Bačurin u šestoj rundi izgubio meč protiv Dillana Whytea

Ivica Bačurin pružio je u subotu u londonskoj O2 Areni vrlo hrabar otpor britanskom teškašu Dillianu Whyteu u njegovoj prvoj borbi od poraza od Anthonyja Joshue.

Prve četiri runde gorički boksač dobro se kretao i branio, u petoj je počeo usporavati, a na kraju je prevladala snaga i Whyte je desnicom na ulasku u posljednju minutu šeste runde rušio Bačurina koji nije odgovorio na brojanje, javlja Croring.

Mraclin za čistu desetku

1. ŽUPANIJSKA LIGA – ISTOK , 5. kolo

Rezultat utakmice sve govori. Igrači Mraclina svog su protivnika razmontirali, nadigrali u svim segmentima nogometne igre i sasvim zasluženo ostvarili uvjerljiv trijumf. Već nakon prvog poluvremena bilo je pitanje koliko će golova završiti u mreži gostiju. Domaći igrači goropadni i nezaustavljivi, gosti potpuno izgubljeni. Od 10 golova čak 7 strijelaca, veseli u redovima momčadi sa Nove grabe. Kada utakmica završi 10:0 suvišno je podrobnije opisivati odnos snaga na travnjaku i tijek utakmice.

MRACLIN – OSTRNA 10:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Anić i Tišljar.

STRIJELCI: 1:0 – Augustić (11), 2:0 – J. Cvetnić (19), 3:0 – Augustić (30 – 11 m), 4:0 – Roginić (39), 5:0 – Desput (57), 6:0 – Desput (73), 7:0 – M. Kos (80), 8:0 – I. Kos (84), 9:0 – Desput (87), 10:0 – Jurić (89).

MRACLIN: Marić, Petravić (od 46. I. Kos), J. Domitrović, Babić, Bartolić, J. Dolibašić, J. Cvetnić (od 63. M. Kos), Onić (od 59. Cota), Roginić, Augustić (od 46. Desput), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

OSTRNA: Dominković, Lacković (od 46. Cik), Mandić, Radovac, Šego, Žarko (od 46. Jambrek), Habeić, Nestić, Kojundžija (od 79. Tokić), Mamut (od 73. Vešligaj), Sonarić. TRENER: -.

Ivan Zagorec briljirao protiv Samobora

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 5. kolo

Sjajnu nogometnu predstavu odigrao je buševski nogometaš Ivan Zagorec, gostima iz Samobora zabio je četiri gola od kojih je njegov prvi majstorski. Mrežu gostiju načeo je Mario Stuparić. Do poluvremena prvo iz slobodnog udarca sa kojih 25 metara buševski topnik Ivan Zagorec poslao je u rašlje, a desetak minuta kasnije na asistenciju Robića prije poentiranja zaobišao vratara gostiju. U nastavku nakon odmora nije se dugo čekalo na njegov treći gol za nedostižnih 4:0. Gosti iz Samobora uspjeli su smanjiti rezultat preko Lovrića i nakratko preuzeti blagu dominaciju. Brzom kontrom domaćih igrača iz 63. minute koja je rezultirala četvrtim golom sjajnog Zagorca potvrđena je zaslužena pobjeda Poleta. Samoborci su tri minute kasnije došli do još jednog smanjenja rezultata, jedna lopta koju je skrenuo domaći stoper Tičarić završila je u domaćoj mreži.
Polet nakon nedjeljnog kiksa u Laduču nastavlja pobjedama, ova protiv Samobora je četvrta ovojesenska.

POLET (B) – SAMOBOR 5:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: Jerbić. Pomoćnici: Šimunović i Aščić.

STRIJELCI: 1:0 – Stuparić (13), 2:0 – Zagorec (25), 3:0 – Zagorec (35), 4:0 – Zagorec (48), 4:1 – Lovrić (57), 5:1 – Zagorec (63), 5:2 – Tičarić (66 – ag).

POLET (B): Bradić, Baćan, Tičarić, Sovina, Stuparić, Dejanović, Matušin, Šastak (od 60. Brajković), Pejak, Zagorec (od 64. Sučić), Robić (od 73. Šafranić). TRENER: Mario Paviša.

SAMOBOR: V. Bišćan, Dilberović (od 46. Burić), Grgečić, F. Bišćan, Ibrahimović, Kleščić (od 67. Ivančević), Brčić (od 63. Kerep), Mamić (od 46. Koritnik), Bedeković, Lovrić, Cvok (od 46. Ašanin). TRENER: -.

Treći poraz Posavca i prva pobjeda Dubrave

18.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga, 5. kolo: NK Posavec – NK Dubrava. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred današnju utakmicu Posavec je imao veliki problem, jer mu je nedostajalo skoro pola startne momčadi zbog obveza na radnom mjestu. Ipak, domaći sastav je došao u vodstvo već u uvodnoj fazi utakmice kada je Denis Kučan iz gužve poslao loptu pod gredu. Izvedeno je još nekoliko obećavajućih akcija bez završne realizacije, a onda su gosti iz Dubrave Vrbovečke uspostavili ravnotežu i prijetili izjednačenjem. Stoper Krivan je iz slobodnjaka sa 30-tak metara u 36. minuti uhvatio vratara Turkovića na krivoj nozi i lopta je završila u donjem kutu za 1:1.

Nakon odmora momčad gostiju bila je bolja i u 63. minuti Crha je izvrtio domaću obranu i plasirao loptu u malu mrežicu za 1:2. Na suprotnoj strani udarci Krivaneka i Horvata zamalo su promašili okvir vrata. U 76. minuti Suša je iskoristio neopreznost domaće obrane i iz blizine pogodio za 1:3! U završnici je Babić efektno prebacio vlastitog vratara i pogodio mrežu za 2:3! Završni napadi domaćih nisu urodili plodom i gosti su radovali prvoj prvenstvenoj pobjedi.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 05. kolo

NK Posavec – NK Dubrava 2:3 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 50. Srijeda, 18.09.2019., 17 sati. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Josip Očić (Bunjani) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – De. Kučan (5), 1:1 – Krivan(36), 1:2 – Crha (63), 1:3 – Suša (76), 2:3 – Babić (85-ag).

POSAVEC: Turković (od 46. M. Kučan), Lacković, Župetić, A. Breščaković (cap.), S. Budinski, Bencek, De.Kučan (od 78. Andrišević), Smolko (od 68. Ivančić), Vranek (od 80. Andrišević), Radman, Ščrbak (od 50. Horvat). Trener: Mario Črljenec.

DUBRAVA: Jantoljak, Krivan, Grbavac, Babić, Fulir, Crha, Suša, Koren, Grgić, Mesarić (od 82. Gajšek), Ronjak. Trener: Zdenko Dimović.