Povežite se s nama

Vijesti

Wolt je stigao u Veliku Goricu!

Za sada su na aplikaciji za grad Veliku Goricu dostupni restorani Pastuh, PapaMo, bistro Kaktus, Fork Restoran i Bar, konoba Bukara, bistro Modena, pizzeria Monument, a široku ponudu raznovrsnih pića korisnici će moći naručiti iz Roto Svijet Pića

Objavljeno

na

Woltova avantura u Hrvatskoj krenula je krajem 2018. godine kada je za dostavu otvoren grad Zagreb, kao testno tlo za takvu uslugu. Nakon otvaranja glavnog grada, Wolt je prošle godine krenuo s radom u Rijeci i Splitu, dok su u 2020. godini otvoreni Zadar i Osijek, a najnovija ekspanzija odnosi se na Veliku Goricu i Varaždin. Globalno, Wolt posluje u preko 20 zemalja diljem Europe te u Japanu.

Ekspanzija na druge gradove u Hrvatskoj očekivani je korak od strane Wolta, obzirom na brzi rast koji kompanija bilježi od samog starta, a koji je posljedica iznimno dobrog i brzog prihvaćanja usluge od strane korisnika u svim gradovima. Wolt trenutno broji nekoliko stotina tisuća registriranih korisnika u Hrvatskoj te desetke tisuća aktivnih korisnika na mjesečnoj bazi.

– Slobodno mogu reći da je Wolt na hrvatskom tržištu postavio visoke standarde u dizajnu, profesionalnosti djelatnika i dostavljača, marketinškoj strategiji i brzini dostave. Imamo čvrste i snažne temelje za još kvalitetniju suradnju s restoranima i još brži rast korisnika. Visoki postotak stalnih korisnika, učestalost naručivanja i broj novih korisnika neki su od pokazatelja koji sugeriraju da je Wolt preferirani odabir aplikacije za dostavu hrane i namirnica. Veseli me što smo prepoznati kao lider na hrvatskom tržištu – ističe Damir Krešo, Marketing Manager Wolta za Hrvatsku.

Wolt trenutno usko surađuje s više od 750 restorana i trgovina na hrvatskom tržištu, a u potpunosti je jasno da će ta brojka i dalje rasti, nakon otvaranja Velike Gorice i Varaždina. Osim što pružaju korisnicima najširu ponudu restorana od svih pružatelja srodne usluge, Wolt je kao odgovor na COVID-19 situaciju prilagodio poslovni model pa su tako na platformu uvedene brojne, raznovrsne trgovine (namirnice, mesnice, ribarnice, pekare, pet store-ovi i sl.) što znači da korisnici više ne moraju izdvajati vrijeme na odlazak u trgovinu i kupnju namirnica. Sve što je potrebno može se naručiti putem Wolt aplikacije i jednostavno pričekati dostavu iz udobnosti vlastitog doma.

Za sada su na aplikaciji za grad Veliku Goricu dostupni restorani Pastuh, PapaMo, bistro Kaktus, Fork Restoran i Bar, konoba Bukara, bistro Modena, pizzeria Monument, a široku ponudu raznovrsnih pića korisnici će moći naručiti iz Roto Svijet Pića.

Woltovi prodajni timovi svakodnevno ulažu maksimalne napore kako bi ponudu restorana i trgovina učinili još širom te dostupnijom svima, a vjerujemo kako će isti napor biti uložen i u stvaranje što kvalitetnije ponude u Velikoj Gorici. Iz Wolta dodaju i da su brojni ugostitelji i trgovački lanci prepoznali vrijednost i važnost usluga dostavnih kompanija poput njihove, posebice u novonastaloj situaciji tako da svakodnevno bilježe rast u upitima oko sklapanja partnerskih suradnji.

– Drago nam je što su korisnici u svim gradovima gdje djelujemo prepoznali kvalitetu naše usluge i vjerujemo da će i grad Velika Gorica ostati jednako oduševljen našim servisom. Restorani su prepoznali vrijednost našeg načina dostave i zadovoljni smo njihovim odazivom, a svakako planiramo i u Velikoj Gorici zabilježiti jednaki mjesečni rast broja restorana i trgovina kao što je to bio slučaj u ostalim gradovima – rekao nam je Luka Beli, Restaurant Partnership Manager.

Kao dodatnu zanimljivost navode i povećanu potražnju poduzeća da vlastitim zaposlenicima omoguće besplatnu dostavu ili korištenje kupona preko Wolta što maksimalno cijene i podržavaju. Ovim putem pozivaju i ostala poduzeća i korporacije da ih kontaktiraju te da zajedničkim snagama pomognu ugostiteljskoj industriji i zaposlenicima te ponude što optimalnije rješenje i olakšaju svakodnevicu u nadolazećim tjednima i mjesecima.

Što je to što odvaja Wolt od konkurencije?

Sve je u potpunosti prilagođeno korisniku – inovativna aplikacija jednostavna za korištenje sadrži listu svih restorana dostupnih za narudžbu, a svako jelo imat će i fotografiju kako bi korisnik lakše odlučio što će naručiti. Plaćanje se odvija gotovinom i kartičnim putem (plaćanje je moguće putem visa, Diners i mastercard kartica, Google i Apple Pay-a), a sama dostava je izuzetno brza – u prosjeku cijeli proces, od same narudžbe pa do dostave hrane, traje oko 30 minuta. Cijelo to vrijeme korisnik vidi u kojoj je fazi priprema hrane, odnosno gdje se nalazi dostavljač i kada stiže na adresu. A ako se i pojavi poneki problem, javlja se Woltova korisnička služba koja problem otkloni jednostavno i brzo, istovremeno se brinući da korisnik ostane zadovoljan – prosječno vrijeme odgovora im je 30 sekundi!

Iznimno važan i velik iskorak Wolt je napravio u periodu obilježenom pandemijom COVID-19 virusom. Kako bi se maksimalno očuvala sigurnost svih strana uključenih u proces pripreme i dostave hrane (zaposlenici restorana, dostavljači i korisnici) uvedena je opcija beskontaktne dostave što omogućuje maksimalno izbjegavanje kontakta između dostavljača i korisnika. Osim spomenute opcije, tijekom prvog vala pandemije, Wolt je pokrenuo i brojne druge mjere koje su usmjerene na sigurnost zajednice, ali i na pomoć partnerima ugostiteljima. Sve navedene mjere Wolt i dalje nastavlja prakticirati. Niže ih navodimo.

Što se tiče zdravstvenih mjera, obaviješteni su svi Wolt partneri dostavljači o preporukama Svjetske zdravstvene organizacije i nadležnih vlasti na koji način da zaštite sebe i druge od koronavirusa. To se konkretno odnosi na održavanje higijene ruku, smanjivanje ljudskog kontakta kako u restoranima, tako i na vratima kupaca.

Wolt je hitno implementirao unutar aplikacije tehničku funkcionalnost (contactless delivery) putem koje korisnici mogu naručiti hranu te ju preuzeti bez kontakta s dostavljačem što znači da će dostavljena hrana biti ostavljena na vratima ili ulazima. Obzirom na ozbiljnost situacija, navedena funkcionalnosti je automatski uključena na aplikaciji. Iz Wolta navode kako je udio beskontaktne dostave među najvišima u usporedbi s ostalim zemljama te se ovim putem zahvaljuju korisnicima koji misle na svoje zdravlje, ali i na zdravlje Wolt partnera dostavljača.

Što se financijskih mjera tiče – svakom dostavljaču subvencionirani su dezinfekcijski gelovi, a osiguravaju i maske i rukavice.

Poduzete su i određene mjere i za Wolt partnere ugostitelje kojima se trude maksimalno pomoći u borbi protiv novonastale situacije. Tako je smanjena provizija za narudžbe za osobno preuzimanje na 0%, promoviraju se lokalni restorani i omogućuje im se veća vidljivost na aplikaciji, privremeno obučavaju i zapošljavaju osobe iz ugostiteljstva te na taj način pružaju podršku osoblju restorana koji su u partnerstvu s Woltom, ulažu se dodatna sredstva u marketing i sl.

Više o mjerama koje je Wolt poduzeo možete pronaći ovdje.

Wolt aplikacija ponosni je vlasnik i prestižne Apple Editor’s Choice nagrade za korisničko iskustvo, a potvrda kvalitete najjasnija je iz ocjena korisnika na Google Play-u i App Store-u gdje je Wolt najbolje ocijenjena aplikacija u kategoriji hrane i pića.

Kako koristiti Wolt?

Kao što je ranije spomenuto, proces korištenja aplikacije je iznimno jednostavan i u potpunosti prilagođen korisniku. Željenu hranu korisnici mogu naručiti u samo nekoliko klikova putem mobilnih uređaja (aplikacije je dostupna za Android i iOS) ili putem desktop verzije na www.wolt.com.

Prije svega potrebno je besplatno preuzeti aplikaciju, registrirati se putem email adrese ili Facebooka te dodati karticu kao sredstvo plaćanja, ukoliko je to preferirani način plaćanja. Ukoliko nije, plaćanje se može vršiti i gotovinom. Nakon odrađene instalacije i registracije korisnik odabire restoran i jelo i to je sve.

Napominjemo i da je trenutno aktivan promotivni period besplatne dostave te da je minimalna vrijednost košarice 45HRK.

Moja županija

Oni vraćaju vjeru u dobrotu – udruge civilnog društva Županija podržala s 380 tisuća eura

Sestra Lončar: Naše malo dobro može biti jedina lijepa stvar koja se nekome u životu dogodila.

Objavljeno

na

Objavio/la

Zagrebačka županija dodijelila je 380 tisuća eura vrijedne ugovore udrugama civilnoga društva koje se bave zdravstvenim, socijalnim i humanitarnim radom, a temeljem provedenog natječaja sredstva su ostvarile 72 udruge koje će realizirati 73 projekta.

Prilikom dodjele ugovora, održane je u Jastrebarskom, župan Stjepan Kožić zahvalio je udrugama na osmišljavanju i provedbi kvalitetnih projekata.

– Svi ti projekti za djecu, umirovljenike, mlade, žrtve nasilja u obitelji, osobe s invaliditetom i niz drugih zajednički pridonose boljem društvu. Svjestan sam koliko je rada, truda i volje utkano u svaki od njih, kako bi ostvarili krajnji cilj, a to je društvena jednakost. Zato Zagrebačka županija cijeni vaše napore, ideje i projekte, što pokazuju i ugovori koje vam dodjeljuje – rekao je Kožić u svojem obraćanju.

Foto: Zagrebačka županija

Od 2021. godine do danas za ovu namjenu Zagrebačka županija je dodijelila 1,5 milijuna eura uz pomoć kojih je realizirano 318 projekata.

– Naše malo dobro može biti jedina lijepa stvar koja se nekome u životu dogodila. Zato budimo razlog zbog kojeg će ljudi vjerovati u dobrotu. Financijska pomoć koju dobivamo vjetar je u leđa i doprinos radu i poboljšanju skrbi za najpotrebnije kojima pomoć pružaju udruge – neumorni entuzijasti. Zahvaljujem na socijalnoj osjetljivosti koju ima Zagrebačka županija, kojoj je to mali, a nama značajan doprinos radu i poboljšanju skrbi za one kojima je to najpotrebnije – poručila je okupljenima sestra Jelena Lončar, ravnateljica Caritasa Zagrebačke nadbiskupije.

Da je Zagrebačka županija prva u Republici Hrvatskoj donijela svoj Socijalni plan, podsjetila je pročelnica za zdravstvo i socijalnu skrb i hrvatske branitelje Ksenija Čuljak.

Foto: Zagrebačka županija

–Već sada je u fazi provođenja niz projekta poput radionica o zdravlju, zdravstvenoj pismenosti i pravima iz socijalne skrbi, zatim projekt „Četiri plus“ namijenjen podršci socijalno ugroženim obiteljima s četvero i više djece, program „Zaželi“ i mnogi drugi. Pomoću tog dokumenta jasno smo odredili potrebe i ciljeve za socijalnu stabilnost na području županije – dodala je pročelnica.

Podsjetimo kako je Zagrebačka županija već dodijelila sredstva i braniteljskim udrugama u visini 90 tisuća eura.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

Nastavite čitati

Moja županija

OPĆINA ORLE Jedina u županiji na putu prema ZERO WASTE budućnosti

Procesom priključenja međunarodnoj inicijativi sustavnog smanjenja količina otpada, stvara uvjete održive zajednice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što je nedavno Grad Velika Gorica potpisao sporazum o pristupanju “Zero Waste” inicijativi, proces priključenja započinje i Općina Orle.

Ovim korakom postaje prva općina u Zagrebačkoj županiji koja kreće putem sustavnog smanjenja količina otpada, očuvanja prirodnih resursa i stvaranja održive zajednice, čime se obvezuje započeti proces usklađivanja sa standardima mreže Zero Waste Europe, a cilj je učinkovitije smanjenje količine otpada koji završava na odlagalištu.

Težnja je kroz suradnju s građanima, institucijama i lokalnim poduzetnicima, implementirati mjere poput sustavne edukacije, uvođenja kućnog kompostiranja, unaprjeđenja sustava odvojenog prikupljanja otpada i poticanja ponovne uporabe.

Prva faza uključuje analizu postojećeg stanja, imenovanje Zero Waste koordinatora te izradu Akcijskog plana u suradnji sa stručnjacima, udrugama za zaštitu okoliša i građanima, a u provedbi će Opčćini Orle pomoći velikogoričko komunalno poduzeće VG Čistoća te udruga “Zelena akcija” koja je koordinator mreže Zero Waste Europe za Hrvatsku.

–Kao partner na terenu, spremni smo pružiti stručnu i operativnu podršku u svim fazama; od analize postojećeg stanja, preko optimizacije sakupljanja, do edukacije građana o pravilnom odvajanju otpada. Uspjeh ovakvih projekata ovisi o suradnji svih aktera – institucija, tvrtki i građana – rekao je direktor VG Čistoće Ivan Rak.

Općina Orle poziva sve mještane da se uključe u ovu pozitivnu promjenu – jer Zero Waste počinje kod kuće, poručuje načelnik Ervin Vujica.

–Kao mala, ali odgovorna zajednica, želimo dati svoj doprinos u borbi protiv klimatskih promjena i za očuvanje prirode za buduće generacije. Zero Waste nije samo cilj, već i način razmišljanja – i vjerujemo da zajedno možemo napraviti veliku razliku – stoji u izjavi načelnika.

Nastavite čitati

Sport

Luna Gojak opet u kockastom, jedna selekcija u teškoj grupi, druga lovi završnicu!

Udarnikova generacija U-15 na državnoj završnici u skupini s Ivanićem i Podravkom, dvije godine mlađa selekcija ovog vikenda igra kvalifikacije u Malinskoj, a Luna Gojak ponovno dobila poziv u kadetsku reprezentaciju!

Objavljeno

na

Objavio/la

Svibanj je, sad već tradicionalno, mjesec u kojem veličamo uspjehe mlađih kategorija ŽRK Udarnika. Pa zašto ne nastaviti u istome tonu, pogotovo s obzirom na to da su cure to apsolutno zaslužile! Tijekom cijele godine sa svojim treneri(ca)ma naporno treniraju u uvjetima koji su daleko od idealnih, bore se i trude, a baš u proljeće obično procvjetaju rezultati toga rada…

Svibanj je, dakle, mjesec u kojem se odigravaju državne završnice rukometnih sezona u mlađim kategorijama, to se u pravilu događa u Poreču, a na završnicu je do ove godine stizalo po 20 ekipa, odnosno momčadi. I sami ulazak u to društvo, u prijevodu, bio je veliki uspjeh, a ove godine pred djecu su postavljeni još veći izazovi: na završnicu stiže samo 16 najboljih u državi!

Imao je Udarnik i u godinama za nama pojavljivanja na završnici, imao je i zapaženih uspjeha u najjačoj mogućoj konkurenciji, ali prošla godina sve je to nadmašila. Na završnicu su išle dvije selekcije, obje su na kraju došle do sedmoga mjesta, što je upisano u klupske povijesne knjige kao nezabilježen uspjeh.

Godinu dana poslije, u još užoj konkurenciji, Udarnik je sa svojom U-15 selekcijom već osigurao sudjelovanje na državnoj završnici, koju će goričke mlade rukometašice igrati od 21. do 25. svibnja. Do završnice su stigle nakon pobjede u kvalifikacijama kod Zameta u Rijeci, a ždrijeb za završnicu dodijelio je Udarniku skupinu sa županijskim rivalom Ivanićem, s koprivničkom Podravkom i Petasonom iz Vranjica.

– Skupina je teška i zahtjevna, ali ne opterećujemo se time. Ove godine na završnici je samo 16 ekipa, nema više slabih protivnika, tako da je najtočnije reći da ni jedna skupina nije lagana – kaže trenerica ove generacije Martina Vugrinović, koja vodi i selekciju U-13, koja će ovog vikenda pokušati izboriti državnu završnicu.

Pokušat će i te djevojke preskočiti ŽRK Omišalj, igrat će u Malinskoj, i tamo pokušati izboriti odlazak u Poreč. Bilo bi sjajno ponovno se pojaviti na završnici s dvije ekipe, ali to će ove djevojke morati zaslužiti na terenu…

Kad smo već kod sjajnih stvari, ajmo na Lunu Gojak. Izbornik kadetske reprezentacije Ivan Jerković pozvao je igračicu Udarnika na posljednje okupljanje reprezentacije prije odlaska na Europsko prvenstvo za generaciju igračica rođenih 2008. i kasnije. Luna Gojak rođena je kasnije, odnosno 2009. godine, ali unatoč tome ima jako dobre šanse za završi u ekipi za Europsko prvenstvo. Na ovom je popisu 21 igračica, Luna je već standardna u tom društvu, neka tako bude i u budućnosti.

O da, lijepi su ti svibanjski dani u svijetu velikogoričkog ženskog rukometa…

Nastavite čitati

HOTNEWS

Gorica dobiva dva nova dječja vrtića za 400 djece

Riječ je o objektima u Kolarevoj i Pokupskoj ulici.

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradu Velikoj Gorici iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti odobreno je nešto više od 3,6 milijuna eura bespovratnih sredstava za realizaciju dva nova dječja vrtića, koja će osigurati program predškolskog odgoja za ukupno 400 djece.

– Gradimo budućnost Velike Gorice ulažući u ono najvažnije, a to su naša djeca. Izgradnjom dva moderna i dostupna dječja vrtića ne samo da proširujemo kapacitete za novih 400 mjesta, već stvaramo temelje za ravnomjerniji razvoj grada, dostupnost usluga i podršku mladim obiteljima. Podsjećam, da je u proteklom razdoblju otvoreno ili dograđeno čak 8 objekata gradskih vrtića čime su kapaciteti povećani za gotovo 500-tinjak mališana – rekao je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Dogradnja Cicibana povećat će površinu vrtića za više od 2.000 metara kvadratnih

Spomenutim sredstvima dogradit će se dječji vrtić Kolarevoj ulici, gdje će uz postojeći objekt Dječjeg vrtića Ciciban biti izgrađena nova zgrada bruto površine 2.090 m², a nadopunit će Cicibanov objekt u kojem će biti smješteno 10 odgojnih skupina – četiri jasličke i šest vrtićkih. Objekt će imati i kuhinju koja će služiti ne samo za potrebe ovog vrtića, već i kao podrška za područne objekte u okolnim naseljima.

Smještaj vrtića odgovara potrebama toga dijela grada, zbog izgradnje novih stambenih zgrada i doseljavanja obitelji s malom djecom.

Inače, za izgradnju je pristiglo 14 ponuda a trenutačno je u tijeku pregled i ocjena pristiglih ponuda nakon koje će biti sastavljen zapisnik i prijedlog odluke o odabiru. Procijenjena vrijednost investicije je oko 6,8 milijuna eura.

Kurilovec će dobiti vrtić za 200 djece

Čak 16 ponuda Grad je zaprimio za izgradnju dječjeg vrtića u Kurilovcu, čija je procijenjena vrijednost investicije 6,7 milijuna eura.

Vrtić će se graditi u Pokupskoj ulici, u gradskoj četvrti Kurilovec koja do sada nije imala vlastiti vrtić, a gdje je planirana zgrada slične veličine kao ona u Kolarevoj, oko 2000 m² bruto površine s 10 odgojnih skupina za 200 djece. U tijeku je pregled i ocjena pristiglih ponuda, a u budućnosti će rasteretiti ostale gradske vrtiće.

U oba objekta bit će predviđene posebne odgojne skupine za djecu s teškoćama u razvoju, kao odgovor na sve izraženiju potrebu za inkluzivnim obrazovanjem i ranom intervencijom.

– Izgradnja novih vrtića u Velikoj Gorici dio je našeg nastojanja da odgovorimo na demografske izazove i podignemo kvalitetu života najmlađih sugrađana te njihovih obitelji – poručio je Ačkar.

Nastavite čitati

Sport

Tko će biti kralj goričkog tenisa? Krenula nova sezona lige za rekreativce

Velikogorička teniska liga je rekreativno tenisko kružno natjecanje piramidalnog tipa koje okuplja teniske rekreativce od srednjoškolaca do penzića, a trenutno nas ima 50-ak, kažu organizatori iz TK iTeam VG

Objavljeno

na

Na teniskim terenima u Cvjetnom naselju, smještenima između sad već legendarnog “betonce” i zgrade srednjih škola, na mjestu koje već generacijama vežemo baš uz tenis, Velika Gorica i živi svoj teniski dio života. Kroz rad s mladima u klubu iTeam VG, kroz natjecatelje, ali i kroz popularnu Velikogoričku tenisku ligu. Riječ je o natjecanju za tenisače rekreativce, o ligi koja je krajem travnja krenula u svoju novu sezonu.

– Velikogorička teniska liga je rekreativno tenisko kružno natjecanje piramidalnog tipa koje okuplja teniske rekreativce od srednjoškolaca do penzića, a trenutno nas ima 50-ak. Fora je u tome što se igrači uvijek nalaze u “redovima” s igračima svog nivoa teniskih vještina, tako da u svakom “redu” igramo top zanimljive mečeve – kažu iz TK iTeam VG, koji stoji iza cijele ove priče.

Nakon odigranog ciklusa, pojašnjavaju dalje, igrači se ovisno o plasmanu u svom redu penju u više, jače redove, padaju u niži, slabiji red ili ostaju u svom redu ako im je omjer pobjeda i poraza neutralan.

– Za ovu sezonu kvota sudionika je ispunjena, ali uvijek se stignete uključiti VGTL-PAROVI – poručuju iz kluba, u kojem detaljno prate svaki meč, sve uredno zapisuju i evidentiraju…

Pobjednik VGTL-a bit će onaj igrač koji kroz ligaški dio natjecanja, ali i mečeve iz Mastersa krajem rujna, skupi najviše bodova za rang listu.

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno