Povežite se s nama

Vijesti

Zaprašivanje komaraca, nova runda: Ovako izgleda plan za ovaj tjedan…

Objavljen je plan borbe s letećim napastima za ovaj tjedan, zaprašivat će se na 15 lokacija

Objavljeno

na

Nakon što je odrađena prva faza, ovih dana nastavlja se zaprašivanje komaraca. Na red dolazi širi i uži centar grada te okolna naselja na području Velike Gorice te Velika Mlaka.

Srijeda, 27.7.
Prvo zaprašivanje je u srijedu 27.7. u ranojutarnjem terminu od 4:30 do 7 sati, na području Gorice, Gradića, Velike Mlake, Rakarja, Plesa i Kurilovca

I. Naselje Velika Gorica
Zadarska, Ulica kneza Ljudevita Posavskog, Kolodvorska ul., Ul. Bratstvo I., Matice Hrvatske, Ul. kralja Zvonimira (do Zagrebačke ul.), Kurilovečka ul. (do Zagrebačke ul.), Trg kralja Tomislava, Sisačka, Ul. Seljine brigade, Vjekoslava Majera, Zagrebačka, Jurja Dobrile, Šetalište Franje Lučića, Ul. kralja Zvonimira, Rakarska ul. do Av. Pape Ivana Pavla II., Pleška ulica do Av. Pape Ivana Pavla II., Hrvatske bratske zajednice

II. Naselje Velika Gorica
Ul. bana Josipa Jelačića, Josipovićeva, Lomnička, Kurilovečka ul., Nikole Tesle, Ruđera Boškovića, Andrije Kačića Miošića, Kolodvorska, Ruđera Boškovića, kneza Porina, Slavka Kolara, Ljudevita Gaja, Horvatova, Stjepana Fabijančića Jape, Braće Radić odv., Emilija Laszowskog (do Ul. Matice Hrvatske)

III. Naselje Gradići
Ul. kralja Tomislava, Vukovarska, Silvija Strahimira Kranjčevića, Vladimira Nazora, Drniška, Kijevska, Prigorska, Zagrebačka, Primorska, Gradička, Braće Radića, Ljudevita Gaja, Matije Gupca (oko igrališta i park), Hercegovačka, Dalmatinska, Slavonska (do crkve), Baranjska, Augusta Šenoe

IV. Naselje Velika Mlaka
Sv. Barbare, Kovači, Prilaz Kovačima, Smendrovićeva, Dobriše Cesarića, Tina Ujevića, Turopoljska, Školska, Pažuli, Bradašićeva, Vlatka Mačeka, Nikole Tesle, Fra Grge Martića, Ivana Gorana Kovačića, Nikole Kramarića, Pavlinska, Vladimira Nazora, Antuna Grahovara, Napredak, Munđeri, Karla Weingärtnera (do kraja), Jocina, Dolenec, Ivana Lackovića

V. Naselje Velika Gorica
Pleso (Vladimira Nazora, Mikulićeva, Pleška do Av. Pape Ivana Pavle II.), Klarići, Ilovnjak, Rakarska do Av. Pape Ivana Pavla II.

U četvrtak ostatak
U četvrtak, 28.07.2022. u ranojutarnjem terminu od 4:30 do 7:00 sati na red dolaze i Mičevec, Kosnica i okolica, Črnkovec i Bapča te Ščitarjevo prema niže navedenom rasporedu:

I. Lokacija

Naselje MIĆEVEC (cca. 43,20 ha) , naselje VELIKA KOSNICA (cca. 48,60 ha), naselje PETINA (cca. 20,00 ha), naselje MALA KOSNICA (cca. 7,48 ha), naselje SELNICA ŠČITARJEVSKA (cca. 32,86 ha), naselje ČRNKOVEC (cca. 24,00 ha) i naselje BAPČA (cca. 24,75 ha)

II. Lokacija
Naselje ŠČITARJEVO (cca. 50,34 ha), naselje DRENJE ŠČITARJEVSKO (cca. 18,66 ha), naselje OBREZINA (cca. 31,16 ha), naselje SASI (cca. 22,62 ha) i naselje NOVAKI ŠČITARJEVSKI (cca. 17,23 ha)

III. Lokacija
Naselje LEKNENO (cca. 63,00 ha), naselje TRNJE (cca. 26,03 ha), naselje STRMEC BUKEVSKI (cca. 94,00 ha), naselje ZABLATJE POSAVSKO (cca. 26,22 ha) i naselje SOP BUKEVSKI (cca. 60 ha)

U večernjem terminu, od 19 do 21 sat, na red stižu Kobilić, Ribnica, Čička Poljana, Novo i Staro Čiče, Vukovina, Kuče, Podotočje i Lazina, Lomnica i Šiljakovna.

IV. Lokacija
Naselje KOBILIĆ (cca. 32,11 ha) i naselje LAZINA ČIČKA (cca. 78,64 ha)

V. Lokacija
Naselje RIBNICA (cca. 99,48 ha), naselje NOVO ČIČE (cca. 69,50 ha) i naselje POLJANA ČIČKA (cca. 45,90 ha)

VI. Lokacija
Naselje JAGODNO (cca. 30,00 ha), naselje GORNJE PODOTOČJE (cca. 8,77 ha), naselje DONJE PODOTOČJE (cca. 17,79 ha), naselje STARO ČIČE (cca. 47,72 ha), naselje VUKOVINA (cca. 23,40 ha) i naselje KUČE (cca. 37,00 ha)

U petak i subotu završetak
U petak, 29.07.2022. u ranojutarnjem terminu od 4:30 do 7:00 sati na red dolaze i ostala područja:

VII. Lokacija
Naselje GORNJA LOMNICA (cca. 27,35 ha) i naselje LUKAVEC (cca. 173,00 ha)

VIII. Lokacija
Naselje DONJA LOMNICA (cca. 192,00 ha) i naselje PETROVINA TUROPOLJSKA (cca. 41,00 ha)

IX. Lokacija
Naselje ŠILJAKOVINA (cca. 46,38 ha), naselje GUDCI (cca. 47,28 ha) i naselje MARKUŠEVEC TUROPOLJSKI (cca. 53,16 ha)

U predvečerenjem terminu od 19:00 do 21:00 sati na red prema niže navedenom rasporedu na red stižu:

X. Lokacija
Naselje DUBRANEC (cca. 59,04 ha), naselje BUKOVČAK (cca. 43,38 ha), naselje VUKOMERIĆ (cca. 28,44 ha), naselje PETRAVEC (cca. 18,78 ha) i naselje PRVONOŽINA (cca. 9,72 ha)

XI. Lokacija
Naselje JEREBIĆ (cca. 41,22 ha), naselje CEROVSKI VRH (cca. 50,10 ha), naselje CVETKOVIĆ BRDO (cca. 41,70 ha) i naselje GUSTELNICA (cca. 45,60 ha)

XII. Lokacija
Naselje KOZJAČA (cca. 61,50 ha) i naselje KLJUČIĆ BRDO (cca. 50,70 ha)

U subotu, 30.07.2022. u ranojutarnjem terminu od 4:30 do 7:00 sati zaprašit će se i preostala mjesta:

XIII. Lokacija
Naselje VELIKA BUNA (cca. 60,60 ha), naselje MALA BUNA (cca. 24,54 ha) i naselje OKUJE (cca. 32,34 ha)

XIV. Lokacija
Naselje MRACLIN (cca. 55,56 ha), naselje LAZI TUROPOLJSKI (cca. 40,56 ha), naselje BUŠEVEC (cca. 33,30 ha) i naselje OGULINEC (cca. 34,32 ha)

XV. Lokacija
Naselje TUROPOLJE (cca. 30,00 ha) i naselje RAKITOVEC (cca. 71,46 ha)

Pozivaju se građani da bez potrebe ne izlaze na ulicu u vrijeme zamagljivanja, a naročito se to odnosi na osjetljivije osobe kod kojih bi preparati koji se koristi mogao izazvati iritaciju dišnih putova. Ukoliko na obuhvaćenom području postoje pčelari koji tamo drže košnice, mole se da pčelama te dane onemoguće izlaz, javljaju iz Eko deratizacije.

Najave

Župa Velika Mlaka priprema božićni koncert – “radujmo se zajedno”

Tradicionalni glazbeni program i božićni sajam nude priliku za druženje, zabavu i podršku uređenju crkve,

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Župa Velika Mlaka/FB

Župa Presvetog Srca Isusova iz Velike Mlake organizira tradicionalni božićni koncert u nedjelju, 28. prosinca, s početkom u 17 sati. Nakon koncerta, posjetitelji će moći sudjelovati na božićnom sajmu koji se ove godine održava u podrumu nove crkve.

Uz glazbeni program, posjetitelji sajma moći će uživati u toplim napicima, kobasicama i fritulama, dok čekaju izvlačenje dobitnika tombole s vrijednim nagradama. Svi dobrovoljni prilozi namijenjeni su uređenju nove crkve.

“Pozovite prijatelje, obitelj i susjede i radujmo se zajedno”, poručuju.

Nastavite čitati

Sport

Spartansko obaranje ruku: Vikinzi iz Gorice uzeli dvije medalje u Varšavskoj!

Velikogorički klub obaranja ruke Viking VG sudjelovao je na turniru u Zagrebu, na kojem je zlatnu medalju osvojio Dorian Azenić, a srebrnu Edi Šprajcer

Objavljeno

na

U moru sportskih udruga u našem gradu, svih vrsta i oblika, svoje je mjesto pronašao i KOR Viking VG. Ovo “KOR” skraćenica je za klub obaranja ruke, a iza ove priče krije se skupina Velikogoričana koja uživa u ovakvoj vrsti nadmetanja. Imaju i svoj prostor za treninge, sve su brojniji, a već imaju i neke lijepe rezultate iza sebe.

U tom smislu i s tim povodom oglasili su se iz ovog mladoga kluba nakon turnira u Zagrebu u nedjelju. U dvorani Osnovne škole Josipa Jurja Strossmayera u Varšavskoj ulici okupila se elita ovoga sporta u Hrvata, turnir je ponio ime “Spartanac”, a na njemu su i Velikogoričani imali što za reći.

– Odličan je turnir iza nas. Vikinzi su krenuli u napad, a na kraju se nešto i osvojilo – oglasili su se iz kluba.

– Čestitke Dorianu Azeniću na zlatnoj medalji na desnu ruku u kategoriji 85+, kao i Ediju Šprajceru na srebrnoj medalji u kategoriji do 85 kg. Čestitke i Maksimilijanu Pokupecu, Matku Štambuku i Andreju Azeniću na dobrim i uzbudljivim mečevima, iako su na kraju ostali bez medalje – dodali su “vikinzi” u svojoj objavi.

Obaranje ruke antička je sportska disciplina koja je oživljena u Kaliforniji tijekom 50-ih godina prošlog stoljeća, a nacionalni savezi postoje u 82 zemlje svijeta. Uključujući i Hrvatsku, u kojoj su Velikogoričani sve aktivniji. Kako to otprilike izgleda u praksi, na turniru? Ovako nekako…

Sve u svemu, zanimljiva priča, lijepi rezultati… Samo naprijed!

Nastavite čitati

Vijesti

Društvo žena Buševec prvi put u školskoj humanitarnoj akciji: pomoć stigla na kućne pragove

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Društvo žena Buševec/FB

Društvo žena Buševec ove se godine prvi put uključilo u školsku humanitarnu akciju “Božićni valovi dobrote”, koju je Osnovna škola Vukovina provela u suradnji s Pučkom kuhinjom Velika Gorica, s ciljem prikupljanja prehrambenih i higijenskih potrepština za obitelji i pojedince kojima je pomoć najpotrebnija.

Zajedničkim angažmanom prikupljeni su paketi osnovnih potrepština, a dio njih članice Društva žena Buševec osobno su prevezle i uručile korisnicima.

Ova suradnja označila je prvi zajednički iskorak Društva žena Buševec u spomenutoj humanitarnoj akciji, a iz udruge poručuju kako je iskustvo bilo iznimno pozitivno. Posebno su istaknule dobru suradnju s Osnovnom školom Vukovina, koja je bila ključna u organizaciji i provedbi akcije.

“Zahvaljujemo se OŠ Vukovina na prekrasnoj suradnji. Nadamo se da ćemo ovu uspješnu i vrijednu suradnju nastaviti i iduće godine, na dobrobit svih kojima je pomoć najpotrebnija”, poručuju iz Udruge žena Buševec.

Nastavite čitati

Sport

Putuju li i Goričani u Amerike? Kratak vodič za navijače u kockastom…

Očekuje se između osam i deset tisuća navijača na svakoj od tri utakmice hrvatske reprezentaciji u skupini Svjetskog prvenstva 2026. Skupo je, daleko je, zahtjevno je, ali mnogi će krenuti u avanturu…

Objavljeno

na

Svjetsko prvenstvo 2026. bit će najveći nogometni turnir u povijesti, prvi s 48 reprezentacija i prvi koji se istodobno održava u tri države. Kanada, Meksiko i Sjedinjene Američke Države ugostit će nogometni spektakl koji će trajati više od mjesec dana, a navijači iz cijelog svijeta već mjesecima planiraju svoje putovanje. Hrvatski navijači posebno imaju razloga za uzbuđenje jer Vatrene očekuje izazovna, ali atraktivna skupina i putovanje kroz tri velika sjevernoamerička grada, a svemu tome razveselit će se i Velikogoričani koji vole i mogu pratiti hrvatsku reprezentaciju. Na svakom velikom natjecanju uoči utakmica mogu se sresti naši sugrađani, nema sumnje da će ih biti i preko oceana, koliko god to bilo zahtjevno i skupo..

Svjetsko prvenstvo traje od 11. lipnja do 19. srpnja 2026. Turnir će imati rekordnih 16 gradova domaćina, od čega 11 u Sjedinjenim Državama. Kanada će imati dva grada domaćina, dok će Meksiko ugostiti utakmice u tri velika nogometna središta. Očekuje se više od pet milijuna prodanih ulaznica, što će ovo Svjetsko prvenstvo učiniti logistički najzahtjevnijim u povijesti FIFA-e.

Hrvatska je smještena u skupinu L, a putovanje kroz grupnu fazu uključivat će tri grada u dvije države. Prvu utakmicu, protiv Engleske, Hrvatska igra 17. lipnja u Dallasu, u jednoj od najvećih američkih sportskih metropola. Nakon toga slijedi put u Kanadu, gdje će 24. lipnja protiv Paname igrati u Torontu, gradu poznatom po velikoj hrvatskoj zajednici koja će zasigurno stvoriti domaćinsku atmosferu.

Treća utakmica skupine, u kojoj se za bodove borimo s Ganom, igra se 27. lipnja u Philadelphiji, gradu s bogatom sportskom tradicijom i stadionom koji je već ugostio brojne međunarodne događaje. Takav raspored znači da će hrvatski navijači prijeći velik broj kilometara, ali i doživjeti raznoliku kombinaciju američke i kanadske sportske kulture.

– Očekujemo između osam i deset tisuća navijača iz Hrvatske na svakoj utakmici naše reprezentacije. No u taj broj ne ubrajamo dijasporu, tako da ćemo imati još brojniju podršku, veću nego na Svjetskom prvenstvu u Kataru – kaže Željko Bulić iz udruge Mi Hrvati.

Ako prođemo dalje kao prvi, igrat ćemo s jednom od drugoplasiranih ekipa iz ostalih skupina. Ako prođemo kao drugi, čeka nas netko od osvajača grupu.

Ulaznice za Svjetsko prvenstvo prodaju se u fazama, a za većinu navijača najvažnija je javna prodaja koju FIFA otvara nekoliko mjeseci prije početka turnira. Sustav prodaje funkcionira po principu prijave i ždrijeba, što znači da zainteresirani navijači trebaju imati registriran FIFA račun i biti spremni na brzu reakciju.

Postoji i kategorija ulaznica za neutralne navijače koje nisu vezane uz određenu reprezentaciju, a za one koji žele na sve tri utakmice grupe opcija su i paket ulaznica za cijelu skupinu. Cijene su više nego na prethodnim SP-ima (od 60 dolara), ali interes navijača pokazuje da će većina ulaznica rasprodati vrlo brzo.

Dvije početne faze već su gotove, a u tijeku je i treća faza prodaje, “Random Selection Draw”, koja traje od 11. prosinca do 13. siječnja. U ovoj fazi navijači koji su se registrirali mogu aplicirati za ulaznice za određene utakmice. Faza funkcionira po principu lota, što znači da će zainteresirani dobiti šansu za kupnju ulaznica prema nasumičnom odabiru. Sve informacije o ulaznicama dostupne su na službenim stranicama FIFA-e.

Kako doći na Svjetsko prvenstvo? Putovanje u Sjevernu Ameriku zahtijeva značajno planiranje. Letovi za Dallas, Toronto i Philadelphiju razlikuju se po cijeni, ali već sada je jasno da će ulaznice, smještaj i avionske karte zajedno predstavljati ozbiljan izdatak. Navijačima se preporučuje da smještaj rezerviraju što ranije jer bi cijene u tjednima oko utakmica hrvatske reprezentacije mogle drastično porasti. Dobro je provjeriti i opcije domaćeg prijevoza unutar SAD-a i Kanade jer letovi između gradova ponekad mogu biti jeftiniji od putovanja vlakom ili autobusom.

Procjene i izračuni kažu da bi odlazak na tri utakmice grupne faze mogao stajati između četiri i sedam tisuća eura, ovisno o afinitetima i komforu. Odlazak na jednu utakmicu, primjerice na Englesku u Dallas, stajat će negdje između 1600 i 2700 eura, a ako netko poželi ispratiti reprezentaciju sve do naslova svjetskog prvaka, za cijeli turnir trebat će izdvojiti, procjena je, između sedam i 12 tisuća eura. Pa tko voli, tko može…

Nastavite čitati

Najave

Tradicionalni božićni koncert vraća se u Dvoranu Gorica! Svi građani su pozvani

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 27. prosinca, s početkom u 19:30 sati, u Dvorani Gorica održat će se tradicionalni božićni koncert “Božić u Gorici”, koji Grad Velika Gorica organizira u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem i Zajednicom kulturno-umjetničkih udruga, uz pokroviteljstvo Velikogoričko-odranskog dekanata.

Na pozornici Dvorane Gorica nastupit će zborovi velikogoričkih župa, članovi kulturno-umjetničkih udruga, solisti te učenici i profesori Glazbene škole, uz gostujuće izvođače, a ulaz je besplatan.

“Pozivamo vas da nam se pridružite, zapjevate poznate božićne melodije i zajedno s nama osjetite pravi duh Božića u srcu Gorice”, poručuju iz POU-a Velika Gorica.

Foto: POU Velika Gorica/FB

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno