, na našem stadion sudarit će se upravo Gorica i Dinamo. U ovih nepunih osam sezona, otkad je Gorica u najvišem rangu, igrali su naši nogometaši protiv Dinama utakmice raznih vrsta, pa čak i manje rezultatski važne od ove. Naime, iako je prvi cilj ostvaren, u goričkom taboru sve do samoga kraja neće odustati i od viših ciljeva poput, recimo, borbe za Europu. Četvrta Rijeka, naime, bježi pet bodova, a do kraja ih je još 12 u igri…

– Svi dobro znamo tko je i što je Dinamo, ali ja vjerujem u svoju momčad. Dinamo će sigurno doći maksimalno ozbiljan i siguran sam da “modri” žele pobjedu, a mi moramo biti spremni da će oni dominirati i svjesni smo da ćemo biti manje u posjedu nego inače – rekao je trener Mario Carević u najavi ovoga ogleda.

Svjestan je, naravno, da će se njegova momčad morati prilagođavati protivniku, jer nema druge u situacijama kad je sa suprotne strane najbolja momčad u državi. Međutim, recept postoji, još ga “samo” treba provesti u djelo.

– Morat ćemo se dobro braniti i trčati tranziciju. Budemo li u svom najboljem izdanju, nadam se da možemo iznenaditi – kazao je Carević, koji ni ovoga puta vjerojatno neće moći računati na sve igrače u svom rosteru.

– Kao i uvijek, ima ozljeda. Erceg vjerojatno neće moći konkurirati, ali vidjet ćemo još što će se događati do utakmice. Nadam se da će svi ostali biti spremni i jedva čekamo utakmicu – zaključio je Carević.

Njegov kolega i imenjak Kovačević dobro pamti posljednji posjet Turopolju, koji se dogodio ne tako davno.

– Zadnja utakmica u Kupu koju smo igrali, bila je jako zanimljiva. Svaku našu slabost Gorica je iskoristila i to ovoga puta moramo spriječiti. Vjerujem da ćemo to i napraviti i da ćemo biti pravi. Po meni čak oni imaju malo bodova koliko kvalitetno igraju. I tako je nekako cijele ove sezone. Što tiče gostovanja tamo, u zadnje dvije utakmice smo ih pobijedili, tako da se nadamo da će tako biti i ovog puta. Imaju iskusnu momčad, posebno tu veznu liniju, kolega Carević je to posložio dobro. Tu su Pozo, Pršir, Pavičić… Sigurno nam neće biti lako, ali mi gledamo samo sebe – kazao je Kovačević.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Najave

Besplatno predavanje u Gradskoj knjižnici – izazovi roditelja prijevremeno rođene djece

Objavljeno

na

Objavio/la

Povodom Međunarodnog dana roditelja prijevremeno rođene djece, Gradska knjižnica Velika Gorica organizira interaktivno predavanje posvećeno izazovima roditeljstva prijevremeno rođene djece, u srijedu, 6. svibnja u 18 sati, u Središnjem odjelu za odrasle.

Predavanje vodi Martina Stojanović, magistra socijalne pedagogije i edukantica logoterapije i egzistencijalne analize, koja će govoriti o traumama trudnoće i prijevremenog poroda, neskladu između očekivanja i stvarnosti te svakodnevnim izazovima s kojima se roditelji suočavaju.

Ulaz je slobodan i nije potrebna prethodna najava.

Nastavite čitati

Kultura

Brass festival se nastavlja ! Četiri vrhunska trubača stižu u Veliku Goricu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POU Velika Gorica/FB

U utorak, 5. svibnja, ugostiti koncert četvorice istaknutih hrvatskih trubača i orguljaša Alena Kopunovića Legetina, u sklopu drugog dana 20. Velikogoričkog brass festivala. Koncert će se održati u crkvi Navještenja Blažene Djevice Marije s početkom u 20 sati.

Na programu festivala nastupaju Luka Buljan, prvi trubač Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, Mario Lončar, solo trubač Zagrebačke filharmonije, Petar Obradović, solo trubač Simfonijskog orkestra HRT-a te Dario Teskera, profesor trube na Muzičkoj akademiji u Zagrebu i Akademiji za glasbo u Ljubljani.

Uz njih će nastupiti Alen Kopunović Legetin, orguljaš, zborovođa i skladatelj.

Ulaz je besplatan za sve zainteresirane.

Foto: POU Velika Gorica/FB

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Pokupsko traži kandidate za općinska priznanja

Općina dodjeljuje četiri vrste priznanja: Povelju o proglašenju počasnog građanina, Priznanje za životno djelo, Grb Općine Pokupsko i Zahvalnicu Općine Pokupsko.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pavel Danilyuk/Pexels

Općina Pokupsko pozvala je građane, udruge i druge subjekte da do 10. svibnja 2026. dostave prijedloge za dodjelu javnih priznanja koja će biti uručena iduće godine, u sklopu obilježavanja Dana Općine.

Riječ je o redovitom postupku kojim se, sukladno Statutu Općine Pokupsko i Odluci o javnim priznanjima, vrednuju pojedinci i organizacije koje su svojim djelovanjem dale značajan doprinos razvoju i ugledu lokalne zajednice. Poseban naglasak stavlja se na postignuća u gospodarstvu, znanosti, kulturi, zdravstvu i socijalnoj skrbi, obrazovanju, sportu i tehničkoj kulturi, zaštiti okoliša te drugim javnim područjima.

Općina dodjeljuje četiri vrste priznanja: Povelju o proglašenju počasnog građanina, Priznanje za životno djelo, Grb Općine Pokupsko i Zahvalnicu Općine Pokupsko.

Prijedlozi se zaprimaju isključivo u pisanom obliku. Mogu se predati osobno u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Pokupsko, poslati poštom na adresu Trg Pavla Štoosa 15, 10414 Pokupsko ili dostaviti elektroničkom poštom na [email protected].

Detaljni uvjeti i procedura  dostupni su OVDJE.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno