ktc
Povežite se s nama

Sport

Za jednog igrača Gorice bore se Dinamo i Rijeka, za drugog dva bundesligaša?!

Jurica Pršir na meti je Stuttgarta i Schalkea, Toni Fruk želja je bivšeg trenera Gorice i bivšeg izbornika U-21 reprezentacije, čeka se rješenje statusa Kristiana Fućka i Stipe Bralića, a čekaju se i prva pojačanja…

Objavljeno

na

Ukupno 17 dana nabrojali smo između dvije nogometne sezone, toliko će predaha imati nogometaši Gorice od posljednje utakmice prošle i prvog treninga uoči nove sezone. Polovica od toga, evo, već je iza nas, igrači ulaze u posljednju fazu neophodnog odmaka od nogometa, a za to vrijeme u uredima se radi naveliko. Slaže se i preslaguje momčad, razgovara se, pregovara i dogovara, a prvi konkretni rezultati zasad su na čekanju.

Doduše, prve promjene su se već dogodile, od kluba su se rastali Vinko Petković, Cheick Keita i Matuš Vojtko, ali tu nema ničega posebno neočekivanog. Keiti je ugovor istekao, a Vojtko je završio posudbu iz Slovana, kao i Petković iz Osijeka. Iz kojega su ove zime posuđeni i Stipe Bralić te Kristian Fućak, s kojima rastanak nije objavljen. U klubu se nadaju da neće ni biti, i trener Sopić i sportski direktor Brkljača imaju jasnu želju da obojica ostanu igrači Gorice, pa i po tom pitanju u danima pred nama možemo očekivati neke odgovore.

Međutim, bez obzira na ishod razgovora s Osijekom, teško je vjerovati kako odlazaka neće biti još. Najbliži rastanku s Goricom, kako stvari stoje, trenutačno je Toni Fruk. Još jedan igrač koji je na Gorici bio na posudbi, i to dvogodišnjoj, u njegovu slučaju iz talijanske Fiorentine. U Firencu se, gotovo je sigurno, neće vraćati, no Gorica je za njega, prema informacijama koje se pojavljuju, samo jedna od opcija. I to u opakoj konkurenciji…

Već neko vrijeme kotrlja se priča o interesu Sergeja Jakirovića i njegove Rijeke, u jednom trenutku činilo se da je to kao vrlo izgledna opcija, da bi se po novome u igru uključio i Dinamo! Igor Bišćan, kaže priča, oduševljen je Frukovim mogućnostima i “modri” navodno ozbiljno istražuju mogućnosti doći do ponajboljeg igrača Gorice u prošloj sezoni. I iako je Toni dobar dio te prošle sezone propustio zbog ozljede, očito je stigao zaslužiti veliku pozornost.

– Iskreno, imamo puno upita i nekoliko ozbiljnih opcija, ali Toni je igrač Fiorentine pod ugovorom i klub je taj koji odlučuje. Ovih dana spremam se u Firencu na razgovor pa ćemo biti pametniji – rekao je Frukov agent Ivan Rukavina, dajući naslutiti kako su prilično tanke šanse da plavokosi bombarder iz Lile pokraj Našica i dalje ostane u goričkoj svlačionici.

Oko ostanka Kristiana Fućka se pregovara i dogovara, a za Juricu Pršira vlada interes i inozemstva… Foto: Marko Prpić/PIXSELL

U bitno drukčijoj poziciji je drugi igrač Gorice koji je posebno zanimljiv tržišu. Jurica Pršir ima ugovor s Goricom do 2026., iza njega je najbolja sezona u karijera, pa ni najmanje ne čudi što se i njegovo ime zavrtjelo u transfer-pričama. A u tim pričama uglavnom se govori – njemački.

Prema pisanju njemačkih medija, za Pršira je ozbiljno zainteresiran Stuttgart, koji konkurenta u toj utrci ima u Schalkeu. Klub iz Gelsenkirchena ove je sezone ispao iz najvišeg ranga bundesligaškog nogometa, no to ne mora značiti i da je otpao kao jedna od opcija… Spominju se u tim, zasad nepotvrđenim nagađanjima i cifre, tvrdi se tako da bi Prširova cijena bila 2,3 milijuna eura, što zvuči kao potencijalno jako dobar posao za klub.

Iz kojega, međutim, iz jasnim i logičnih razloga – šute.

– Nećemo transfernu politiku voditi preko medija, sve ćete znati na vrijeme – kaže sportski direktor Brkljača odgovarajući na bilo koje pitanje o dolascima ili odlascima.

I to je, nema dvojbe, najbolji put. I jedini ispravan način. Informacije o dolascima doista ne cure, teško je bilo što doznati, čak ni inače upućeni nemaju nikakve informacije, pa ostaje jedino čekati. Između ostaloga, čekaju se vijesti i o igračima kojima su ugovori istekli, o Joeyu Suku, Dinu Štiglecu, Ivanu Tomečak, Božidaru Radoševiću…

Sport

FOTO Mlađi kadeti OK Kravarsko plasirali se na Državno prvenstvo

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlađe kadete završeno je šestim okupljanjem jučer (nedjelja, 19.04.2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pobjednik je OK Cratis Varaždin s 36 bodova, koji je bez izgubljenog seta dobio svih 12 utakmica. Na drugo mjesto plasirao se OKM Centrometal Čakovec s 28 bodova, a 3. mjesto osvojio je OK Kravarsko s 23 boda, trener Nikola Boić.

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.04.2026. Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlaðe kadete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe izborile su nastup na Državnom prvenstvu za mlađe kadete. Voditelj natjecanja bio je Željko Jurčević iz Siska.

Galerija fotografija

Prvenstvo Regije Sjever u odbojci za mlađe kadete 2025./2026.

Turnir u Velikoj Gorici (19.04.2026.) – 6. završno okupljanje

Rezultati: OK Gorica – OK Cratis Varaždin 0:3 (21:25, 12:25, 13:25), OKM Centrometal – OK Gorica 3:0 (25:18, 25:17, 25:22), OK Daruvar – OK Kravarsko 0:3 (11:25, 10:25, 12:25), OK Cratis Varaždin – OKM Centrometal 3:0 (25:13, 25:9, 25:15), OK Kravarsko – MOK Čazma 25:12, 25:12, 25:10), OK Totovec – OK Daruvar 0:3 (0:25, 0:25, 0:25), MOK Čazma – OK Totovec 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

TABLICA: 1. OK Cratis Varaždin (12 12 0 36:0 36), 2. OKM Centrometal (12 10 2 28:8 28), 3. OK Kravarsko (12 7 5 23:13 23), 4. OK Daruvar (12 7 5 16:20 16), 5. OK Gorica (12 4 8 15:21 15), 6. MOK Čazma (12 2 10 8:28 8), 7. OK Totovec (12 0 12 0:36 0).

Nastavite čitati

Moja županija

Mraclin se probudio, uvjerljiva pobjeda za bijeg iz krize

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina upisali su vrijednu i uvjerljivu pobjedu svladavši Moslavac s 3:0 na domaćem terenu u Novoj grabi. Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, domaća momčad ušla je u utakmicu s imperativom pobjede, svjesna teške situacije na ljestvici. Od samog početka pokazali su više želje i borbenosti, što im se isplatilo u 27. minuti kada je Ivan Kos iskoristio asistenciju Davida Marjanovića i doveo Mraclin u vodstvo.

U nastavku susreta Moslavac je pokušavao doći do izjednačenja i vršio pritisak na domaća vrata, no Mraclin je strpljivo čekao svoju priliku iz kontranapada. Upravo iz jedne takve situacije u 67. minuti Igor Hajduk izborio je loptu i nesebično asistirao Franu Kriliću koji povisuje na 2:0. Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u samoj završnici susreta. Ponovno je u glavnoj ulozi bio raspoloženi Ivan Kos, koji je precizno ubacio s lijeve strane, a Hajduk glavom, uz pomoć vratnice, postavio konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Mraclin je prekinuo negativan niz i napravio značajan korak prema mirnijem nastavku sezone.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 22. kolo

MRACLIN – MOSLAVAC 3:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Juraj Mikšec (Zagreb). Pomoćnici: Jantoljak i Bukovčan.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (27), 2:0 – Krilić (67), 3:0 – Hajduk (90).

MRACLIN: Zagorac (od 90. Matejčić), Marjanović, Smolković (od 82. Godinić), J. Domitrović, Rakas (od 33. Matić), Tokić, Borovac, Đurašić (od 65. Brdek), I. Kos, Krilić, Hajduk (od 90. Hodalin). TRENER: Marko Pancirov.

MOSLAVAC: Sliško, Burić (od 72. Bekavac), Vejin, Doželenčić (od 72. Topalović), Djak (od 90. Klekovec), Špišić, Bertina, Fumić (od 90. Stipić), Vuksan (od 90. Miletić), Višić, Sabljak. TRENER: Zlatko Šepović.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – nadmoćni pobjednik Prve hrvatske lige zapad

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u posljednjem 12. kolu Prve hrvatske lige 17. pobjedu u 18 susreta i tako potvrdili svoju već prije osvojenu titulu prvaka. Na gostovanje u Dubrovnik nisu išli Ante Jakić i Marko Vračan, pored Domagoja Elgera i Marka Habijanca treći igrač u sastavu bio je Ivan Javor.

Dubrovnik, 18.04.2026. Prva HL zapad-12.kolo: STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4. Foto: HSTKVG

Domagoj Elger je pojedinačno najuspješniji igrač Lige: 24 pobjede i 4 poraza.

Dubrovnik, 18.04.2026. Prva HL zapad-12.kolo: STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4. Domagoj Elger. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HSTK Velika Gorica (18 17 1 70:22 35) je s 35 bodova uvjerljivi pobjednik Lige.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 12. kolo

STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4

Dubrovnik. Dvorana Gospino polje. Subota, 18.04.2026., 13:00 sati. Sudac: Pepo Deranja.

Marko Venier – Domagoj Elger 0:3 (4:11, 7:11, 9:11), Luka Kulaš – Ivan Javor 1:3 (8:11, 11:8, 9:11, 12:14), Vedran Đurđević – Marko Habijanec 0:3 (4:11, 8:11, 6:11), Luka Kulaš / Mario Obrovac – Marko Habijanec / Ivan Javor 0:3 (9:11, 10:12, 10:12).

Konačni redoslijed: 1. HSTK Velika Gorica (18 17 1 70:22 35), 2. STK Zabok (18 13 5 61:38 31), 3. STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik (18 11 7 54:38 29), 4. STK Jadran Poreč (18 10 8 52:50 28), 5. STŠK Srdoči Rijeka (18 9 9 55:44 27), 6. STK ALC ’21 Zagreb (18 9 9 53:54 26), 7. STK Sveta Nedjelja Strmec (18 9 9 45:46 26), 8. STŠK Dugo Selo (18 7 11 40:55 25), 9. STK Stubica Donja Stubica (18 3 15 33:65 21), 10. STK Malinska-Dubašnica Malinska (18 2 16 16:67 20).

Nastavite čitati

Sport

Sedam medalja iz Čakovca! Mladi atletičari Maratona VG otvorili sezonu u velikom stilu

Na prvom kolu HALS-a u Čakovcu, Velikogoričani su s osam natjecatelja uzeli čak sedam medalja, a posebno se istaknula Nelli Komljenović s dvije zlatne medalje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton Velika Gorica ostvarili su odličan start sezone na prvom kolu HALS-a, održanom u nedjelju 19. travnja u Čakovcu. U konkurenciji 288 djece iz 20 klubova, Velikogoričani su nastupili s osam natjecatelja i kući se vratili sa čak sedam osvojenih medalja.

Najuspješnija među njima bila je Nelli Komljenović, koja je slavila u dvije discipline. Pobijedila je na 200 metara s vremenom 29.40 te u skoku u dalj s rezultatom 4.55 metara.

Do zlata je stigao i Patrik Buntak, koji je na 200 metara bio najbrži s 32.37. Luka Nikšić također je osvojio prvo mjesto u skoku u dalj (3.64), dok je na 200 metara završio drugi s rezultatom 34.17.

Srebrnu medalju osvojio je Matej Marinčić u utrci na 600 metara, gdje je ciljem prošao za 2:08. Drugo mjesto osvojila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Đurić – Šimek – Nikšić – Buntak, s vremenom 38.93.

Osim osvajača medalja, zapažene nastupe imali su i Luka Đurić (200 m 35.49, dalj 3.29), Maksim Šimek (200 m 35.77, dalj 2.88), Albert Adamović (200 m 36.14, dalj 2.69) te Marta Marinčić (60 m 11.47, dalj 2.90).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Oproštaj Ante Mašića i uvjerljiva pobjeda košarkaša Gorice za kraj prvenstva

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u posljednjem 26. kolu Prve lige pobijedili momčad MKK Novi Zagreb rezultatom 98:84, nakon što su u 3. četvrtini (35:20) prelomili rezultat u svoju korist, a u posljednjoj dionici svi igrači domaće momčadi iz zapisnika dobili su prigodu da odigraju nekoliko minuta.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred početak utakmice upriličen je oproštaj od aktivnog igranja višegodišnjeg kapetana Gorice Ante Mašića. Prigodne darove uručio mu je Duško Radović, predsjednik KK Gorica.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Borna Dramalija je s 29 poena opet bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, ali je Kristijan Validžić bio igrač utakmice s 24 poena (4/4 za tri, 5/7 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 9 skokova i 4 asistencije. Dvoznamenkasti su bili Roko Ivanković s 15 poena i Frano Miloloža s 10 poena.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Novog Zagreba tri igrača su bili dvoznamenkasti: Lukas Šuvak 16 poena, Marko Marić 14 i Luka Bilokapić 11 poena (5 skokova i 4 asistencije).

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (26 15 11 2167:2113 41) se s 41 bodom plasirala na 5. mjesto u konačnom redoslijedu.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 26. kolo

KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84 (25:23, 27:27, 35:20, 11:14)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Subota, 18.04.2026., 16 sati. Suci: Jelena Tomić, Matej Findri, Ma Maesano Krapinec. Delegat: Tomislav Ercegović.

GORICA: Ivanković 15, Dramalija 29, Turić 7, Ante Mašić (cap.), Validžić 24, Šutalo 2, Gruja 7, Bljaić, Miloloža 10, Ninić 2, Gluhak 2. Trener: Damir Miljković.

NOVI ZAGREB: Zlopaša 4, Bilokapić 11, Zdrilić 9, Sunara 2, Marić 14, Madunić 9, Vučić 7, Šuvak 16, Strunjak, Kršić 3, Hernaus 9. Trener: Hrvoje Božić. Pomoćni trener: David Matulina.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno