Povežite se s nama

Sport

Zadnja u gostima: ‘Hajduk ima probleme, imamo ih i mi, ali idemo na pobjedu’

Nogometaši Gorice u nedjelju od 17 sati gostuju na Poljudu, u posljednjoj utakmici izvan svog stadiona ove sezone. Sezona koja djeluje kao da traje tri sezone završit će sljedećeg vikenda doma s Istrom 1961

Objavljeno

na

Gledajući iz ove perspektive, analizirajući i nabrajajući sve što se događalo, ova sezona HNL-a iz goričke perspektive traje kao cijela vječnost. Kad se čovjek sjeti da je sve počelo sa Željkom Sopićem na klupi, da je u međuvremenu Dinko Jeličić došao i otišao, da su se u sve to smjestili i dobri, i loši, i sjajni, i katastrofalni nizovi rezultata, da su se mijenjali i ciljevi i želje i ljudi, čini se kao da sve skupa traje najmanje tri sezone. A zapravo je sve to ista sezona, koja je došla do svoje pretposljednje stepenice.

I, što se Gorice tiče, do posljednjega gostovanja. U subotu poslije treninga Goričani su otputovali prema Splitu, na noge Hajduku, još jednom klubu u kojem će se složiti da sve ovo skupa traje nestvarno dugo.

– Očekuje nas jako teška utakmica, ali teška i za njih i za nas, jer ni jedni ni drugi nismo ostvarili zacrtane ciljeve. U većoj mjeri to vrijedi za Hajduk, u kojem su se nadali da će biti u borbi za naslov do kraja, ali i mi smo sve dalje od tog šestog mjesta kojeg želimo uloviti. Bit će teško, ali gledajući kako dečki rade kroz tjedan, kako je dobra atmosfera i raspoloženje, siguran sam da ćemo odigrati jako dobru utakmicu – rekao je trener Rajko Vidović, koji se u ovo relativno kratko vrijeme na klupi stigao i umoriti, i iscrpiti u pokušajima da pokrene stvari.

Ne pomaže mu ni situacija s ozljedama i kartonima, odnosno s izostancima. Već po navici nema Matavža, Ndockyta i Krizmanića, neće biti ni Kapulice, ali ni kartoniraniH Leša i Mitrovića, dok je upitan i golman Banić. Uz sve njih, u kadru neće biti ni 17-godišnji Luka Vrzić, koji je otišao na Euro U-17 s hrvatskom reprezentacijom.

– Tako je kako je, ne možemo iz ove kože. Igrat ćemo 11 protiv 11 i vjerujem da će dečki koji dobiju priliku odraditi posao i iskoristiti ponuđeno – kazao je Vidović, koji će se morati pouzdati u nekoliko iskusnijih igrača, koji će nastaviti pomagati mlađima.

Mario Maloča, primjerice, odigrat će na Poljudu već 500. utakmicu u svojoj karijeri, koja je počela na istom tom stadionu.

– Da, poklopilo se da ću jubilarnu utakmicu odigrati tamo gdje je meni i najdraže igrati, na Poljudu. Pamtim još i debi iz rujna 2009. protiv Šibenika, a kad pogledam unatrag, mislim da imam zašto biti ponosan. I nadam se da će biti toga još, budući da imam još godinu dana ugovora s Goricom – istaknuo je Maloča pa se okrenuo gostovanju koje slijedi.

– Ne bih pričao o umoru, treniramo cijelu godinu da bismo igrali utakmice i na nama je da damo sve od sebe. Kraj je sezone, ali imamo svoj cilj, želimo dobiti ove dvije zadnje utakmice. Bez obzira na situaciju, Hajduk je uvijek Hajduk, neće biti lako, ali pokušat ćemo iskoristiti sve njihove probleme.

Pričalo se u najavi utakmice i o pionirima Gorice, koji su prošlog vikenda razveselili sve u klubu, ali i gradu.

– Pogledali smo utakmicu, uživali smo i mogu dečkima samo čestitati, to je priznanje klubu i školi nogometa, koja radi fantastično. Veliki je uspjeh biti prvak države, to su mladi i talentirani igrači, a naš put i je davati priliku mladima. To i radimo otkad sam došao ovdje, vjerujem da tim smjerom Gorica mora ići – zaključio je trener Vidović.

MOGUĆI SASTAV ZA POLJUD

Radošević – Munksgaard, Matković, Maloča, Štiglec – Mrzljak, Pršir – Majstorović, Soldo, Rukavina – Vujnović

Sport

Buna ide dalje s istim snagama: ‘Sanjamo jedan teren i male tribine…’

U restoranu obitelji Matković u Ključić Brdu održana je 48. izborno-izvještajna skupština NK Bune, na kojoj je aktualno vodstvo dobilo mandat, a bilo je i pogleda unatrag i prema naprijed, bilo je i darova…

Objavljeno

na

Objavio/la

Posljednjeg petka u veljači, u predvečerje nastavka prvenstva u Premier ligi Zagrebačke županije, najvišeg ranga natjecanja u kojem je klub ikad bio, NK Buna održala je svoju izborno-izvještajnu skupštinu. Birali su se vodeći ljudi kluba za sljedeći mandat, ponešto je rečeno i o razdoblju iza nas, kao i o planovima za budućnost, a posebno emotivno bilo je pri podjeli darova zaslužnima.

Pa, idemo redom…

Birali su se, dakle, novi čelni ljudi, a ispalo je da su izabrani – stari čelni ljudi. Dobro, ne toliko stari, koliko dosadašnji, jer predsjednik kluba i u sljedećem će razdoblju biti Josip Jerleković. Ništa manje važno, njegov će zamjenik i dalje biti Daniel Gorenc, ljubitelj lokalnog nogometa u svim oblicima, ali i uspješan poduzetnik.

Spremnim ispuniti očekivanja Gorenc se pokazao i pri predaji darova onima koji su zaslužili isticanje. Prvi među jednakima definitivno je Zlatko Petrac, institucija breškog nogometa, “vječni” tajnik kluba koji to od ljeta 2025. više nije. Na uokvirenom dresu s njegovim imenom, jasno, bio je broj jedan, dok su na preostala dva ispisane stotke. Nagradu povodom stotinu odigranih utakmica za NK Bunu dobio je Robert Zlodi zvani Šiki, dok je još veće dostignuće stotinu postignutih golova za Bunu, u čemu je uspio Robert Huđber zvani Beli.

Naravno, moramo se tu dotaknuti i izvještajnog dijela Skupštine, u kojem je istaknuto veliko zadovoljstvo učinjenim.

– Možemo biti zadovoljni stabilnošću seniorske momčadi u prvoj sezoni višeg ranga natjecanja, uz jasan prostor za napredak i daljnji razvoj – konstatirano je s govornice.

Zadovoljni su u Buni i radom s omladinskim pogonom, koji je ocijenjen s “odličnim”, a budući da su i rezultati u svim kategorijama dobri, vrlo dobri ili odlični, logično je da razloga za zadovoljstvo ima koliko hoćeš. Svi ciljevi uprave, ističu iz kluba, u ovom su segmentu ostvareni.

Što se planova tiče, ima ih itekako. Ozbiljni su i logični, vidjet ćemo u narednom razdoblju i koliko su realni, odnosno ostvarivi.

– Planovi za ovu godinu su pokušati ostvariti cilj da dobijemo trenažni poligon sa umjetnom podlogom i malu tribinu za navijače. Što se samog terena tiče, plan je odraditi sve trenažne aktivnosti po planu i programu trenera u svim selekcijama – istaknuo je predsjednik Jerleković.

O druženju nakon skupštine ne treba na dugo i široko, zna se kako to ide na bregima, a već od ovog vikenda kreće i ozbiljna akcija. Seniori proljetni dio prvenstva otvaraju u nedjelju od 15.30 sati, na svom igralištu, a s druge strane bit će Sutla-Laduč, koja je samo bod iza vodećeg Poleta. Buna u proljeće ulazi kao sedma momčad na tablici, s pet bodova manje od svog prvog protivnika…

Nastavite čitati

Sport

Buna se minimalnom pobjedom plasirala u četvrtfinale Kupa Velike Gorice

U vodstvo je došla tek u 70 minuti.

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je boljom i ofenzivnijom igrom u drugom poluvremenu imala nekoliko izglednih prigoda za pogodak, ali u vodstvo je došla tek u 70 minuti. Emanuel Đuretić je u kontranapadu bio prebrz za obranu Klasa i s desetak metara plasirao loptu u donji kut za zasluženo vodstvo Bune.

Iskusni Antonio Mrkonjić je u završnici propustio povisiti vodstvo svoje momčadi, ali nije realizirao kazneni udarac, loptu je s 11 metara poslao pored vrata.

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/8 finala

NK Buna (Mala Buna) – NK Klas (Mičevec) 1:0 (0:0)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Gledatelja: 80. Nedjelja, 01.03.2026., 15 sati. Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Ivan Mirenić i Katarina Ćulumović (svi iz Velike Gorice). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Đuretić (70).

BUNA: Vidović (od 46. Petrac), Yetna, Žlebečić, J.Čumpek (cap.), Ngangue (od 64. M.Čumpek), Gorenc (od 64. Šandor), Škojc, Đuretić, Forjan (od 54. Zlodi), Kalisar (od 46. Vukašinec), Đurašić (od 54. Mrkonjić). Trener: Mario Đuretić.

KLAS: Mujkić (od 46. Petrović), Kovačić, Petir (cap.), Mikić, Mesić, Orlović (od 46. Gajski), Matić (od 63. Gredelj), Marković (od 63. Janić), M.Tadić, Maričević, Celčić (od 34. Kruezi ). Trener: Josip Tadić.

Foto galerija

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopoljac se plasirao u četvrtfinale boljim izvođenjem penala

Teška ozljeda (puknuće potkoljenice) domaćeg igrača br. 22 Erica Bazira u duelu s vratarom Buđakom, dovela je do prekida utakmice od 18 do 42. minute.

Objavljeno

na

Objavio/la

Momčadi Gradića i Turopoljca ušle su u susret rezervirano, osigurali su prilaz vratima i pokušavali napadati preko krilnih pozicija. Teška ozljeda (puknuće potkoljenice) domaćeg igrača br. 22 Erica Bazira u duelu s vratarom Buđakom, dovela je do prekida utakmice od 18 do 42. minute.

Ozlijeđeni igrač odvezen je vozilom Hitne pomoći u bolnicu.

Susret je završen bez pogodaka, odluka o prolazu u četvrtfinale riješena je izvođenjem udaraca sa 11 metara. Turopoljac je od sedam pokušaja bio uspješan šest puta (jedan udarac obranio je vratar Vasilik), a Gradići su imali dva promašaja (obrana Buđaka i vratnica).

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kup Grada Velika Gorica 2026., 1/8 finala

NK Gradići – NK Turopoljac 0:0, 5:6 -11m

Gradići. Stadion ŠRC Gradići. Gledatelja 100. Nedjelja, 01.03.2026, 15 sati. Sudac: Alen Hrgović (Zagreb). Pomoćni suci: Marko Kovač (Velika Gorica) i Danijel Zgurić (Kravarsko). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec).

GRADIĆI: Vasilik, Premec, Vojnić (od 72. Janječić), Lovrić, Krstanović, Matanić, Župetić, Koleš, Meštrović (od 80. Kovačić), Belčić (cap.) (od 72. Cindrić), Bazira (od 42. Plećaš). Trener: Marko Rajić.

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Martinić, Perić (od 54. Blažev), Gogić, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Jandriš (od 54. Preradović), Čurek, Krasnić (od 54. Blažičko). Trener: Romano Župetić.

Foto galerija

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nastavite čitati

Sport

Bod u generalki za Dinamo: Kurilovec preko Mača do Maksimira

Nogometaši Kurilovca odigrali su 1-1 na gostovanju kod Gaj Mača i osvojenim bodom otvorili prvenstveno proljeće. Međutim, najvažnije je ipak bilo da se nitko ne ozljedi, budući da slijedi ono što slijedi…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ok, odrađeno je i to. Nogometaši Kurilovca otvorili su nogometno proljeće prvenstvenim dvobojem na gostovanju kod Gaj Mača, u utakmici u kojoj je bilo važno pokazati tko si i što si, ali i – ne ozlijediti se. Jer, koliko god su dečki sportaši, koliko god je svaka utakmica važna, ovo je situacija u kojoj dolazi utakmica koja je ipak malo važnija od ostalih. Zapravo, malo je reći da je malo važnija…

U nedjeljno prijepodne u Zagorju tako je Kurilovec odradio generalnu probu za Dinamo, odigravši pritom 1-1 s uvijek neugodnim domaćinom, iako ni pobjeda nije bila daleko. Točnije, bila je na nekoliko minuta udaljenosti, budući da je domaći sastav izjednačio iz penala u 87. minuti. I tako poništio vodstvo koje je Kurilovčanima donio Luka Sedlaček golom u 29. minuti.

Bio je to deseti gol u sezoni prvog strijelca lige, igrača koji će i ove srijede biti jedna od glavnih uzdanica Kurilovca u utakmici za povijest. Bila je to, kažu, utakmica s velikim brojem prilika na obje strane, u kojima su bodovi mogli otići i na jednu i na drugu stranu, pa je valjda i najpoštenije da je završilo podjelom bodova. Kad smo već kod poštenja, šteta što se ova utakmica nije odigrala dan ili dva ranije, ali domaćin je tražio svoju šansu i na taj način…

Najvažnije od svega, važnije i od toga boda, nitko se nije ozlijedio! Ionako su Kurilovčani imali dovoljno muka s ozljedama ove sezone, imaju ih i sad, jer Selman i Chikwado nisu još spremni, nema ni Mije Šarića… Ovi koji su tu zagrijali su motore, odigrali jednu pravu natjecateljsku utakmicu i vjerovat ćemo da spremni dočekuju izazov svih izazova na Maksimiru.

Šušur je sve veći, srijeda je sve bliže, iščekivanje je ušlo u posljednju fazu… Nakon Mača, baš je lijepo čekati Maksimir.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Zakon braće: Treneri Matej i Dominik bratski podijelili bodove

Rukometaši Gorice odigrali su 27-27 s Dugim Selom u utakmici koja je bila malo drukčija od drugih: na klupi Gorice sjedio je Matej Mišković, a trener gostiju bio je njegov brat Dominik…

Objavljeno

na

Objavio/la

Legenda kaže da je Acu Petrovića, u to vrijeme igrača Cibone, na vratima sobe njegova brata Dražena, u to doba igrača Šibenke, stajala poruka: “Igračima Cibone ulaz zabranjen!” Tako se, eto, ponašao veliki hrvatski košarkaš uoči okršaja s rođenim bratom, a te smo se povijesne crtice sjetili i ove subote poslijepodne…

Trener rukometaša Gorice Matej Mišković, naime, sa svojim je igračima u našoj Gradskoj dvorani dočekao županijske rivale iz Dugoga Sela, na čijoj klupi je sjedio – Dominik Mišković! Matejev rođeni brat, čovjek koji je dva tjedna ranije, prateći pobjedu Gorice protiv Nexea, davao savjete igračima Gorice s tribina, želeći pomoći bratu, sad je bio protivnik. Simpatična situacija, izazovna za obojicu, a na kraju cijele priče utakmica je završila – podjelom bodova! Bratskom podjelom bodova.

Matej je mogao biti zadovoljniji nakon prvih 20-ak minuta, jer Gorica je imala pet golova viška, dominirala i izgledala kao momčad koja zna što hoće. Međutim, stiglo je tad i pet žutih minuta, u tih pet minuta Dugo Selo je napravilo seriju 5-0 i vratilo se u potpuni egal, s kojim se otišlo i na predah.

U nastavku su gosti pokazivali više, preuzeli vodstvo, otišli na tri razlike, da bi se Gorica vratila već na 16-16. Tu je negdje krenuo ritam u kojem je Dugo Selo imalo minimalnu prednost, a to je trajalo sve do same završnice, kad je Gorica došla do prednosti 26-24. S dva vezana gola Ante Kaleba opet smo na početku, a Gorica slavi 25 sekundi prije kraja, jer Andro Lopac pogodio je za 27-26. Nažalost, bilo je to dovoljno vremena da Dugo Selo izjednači, i to preko Tomislava Severca 12 sekundi prije kraja.

Završilo je tako podjelom bodova u sjajnoj rukometnoj predstavi, u kojoj Gorica nije uspjela do kraja iskoristiti jako dobru večer golmana Marina Sorića (15 obrana). Po sedam golova zabili su Marko Karaula i Andro Lopac, koji je gađao 7/7, a s druge strane bolji od ostalih bili su Marin Tomšić sa sedam i Ante Kaleb sa šest golova.

U sljedećem kolu Gorica je opet domaćin, u naš grad stiže Trogir.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno