ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Zagrebačka županija dodijelila stipendije učenicima i studentima, a najavili su i proširenje gimnazije u Ivanić-Gradu

Ukupno 199 učenika i studenata primilo je stipendiju za svoj trud.

Objavljeno

na

Danas je, u Hotelu „International“ u Zagrebu, održana svečanost dodjele Ugovora o stipendiranju Zagrebačke županije za školsku i akademsku godinu 2024./2025.

Ove je godine Zagrebačka županija dodijelila stipendije ukupno 199 učenika i studenata od kojih je njih 75 novih. Stipendija iznosi 120 eura mjesečno za učenike te 240 eura mjesečno za studente, a isplaćuje se 12 mjeseci.

-Stipendije su izuzetno veće u odnosu na 2024. godinu. Po učeniku je to 1140 eura na razini godine te 2880 po studentu. U tu svrhu, Zagrebačka je županija u svojem proračunu osigurala 430 tisuća eura – rekao je zamjenik župana Ervin Kolarec koji je u ime Zagrebačke županije dodijelio učenicima i studentima Ugovore o stipendiranju.

Dodjela stipendija dio je šireg programa ulaganja Zagrebačke županije u obrazovanje i podršku mladima.

– Stipendiramo najbolje učenike i studente, ali i deficitna zanimanja do kojih dolazimo preko Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Obrtničke komore – rekao je Ivica Radanović, županijski pročelnik odjela za odgoj i obrazovanje.

Pročelnik Radanović je najavio i značajno proširenje obrazovanja u Ivanić-Gradu. Zahvaljujući dobivenim sredstvima od 1,8 milijuna eura iz NPOO, u planu je nadogradnja gimnazijske škole odnosno dizanje kata i izgradnja četiri nove učionice koje će osigurati prostor za program medicinskih sestara.

Na kraju je studentica kemijskog inžinjerstva Lea Pogač, u ime svih studenata i učenika, zahvalila Zagrebačkoj županiji te svima koji su omogućili dodjelu ovogodišnjih stipendija.

– Ova stipendija mnogima će omogućiti nošenje s troškovima prijevoza, knjiga ili domova te olakšati nam vrijeme koje ćemo posvetiti učenju i drugim aktivnostima – rekla je Pogač.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

CityLIGHTS

KTC u Velikoj Gorici dijeli vrijedne nagrade i zove kupce da okušaju sreću

Tijekom travnja u fokusu su glavne nagrade poput automobila Renault Captur i Peugeot 2008.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: KTC

Otvorenje novog KTC trgovačkog centra u Velikoj Gorici privuklo je velik broj posjetitelja, koji su imali priliku sudjelovati u raznovrsnom programu, degustacijama i nagradnim aktivnostima.

Organizatori ističu kako su iznimno zadovoljni odazivom i toplim prijemom kupaca, a posebno zanimanje izazvala je tombola u kojoj je čak stotinu sudionika osvojilo vrijedne poklone.

Iz KTC-a naglašavaju da žele ponuditi više od same kupovine, pa kupci trenutačno mogu sudjelovati u pet različitih nagradnih igara. Tijekom travnja u fokusu su glavne nagrade poput automobila Renault Captur i Peugeot 2008, dok kupce poljoljekarni očekuje i mogućnost osvajanja Škode Kamiq.

Osim aktualnih nagradnih igara, tijekom cijele godine provode se i one u sklopu ugostiteljstva, gdje sudionici mogu osvojiti dizajnerski blagovaonski set – stol i stolice brenda Prostoria. Aktivne su i nagradne igre na KTC benzinskim postajama, u kojima je glavna nagrada Piaggio skuter.

Iz tvrtke najavljuju kako će se nagradne aktivnosti nastaviti iz mjeseca u mjesec, uz nove prilike za osvajanje vrijednih nagrada. S obzirom na to, poručuju kako je sada idealno vrijeme za posjet novootvorenom centru na adresi Ulica Franje Kuharića 4 u Velikoj Gorici.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Gudci dobili prvi „Drvored srčekovaca“ u Hrvatskoj, sadnji se pridružio i gradonačelnik Ačkar

Organizatori vjeruju kako će upravo Gudci postati primjer drugim sredinama te potaknuti slične akcije diljem zemlje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

U Gudcima je posađen prvi i zasad jedinstveni „Drvored srčekovaca“ u Hrvatskoj, posvećen djeci i odraslima s urođenim srčanim manama.

Novi drvored čine stabla lividambra i javora, posađena kao znak podrške sugrađanima s prirođenim srčanim greškama. Svako od posađenih stabala nosi drveno srce s imenom djeteta, čime simbolizira snagu, nadu i podršku obiteljima koje se svakodnevno suočavaju s tim izazovima.

Projekt je pokrenut zajedničkom suradnjom Udruge mještana Gudci i Udruge Veliko srce malom srcu, uz potporu Mjesnog odbora Gudci i Grada Velike Gorice.

Akciji sadnje pridružili su se i gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar te pročelnica Upravnog odjela za predškolski odgoj, školstvo i društvene djelatnosti Lana Krunić Lukinić.

„Sudjelovali smo u jednoj posebnoj akciji sadnje drveća te smo se rado priključili ovoj inicijativi posvećenoj djeci s prirođenim srčanim greškama, u čiju su čast posađena stabla kao simbol ljubavi, rasta i nade. U sadnji su sudjelovali roditelji i djeca, što cijelom projektu daje dodatnu vrijednost i snažnu poruku zajedništva. Hvala svim organizatorima na trudu, predanosti i velikom srcu koje stoji iza ove lijepe priče“, istaknuo je Ačkar.

Prema riječima organizatora, u akciji je sudjelovalo više od stotinu građana, roditelja, djece i volontera.

„Ponosni smo na više od 100 sudionika koji su podržali ovu jedinstvenu inicijativu. Veliko hvala Gradu Velikoj Gorici, Mjesnom odboru Gudci i svim volonterima na nesebičnoj pomoći. Posebnu zahvalnost upućujemo roditeljima i djeci koji su ovom projektu dali najljepši smisao. Zajedno smo pokazali koliko zajedništvo može učiniti velike stvari. Nadamo se da će ‘Drvored srčekovaca’ rasti zajedno s ovom lijepom pričom i širiti se diljem Hrvatske“, poručili su inicijatori projekta.

Simbol zajedništva i podrške

Posebnost ovog drvoreda nije samo u njegovoj simbolici, nego i u činjenici da je riječ o prvom takvom projektu u Hrvatskoj. Organizatori vjeruju kako će upravo Gudci postati primjer drugim sredinama te potaknuti slične akcije diljem zemlje.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Svi u Mičevec: počinje drift spektakl DONUT 2026

Uz napete kvalifikacije i eliminacijske vožnje, posjetitelje očekuju i dodatni sadržaji poput car showa, drift taxi vožnji i bogate ugostiteljske ponude

Objavljeno

na

Objavio/la

BUGATTI Rimac poligon u Mičevcu ovog vikenda ponovno postaje središte regionalne drift scene jer DONUT službeno otvara sezonu 2026., a Velika Gorica još jednom potvrđuje status domaćina jednog od najjačih automobilističkih događanja u regiji.

Tijekom dvodnevnog programa publiku očekuju prvi veliki okršaji nove sezone, međunarodna konkurencija te nastupi ponajboljih vozača iz Hrvatske i susjednih zemalja. DONUT i ove godine donosi prepoznatljiv spoj vrhunskog natjecanja, produkcije i atmosfere koja nadilazi klasičan sportski događaj.

Poseban interes domaće publike usmjeren je na nastup Velikogoričanina Marka Brdeka, prvaka Hrvatske u driftanju za 2024. godinu, koji se nakon nedavnog predstavljanja svog profesionalnog automobila na manifestaciji Petek na Gorice vraća na stazu pred domaćim navijačima.

Uz napete kvalifikacije i eliminacijske vožnje, posjetitelje očekuju i dodatni sadržaji poput car showa, drift taxi vožnji i bogate ugostiteljske ponude, čime događaj prerasta u cjeloviti vikend sporta, showa i adrenalina.

Velika Gorica ovog vikenda živi u ritmu motora, dok Mičevec postaje mjesto na kojem sezona započinje punim intenzitetom.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Jurjevski sajam knjiga donosi bogatu ponudu izdanja u Veliku Goricu

Sadržaj je prilagođen i najmlađima, koji također mogu pronaći knjige primjerenog sadržaja, što sajam čini privlačnim za sve generacije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POUVG

U predvorju Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, od 13. do 30. travnja održava se Jurjevski sajam knjiga, na kojem posjetitelji mogu pronaći raznolika izdanja po pristupačnim cijenama.

Sajam se organizira povodom Dana Pučkog otvorenog učilišta, a i ove godine sudjeluje Biblioteka Albatros, koja predstavlja dio svog izdavačkog opusa. Posjetiteljima su dostupne brojne publikacije koje nude uvid u povijest i baštinu Turopolja, čineći ih zanimljivima kako za lokalno stanovništvo, tako i za sve zainteresirane za ovaj kraj.

Posebno mjesto na sajmu zauzimaju autori nagrađeni Književnom nagradom Albatros. Njihova djela obuhvaćaju različite književne forme, od poezije i romana do zbirki kratkih priča, čime se dodatno obogaćuje ponuda.

Sadržaj je prilagođen i najmlađima, koji također mogu pronaći knjige primjerenog sadržaja, što sajam čini privlačnim za sve generacije.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zagrebačka županija dijeli 70.000 eura Hrvatima izvan RH

Najviši iznos koji pojedini prijavitelj može ostvariti iznosi 10.000 eura, dok se za pojedinačne projekte može dobiti između 2.000 i 7.000 eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Zagrebačka županija raspisala je javni poziv za dodjelu donacija Hrvatima izvan Republike Hrvatske za 2026. godinu, za što je osigurano ukupno 70.000 eura, a rok za prijavu istječe 10. svibnja.

Riječ je o financijskoj potpori namijenjenoj neprofitnim organizacijama koje djeluju izvan Hrvatske i zastupaju interese Hrvata u Bosni i Hercegovini te pripadnika hrvatskih manjina i iseljeništva diljem Europe i svijeta.

Cilj poziva je očuvanje nacionalnog identiteta, jezika i kulturne baštine, kao i poticanje različitih društvenih aktivnosti unutar hrvatskih zajednica u inozemstvu. U fokusu su i projekti koji pridonose jačanju organizacijskih kapaciteta te povezivanju s Hrvatskom i Zagrebačkom županijom.

Najviši iznos koji pojedini prijavitelj može ostvariti iznosi 10.000 eura, dok se za pojedinačne projekte može dobiti između 2.000 i 7.000 eura, ovisno o vrsti potpore.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno