FOTO Velika Gorica je bila nemoćna protiv Karlovca

15.04.2019. Velika Gorica – Prva B hrvatska odbojkaška liga – seniorke, skupina Sjever. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice očekivano su izgubile u tri seta protiv ekipe Karlovca, trećeplasirane ekipe na ljestvici, u odgođenoj utakmici iz 12. kola. Ovom utakmicom ekipe su okončale natjecateljsku sezonu 2018./2019.

Karlovčanke su već u 1. setu naglasile svoju premoć (6:10, 8:13), domaće su se približile na 15:17, ali nakon minute odmora trenerice Irene Zdjelar gošće su hitro (15:23) okončale prvu dionicu. Drugi set je bio posve jednosmjeran (2:8, 5:12, 8:24) sve do set lopte. Domaće su napravile 7:0 seriju i igračice Karlovca su iskoristile tek 8. set loptu za dobitak seta. U 3. setu identična slika iz prethodnog, serija vezanih pogrešaka domaćih igračica i lagano poentiranje Elle Badanjak i društva za maksimalnu pobjedu. Susret je trajao točno jedan sat.

Nakon završetka utakmice sudac Igor Pihler je u ime Hrvatskog odbojkaškog saveza uručio pehar i brončane medalje odbojkašicama Karlovca za osvojeno 3. mjesto u 1. B ligi.

Prva B hrvatska odbojkaška liga – seniorke, skupina Sjever, 12. kolo

OK Velika Gorica – OK Karlovac 0:3 (17:25, 15:25, 11:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 80. Ponedjeljak, 15.04.2019., 19:45 sati. Suci: Igor Pihler i Marin Maganić (oba Zagreb). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

VELIKA GORICA: Stela Mlinac (L), Ines Barukčić, Marija Vuglenović, Antonia Mlinac (L), Marija Uzelac (cap.), Nika Kovačević, Lea Meštrović, Matea Bukša, Martina Karlović, Magdalena Fabijanec, Lucija Jukić, Valentina Pavišić, Matea Fabijanec. Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

KARLOVAC: Gabrijela Brčić, Tjaša Malnar, Melani Brita Luketić, Dorotea Kolaković, Maja Prahović, Lara Maradin, Petra Banjavčić, Kristina Vuk, Tara Dujmović (cap.), Tea Šolić, Lora Grubešić, Dora Vrbanić, Ella Badanjak, Sanja Belobaba. Trenerica: Irena Zdjelar.

Rezultati 22. kola (13./14.04.2019.): HAOK Mladost II (Zagreb) –  OK Velika Gorica 3:0, OK Don Bosco (Zagreb) – OK Nebo (Zaprešić) 3:0, OK Olimpik II (Zagreb) – OK Karlovac 0:3, OK Kitro Varaždin – ŽOK Kaštel (Pribislavec) 3:0, OK Novi Zagreb – ŽOK Vrbovec 1:3, OK Medveščak (Zagreb) – OK Sisak 3:0. (14. kolo: OK Olimpik II – OK Sisak, 17. travnja 2019.)

Redoslijed: 1. Mladost II 63 (22 21 1 64:5), 2. Don Bosco 58 (22 20 2 63:18), 3. Karlovac 53 (22 18 4 57:20), 4. Nebo 45 (22 15 7 49:28), 5. Kitro Varaždin 41 (22 14 8 46:30), 6. Novi Zagreb 33 (22 11 11 41:36), 7. Kaštel 30 (22 9 13 38:44), 8. Vrbovec 23 (22 7 15 30:49), 9. Medveščak 16 (22 4 18 23:56), 10. Velika Gorica 14 (22 6 16 18:56), 11. Olimpik II 12 (21 5 16 21:55), 12. Sisak 4 (21 1 20 9:62).

Treći poraz Posavca i prva pobjeda Dubrave

18.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga, 5. kolo: NK Posavec – NK Dubrava. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred današnju utakmicu Posavec je imao veliki problem, jer mu je nedostajalo skoro pola startne momčadi zbog obveza na radnom mjestu. Ipak, domaći sastav je došao u vodstvo već u uvodnoj fazi utakmice kada je Denis Kučan iz gužve poslao loptu pod gredu. Izvedeno je još nekoliko obećavajućih akcija bez završne realizacije, a onda su gosti iz Dubrave Vrbovečke uspostavili ravnotežu i prijetili izjednačenjem. Stoper Krivan je iz slobodnjaka sa 30-tak metara u 36. minuti uhvatio vratara Turkovića na krivoj nozi i lopta je završila u donjem kutu za 1:1.

Nakon odmora momčad gostiju bila je bolja i u 63. minuti Crha je izvrtio domaću obranu i plasirao loptu u malu mrežicu za 1:2. Na suprotnoj strani udarci Krivaneka i Horvata zamalo su promašili okvir vrata. U 76. minuti Suša je iskoristio neopreznost domaće obrane i iz blizine pogodio za 1:3! U završnici je Babić efektno prebacio vlastitog vratara i pogodio mrežu za 2:3! Završni napadi domaćih nisu urodili plodom i gosti su radovali prvoj prvenstvenoj pobjedi.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 05. kolo

NK Posavec – NK Dubrava 2:3 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 50. Srijeda, 18.09.2019., 17 sati. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Josip Očić (Bunjani) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – De. Kučan (5), 1:1 – Krivan(36), 1:2 – Crha (63), 1:3 – Suša (76), 2:3 – Babić (85-ag).

POSAVEC: Turković (od 46. M. Kučan), Lacković, Župetić, A. Breščaković (cap.), S. Budinski, Bencek, De.Kučan (od 78. Andrišević), Smolko (od 68. Ivančić), Vranek (od 80. Andrišević), Radman, Ščrbak (od 50. Horvat). Trener: Mario Črljenec.

DUBRAVA: Jantoljak, Krivan, Grbavac, Babić, Fulir, Crha, Suša, Koren, Grgić, Mesarić (od 82. Gajšek), Ronjak. Trener: Zdenko Dimović.

Kupa, Donja Zelina i Gaj maksimalni

U 3. kolu 2. ŽNL istok derbi Gaj-Donja Zelina

Druga županijska liga istok, kao sedmi posljednji rang nogometa u Hrvatskoj, ima 10 klubova istočnog dijela Zagrebačke županije. Predstavnici NS Velika Gorica su Kupa iz Pokupskog i Turopolje iz Turopolja. Igra se dvokružno a 1. kolo odigrano je 7. 8. rujna.

Rezultati: TUROPOLJE: Turopolje-Kupa 1:7, NOVA KAPELA: Croatia-Mladost Obedišće 7:0, TUČENIK: Graničar-Donja Zelina 3:4, BREZINE: Mladost-Sloboda 0:8, SEOCE: Gaj-Žabnica 2:0. Drugo kolo, 15. rujna: POKUPSKO: Kupa-Žabnica 9:0, GRADEC: Sloboda-Gaj 1:2, PAUKOVEC: Donja Zelina-Mladost Brezine 7:0, OBEDIŠĆE: Mladost-Graničar 3:3, TUROPOLJE: Turopolje-Croatia 0:0. Poredak nakon 2. kola: 1. Kupa 6 bodova, 2. Donja Zelina 6, 3. Gaj 6, 4. Croatia 4, 5. Sloboda 3, 6. Graničar 1, 7. Turopolje 1, 8. Mladost Obedišće 1, 9. Žabnica 0, 10. Mladost Brezine 0.

Treće kolo igra se 21. i 22, rujna od 16,30 a sastaju se: Croatia-Kupa, Graničar-Turopolje, Mladost Brezine-Mladost Obedišće, Gaj-Donja Zelina i Žabnica-Sloboda.

Gorica pobijedila Lekenik i izmamila osmijehe na dječja lica

ŠNK Lekenik proslavio je 90. rođendan kluba, između ostaloga, i prijateljskom utakmicom protiv prvoligaša Gorice. Pobijedili su gosti 4-0, iako bez glavnih snaga na terenu, a u svemu tome posebno su uživala djeca iz omladinskog pogona Lekenika…

Općina koja samo administrativno nije “naša”, jer Lekenik je dio Turopolja, slavila je 90. rođendan svog nogometnoga kluba. ŠNK Lekenik osnovan je 1929. i od tad djeluje sa svojim usponima i padovima, da bi rođendan dočekao kao član prve županijske lige. Prevedeno, šestog ranga natjecanja. I nekako je logično bilo da se na proslavu rođendana pozove klub iz svoga grada, koji je u posljednjih godinu i pol dana doživio ogroman rast i napredak u svakom smislu. HNK Gorice se, naravno, odazvala, kompletna momčad se okupila na simpatičnom malom stadionu u Lekeniku, a igrali su oni koji su odmarali ovog vikenda.

Gorica je tako na noge slavljeniku istrčala s Čovićem na golu, Špičićem, Ćelićem, Ljubisavljevićem, Krizmanićem, Babecom, Maločom, Sukom, Dvornekovićem, Mathieuom i Zwolinskim. Ušli su naknadno i Južnokorejci Kwak i Kang, kao i juniori Čepo, Zorica, Išek i Brkić, a Minjae Kwak zabio je i gol. Pogađali su još i Dvorneković, Babec te Zorica za konačnih 4-0.

A za to vrijeme na tribinama su uživala – djeca. Dio njih iz omladinske škole Lekenika imao je priliku izaći na teren s igračima Gorice, pri čemu se možda i najbolje vidjelo u što se naš klub pretvorio. Ta djeca, naime, znaju tko je i što je Gorica, znaju tko je Dvorenković, znaju i da ga zovu Nindža, znaju i Cherifa, i Musu, i Lovrića… Svakih nekoliko minuta netko bi od dječaka ili djevojčica iz Lekenika došlo do igrača i zamolili ih za “selfie”, izgledalo je kao da su igrači Gorice prve zvijezde. I voljet će ih, prema svemu sudeći, još i više, budući da su im na kraju utakmice poklonili majice s obilježjima kluba.

– Čiju si ti dobio? Od Cherifa? Ja od Špičića! – dovikivali su se klinci, sa širokim osmjesima na licima.

Cijela ova nogometna fešta počela je izlaskom najstarijih živućih igrača Lekenika na centar igrališta, gdje su se fotografirali s igračima obje momčadi, nakon čega je i predsjednik Gorice Nenad Črnko vodstvu domaćina uručio dres s brojem 90, a završila je – finom klopom. Kao što je i red u ovakvim prigodama, večera za goste bila je spremna čim je utakmica završila, gulaš se krčkao sve to vrijeme i došao na stol u najboljem izdanju…

Treneru Gorice Sergeju Jakiroviću, osim kao teambuilding, ovu utakmicu iskoristi i kao priliku da minutažu dobiju igrači koji su manje igrali, ili nisu uopće igrali protiv Lokomotive. Atmosfera je bila slavljenička, protivnik skroman kvalitetom, ali lijepo je bilo vidjeti da je Suk razigran nakon pauze od tri tjedna, da se svidio Babec… Već u subotu se ide u goste Slaven Belupu, na novi teški izazov. I zato je baš dobro došla ova ugodna večer u gostima kod prijatelja.