Povežite se s nama

Sport

‘Za kraj nas je zakucala – katastrofa! Ali nema nam druge nego dobiti. I ostati u ligi…’

Ne znam kako objasniti ovu sezonu, ali znam da više nemamo drugu opciju osim dobiti Dinamo u nedjelju, kaže košarkaš Gorice Karlo Uljarević u iščekivanju sudbonosne posljednje utakmice u sezoni…

Objavljeno

na

Dvije su velike bitke za prvoligaški opstanak u tijeku ove sezone u našem gradu. Ona nogometna ide na dobro, četiri kola prije kraja nogometaši Gorice u dobroj su poziciji, iako s još puno posla ispred njih… Ona košarkaška, s druge strane, baš i ne ide onako kako bismo željeli. Najblaže rečeno.

Bez ozlijeđenih Dina Cinca i Milana Lužaića, dvojice izuzetno važnih ljudi za ovu momčad, Goričani su uspjeli doći do pobjede u Sinju, nakon dva produžetka, no prije i nakon toga u sva tri domaća ogleda su posrnuli. Prvo je bodove odnio izravni rival Zabok, zatim i Bosco, koji je u Velikoj Gorici osigurao ostanak u ligi, a onda i Škrljevo. I eto Gorice u ogromne probleme.

Do kraja je još samo jedno kolo, a situacija je sljedeća: Alkar, Gorica i Zabok drže tri posljednje pozicije s omjerom 9-22, zadnji ispada, predzadnji će morati u dodatne kvalifikacije s drugoplasiranim A-1 ligašem. U istom terminu, u nedjelju u 18 sati, Gorica će početi svoje gostovanje kod Dinamo Zagreba, Zabok će doma zaigrati protiv Bosca, a Alkar u gostima kod Škrljeva.

– Za početak, ja se nadam da ćemo uspjeti dobiti svoju utakmicu, a sve kalkulacije oko bilo kakvog drukčijeg raspleta u drugom su planu – kaže nam Karlo Uljarević, jedan od preostalih ključnih igrača, čovjek za 40 minuta po utakmici u svim ovim sudbonosnim utakmicama.

I sugovornik iz kojega je u ovakvim trenucima riječi potrebno izvlačiti klještima…

– Stvarno ne znam što reći nakon svega što smo prošli ove sezone… Atmosfera među nama je dobra, nitko nije potonuo, vjerujemo i dalje da ćemo uspjeti, da ćemo biti dobri u nedjelju, ali stvarno je nevjerojatno što nam se sve događalo posljednjih mjeseci – govori Uljarević, pritom često i zastaje, važe riječi.

– Ne znam to ni objasniti, jednostavno upadneš u nekakav začarani crni krug i ne možeš se iz toga nikako izvući. A još te dodatno ubiju i neke stvari sa strane, koje su nam se događale, neke krive odluke…

I, između ostalog, nedostatak sreće, nepovoljan splet nesretnih okolnosti. Kao što su, recimo, ozljede Dine Cinca i Milana Lužaića, u razmaku od samo dva dana. Za ovaj roster to su dva brutalno teška udarca.

– E, to pogotovo… To je, ukratko, katastrofa. Baš da te, onako, zakuca za kraj – očajan je Uljarević, ali i dalje s dovoljno energije da se stvar na kraju ipak izvuče.

– Kažem, idemo u nedjelju napraviti sve da dobijemo utakmicu. Možemo igrati s Dinamom, pokazali smo to već ove sezone, jer dobili smo dvije od četiri naše međusobne utakmice, ali puno će toga, realno, ovisiti i o njima. Nije nevažno ni tko će suditi, hoće li sreća biti na našoj strani… Pokušat ćemo sve da dobijemo, nema nam druge, kad smo već u ovoj situaciji.

Poraz od Škrljeva u nedjelju pogurao je Goricu na dno, s kojeg je u jednom trenutku uspjela pobjeći… Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ako se o tome uopće može govoriti na taj način u ozbiljnom, prvoligaškom sportu, za Goricu bi za nijansu povoljnija mogla biti okolnost koja kaže da se Dinamo u zadnjem kolu jedini ni za što ne bori. Goričin protivnik osigurao je prvo mjesto u Ligi za ostanak, a Škrljevo i Bosco u svojim će dvobojima sa Zabokom i Alkarom izravno odlučivati tko će zauzeti drugo mjesto, odnosno posljednje u doigravanju.

– Ne zamaramo se uopće bilo kakvim kalkulacijama, mi moramo dobiti utakmicu i gotovo – poručuje Karlo Uljarević za kraj.

Dobije li Gorica doista utakmicu, to bi trebalo značiti da neće ni u razigravanje za ostanak, budući da je u međusobnim omjerima bolja i od Alkara i od Zaboka. To znači i da će eventualni poraz značiti direktno ispadanje jedino u slučaju da svoje utakmice dobiju i Sinjani i Zabočani…

Zamršeno, komplicirano i s ogromnom dozom neizvjesnosti ulazi se tako u posljednji gorički košarkaški vikend ove sezone. Koji je, ostajemo uvjereni, završiti najljepšim mogućim raspletom.

Sport

FOTO HOK Gorica 19. pobjedom završila sjajnu sezonu na 2. mjestu

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica je u 21. kolu  Prve B lige – Regija Sjever pobijedila ekipu HAOK Mladost III 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 26:24) i tako zabilježila 19. prvenstvenu pobjedu. Gorica se s 38 bodova plasirala na konačno 2. mjesto u sezoni 2025./2026. (Gorica je unaprijed odigrala u gostima utakmicu 22. kola protiv ŽOK Ivanec i pobijedila 3:1).

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica sa ekipom iz Zagreba (utorak, 24.03.2026., početak u 20:30 sati) u Gradskoj sportskoj dvorani bila je treća po redu u 4 dana! Gorica je u subotu (21.03.) igrala u gostima sa ŽOK Ivanec i pobijedila 3:1 (22. kolo). U nedjelju (22.03.) je doma pobijedila OK Nebo II 3:1 (20. kolo) .

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trener Luka Bišćan je zbog tako gustog odigravanja započeo utakmicu sa Mladost III s kombiniranom postavom i prvi set je tijesno izgubljen. Umor kod domaćih igračica bio je zamjetan, ipak dobile su slijedeća tri seta za pobjedonosni kraj sjajno odigrane sezone 2025./2026.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje susreta 100 minuta, ukupno poeni 100:93.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HOK Gorica (22 19 3 60:23 38) se s 38 bodova u konačnom plasmanu plasirala na sjajno 2. mjesto u sezoni 2025./2026.

Galerija fotografija

Prva B liga – Regija Sjever – seniorke 2025./2026., 21. kolo

HOK Gorica – HAOK Mladost III (Zagreb) 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 26:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Utorak, 24.03.2026., 20:30 sati. Suci: Branimir Kompes i Dario Rukavina. Zapisničarka: Marta Tomljanović.

GORICA: Lucija Drezga, Lucija Cindrić, Lena Hudan, Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Dora Ivanković (L1)(cap.), Marija Verhas, Vita Đurković, Katja Cvitanović, Ana Mirenić, Nika Baričić, Tia Ribić, Stella Žordić (L2). Trener: Luka Bišćan.

MLADOST III: Mia Smoljan (cap.), Franka Škugor, Kiara Palić, Ljubica Dugandžić, Roza Valčić, Lucija Pojatina, Helena Cindrić, Jana Janković, Ema Marić, Klara Marić, Ani Zeljak, Lena Jakopčević, Ana Radeljić (L1), Tia Šuša (L2). Trener: Nikola Sabolić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani Klasa 10. pobjedom povećali vodstvo na ljestvici

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su odigrane preostale tri utakmice iz 13. kola jesenske polusezone, Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) ima konačno realno stanje na natjecateljskoj ljestvici.

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je pobjedom u gostima kod VG Boysa  svoju prednost na vodećoj poziciji povećao na pet bodova i tako potvrdio svoju premoć u Ligi. Veliko iznenađenje napravila je momčad Gradića, koja je u Novom Čiču zabilježila minimalnu pobjedu (1:0) u susretu s visoko plasiranim Dinamom (4. mjesto).

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovog vikenda prema rasporedu bit će odigrane utakmice 14. kola (27./30.03.2026.).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 13. kolo

Rezultati – tri utakmice iz 13. kola (20./23.03.2026.): Posavec (Orle) – Lukavec 1:1, Dinamo (Novo Čiče) – Gradići 0:1, VG Boys – Klas (Mičevec) 0:2.

Raspored 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec, Buna – Gradići, Dinamo – Lukavec, Posavec – Vatrogasac, Velika Mlaka 1947 – Polet, VG Boys – Lekenik. Klas slobodni.

Poredak nakon 13. kola: 1. Klas 32 (12 10 2 0 58:13), 2. VG Boys 27 (12 9 0 3 43:14), 3. Kurilovec 27 (12 9 0 3 39:13), 4. Dinamo 25 (12 8 1 3 42:18) 5. Vatrogasac 21 (12 7 0 5 25:20), 6. Velika Mlaka 1947 19 (12 6 1 5 29:25), 7. Lekenik 19 (12 6 1 5 28:31), 8. Lukavec 14 (12 4 2 6 18:20), 9. Buna 13 (12 4 1 7 17:24), 10. Polet 9 (12 3 0 9 14:28), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 13:45), 12. Gradići 7 (12 2 1 9 9:43), 13. Posavec 6 (12 1 3 8 8:49).

Nastavite čitati

Sport

Posljedice Dinama traju i dalje: ‘Vrijeme je da se upale prvi alarmi…’

Nogometaši Kurilovca poraženi su 1-0 od Trešnjevke na Udarniku, što im je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Nakon Dinama nisu osvojili još ni boda, a bez pobjede su u posljednjih osam utakmica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Netko iz kurilovečkog nogometnog okruženja, je u onim prekrasnim trenucima iščekivanja povijesnog ogleda s Dinamom u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, onako ispod glasa, izrazio skepsu po pitanju neposredne budućnosti:

– Samo da, kad ovo prođe, sljedećih mjesec dana ne budemo u kanalu…

S obzirom na svu tu emotivnu potrošnju, koja je držala tenziju još tamo od prvog dana priprema, mjesec i pol dana ranije, morala se osjetiti i zato je definitivno bilo argumenata za biti skeptičan. Nažalost, točno dvadeset dana poslije to se vrlo živo potvrđuje u praksi, jer Kurilovec je doživio poraz i u sudaru s Trešnjevkom i sad je u nizu od tri prvenstvena poraza u eri nakon Dinama.

– Bila je to utakmica koja nije ponudila kvalitetu izvedbe ni jedne ni druge momčadi. Mi smo bili dominantni što se tiče posjeda tijekom cijele utakmice, ali bio je to jalov posjed. Gosti su se postavili u niski blok i jako rijetko prijetili našem golu, ali dogodila se ta situacija u 32. minuti… – vrti film trener Kurilovca Senad Harambašić, misleći na situaciju koja je odlučila utakmicu.

Poslovično sjajni golman Kurilovca Leon Išek pokušao je odigrati pas prema suigraču, nije to učinio dovoljno dobro i Roko Jelavić je loptu prvo presjekao, a zatim je i poslao u mrežu.

– Da, gol odluke plod je našeg darivanja… Nažalost, pogreške vratara većinom se iskoriste i tu nema pomoći. Iz našeg posjeda i kontrole lopte servirali smo im najbolju moguću priliku i za to smo kažnjeni. Međutim, moram naglasiti i da smo u kreaciji, brzini igre i stvaranja opasnosti po gol protivnika totalno zakazali – priznaje trener Harambašić.

U prvoj utakmici nakon Dinama njegova je momčad, također s minimalnih 1-0, pala u domaćem ogledu s Bistrom, u Krapini je upisan poraz 3-1 od Zagorca, a na to se nadovezao i ovaj posljednji, opet domaći posrtaj.

– Razočarani smo, došao je trenutak da se upale prvi alarmi, tu u prvom redu mislim na budnost i odgovornost. Već iduća utakmica nudi priliku za to – zaključio je Harambašić.

Problem je, međutim, u tome što je iduća utakmica vrlo izazovna. Jednako kao i ona iza nje. Naime, u subotu će Kurilovčani gostovati kod Vrapča, vodeće momčadi lige, koja ima samo bod više od drugoplasiranog Inkera, koji u onom sljedećem kolu dolazi na Udarnik. Drugim riječima, iz krize će se trebati čupati protiv najboljih klubova u ligi.

Vrijeme tapšanja po ramenima i komplimenata definitivno je prošlo, a došlo je vrijeme za otrežnjenje. Jer, da vremenski još malo proširimo ovu priču, Kurilovec je posljednji put pobijedio još 8. studenog, a od tad je odigrao osam utakmica…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Došli, vidjeli, osvojili! Karatisti donose 24 medalje s dva natjecanja

Dva vikenda, dva turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica je u protekla dva tjedna nastupio na turnirima u Zagrebu i Križu, gdje su njihovi natjecatelji osvojili ukupno 24 medalje.

Na zagrebačkom turniru Grand Karate Fun, u konkurenciji 471 natjecatelja iz 52 kluba, Velikogoričani su sa sedam boraca osvojili devet medalja – tri zlata, četiri srebra i dvije bronce. Najuspješniji je bio Vito Miletović s dva zlata (U12 -39 kg i U14 -40 kg). Zlato je osvojio i Vito Hulina (U18 -61 kg), koji je ujedno u OPEN kategoriji uzeo srebro.

Srebrne medalje osvojili su i Gabrijel Zagorac (U14 -45 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg) te Ena Lukačić (U14 -52 kg), dok je Sara Banović stigla do dvije bronce (U14 -57 kg i U16 -54 kg).

Niz dobrih rezultata nastavljen je i u Križu, gdje je nastupilo devet natjecatelja kluba. U konkurenciji nešto manje od 300 boraca iz Austrije, Slovenije i Hrvatske osvojeno je čak 15 medalja, četiri zlata, šest srebra i pet bronci. Miletović je ponovno bio najuspješniji s dva zlata, a na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se i Nikola Krnjaja te Mihael Kaurić.

 

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica do novih medalja! Goričanke uzele zlato i srebro

Medalje ponovno stižu u Goricu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecateljice Taekwondo kluba Velika Gorica sudjelovale su Na Prvenstvu Hrvatske u taekwondou u disciplini formi.

U konkurenciji 304 natjecatelja iz 34 kluba, gorički klub predstavljalo je pet borkinja. Najveći uspjeh ostvarila je kadetkinja Katja Kajfeš, koja je u paru s Vitom Konigshoferom iz TK Zaprešić osvojila zlato i titulu prvakinje Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji zauzela je peto mjesto.

Srebrnu medalju osvojile su seniorke Iva Hapać i Iva Becić, koje su s Emmom Šantek iz TK Motiv+ u ženskom timskom nastupu izborile drugo mjesto i naslov viceprvakinja Hrvatske.

Vrlo blizu medalje bila je i juniorka Tamara Milić, koja je natjecanje završila na petoj poziciji.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno