Povežite se s nama

HOTNEWS

Za manje od 40 minuta – Gorički Spartan osvojio planinu Kosmaj!

Ivan Zvonar bio je jedini predstavnik Hrvatske

Objavljeno

na

Planina Kosmaj u Srbiji 30. kolovoza bila je domaćin premijerne utrke s preprekama – Legionar OCR, spektakla koji je okupio velik broj zaljubljenika u izazove, izdržljivost i timski duh.  

Nije joj odolio ni naš gorički Spartan Ivan Zvonar, koji je u jedinstvenom ambijentu još jednom iskušao svoje fizičke sposobnosti. Kosmaj je inače poznat po svojoj vojničkoj prošlosti i netaknutoj prirodi, tako da je pružio idealne uvjete za ovu utrku – šumski tereni, zemljani usponi i povijesna atmosfera stvorili su jedinstveni ambijent. 

Utrka je bila organizirana u tri kategorije: 

  • Centurion – 6 km / 20 prepreka (za rekreativce i početnike) 
  • Legat – 11 km / 25 prepreka (za iskusnije natjecatelje) 
  • Imperator – 16 km / 30 prepreka (za najspremnije OCR ratnike) 1 2 

  –Na utrci Centurion nastupio sam kao jedini predstavnik Hrvatske na cijelom eventu, što mi je bila posebna čast. U konkurenciji brojnih natjecatelja iz regije, uspio sam osvojiti drugo mjesto s vremenom od 39 minuta. Utrka je bila dinamična, s kombinacijom fizičkih i tehničkih prepreka – od puzanja ispod žice, nošenja tereta, penjanja preko zidova, do bacanja koplja… Svaka prepreka bila je test izdržljivosti i fokusa, a teren Kosmaja dodatno je otežavao izazov. Bez obzira što je ova utrka za rekreativce, bila je izuzetno teška i zahtjevna – rekao nam je ponosno Ivan, budući da je u svojoj kategoriji završio na postolju! 

Ponosan sam na drugo mjesto u Centurion utrci, a biti jedini Hrvat na ovoj utrci bilo je posebno iskustvo. Osjetio sam podršku publike, ali i motivaciju da pokažem snagu i spremnost hrvatskih OCR natjecatelja. Medalja koju sam osvojio nije samo osobni uspjeh, već i simbol prisutnosti Hrvatske na regionalnoj OCR sceniporučio je Velikogoričanin.  

CityLIGHTS

Uskrsno druženje u Velikoj Gorici: gradonačelnik Ačkar podijelio 1.200 porcija ribica i čestitao Uskrs

Okupljanje je proteklo u vedrom i opuštenom ozračju, uz zajedničko druženje i najavu skorog uskrsnog slavlja koje je dodatno unijelo radost među okupljene građane.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Danas je na Veliki petak kod Tržnog centra održano tradicionalno uskrsno druženje koje je okupilo brojne građane u blagdanskom ozračju.

U jutarnjim satima, od 9:30, građani su imali priliku uživati u podjeli besplatnih porcija prženih ribica, što je i ove godine privuklo velik broj Velikogoričanki i Velikogoričana koji su se odazvali pozivu na zajedničko druženje.

Događaju je nazočio gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima, koji je tom prigodom osobno čestitao sugrađanima nadolazeće uskrsne blagdane te poručio:

“Jako nam je drago da se tradicionalno održava druženje na Veliki petak, podjela ribica našim sugrađankama i sugrađanima. Veliki petak, blagdan muke gospodnje, kada je uistinu prilika da svi zajedno steknemo snagu. Zajedno je to prilika za svakoga od nas da pobudi u sebi više razumijevanja, tolerancije i ljubavi prema svakome čovjeku, prema svome bližnjemu i da ako s nekime i jesmo u zavadi, da se pruži ruka pomirenja i da se dočeka Uskrs čista srca onako kako to i priliči. Prošle godine smo imali 1.000 porcija, ove godine 1.200 porcija, ali prema svemu sudeći, kako danas vidimo, vjerojatno će biti iduće godine i  1.500.”

Okupljanje je proteklo u vedrom i opuštenom ozračju, uz zajedničko druženje i najavu skorog uskrsnog slavlja koje je dodatno unijelo radost među okupljene građane.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Želiš mijenjati stvari u svom gradu? Velika Gorica traži nove članove Savjeta mladih

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pixabay

Grad Velika Gorica otvorio je postupak izbora novog saziva Savjeta mladih, tijela koje ima važnu ulogu u povezivanju mladih s lokalnom vlasti i donošenju odluka koje ih se tiču.

Riječ je o savjetodavnom tijelu koje zastupa interese mladih, potiče njihovo aktivno uključivanje u društveni i javni život te služi kao platforma za iznošenje prijedloga i inicijativa. Kroz njegov rad mladi imaju priliku sudjelovati u oblikovanju politika i aktivnosti na lokalnoj razini.

Savjet mladih broji 11 članova, uključujući predsjednika i njegova zamjenika. Prijaviti se mogu osobe u dobi od 15 do 30 godina koje žive ili borave na području Velike Gorice. Važno je napomenuti kako članstvo u Savjetu nije spojivo s funkcijom vijećnika u Gradskom vijeću.

Kandidate mogu predlagati organizacije i skupine koje djeluju u području mladih – od udruga i obrazovnih institucija do političkih podmladaka, sindikata i neformalnih inicijativa mladih. U slučaju neformalnih skupina, potrebno je okupiti najmanje 20 mladih koji zajednički predlažu kandidata.

Prijave se podnose na službenim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada, uz sve tražene podatke i dokumentaciju, uključujući obrazloženje i životopis kandidata.

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva. Rezultati izbora bit će objavljeni na službenim stranicama Grada, čime će i službeno započeti mandat novog saziva Savjeta mladih.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUTRA Ačkar poziva na uskrsno druženje: pržene ribice i čestitke kod Tržnog centra

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica i gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima organiziraju tradicionalno uskrsno druženje koje će se održati sutra, 2. travnja, na Veliki petak. Okupljanje počinje u 9:30 sati na prostoru kod Tržnog centra.

U sklopu prigodnog programa građanima će biti podijeljene besplatne porcije prženih ribica, a gradonačelnik će tom prilikom osobno uputiti uskrsne čestitke svim sugrađanima.

Organizatori pozivaju sve Velikogoričanke i Velikogoričane da se pridruže događanju te provedu jutro u blagdanskom ozračju, uoči Uskrsa koji donosi zajedništvo i radost.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Proljetni hit u gradu: stižu Muzej smijeha i ‘Gljive na Gorice’

Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica Velika Gorica

S dolaskom toplijih dana u Velika Gorica vraća se jedno od najposjećenijih gradskih druženja – manifestacija Petek na Gorice koja će se održati u petak, 10. travnja kod Turističke zajednice grada.

Ovogodišnje izdanje donosi spoj tradicije, edukacije i zabave, a program je raspoređen u jutarnjem i popodnevnom terminu, namijenjen svim generacijama.

Jutro: domaći okusi i preventivno mjerenje

Od 10 do 13 sati održava se MLJAC i ART plac s lokalnim proizvođačima i kreativcima – od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i rukotvorina. U sklopu jutarnjeg programa, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije, u Centru za posjetitelje organizirano je i preventivno mjerenje, dostupno svim posjetiteljima.

Popodne: gljive, drift i Muzej smijeha po prvi put

Od 16 do 18 sati program postaje dinamičniji. Novost je mali sajam „Gljive na Gorice”, gdje će OPG Antolić i OPG Landeka predstaviti svježe gljive i proizvode od gljiva. Veliku pažnju privlači i DONUT drift show, u sklopu kojeg stiže izložbeno profesionalno drift vozilo kao najava događaja DONUT 7 na poligonu Bugatti Rimac poligon Mičevec. Poseban gost je velikogorički prvak u driftaškom sportu Marko Brdek, koji će približiti ovu atraktivnu motorsport disciplinu svim generacijama.

Prvi put u Veliku Goricu stiže i HaHaHouse – Muzej smijeha, koji donosi interaktivni program, maskote, igre i tombolu. Kako su poručili: „HaHaHouse, Muzej smijeha s ponosom najavljuje svoj prvi dolazak na Petek na Gorice! 10.4. dolazimo s igrama, maskotama, tonom smijeha i dobre zabave za sve posjetitelje. Pripremili smo i super tombolu, jer HaHaHouse kada dolazi u goste, ne dolazi praznih ruku.“

Sport, rekreacija i nordijsko hodanje

U popodnevnom dijelu održava se i sportski kutak za djecu, Tai Chi na otvorenom te posebna radionica nordijskog hodanja u suradnji sa Sportsko-rekreativnim društvom Samobor. Program uključuje pokazno predavanje i praktični dio, a prijave su otvorene za sve generacije putem online obrasca.

Grad koji kroz manifestaciju gradi identitet

Organizatori iz Turističke zajednice grada Velike Gorice ističu kako Petek na Gorice povezuje lokalne proizvođače, edukaciju i zajedništvo te jača identitet grada. Kako je naglasila direktorica Maja Toth: „Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse. Kroz pažljivo osmišljene programe i suradnju s lokalnim dionicima, nastavljamo graditi manifestaciju koja donosi vrijednost i našim sugrađanima i posjetiteljima“.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno