FOTO HNK Gorica na pripremama u Medulinu

HNK Gorica je od prošle subote na pripremama u Medulinu (3. – 10. veljače) i u okviru 1. međunarodnog turnira ‘Medulin Cup 2018’ odigrala je već dvije utakmice. Iako su obje utakmice izgubljene, trener Ivan Prelec nije previše nezadovoljan zbog toga i nudi logično objašnjenje: ”Plan za ove dvije utakmice je bio da svaki igrač u jednoj igra 60 minuta, a u drugoj 30 minuta, s razvojnim treningom nakon toga. To smo u smislu opterećenja u potpunosti realizirali.”

Govoreći o utakmici s prvoligašem Istra 1961 trener Prelec ju je analitički secirao: ”Jučerašnja utakmica je bila vrlo zahtjevna za nas, jer je došla u trenutku kada smo mi najumorniji (4. tjedan priprema), a igrali smo protiv protivnika koji je spreman za početak prvenstva i igrao je isključivo na rezultat. Zasluženo su nas pobijedili, ali je potrebno istaknuti da je razlika prevelika  obzirom na stanje na terenu. Momčadski smo u fazi obrane dobro djelovali i protivnik nije stvorio veći broj šansi, nego su drugi i treći pogodak došli kao posljedica naših  individualnih pogrešaka. Takve pogreške se mogu u ovoj fazi priprema tolerirati, obzirom na umor, ali u budućnosti  nam se to ne bi smjelo ponavljati. Vjerujem da smo na dobrom putu i slažemo priču tako da izgledamo najbolje na terenu kada to bude najpotrebnije.”

Posljednji suparnik Gorice na turniru je FK Olimpik iz Sarajeva.

1.međunarodni nogometni turnir ‘Medulin Cup 2018’

1.kolo

HNK Gorica – FK Žarkovo (Beograd) 0:1
HNK GORICA: Kahlina – Jančetić, Čagalj, Ljubisavljević, Čurek – Marina, Povoljnjak, Muhar – Humeljak, Sedlaček, Ojamaa (Igrali su od 60. minute: Veriga – Mchedlishvili, Žutić, Milanović, Smoljo – Krsnik, Mandura, Maslowski – Dvorneković, Matošević, Šipoš). Trener: Ivan Prelec.

2.kolo

HNK Gorica – NK Istra 1961 0:3
HNK GORICA: Veriga, Milanović, Smoljo, Matošević, Dvorneković, Šipoš, Žutić, Mandura, Michdishvilli, Maslowski, Krsnik (još su igrali: Kahlina, Čurek, Čagalj, Jančetić, Muhar, Ojamaa, Ljubisavljević, Humeljak, Sedlaček, Povoljnjak). Trener: Ivan Prelec.

ISTRA 1961: Iveša (od 46. Ćorić), Prelčec (od 76. Franić), Zgrablić (od 76. Bilić), Prce (od 76. Sumić), Čuljak (od 76. Radetić), Halilović (od 76. Oh), Jakić (od 46. Krznarić), Maksimović (od 76. Badrov), Vojnović (od 76. Jacques), Ottochian (od 60. Jalinous), Antunović (od 60. Kerić). Trener: Darko Raić Sudar.

U srijedu veliki derbi na SRC Udarnik, stiže Trnje

Lukavec u lovu na lidera Ravnice, Gradiće želi stepenicu više gdje je treći Zagreb

Autor

Danas, u srijedu, 21. travnja dio naših amaterskih klubova iz Turopolja igra prvenstvene utakmice. Veliki derbi treće ligaša igra se u Kurilovcu gdje na SRC Udarnik stiže Trnje. Podsjetimo, vodeći Jarun ima 54 boda, Kurilovec 52, a treće Trnje samo bod manje. Jarun ide u Lučko na noge momčadi koju vodi naš trener Perica Vidak, pa su u konačnosti moguće mnoge kombinacije oko ishoda i plasmana spomenute trojke. Jedna je i da vrh opet osvoji Kurilovec.

U rangu niže, Lukavec igra doma kontra Moslavine iz Kutine i može do tri boda. Hoće li se bodovima približiti vodećim Ravnicama, ovisi opet o njenom rezultatu u gostima. Isto vrijedi i za Gradiće. Naši realno mogu do bodova, a hoće li to biti dovoljno da se prestigne treći Zagreb, u nogama je negdašnjeg prvaka države koji također igra kao gost. Dinamo je u Obrežu favorit kontra Mladosti iz Zaboka, a Odra u borbi za bijeg prema sredini redoslijeda, mora u Glinu.

3. HNL središte, 24. kolo

Kurilovec – Trnje (SRC Udarnik, 17.00)

4. HNL središte, 23. kolo

Lukavec – Moslavina Kutina (Lukavec, 17.00)

Gradići – Straža (Gradići, 17.00)

Dinamo – Mladost Zabok (Odranski Obrež, 17.00)

Banovac – Odra (Glina, 17.00)

Delfi ušao s klupe i spasio bod u Šibeniku

Nogometaši Gorice odigrali su 1-1 u gostima kod Šibenika u 30. kolu HT Prve lige. Šibenčani su poveli u završnici prvoga dijela, a bod je našem prvoligašu donio Younes Delfi u 87. minuti

Već smo naviknuti da u sastavu Gorice nema Joeya Suka, jednog od ključnih igrača, nije više toliko neobično da nema i Kristijana Lovrića, prvog strijelca i asistenta, a za utakmicu u Šibeniku nije bilo ni kapetana Aleksandra Jovičića. Takva Gorica, mlada i u lošem nisu, bez dovoljno samopouzdanja, došla je na noge jedinom protivniku u HNL-u protiv kojega nikad nije ispustila ni boda. Unatoč tom podatku, bilo je jasno da će ovo biti izuzetno zahtjevno gostovanje, a upravo takvo je i ispalo… Pobjeda za mir opet nije stigla, ali barem je poraz izbjegnut u samoj završnici.

Već nakon 45 sekundi Šibenik je imao prvu priliku na utakmici i dalo se naslutiti da slijedi teško poluvrijeme. Imala je Gorica u njemu i svoje prilike, glavom su pokušavali i Josip Mitrović, i Dario Špikić, i Krešimir Krizmanić, ali samo je Mitrovićev pokušaj bio barem donekle konkretan. Upravo je toga, konkretnosti, Gorici i ovoga puta najviše nedostajalo. U završnoj trećini terena, ali i kod svakog dodavanja, kod svakog duela… Uvijek je to nekako ispadalo – zamalo. I uzaludno.

Šibenik je imao nešto konkretnije šanse, nešto odlučnija rješenja, a gol su zabili dvaput. Oba puta isti igrač, Suad Sahiti, a za Goricu u tom slučaju postoje dobra i loša vijest. Dobra je da je onaj prvi, iz 30. minute, poništen zbog zaleđa, a loša da onaj iz 40. minute, nakon asistencije kapetana Marka Bulata, nije… I Šibenik je nakon 45 minuta zasluženo vodio. Svoj subjektivnosti unatoč, teško je reći da je Gorica zaslužila nešto više.

S prvim izmjenama trener Siniša Oreščanin čekao je do 60. minute, kad su Ognjen Mudrinski i Younes Delfi zamijenili afrički dvojac iz navale, Senegalca Matara Dieyea i Liberijca Sylvanusa Nimelyja. Malo nakon toga nešto se konkretnije konačno počelo događati pred šibenski golom, uključujući i jako dobru šansu za Josipa Mitrovića, u kojoj je ofenzivac Gorice pucao nedovoljno precizno, ravno u golmana.

Kako se primicao kraj utakmice, Gorica je sve više pritiskala, stezala obruč oko šibenskoga gola, a domaćin se mogao samo braniti “autobusom u šesnaestercu”. Pritisak i velika želja konačno su naplaćeni u 87. minuti, koji trenutak nakon što je domaći igrač Marcos Mina isključen zbog drugog žutoga kartona. Jurica Pršir izveo je korner s desne strane, a Younes Delfi, koji je odigrao posljednjih pola sata, skočio je više od ostalih i glavom pogodio za prvi gol Gorice nakon više od 260 minuta nogometa.

Pokušala je Gorica do kraja uzeti i puni plijen, tražila način kako doći do drugoga gola, no nije išlo. Bod je u džepu, niz utakmica bez pobjede sad je na sedam, a nova prilika da ga se prekine stiže u subotu, zajedno s Lokomotivom, koja gostuje u Velikoj Gorici.

ŠIBENIK – GORICA 1-1
ŠIBENIK. Stadion Šubićevac. Bez gledatelja. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Luka Pušić (Zagreb) i Dejan Vuković (Zagreb). VAR: Duje Strukan (Split). AVAR: Vedran Đurasek (Sisak).
STRIJELCI: 1-0 S. Sahiti (40), 1-1 Delfi (87)
ŠIBENIK: Rogić – Pajić, Batarelo (od 86. Rak), Schildenfeld, Kvesić (od 76. Bilić) – Mesa (od 76. Alimi), Ćurić, Bulat – S. Sahiti (od 63. Mina), E. Sahiti (od 76. Todoroski) – Jurić. Trener Sergio Escobar.
GORICA: Banić – Musa, Steenvoorden, Krizmanić, Keita – Babec, Pršir – Špikić (od 76. Dvorneković), Nimely (od 60. Delfi), Mitrović – Matar (od 60. Mudrinski). Trener Siniša Oreščanin.
ŽUTI KARTONI: Pajić, Bulat, Mina (Šibenik), Steenvoorden, Krizmanić, Nimely, Musa, Delfi (Gorica)
CRVENI KARTONI: Mina (Šibenik)

Autor

20.04.2021. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 21. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odigranih utakmica 21. kola prvenstva Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, došlo je do smjene na vodećoj poziciji! Do ovog kola vodeći Mraclin na svom terenu iznenađujuće je odigrao samo neodlučeno s Lukavcem (3:3) i prepustio 1. mjesto u trenutnom poretku Mladosti iz Obrezine (pobjeda protiv Bune 4:0).

Strijelci su opet  bili vrlo raspoloženi, postignuta su 34 gola na 8 utakmica, najviše u Mičevcu gdje je Klas sa 6:1 bio bolji od Kurilovca.

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica 2020./2021., 21. kolo

Rezultati 21. kola (16./19.04.2021.): Gradići – Hruševec (Donji Hruševec) 0:1, Dinamo (Novo Čiče) – Vatrogasac (Kobilić) 4:1, Lekenik – Ban Jelačić (Vukovina) 4:1, Mraclin – Lukavec 3:3, Lomnica (Donja Lomnica) – VG Boys 3:1, Mladost (Obrezina) – Buna (Mala Buna) 4:0, Klas (Mičevec) – Kurilovec 6:1, Gorica – Mlaka (Velika Mlaka) 2:0. Odgođena utakmica: Hruševec – Buna 0:3 (16. kolo, 16.04.2021.)

Redoslijed nakon 21. kola: 1. Mladost 53 (21 17 2 2 67:23), 2. Mraclin 52 (21 16 4 1 71:26), 3. Gorica 49 (21 16 1 4 78:32), 4. Mlaka 40(-1) (21 12 5 4 54:33), 5. Klas 38 (21 11 5 5 58:28), 6. Buna 37 (21 11 4 6 50:31), 7. Lekenik 33(-1) (21 10 4 7 52:40), 8. Lukavec 29 (21 8 5 8 40:51), 9. VG Boys 25 (21 7 4 10 30:33), 10. Ban Jelačić 23 (21 6 5 10 34:54), 11. Kurilovec 19 (-1) (21 5 5 11 31:54), 12. Lomnica 21 (21 6 3 12 42:49), 13. Dinamo 20 (21 5 5 11 30:48), 14. Hruševec 18 (21 5 3 13 18:44), 15. Vatrogasac 7 (21 1 4 16 28:76), 16. Gradići 7 (21 2 1 18 18:77). Odgođena utakmica: Hruševec – Buna 0:3 (16. kolo, 16.04.2021.).