FOTO HNK Gorica – vrlo dobar nogomet za početak

16.05.2020. Velika Gorica. HNK Gorica – interna trening utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorički prvoligaš je četvrti pripremni tjedan završio internom utakmicom (2×25 minuta) sa trenutno raspoloživim igračkim kadrom. Trener Valdas Dambrauskas sa svojim pomoćnikom Sašom Sabljakom odredio je dvije momčadi, koje su bile otprilike podjednako izbalansirane.

Nakon tridesetminutnog zagrijavanja na pomoćnom terenu, igrači su se preselili na glavni teren gdje su, uz suđenje Ivana Antunovića i njegovih pomoćnika, prezentirali vrlo dobar nogomet. Početak je već naznačio da su igrači u crvenim dresovima rastrčaniji i dominirali su u sredini terena. Hamad, Suk i Gadže bili su češće u posjedu lopte, inicirali su akcije po bokovima i u dvije minute su svoju premoć realizirali s dva pogotka.

Prvo je Mudrinski u 8. minuti nakon poduže akcije više igrača ubačaj Čabraje sigurno proslijedio u donji kut za 1:0. Drugom pogotku prethodila je akcija kroz sredinu i preko desnog boka, ubačaj Suka na drugoj vratnici dočekao je Šroler i zakucao loptu u suprotni kut za 2:0. Suk je u 15. minuti propustio realizirati veliku šansu za tri pogotka razlike.

U prvoj minuti nastavka igrači u crnim dresovima pogotkom Periše smanjili su na 2:1 i nekoliko početnih minuta diktirali su zbivanja na terenu. ‘Crveni’ su se ipak probudili i u 40. minuti Gadže je udarcem glavom gađao suprotni kut za odličnu intervenciju Išeka. Pogrešku ‘crnih’ u šesnaestercu iskoristio je Dvorneković i prizemnim udarcem u 45. minuti postavio konačni rezultat.

Za utakmicu nisu bili spremni rekonvalescenti: Lovrić, Čanađija, Jovičić, Maloča i Špikić.

HNK Gorica – Interna trening utakmica (2×25 min.)

Velika Gorica. Gradski stadion, glavni teren. Sudac: Ivan Antunović. Strijelci: 1:0 – Mudrinski (8), 2:0 – Šroler (10), 2:1 – Periša (26), 3:1 – Dvorneković (45).

HNK Gorica (crveni), 4-2-3-1: Kahlina – Musa, Čelić, Moro, Čabraja – Suk, Gadže – Dvorneković, Hamad, Šroler – Mudrinski (Bakula). Trener: -.

HNK Gorica (crni), 4-2-3-1: Čović (Išek) – Spudić, Steenvoorden, Krizmanić, Kovačić – Babec, Kalik – Periša, Maslowski, Golubickas – Ndiaye. Trener: -.

Postani rukometašica! Nova runda upisa u Udarnikovu školu rukometa

Ženski rukometni klub Udarnik ponovno trenira, a uz to i poziva nove članice. Traže se nove mlade rukometašice u dobi između osam i 14 godina, koje se upisuju u tri kategorije

Sport se vratio, na opće veselje sportašica i sportaša, željnih druženja, treninga, natjecanja… Iz sportski neprirodnog okruženja dvorišta, stubišta ili dnevnih boravaka vratili su se na igrališta i u dvorane, a među takvima su i cure iz Udarnika. Čim su to nadležne službe dozvolile, vratile su se treninzima.

Trenirat će se na betonskom igralištu pokraj Gradske dvorane, ali i u samoj dvorani, a u klubu se nadaju da će nakon izlaska iz karantene dobiti i nove članice.

“UPISI U TIJEKU!!”, objavio je klub, uz kraći opis detalja.

Poziv se odnosi na djevojčice od osam do 14 godina, a nove mlade rukometašice upisivat će se u tri kategorije – djevojčice (2006./07. godište), mlađe djevojčice (2008./09. godište) i mini rukomet (2010. – 2012. godište). Bit će zanimljivo vidjeti koliko se djevojčica doista “zakačilo” na rukomet u ovom vremenu kad se uglavnom ostajalo doma. Ako nikako drukčije, preko snimki starih utakmica reprezentacije, Zagreba, Metkovića, Podravke…

Sve djevojčice koje se žele baviti sportom imaju tako priliku želju i ostvariti u jednom lijepo posloženom klubu, s obiteljskom atmosferom, s educiranim trenerima… Pomoći će možda i činjenica

Kultura

FOTO Juniori Megablasta prvaci Europe u break danceu

19.05.2019. Rimini, Italija. Plesni klub Megablast najbolji u Europi. Foto: PK Megablast

Na današnji dan prije godinu dana cityportal.hr objavio je slijedeći prilog:

”Iz Plesnog kluba Megablast javili su nam sjajnu vijest – njegova juniorska break dance grupa osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Italiji (Rimini, 19.05.2019.) – IDO European Hip Hop Battle & Break Dance Championships. Osim super rezultata zlatne grupe vrlo dobri rezultati ostvareni su i u pojedinačnoj konkurenciji: Karlo Dobrinčić-Karlito (4. mjesto), a 5. mjesto Barbara IveljićBarbi, Franka Meštrović-FM i Fran Vodopija-H2O.”

Prve noćne utakmice u Novom Čiču

Pioniri kao ponos Dinama Hidrel

U srijedu 29. rujna 2004. godine u Novom Čiču odigrane su prve noćne utakmice u povijesti Dinama Hidrel a i šire u Turopolju. Glavnu utakmicu odigrali su stariji pioniri Dinama Hidrel i Udarnik Kurilovec. Utakmice je započela u 21.00 sat u vrijeme igranja lige prvaka. Trener Udarnika Senad Harambašić doveo je 35 igrača pa je posložio tri momčadi a svaka je odigrala poluvrijeme jer se igralo tri puta po 25 minuta. U prvoj rundi gosti su bili bolji i poveli 3:1. Preostale dvije dionice pripale su odličnim dinamovcima koji su popravili igru i realizaciju te preokrenuli na konačnih 4:3 za modre. Strijelci za goste bili su Novosel (2) i Župetić a za domaće dvostruki strijelci Vinko Mostina i Mario Kajinić. U predigri limači Dinama Hidrel pobijedili su selekciju škole nogometa bivšeg igrača Radnika Krešimira Marušića 3:0 a zabili su Ivan Marić (2) i Marko Šantek.

Inače, pioniri Hidrela bili su tada vodeći u prvenstvu NS Velika Gorica a na kraju su i osvojili prvenstvo. Statistika govori da su dinamovci imali 21 pobjedu uz tri remija. Gol razlika 146:12!!! Tijekom prvenstva prvoj momčadi priključivani su i oni mlađi igrači pa su za titulu zaslužna 30 igrača. To su: Gligorević, M. Zubek (vratari), Mihordin, Bašić, Tomasović, Matija i Josip Jeleć, Varivoda, Perečinec, Matovinović, A. Kajinić, Filipović, Matic, Marić, Fabijančić, Matić, Gučić, Filip Đuksi, Bajtela, Lozančić, Mačinković, Dragojević, Juha, Slivak, Iveša, Balenović, Matijević, Đurašić, Brnadić i Sverić. Mario Kajinić, današnji trener seniora, odigrao je samo jesensku dionicu i postigao 40 pogodaka od 83 postignuta te na poziv Udarnika preselio u Kurilovec.

U jesen 2003. na utakmici seniora u Novom Čiču bila su Ivan Anić i Ivan Drobnjak, susjedi nedaleko igrališta a tada jedini živi od osnivača lokalnog NK Dinama (u međuvremenu oba su preminuli). Gornji tekst objavljen je u Čičkim novostima u prosincu iste godine.