Povežite se s nama

Vijesti

Za topliju zimu malih šapica gorički Rotaract pokrenuo je humanitarnu akciju ‘I njima je zima’

U subotu na drugom katu Doma kulture Galženica od 10 do 13 sati prikupljaju najpotrebnije stvari za četveronožne prijatelje iz Skloništa za životinje Velika Gorica.

Objavljeno

na

Rotaract Klub Velika Gorica u subotu, 9. prosinca organizira humanitarnu akciju pod nazivom ‘I njima je zima’ u kojoj prikuplja najpotrebnija sredstva za četveronožne prijatelje u Skloništu za životinje Velika Gorica.

– Svi znamo da je vrijeme niskih temperatura i da je životinjama koje nemaju dom možda i najteže. Zato smo odlučili pomoći im i barem malo olakšati ove teške i hladne dane – ističe predsjednica goričkog Rotaracta Anamaria Kuzmec.

U prostorijama Doma kulture Galženica na drugom katu od 10 do 13 sati prikupljat će ono što je najpotrebnije, a to su ručnici, deke, hrana Rustican. Dobrodošle su naravno i zdjelice, igračke, krevetići, grebalice, uzice ili ogrlice.

– Vaša podrška i mala gesta ljubaznosti mogu napraviti veliku razliku u životu onih koji trenutno nemaju svoj topli dom. Pomozimo im svi zajedno – pozivaju iz Rotaracta.

Naslovna foto: Pexels/Nate Evans

Sport

Iz Iraka i Finske došle u Goricu: Sanna i Matilda postale su Turopoljke

Reprezentativka Iraka Sanna Saadi već je debitirala za Goricu, a u nedjelju protiv Međimurja mogla bi debitirati i napadačica iz Finske Matilda Laakkonnen. U prva dva kola Goričanke imaju dva poraza…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometašice Gorice krenule su u sezonu s dva poraza, što i nije potpuno neočekivano, pa ne postoji ni razlog za zabrinutost. Postajali su razlozi za žaljenje nakon poraza od Osijeka u prvom kolu (2-1), ali nakon drugoga kola nema čak ni toga. Dinamo je pobijedio 3-0 u utakmici u kojoj je sve bilo riješeno u prvom poluvremenu, u kojoj Gorica nije imala pravu šansu.

Dinamo, na čijoj klupi sjedi bivši trener Gorice Stefan Rajić, poveo je već u 13. minuti Aide Hadžić, deset minuta poslije na 2-0 je povisila Ana Kalaj, a konačnih 3-0 već u 37. minuti postavila je Nika Petarić. Gorica je najbolju šansu u nastavku, u kojem golova više nije bilo, propustila nakon što je Andreja Šćukanec-Hopinski izašla na golmanicu Dinama, pa na kraju nije bilo druge nego čestitati protivnicama.

U rasporedu utakmica nema puno dobrih vijesti za Goricu, budući da će u nedjelju u Velikoj Gorici gostovati pojačano čakovečko Međimurje, a nakon toga slijedi gostovanje kod prvakinja Agrama, pa onda i domaći ogled s Hajdukom, koji je istog tog Agrama sredio s visokih 4-0… Tek u posljednja dva kola prvoga kruga Goričanke će igrati utakmice u kojima neće biti autsajder, prvo protiv Istre u Puli, a zatim i protiv Splita doma.

U svim tim izazovima pokušat će im pomoći i dvije nove igračice, od kojih je jedna manje, a druga više nova. Naime, Iračanka Sanna Saadi već je debitirala za Goricu, odigrala je prvo poluvrijeme ogleda s Dinamom, dok je Finkinja Matilda Laakkonen tek stigla u srce Turopolja. I mogla bi debitirati već protiv Međimurja u nedjelju, kad ćemo dobiti i nešto bolju sliku njezinih kvaliteta.

Sanna Saadi ima 28 godina i stigla je sa statusom reprezentativke Iraka, iz kojega je muška sekcija kluba dosad dvaput dovodila igrače. Budući da ima iskustvo igranja prve švedske lige, radije ćemo Sannu usporediti s Jiloanom Hamadom, koji je također odrastao u Švedskoj, nego s Abdulahom Hameedom, zapamćenim jedino po tome što je tijekom svoga goričkog mandata bio žrtva otmice…

Matilda Laakkonen je 21-godišnjakinja, napadačica, a informacije iz Finske kažu da je “brza, jaka u duelu, dobrog driblinga i šuta”. Ako je samo polovica toga točna informacija, bit će dovoljno da Matilda bude pojačanje za Goricu… Prošle sezone igrala je prvu finsku ligu, postigla je četiri gola u 20 utakmica, a u njezinu CV-ju stoji i da je sezonu ranije bila najbolja igračica tamošnje druge lige, s 21 golom u 35 utakmica.

Nije isključeno da će pojačanja za ekipu trenera Marka Biljana biti još, ali zasad možemo jedini pričekati da doznamo koliko mogu pomoći Sanna i Matilda, nove cure u Turopolju.

Nastavite čitati

Vijesti

9. godinu – svaki tjedan besplatno svježe voće i povrće u školama

Svoju godišnju zalihu i ove je godine osigurala OŠ Vukovina

Objavljeno

na

Trgovački lanac Kaufland i ove školske godine nastavlja sa svojim najdugovječnijim društveno odgovornim projektom „Kaufland škola voća i povrća“ u sklopu kojeg će više od 25.000 učenika javnih osnovnih škola diljem Hrvatske svakoga tjedna imati osigurano besplatno svježe voće i povrće tijekom cijele školske godine.

U devetoj godini provedbe projekta svakoj Kaufland poslovnici ponovno je dodijeljena jedna partnerska osnovna škola, a dodatno je odabrano i šest javnih ustanova koje se bave isključivo pružanjem osnovnoškolskog obrazovanja djeci s teškoćama u razvoju.

Podsjetimo, o partnerskim školama ove je godine odlučilo više od 70.000 glasova građana koji su tijekom svibnja glasali za školu koju možda pohađa njima jako važan školarac.

Od početka projekta do danas, Kaufland je školama sudionicama projekta donirao više od 1000 tona svježeg voća i povrća te tako osnovnoškolcima omogućio kvalitetniju i dobru prehranu, kao i usvajanje zdravih životnih navika.

S područja Zagrebačke županije partnerske škole u ovom projektu su OŠ Iver Dugo Selo, OŠ Klinča Sela, OŠ Samobor i s područja Velike Gorice OŠ Vukovina.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vrhunska trava stigla je u grad!

Radovi na postavljanju novog travnjaka na Gradskom stadion ušli su u završnu fazu, polovica terena u srijedu prijepodne već se lijepo zelenila, a sve će biti gotovo najkasnije u četvrtak. Deset dana prije Slaven Belupa…

Objavljeno

na

Objavio/la

Tamo početkom srpnja oprostili smo se od starog travnjaka, koji je na Gradskom stadionu živio i služio punih 38 godina, a početkom rujna dočekali smo i – novi travnjak! Zahvat je bio opsežan, samim time i dugotrajan, jer trebalo je prvo sve iskopati, pa postaviti sustave za nadovnjavanje i za odvodnju, grijanje travnjaka, odgovarajuće drenaže… Jako puno posla, ali zato će rezultat biti – vrhunski!

U utorak ujutro započelo je postavljanje travnjaka koji je hladnjačama stigao u rolama. Posao je to koji zahtjeva veliku preciznost i temeljitost, postoji cijela procedura koju treba poštovati pri postavljanju travnjaka, ali dečki na terenu jako dobro napreduju. Sudeći po trenutačnom ritmu, možda će već do kraja dana ovaj dio posla biti završen, a to će se svakako dogoditi najkasnije tijekom četvrtka.

Sljedeća faza je pustiti teren da “legne”, zatim ga treba i pokositi, iscrtati premijerne linije po novoj travi… Posla još ima i posvuda oko samog travnjaka, budući da će ga okruživati umjetna trava, a bit će i drugih vrsta radova, koji se nakon svega što smo prošli mogu svrstati u rubriku “sitnice”.

Pitanje je još jedino hoće li novi vrhunski travnjak u funkciju već od 21. rujna, kad bi na Gradskom stadionu trebao gostovati Slaven Belupo, ili će se sve skupa odgoditi za tjedan dana, kad u grad dolazi Osijek. Zasad nema službene obavijesti o tome da je Gorica tražila zamjenu domaćinstva s Koprivničanima, vidjet ćemo hoće li je biti…

Nastavite čitati

Vijesti

SUPERHEROJ Roko treba dvije operacije u Belgiji!

Nakon iznenadnog odvajanja mrežnice potrebne su dvije operacije za spas preostalog vida

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorički humanitarci VG Legacy u svoje redove primili su još jednog superheroja, desetogodišnjeg Roka koji se od rođenja bori sa teškim očnim anomalijama, zbog kojih je jedno oko izgubio vrlo rano a na drugom mu je preostalo 20 % vida.

Uputili su apel javnosti kako bi ovaj nasmiješeni desetogodišnjak dobio priliku za spas preostalog vida:

„Borba njegovih roditelja traje 10 godina i odmah nakon što su saznali da u Hrvatskoj nema mogućnosti liječenja ovako teškog slučaja, savjetovani su od strane struke da pomoć potraže u Belgiji (dr. Carl Claes).

Na žalost HZZO ne pokriva troškove ovog liječenja te su roditelji sami i uz pomoć obitelji isfinancirali već 4 operacije u Belgiji.

Nakon iznenadnog odvajanja mrežnice, borba se nastavlja i potrebne su još dvije operacije u kojima bi doktori pokušali spasiti preostali vid, no međutim roditelji su došli do zida i financijski se iscrpili.

Cijena dvije operacije, uključujući putne troškove (Roko zbog očnog tlaka ne smije letjeti pa se ide automobilom), smještaj i prehranu iznosi 20.000 eura.

Vg Legacy pokrenuo je Humanitarnu akciju ROKO LEGACY kako bi opet snagom zajedništva i ljubavi postali dio Rokove obitelji i kao i svi superheroji, držali se zajedno do cilja.

Molimo vas da nam pomognete da Rokov osmijeh bude nagrada za sve lijepo što vidi očima a ne samo srcem

Donirajte, sherajte, budite svjetlo…“ – poručio je VG Legacy.

Udruga VG LEGACY“

HR9624840081502035861

Opis plaćanja: ROKO LEGACY

Nastavite čitati

Najave

Pripreme za „Jesen f kuča“ – javite se OPG-ovci, udruge i majstori od bučnice

Bučnica će imati svoj poseban dan!

Objavljeno

na

Započele su prijave na jesensku manifestaciju u Kučama koja će se održati 04. listopada u dvorištu Stare škole.

„Jesen f Kučama“ organizira Udruga žena Kuče i očekuju lokalna Obiteljska poljoprivredna gospodarstva i udruge da im se pridruže sa svojom ponudom rukotvorina ili specijaliteta.

Također, kraljica jeseni – bučnica, imat će tada svoj poseban dan – ocijenit će se ona najbolje pripremljena a već gotove će domaćice moći donijeti na samu manifestaciju.

 

Pridružite se:

Nastavite čitati

Reporter 452 - 28.08.2025.

Facebook

Izdvojeno