Povežite se s nama

Crna kronika

Završeno kriminalističko istraživanje nad piromanom iz Kuča

Nakon što je priveden, 34-godišnjaku je izmjereno 1,5 promila alkohola u krvi

Objavljeno

na

Policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 34-godišnjakom zbog osnova sumnje da je počinio kazneno djelo “Dovođenje u opasnost života i imovine opoćeopasnom radnjom ili sredstvom“.

– Sumnja se da je 34-godišnjak u nedjelju, 17. ožujka oko 23,20 sati u ugostiteljski objekt u Kučama u Ulici sv. Fabijana, dok je u ugostiteljskom objektu bilo petnaestak gostiju, u prostor zatvorene terase bara bacio plastičnu bocu u kojoj se nalazila zapaljiva tekućina – benzin, a na vrhu koje se nalazila tkanina koju je prethodno zapalio. Zbog toga što je učinio, zapalili su se tepih, dvije stolice i ulazna vrata. Benzin se raspršio i na jednog gosta, 23-godišnjaka, koji je stajao u blizini tepiha zbog čega mu je plamen zahvatio odjeću. U događaju 23-godišnjak je lakše ozlijeđen, a materijalna šteta iznosi oko 5000 kuna – poručili su iz PUZ-a.

Nakon što je priveden, 34-godišnjaku je izmjereno 1,5 promila alkohola u krvi. Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni je predan pritvorskom nadzorniku, a kaznena prijava je dostavljena Općinskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.

Crna kronika

Krađa automobila u Velikoj Gorici! Šteta iznosi nekoliko tisuća eura

Objavljeno

na

Objavio/la

U Velikoj Gorici, u Ulici Gudci, između 28. i 29. siječnja nestao je automobil 88-godišnjeg muškarca.

Radi se o automobilu marke Lada, a procijenjena šteta iznosi oko 3.000 eura. Policija trenutačno istražuje tko stoji iza krađe te će više informacija biti dostupno po završetku istrage.

Nastavite čitati

Crna kronika

Razbili terasu i zapalili lokal – detalji podmetnutog požara u Jakuševcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pexels/Francesco Paggiaro

U ranim jutarnjim satima u srijedu, 28. siječnja, u Jakuševečkoj ulici u Novom Zagrebu izbio je požar u ugostiteljskom objektu u prizemlju stambene zgrade, a policija je očevidom utvrdila da je riječ o namjerno izazvanom požaru, koji su prouzročili zasad nepoznati počinitelji.

Kako je priopćila policija, nepoznate osobe razbile su staklenu stjenku terase ugostiteljskog objekta te kroz otvor ubacile zapaljivo sredstvo, nakon čega su se udaljile s mjesta događaja. U požaru je u potpunosti izgorjela unutrašnjost i inventar lokala, a vatra je oštetila i fasadu zgrade te prozore i zidove stanova koji se nalaze iznad ugostiteljskog objekta.

Svi stanari su na vrijeme i sigurno napustili zgradu, a u trenutku izbijanja požara u lokalu nije bilo gostiju ni zaposlenika te nitko nije ozlijeđen.

Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko stotina tisuća eura, dok policija nastavlja kriminalističko istraživanje kako bi se utvrdile sve okolnosti i pronašli počinitelji.

Nastavite čitati

Crna kronika

Upali u poštu u Donjoj Lomnici i zaprijetili oružjem ! Policija traga za počiniteljima

Objavljeno

na

Objavio/la

Dvojica nepoznatih razbojnika opljačkala su danas oko 13 sati poštu u Donjoj Lomnici. Uz prijetnju vatrenim oružjem su otuđili novac, a policija je odmah pokrenula kriminalističko istraživanje.

Nakon što su uzeli novac, udaljili su se s mjesta događaja. Počinitelji su zasad nepoznati

Kriminalističko istraživanje je u tijeku, a više informacija bit će poznato nakon očevida.

Nastavite čitati

Crna kronika

Ubojstvo u okolici Velike Gorice – usmrtila partnera nožem?!

Kriminalističko istraživanje i očevid je u tijeku…

Objavljeno

na

Foto:Ilustracija

U ranim jutarnjim satima u Selnici Šćitarjevskoj dogodio se strašan zločin u obiteljskoj kući. Kako doznajemo, 40-godisnjakinja je najvjerojatnije uporabom oštrog premeta usmrtila 52-godišnjeg člana obitelji.

Prema neslužbenim informacijama riječ je o njezinom partneru, a po dolasku policijskih službenika osumnjičena je odmah stavljena pod policijski nadzor.

Okolnosti krvavog obračuna razjasnit će kriminalističko istraživanje i očevid koji je u tijeku.

 

Nastavite čitati

Crna kronika

Poznat uzrok požara u Sopu Bukevskom

Požar se dogodio u nedjelju u ranim jutarnjim satima

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijska uprava zagrebačka danas je objavila detalje požara koji se dogodio u nedjelju 27. srpnja  u ranim jutarnjim satima u naselju Sop Bukevski u kojem su samohrani otac i malo dijete ostali bez doma.

– Obavljenim očevidom utvrđeno je da je požar najvjerojatnije izbio uslijed kvara na električnim instalacijama zamrzivača. – javljaju iz PUZ-a.

Požar je ugašen brzom intervencijom vatrogasaca, a na sreću ozlijeđenih osoba nije bilo.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno