Aluminij kao mušterija: Kako se čini, Goričani su spremni za Dinamo…

Nogometaši Gorice pobijedili su slovenski Aluminij 3-1 u prijateljskoj utakmici na svom travnjaku. Šest dana uoči dolaska Dinama u Veliku Goricu trener Sergej Jakirović može biti zadovoljan onime što su igrači pokazali protiv treće momčadi slovenskog prvenstva

Svijet HNL-a je na odmoru, svijet hrvatskog nogometa u iščekivanju nedjeljnoga gostovanja u Walesu, a svijet goričkog nogometa, “planet HNK Gorica”, formu održava treninzima i – utakmicama. U subotu poslijepodne u Veliku Goricu stigao je slovenski Aluminij iz Kidričeva, koji je u prošloj prvenstvenoj stanci ugostio Goričane na svom travnjaku, a završilo je identičnim ishodom. Konkretno, pobjedom Gorice. Aluminij dijeli drugo mjesto u slovenskom prvenstvu, primio je samo sedam golova u 13 kola, ali u ovih 90 minuta primio je dva.

U izostanku standardne lijeve strane terena, Čabraje i Lovrića, kao i Hamada, koji je ovih dana dio iračke reprezentacije, trener Sergej Jakirović izveo je ovakav sastav: Kahlina – Musa, Ćelić, Jovičić, Krizmanić – Marina, Čanađija – Dvorneković, Suk, Mathieu – Ndiaye. I dominirala je Gorica u prvom poluvremenu, stvarala pritisak i šanse, često držala protivnika u šesnaestercu, a dvije najveće šanse, prave zicere, zapucao je Cherif Ndiaye. Ispravio se Senegalac u završinici prvog poluvremena, kad je na asistenciju mladog Kreše Krizmanića konačno doveo Goricu u vodstvo.

U nastavak je Jakirović ušao s osam novih igrača, priliku su od početka drugog dijela dobili Čović, Ljubisavljević, Špičić, Periša, Babec, Maloča, Steenvoorden i Zwolinski, a u 60. minuti ušao je i Šroler, povratnik nakon duge pauze. Promijenio je Jakirović i sustav, zaigrao s trojicom u zadnjoj liniji, a Nizozemca Matthewa Steenvoordena, inače braniča, gurnuo je u vezni red. I izgledalo je to jako dobro, odigrao je Steenvoorden impresivnih 45 minuta, a sve je začinio golom za pobjedu u 78. minuti. Potegnuo je s nekih 18-19 metara i lijepo pogodio u kut gola Aluminija, koji je osam minuta prije toga izjednačio, i to nakon kornera.

Sačuvala je Gorica pobjedu do kraja, a izvedba igrača dat će treneru Jakiroviću puno razloga za razmišljanje uoči ogleda s Dinamom u petak. Ima dva sustava koja funkcioniraju, ima igrače koji mogu igrati na više opcija, nema većih problema s ozljedama… Iskombinirat će se nešto u Jakirovu laboratoriju, u to smo sigurni, a ovom provjerom definitivno može biti zadovoljan. Šest je dana ostalo do velikog ogleda s prvakom države, izazov koji Goričani zasad nisu uspjeli preskočiti. Šesti pokušaj dočekuju u itekako zadovoljavajućem izdanju.

Novi poraz Kurilovca za treće mjesto

Samo remi Lukavca, Gradići “petardom” ispratili Stražu u Hum na Sutli

Autor

U srijedu, 21. travnja, igrane su prvenstvene utakmice 3. i 4. HNL središte. Trećeligaš Kurilovec je proljetos dugo pobjeđivao, a onda je dva puta zaredom poražen (treće posrtanje bilo je od Lukavca u kup natjecanju). Derbi kola igran je na SRC Udarnik, a Trnje iz Zagreba je slavilo 0:1 zgoditkom Antonija Marić u 70. minuti utakmice. Zanimljivo, istovremeno je Lučko trenera Perice Vidaka 5:0 potopilo vodeći Jarun. U poretku sada zajedno vode Jarun i Trnje, a Kurilovec je pao na treću poziciju.

Lukavec u 4. HNL središte i dalje posrće. Jesenski prvak je samo remizirao doma s Moslavinom iz Kutine bez pogodaka i sve više zaostaje za vodećim Ravnicama koje su u gostima dobile Sutlu-Laduč 2:0. Gradići i dalje melju, a nova žrtva je Straža iz Huma na Sutli koja ispraćena s pet komada u mreži. Dinamo je doma u Obrežu očekivano sredio Mladost iz Zaboka 2:0 a vrijedne bodove zaradila je Odra u Glini jedinim pogotkom na dvoboju Filipa Luter.

REZULTATI:

3.HNL središte, 24. kolo

Kurilovec – Trnje Zagreb 0:1

4.HNL središte, 23. kolo

Lukavec – Moslavina Kutina 0:0

Gradići – Straža 5:1 (za Gradiće zabili Pralas 2, Igor Hajduk, Brdek, Turkalj

Dinamo – Mladost Zabok 2:0 (Jurilj, Klišanić)

Banovac – Odra 0:1 (Filip Luter)

Autor

21.04.2021. Lukavec. 4.nogometna liga Središte Zagreb – 23. kolo: NK Lukavec – HNŠK Moslavina (Kutina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec ni u trećoj utakmici na svom terenu u proljetnom nastavku prvenstva nije zabilježio pobjedu! U današnjem susretu gosti iz Kutine zasluženo su osvojili bod, igrali su otvoreno tijekom cijelog susreta i propustili su, kao i domaćin, dvije velike prigode za pogodak.

Hitri Šenija je 28. minuti bio sam ispred vratara Lutera, prebacio ga je, ali lopta je završila iznad praznog gola. U drugom poluvremenu Vlajsović je u 77. minuti silovito pogodio gredu. Lukavec je u prvom poluvremenu propustio doći u vodstvo nakon dva ubačaja iz kornera, oba puta lopta je završila izvan okvira vrata. Domaći su pobjedi najbliže bili u sudačkoj nadoknadi kada je Borković iz blizine naciljao suprotni kut, ali lopta je za nekoliko centimetara promašila cilj i završila u golautu.

Kriza rezultata Lukavca se tako nastavlja, u sedam proljetnih utakmica po jedna pobjeda (Zagreb 1:0) i jedan poraz (Rugvica (2:4) te 5 neodlučenih rezultata. U tri utakmice na domaćem terenu tri remija (Odra 0:0, Zelina 1:1, Moslavina 0:0), dva na gostovanju (Ravnice 1:1, Mladost Zabok 3:3). Osvojeno je 8 bodova od mogućih 21.

Drugo mjesto na prvenstvenoj tablici nije ugroženo: 1. Ravnice 57 (23 17 6 0 47:8), 2. Lukavec 49 (23 14 7 2 48:19), 3. Zagreb 42 (12 6 5 37:23), 4. Gradići 41 (23 12 5 6 59:36), 5. Dinamo (OO) 39 (23 11 6 6 46:30), …

4.nogometna liga Središte Zagreb 2020./2021., 23. kolo

NK Lukavec – HNŠK Moslavina (Kutina) 0:0

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja: -. Srijeda, 21.04.2021., 17 sati. Sudac: Marin Janković (Karlovac). Pomoćnici: Tomislav Lipošćak (Karlovac) i Tihomir Knezović (Belavići). Delegat: Branko Kušan (Zabok).

LUKAVEC: Luter, Marijan Grdenić, Marko Grdenić (cap)(od 48. Tuka), Kovačić (od 46. Borković), Elez (od 46. Humeljak), Kaurin, Orešković, Konjevod, Gudelj, Puntarić, Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

MOSLAVINA: Kovačić, Šenija (od 88. Slekovac), Korica, Cerovečki (od 73. Milinković), Kostović (od 66. Lončarević), Batarelo, Barišić (od 66. Vlajsović), Kovačević (od 66. Bača), Rekavić, Lončar, Škurla. Trener: Zoran Buinac.

U srijedu veliki derbi na SRC Udarnik, stiže Trnje

Lukavec u lovu na lidera Ravnice, Gradiće želi stepenicu više gdje je treći Zagreb

Autor

Danas, u srijedu, 21. travnja dio naših amaterskih klubova iz Turopolja igra prvenstvene utakmice. Veliki derbi treće ligaša igra se u Kurilovcu gdje na SRC Udarnik stiže Trnje. Podsjetimo, vodeći Jarun ima 54 boda, Kurilovec 52, a treće Trnje samo bod manje. Jarun ide u Lučko na noge momčadi koju vodi naš trener Perica Vidak, pa su u konačnosti moguće mnoge kombinacije oko ishoda i plasmana spomenute trojke. Jedna je i da vrh opet osvoji Kurilovec.

U rangu niže, Lukavec igra doma kontra Moslavine iz Kutine i može do tri boda. Hoće li se bodovima približiti vodećim Ravnicama, ovisi opet o njenom rezultatu u gostima. Isto vrijedi i za Gradiće. Naši realno mogu do bodova, a hoće li to biti dovoljno da se prestigne treći Zagreb, u nogama je negdašnjeg prvaka države koji također igra kao gost. Dinamo je u Obrežu favorit kontra Mladosti iz Zaboka, a Odra u borbi za bijeg prema sredini redoslijeda, mora u Glinu.