Povežite se s nama

HOTNEWS

Županija nagradila Velimira Šandora

Osvojio je brončano odličje bacivši disk 17,95 metara u kategoriji F52

Objavljeno

na

Zamjenica župana Nadica Žužak primila je i prigodno nagradila Velimira Šandora, člana Atletskog kluba za osobe s invaliditetom „Uspon“ iz Velike Gorice i člana hrvatske reprezentacije, koji je na 8. Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Londonu ponovio uspjeh od prije dvije godine obranivši svjetsku broncu. Tom prigodom našem najtrofejnijem sportašu s invaliditetom uručena je Županijska nagrada za vrhunska sportska dostignuća u iznosu od 5.000 kuna.

26.07.2017. – Zagreb – Županija nagradila Velimira Šandora. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

„Peta medalja s petog uzastopnog natjecanja na svjetskoj i europskoj razini uistinu je rezultat vrijedan divljenja i poštovanja“, rekla je Žužak pritom zahvalivši Velimiru Šandoru što na tako sjajan način predstavlja Zagrebačku županiju u zemlji i svijetu.

„Tvoj sportski uspjeh, ali i cijeli životni put, inspiracija je i poticaj, posebice mladima da ne odustaju od svojih snova i ambicija. Ti si dokaz da je uz puno truda, odricanja i podršku zajednice sve moguće“, istaknula je Žužak.

Svjetsko atletsko prvenstvo za osobe s invaliditetom održavalo se u Londonu od 14. do 23. srpnja 2017. godine, a snage je odmjerilo više od 1100 atletičarki i atletičara. Velimir Šandor osvojio je brončano odličje bacivši disk 17,95 metara u kategoriji F52. Zlato je pripalo Brazilcu Andreu Rochi koji je s rezultatom 23,80 metara postavio novi svjetski rekord, dok je srebro osvojio Latvijac Aigars Apinis s rezultatom 21,95 metara.

„Očekivao sam rušenje osobnog rekorda kojeg inače obaram na svakom svom treningu, ali eto okolnosti su se drugačije posložile i na natjecanju sam bacio disk nešto slabije nego inače, ispod 18 metara. Iza nas su najjače pripreme do sada, a pred nama novi ciklus priprema za Europsko prvenstvo koje će se održavati krajem kolovoza iduće godine u Berlinu“, rekao je Šandor dodavši da je za njegove sjajne rezultate najzaslužniji trener Ivan Čengić.

„Pet godina treniramo zajedno i ovo je naš zajednički uspjeh“, dodao je Šandor.

Ivan Čengić, trener Velimira Šandora, zahvalio je Zagrebačkoj županiji što im financijskim sredstvima daje „dodatni vjetar u leđa“.

„Žao mi je što nismo i službeno napali osobni rekord na ovako velikom natjecanju. Netom prije finala Velimir je u Londonu doživio ozljedu u autobusu koja ga je djelomično omela u postizanju još boljeg rezultata, no bit će još prilika za dokazivanje“, rekao je Čengić dodavši da imaju velika očekivanja od Paraolimpijskih igara u Tokiju 2020. godine.

Zahvalu Županiji koja je u posljednji nekoliko godina znatno povećala sredstva Sportskom savezu osoba s invaliditetom Zagrebačke županije uputio je i Darko Matić, predsjednik Saveza.

„U odnosu na prije pet godina sredstva su povećana 100 posto, a u odnosu na prošlu godinu 50 posto što je velika stvar za sve sportaše s invaliditetom. Ovakvo izvrsno financiranje sport s razine rekreacije diže na vrhunski nivo o čemu najbolje svjedoče uspjesi Velimira Šandora, stolnotenisača Mirjane Lučić i Pavla Jozića, naših kuglaša i mnogih drugih“, istaknuo je Matić.

Inače, svjetska bronca iz Londona nastavak je sjajne atletske karijere našeg paraolimpijca koji je 2015. godinu u Sočiju na Svjetskim igrama osvojio zlato, a potom iste godine i svjetsku broncu u Dohi. S Europskog atletskog prvenstva za osobe s invaliditetom u Grossetu vratio se sa srebrom, a s Paraolimpijskih igara u Rio de Janeiru s broncom.

HOTNEWS

VIDEO Advent u Gorici: Čarolija za cijelu obitelj

Kadrovi s Adventa koji će vas “nagovoriti” na šetnju srcem grada…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nije što je naš, al’ je Advent u Gorici najljepši!

Pogledajte u videu goričku adventsku čaroliju:

Nastavite čitati

HOTNEWS

POČELO JE Najsjajnije vrijeme u godini uz Advent u srcu grada!

Gradonačelnik Ačkar svečano otvorio bajkovito Božićno selo i klizalište.

Objavljeno

na

Objavio/la

(FOTO: Cityportal)

Da zima istinski može zagrijati naša srca pokazat će još jedan Advent u Gorici – mjesto gdje će se do siječnja okupljati Velikogoričani i njihovi gosti u Parku Plemenite opčine turopoljske.

Atmosfera kao preslikana s filmskog platna krasi centar Velike Gorice i ovog prosinca, a uz pomoć grada i Turističke zajednice period pred nama donosi toplinu doma na otvorenom, svjetlost  tisuća lampica, cozy ambijent uz zimske napitke, božićne pjesme, poklone… nešto što i ove godine ima sve atribute postati jednim od najljepših hrvatskih advenata.

Popis sadržaja nikad nije bio duži, kako bi baš svatko ovog Božića pronašao svoj gušt u svojem gradu, a vjerujemo da će na gorički Advent, u potrazi za druženjem, dolaziti brojni posjetitelji s kontinenta.

Večeras je tako otpočela još jedna zimska priča, uz tradicionalno paljenje blagdanske rasvjete uz odbrojavanje na adventskoj pozornici uz pomoć gradonačelnika Krešimira Ačkara, čime je startala i prva panoramska vožnja na divovskom kotaču, a virtuozi su klizaljkama ispisali prve linije na ledu velikog klizališta.

-Vjerujem da će ovdje naši sugrađani doživjeti brojne lijepe trenutke, a posebno zahvaljujem našoj Turističkoj zajednici koja je izvanredno pripremila sadržaje za cijelu obitelj, od najmlađih do naših Velikogoričana zlatne dobi. Ne sumnjam da će na naš Advent doći posjetitelji i iz drugih gradova, posebice iz Zagreba. Svi su dobrodošli! – poručio je gradonačelnik.

Direktorica Turističke zajednice Maja Toth nabrojala je što sve možemo očekivati ovih blagdana u središtu grada i pozvala na zajedničko druženje u toploj i obiteljskoj atmosferi.

Brojni Velikogoričani u zajedništvu s molitvom koju je predvodio Dragutin Kujavec,  župnik Župe Sv. Petra i Pavla, došli su večeras upaliti i prvu adventsku svijeću na Trgu Stjepana Radića. Prva svijeća, simbol nade, podsjetila nas je na sve ono pozitivno i svijetlo što nas okružuje, a zajedno s okupljenom djecom simbolično ju je upalio gradonačelnik.


U sljedećim danima do blagdana Sveta tri kralja, u Božićnom selu bit će živo i veselo, uz brojne radionice, koncerte, nastupe, winterpub, zimske zalogaje, doček Svetog Nikole – svaki dolazak bit će poklon za cijelu obitelj.

Dobro došli na Advent u Gorici!

Foto galerija:


Nastavite čitati

HOTNEWS

Grab, oskoruša, dud, smokva – novi stanovnici goričkih ulica

U Ulici Hrvatske bratske zajednice formiran je drvored, a uz igralište Bratstvo podignut mali voćnjak.

Objavljeno

na

Objavio/la

U okviru nacionalnog projekta poticanja održivog razvoja turizma „Hrvatska prirodno tvoja – Croatia naturally yours“, na području Velike Gorice provedena je sadnja novih stabala. 

Stabla su posadili djelatnici VG Komunalca, prema smjernicama projekta i preporukama Šumarskog fakulteta, a projekt na području grada proveden je u organizaciji Grada Velike Gorice i Turističke zajednice grada Velike Gorice, te uz potporu Hrvatske turističke zajednice i Ministarstva turizma i sporta.  

Goričke ulice tako od sada krase nove, različite vrste stabala, uključujući jasiku, grab, oskorušu, bijeli i crni dud, krušku, trešnju, jabuku i smokvu, čime se dodatno obogaćuje biološka raznolikost gradskog područja.  

Dio sadnje obavljen je u Ulici Hrvatske bratske zajednice, gdje je formiran drvored s deset novih sadnica uz nogometni stadion, dok je uz igralište Bratstvo podignut mali voćnjak s devet sadnica različitih voćnih vrsta. 

-Grad Velika Gorica kontinuirano ulaže u očuvanje i unaprjeđenje zelenih površina, prepoznajući njihovu važnost za kvalitetu života građana, očuvanje okoliša i održiv urbani razvoj. U tom duhu Grad i ove godine aktivno sudjeluje u nacionalnim inicijativama koje potiču održivost i stvaranje zelenijih prostora. Sadnjom novih stabala Velika Gorica potvrđuje svoju predanost očuvanju okoliša i stvaranju kvalitetnog prostora za sadašnje i buduće generacije. – poručuju iz Gradske uprave.

  • Cilj nacionalnog projekta je smanjenje ugljikova otiska u turističkim destinacijama te jačanje održivog razvoja kroz ozelenjivanje prostora i odgovorno upravljanje okolišem, a u projekt je uključeno više od 130 turističkih zajednica diljem Hrvatske. 

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Stižu ukrasi na 10-metarsku jelku s Radićevog trga

Božićno drvce visoko je 10 metara a dar je velikogoričke obitelji iz Kolodvorske ulice.

Objavljeno

na

Nakon što je prošloga tjedna postavljena na velikogorički Trg Stjepana Radića, danas će božićna jelka dobiti konačni blagdanski look.

Djelatnici VG Komunalca opremljeni su za radove na visini, kako bi ukrasi i lampice mogli biti postavljeni po cijeloj visini – spremno čekajući subotnji početak Adventa u Gorici.

Inače, božićno drvce visoko je 10 metara a dar je velikogoričke obitelji iz Kolodvorske ulice.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO HNK Gorica na kraju jesenske polusezone izgubila od ŽNK Hajduka

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometašice HNK Gorica izgubile su u 12. kolu Magenta lige od ŽNK Hajduk Split rezultatom 1:3, u utakmici koja je odigrana po hladnom i kišovitom vremenu.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odmah na početku susreta Hajduk je došao u vodstvo, strijelac je u 3. minuti bila Andrea Grebenar, najbolji strijelac Hajduka i treća u Ligi. Gorica je odgovorila otvorenom igrom i u 9. minuti Ena Pernar Curić je izjednačila na 1:1.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom prvog poluvremena Splićanke su ponovo došle do prednosti, za 1:2 mrežu je pogodila Antonia Dulčić. Gorica je do odlaska na odmor imala dvije obećavajuće situacije za izjednačenje, ali nije bilo dovoljno preciznosti odnosno odlično je reagirala vratarka Ana Ristovski.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaća ekipa je i u drugom poluvremenu igrala napadački, u dva navrata Perica Cicijelj nije bila dovoljno precizna s ruba kaznenog prostora za izjednačenje. Hajduk je nakon ubačaja iz kuta i stvorene gužve povisio prednost na dva gola razlike (1:3) drugim pogotkom Grebenar.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (11 1 0 10 9:43 3) je s tri boda na šestom pretposljednjem mjestu, a Hajduk (10 8 1 1 39:8 25) je 25 bodova na 1. mjestu prvenstvene ljestvice.

Galerija fotografija

Magenta liga 2025./2026., 12. kolo

HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Hajduk Split 1:3 (1:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćno igralište). Gledatelja: 50. Četvrtak, 20.11.2025., 14 sati. Sutkinja: Ana Kederov. Pomoćne sutkinje: Maja Brozović i Petra Čabraja. Strijelci: 0:1 – Grebenar (3), 1:1 – Pernar Curić (9), 1:2 – Dulčić (24), 1:3 – Grebenar (55).

GORICA: Ban, Cicijelj (cap.), Šćukanec-Hopinski, Godinić (od 88. Stipetić), Bočkaj, Tokić (od 56. Perica), Crnković (od 56. Ožbolt), Pernar Curić, Bojčić, Vrdoljak (od 79. Kovačević), Ćurić. Trener: Marko Biljan.

HAJDUK: Ristovski, Dulčić, Brnić (od 88. M.Prkačin), Prskalo, Vlastelica, Bakalar (cap.)(od 78. G.Prkačin), Kukavica (od 88. Blažević), Čanjevac, Bagarić (od 78. Herceg), Živković (od 64. Vanjak), Grebenar. Trener: Damir Matulović.

Rezultati 12. kola (20.11.2025.): ŽNK Agram – ŽNK Osijek 3:0, ŽNK Međimurje Čakovec – ŽNK Dinamo 4:0, HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Hajduk Split 1:3. Poredak: 1. Hajduk (10 8 1 1 39:8 25), 2. Dinamo (10 8 1 1 36:9 25), 3. Agram (10 7 0 3 47:14 21), 4. Međimurje Čakovec (10 5 2 3 23:15 17), 5. Osijek (11 4 2 5 26:21 14), 6. Gorica (11 1 0 10 9:43 3), 7. Split (10 0 0 10 2:72 0).

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno