Dambrauskas: Navijači, imate zašto biti ponosni na naše igrače!

Bila je ovo vjerojatno i najbolja naša utakmica otkad sam došao u Goricu, konačnih 3-1 zapravo je i logičan rezultat s obzirom na to da smo dominirali u većem dijelu susreta, kaže trener Gorice Valdas Dambrauskas nakon impresivne pobjede protiv Hajduka

U trenutku kad je sudac Bebek označio kraj ogleda Gorice i Hajduka (3-1), trener Valdas Dambrauskas okrenuo se prema tribini, stisnuo šake i dozvolio emocijama da ga preplave. Imao je razloga uživati, biti ponosan…

– Odigrali smo jako dobru utakmicu, vjerojatno i najbolju otkad sam došao u Goricu. Imali smo kompaktnost i ideju, bili smo hrabri od prve minute, a to je neophodno kad igraš protiv momčadi kao što su Rijeka ili Hajduk. Rezultat je na kraju zapravo i prilično logičan, dominirali smo u najvećem dijelu utakmice, pogotovo u prvom poluvremenu. Bio sam doista ponosan zbog onoga što su moji igrači u tom razdoblju pokazivali – kazao je Valdas.

Jedina loša situacija iz ovih 90 minuta je ona pogreška u samom finišu prvog poluvremena, kad je Hajduk smanjio goričku prednost, ali sve što je nakon toga slijedilo razlog je za još veće zadovoljstvo.

– Primljeni gol u posljednjim trenucima malo nas je poremetio, ali kao što sam govorio kad sam stigao ovdje, kad smo počeli raditi na promjeni stila igre, uvijek je moguće dobiti takve golove. Mene posebno veseli to što primljeni gol nije utjecao na našu igru u drugom poluvremenu. Od prve sekunde nastavka željeli smo igrati na isti način, a to pokazuje koliko velika srca imaju ovi dečki, ali i koliko imaju potencijala. Čestitke navijačima Gorice, cijelom gradu Velikoj Gorici i svim ljudima, vjerujem da su ponosni na ono što smo pokazali – govorio je Dambrauskas.

Već u subotu Goricu čeka novi izazov, gostovanje u Puli kod Istre 1961.

– Kao što smo rekli nakon poraza od Osijeka, idemo iz utakmice u utakmicu. Nije na nama da gledamo tablicu, to moraju raditi oni koji su ispred nas, koji mogu izgubiti svoje pozicije. Rekao sam da ćemo imati svoje ambicije, da ćemo si postavljati ciljeve, koliko pobjeda želimo ostvariti, koliko golova zabiti… Moramo samo nastaviti s našim planom, s provođenjem naših ideja, a tako ćemo i raditi – naglasio je trener Gorice.

Slavlje Turopoljca, Poleta, Mladosti i Lomnice

Jelačić remizirao u Bregani, Kupa “popila” osam komada u Zdencima Brdovečkim…

Autor

U srijedu 15. rujna odigrano je 5. kolo prvenstva Jedinstvene županijske nogometne lige. Iznenađenja nije bilo, osim što je Kupa iz Pokupskog izgubila 8:0 u Zdencima Brdovečkim. Lider Turopoljac bez većih problema svladao je Klas iz Mičevca 3:0. Nakon nesretnog poraza u Bedenici, Polet je na svom Zvrniku dobio 2:1 kvalitetni Dinamo Jakovlje i malo se popeo na ljestvici bliže vrhu. Jelačić u Bregani nije zabio, ali nije ni primio. Mladost je u Obrezini očekivano pobijedila Strmec (2:1) a Lomnica doma Slogu iz Križa s 3:0. Ružno izgleda poraz Kupe 8:0 u Zdencima.

REZULTATI:

JŽNL, 5. kolo

Srijeda, 15. rujna 2021.:

Turopoljac – Klas 3:0 (Mlinarić, Čaić, Šteko a.g.)

Bregana – Jelačić Vukovina 0:0

Mladost – Strmec Bedenica 2:1 (Hercigonja i Ivančić za Mladost)

Vatrogasac – Kupa 8:0

Polet – Dinamo Jakovlje 2:1 (Marko Župetić i Stuparić za Polet)

Lomnica – Sloga Križ 3:0 (Arbanas 2, Leonardo Mostarlić)

Autor

15.09.2021. Velika Gorica, Vukovina. Prijateljska utakmica mladih nogometašica. ‘Reprezentacija Donjeg Turopolja’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prijateljska utakmica između Reprezentacije Donjeg Turopolja (kolokvijalni naziv) i ŽNK Agram (djevojčice do deset godina) odigrana je sinoć pod svjetlošću reflektora na igralištu SRC Ban Jelačić u Vukovini. Voditelj turopoljske selekcije bio je trener Tomislav Pedišić, a Agram je vodio trener Adrian Zrilić. Sudila je Iva iz Zagreba.

15.09.2021. Velika Gorica, Vukovina. Prijateljska utakmica mladih nogometašica. ŽNK Agram (Zagreb). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Djevojčice su oduševile u svemu – odnos prema igri, kombinacije, akcije, driblinzi, dueli, kontranapadi … Posebno oduševljava njihova brzina, neke od djevojčica su tako hitre da bi vjerojatno uspjele i u atletici, u sprinterskim disciplinama. Prije nego što su postigle prvi pogodak male Turopoljke su tri puta pogodile vratnicu, a onda su pogađale u serijama.

15.09.2021. Velika Gorica, Vukovina. Prijateljska utakmica mladih nogometašica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treneri su neprestano davali upute i često radili izmjene, tako da je tempo bio stalno ‘na najjače’. Roditelji su žestoko navijali i više se živcirali nego igračice.

Sastav domaće ekipe: Ana Malinović, Mia Šestok, Kaja Pedišić, Mia Hađevir, Lana Matejčić, Tena Krvarić (sve NK Ban Jelačić, Vukovina), Marta Kovačević, Jana Kovačić, Mia Jagustin (sve NK Turopolje, Turopolje) i Tara Trupčević (NK Vatrogasac, Kobilić).

Autor

Mladost je u 5. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige zabilježila pobjedu protiv Strmca (Bedenica) boljom igrom u drugom poluvremenu i odličnom predstavom Ivana Hercigonje. Igra oba suparnika u prvom poluvremena bila je za brzi zaborav, jer jedina konstanta bila je nepovezanost akcija i učestala kriva predaja lopte.

Konkretne stvari na travnjaku počele su se događati nakon trostruke izmjene u redovima domaće momčadi. Jedan od trojice koji je ušao u igru u 52. minuti bio je Ivan Hercigonja kojeg nismo dosad imali prigode gledati u dresu Mladosti. Hercigonja je u desetak minuta dodirnuo loptu dva-tri puta i onda je u samo tri minute prelomio rezultat u korist domaćina.

Prvo je u 64. pobjegao obrani, u situaciji ‘1 na 1’ prevario vratara, i iskosa pogodio mrežu za 1:0! Samo tri minute kasnije Hercigonja nezadrživo prolazi lijevom stranom do korner linije i oštro ubacuje pred vrata, a Marko Ivančić samo postavlja nogu i lopta je u mreži – 2:0! Gosti su minutu kasnije iskoristili neopreznost domaćih i smanjili na 2:1.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 05.kolo

NK Mladost – NK Strmec (Bedenica) 2:1 (0:0)

Obrezina. Igralište: ŠRC Obrezina. Gledatelja 70. Srijeda, 15.09.2021., 17 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Filip Ačkar i Štefo Bićanić (svi Dugo Selo). Delegat: Mario Grdenić (Križ). Strijelci: 1:0 – Hercigonja (64), 2:0 – M.Ivančić (67), 2:1 – Bičak (68).

MLADOST: Miklec, B.Ivančić, M.Tadić (cap.), Perić (od 52. Jelić), D.Bedeković (od 52. Hercigonja), M.Ivančić, Periša, Pejak (od 62. Sudec), Grdić (od 77. Smajić), Kos (od 52. Šorša), Hren. Trener: Romano Župetić.

STRMEC: Plantić, Kranjec, K.Šilinić, Bičak, Ž.Bedeković (cap.), H.Šilinić (od 56. Bobinec), Posavec, Antolković, Baček (od 78. Vuk), Trčak, Novački. Trener: Miroslav Vuksanić.