FOTO Dvije pobjede ŽRK Udarnik

Startalo prvenstvo međužupanijske lige

Iz Ženskog rukometnog kluba Udarnik izvijestili su kako djevojčice godišta 2006/2007 i ove sezone, koja je startala prošlog vikenda sudjeluju u međužupanijskoj ligi za 2006. godište.

„Većina ekipe nastupala je u istoj ligi i prošle sezone (naša prva sezona velikog rukometa za spomenuto godište), te smo završile na 15. mjestu od 24 ekipe koje su sudjelovale. Prije početka ove sezone našoj su se ekipi pridružile i tri djevojčice iz ŽRK Dubrave Marta Turkalj, Iva Štefan i Klara Petrašević. Također, preko ljeta zaposlili smo i novog šefa stručnog stožera naše škole rukometa, Sašu Vučića, koji je ujedno i glavni trener za ovu generaciju, a uz kojeg radi i trenerica Martina Vugrinović, koja ih je vodila prošlu sezonu“.

U 1. krugu MŽL 2006., djevojčice su ostvarile 2 pobjede i uzele 4 boda u Zaprešiću, pobijedile su ekipe Zaprešića 15:6 i Petrinje 9-7! Za Udarnik su igrale: Marta Turkalj, Ana Kovačević, Saša Detelić, Ela Detelić, Mia Polić, Ana Bevanda, Paola Gjuretić, Ivana Paviša, Ira Mikulin, Iris Maria Sedlar, Iva Štefan, Klara Petrašević, Lucija Horvatić i Veronika Vnučec.

„Naglašavamo da i dalje traju upisi u naše ekipe, te da se na svakom treningu možete upisati (ponedjeljkom i petkom od 19.30 u dvorani srednje škole, utorkom od 19.30 u gradskoj dvorani te četvrtkom od 21h u dvorani OŠ Hribar), a više informacija može se dobiti na 098/471 130!”, kažu iz ŽRK Udarnik.

FOTO Druga pobjeda rukometašica Udarnika

19.10.2019. Velika Gorica. 3.hrvatska rukometna liga Središte (ž), 03. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Udarnika su u 3. kolu 3.HRL Središte (ž) nadigrale ekipu Siska i zabilježile drugu prvenstvenu pobjedu, nakon što su u prvom kolu bile bolje od Dugog Sela 2. U drugom kolu bile su slobodne, jer je ekipa Dubrave odustala od natjecanja i prije nego što je počelo.

Dobrim dijelom u prvom poluvremenu Siščanke su bile u vodstvu (4:7, 6:9, 7:10), domaće su ipak uspjele mini serijom 4:0 preokrenuti rezultat (11:10) te se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom (11:11). Početkom drugog poluvremena vodstvo domaćih 15:12, izjednačenje 15:15 te ponovno vodstvo 16:15 u 42. minuti.

Na kraju ipak zaslužena pobjeda Udarnika u susretu u kojem su ekipe uzrastom izgledale kao da igraju u juniorskoj ligi. Jednako tako izgledale su i mlade sutkinje, koje su imale malo neobičan kriterij pri dosuđivanju sedmeraca, jer su u prvom poluvremenu za domaće dosudile jedan udarac sa 7m, a za gošće čak 7 penala?! Malobrojni gledatelji su se valjda već privikli na takav sudački ‘folklor’ i slične pojave na trećeligaškom rukometnom natjecanju.

Treća hrvatska rukometna liga Središte (žene) – 03.kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak 23:21 (11:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 19.10.2019., 13:30 sati. Sutkinje: Klara Kokša i Klara Petričević (obje iz Koprivnice). Nadzornik: Robert Juriša (Osijek).

UDARNIK: Lokas, Vučićević, Jambrešić, Sertić, Gvardiol, Burić, Kusanić, Kordić, Skrbin, Gujić, Cerovski, Jurić, Petković, Dunđerović, Štefanić, Crnolatac. Trener: Josip Mesnik.

SISAK: Kardaš, Ančić, Potkonjak, Briševac, Čavrak, Karagić, Dobrić, B.Nišević, Karanović, Paramin, M.Nišević, Hrnčić, Boltužić, Nurkić. Trener: Mato Vujnović.

Pobjede Gradića i Dinama Obrež

Kurilovcu bod u Krapini

Tri kluba iz Turopolja odradila su u subotu svoje prvenstvene runde. Trećeligaš Kurilovec remizirao je u Krapini kontra Zagorca 1-1. Krapinčani su poveli, a izjednačio je Humeljak u 69. minuti. Kurilovec je ostao trećeplasirani.

Ugodno su iznenadili četvrtoligaši Gradići i Dinamo Odranski Obrež. Gradići su slavili u Svetom Ivanu Zelini 3-0 ,golovima Igora Hajduka u 44. i 68. te Abazija u 87. minuti. Dinamovci iz Obreža su, pak, pobijedili u Sisku renomiranu Segestu 1-0, a zabio je Tomislav Janječić u 68. minuti.

FOTO Ceković brži od sirene za pobjedu Gorice

19.10.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 05. kolo: HRK Gorica – GRK Varaždin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dramatičan završetak utakmice između rukometaša Gorice i Varaždina koja je pogotkom Hrvoja Cekovića dvije sekunde prije isteka vremena završena pobjedom Goričana. Tijek utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, nije nagovještavao neizvjesnost sve do posljednje tri minute.

Gorica je prvo poluvrijeme okončala s 4 pogotka prednosti, prije isteka 39. minute imala je komotno vodstvo 25:18, a u 47.minuti semafor je pokazivao 28:24 i igrača više za domaće. Gosti su se ipak uspjeli približiti na 32:30 (56’50”) te s igračem manje čak i izjednačiti32:32 (59’26”)!! Zadnji napad nisu završili u 2. poluvremenu ubojiti Laljek odnosno Šafranko, lopta je upućena u ruke Cekoviću, koji je s krila pogodio za ipak zasluženu pobjedu.

Premijer liga rukometaša – 05. kolo

HRK Gorica – GRK Varaždin 33:32 (18:14)

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 19.10.2019., 19 sati. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 5, Ereš 1, Laljek 6(1), Negran 2, Šalić, Vrbić, Čavar 8(1), Žarković, Kraljević, Šafranko 7, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2, Ljubić 2. Trener: Andrija Nikolić.

GRK VARAŽDIN: Baranašić, Meštrić, Črnila, Špruk 1, Vujović 1, Trojko 4, Šagij 5, Vidaček 8(4), Puček, Budinski 4, Novak 7, Tači 1, Tompić, Kranjec 1. Trener: Damir Turković.

Sedmerci: Gorica 3(2), Varaždin 5(4). Isključenja: Gorica 8 min., Varaždin 16 min. Diskvalifikacija: Luka Trojko (3x2min.).