ktc
Povežite se s nama

Sport

Vodili pa izgubili: Gorica praznih ruku kući s Poljuda…

Nogometaši Gorice poraženi su 2-1 na gostovanju kod Hajduka na Poljudu, posljednjem ove sezone. Goričani su poveli preko Rukavine, no domaćin je preokrenuo, pa će za sedmo mjesto biti potrebna pobjeda u zadnjem kolu

Objavljeno

na

Ivan Banić, Krešimir Krizmanić, Josip Mitrović, Mateo Leš, Merveil Ndockyt, Ino Novak, Luka Kapulica, Nikola Vujnović, plus Đuro-Giulio Đekić, koji je izašao iz bolnice započeo oporavak od ozljede glave.

Svi ti igrači nedostajali su Gorici na Poljudu kod Hajduka, u posljednjoj gostujućoj utakmici ove duge i preduge sezone. Doda li se tom društvu i Filip Mrzljak, koji je utakmicu odgledao s klupe, dolazimo do brojke od desetorice igrača koji ovom prilikom nisu bili na raspolaganju treneru Rajku Vidovića. I za puno veće i jače klubove, one koji su u puno boljem trenutačnom stanju i formi, bilo bi to previše.

Logično, bilo je previše i za Goricu…

– To je otprilike ono što mi možemo u ovom trenutku. Odigrali smo jednu korektnu utakmicu, dečkima nemam što zamjeriti, ali treba priznati i da je Hajdukova pobjeda zaslužena – rekao je trener Vidović nakon poraza 2-1 u susretu u kojem je Hajduk “okrenuo” Goricu.

Samo minutu nakon što se brojka nedostupnih povećala na 11, nakon što je Alex Munksgaard morao izaći zbog ozljede, Goričani su uspjeli povesti. Bila je to lijepa kombinacija Gabriela Rukavine, koji je prvo propustio loptu, pa je dobio nazad od Dina Štigleca. Udarac nije bio idealne snage ni preciznosti, no bio je dovoljno dobar da prevari mladoga golmana Bornu Buljana.

Lijepo ispunjene poljudske tribine u tom su trenutku na čas zanijemile, ali goričkog vodstvo nije potrajalo dovoljno dugo da bi unijelo dodatnu nervozu u domaće redove. U 30. minuti Moufi je ušao u šesnaesterac s desne strane, vratio u sredinu, a tamo je spreman bio Aleksandar Trajkovski. Božo Radošević nije imao šanse…

I prije i nakon golova pokazala je Gorica se došla u Split nadigravati, pokušati pobijediti, no nešto je opasniji ipak bio domaćin, predvođen Perišićem, Brekalom i Pukštasom, koji je i potpisao konačnu presudu Goričanima. U 64. minuti loptu je do njega dovukao mladi Jurak, a udarac ne puno starijeg Amerikanca putem prema golu je zakačio Štigleca i prevario Radoševića.

Pokušala je Gorica do kraja doći do izjednačenja, kreirao je i domaćin još poneku opasnost, ali rezultat se nije mijenjao sve do posljednjeg sučeva zvižduka.

Ove sezone čut ćemo takvo nešto još samo jedanput. Preostalo je odigrati i protiv Istre sljedećeg vikenda, pa onda zaklopiti knjigu jedne čudnovate sezone. Gorica više ne može biti deveta, Slaven Belupo ostao je na minus pet, a sedma može biti jedino ako pobijedi razigranu Istru na oproštaju od sezone.

Bilo bi lijepo da se to i dogodi, ako je ikako moguće. Ne samo zbog 50-ak tisuća eura više od TV prava, kolika je razlika između sedmoga i osmoga mjesta, nego i zbog kompletnog dojma, koji vapi za kakvim-takvim popravljanjem.

– Učinit ćemo sve da dobijemo tu utakmicu – obećao je trener Rajko.

Hoće li u tome uspjeti, tko će mu uopće do tad biti na raspolaganju, ostaje da vidimo…

Sport

FOTO Prekid nogometne utakmice u Kobiliću

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmica 14. kola Druge županijske lige-Istok u Kobiliću između NK Vatrogasac i NK Gaj (Gaj) prekinuta je u 58. minuti nakon prekršaja i izazvane žestoke reakcije.

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U službenom zapisniku, između ostalog, stoji: ”…U 58. minuti domaći igrač br.19, nakon opravdano dosuđenog prekršaja nad njim, snažno je udario nogom u predjelu stražnjice gostujućeg igrača koji je napravio prekršaj i koji je nakon istog završio na travi u poluležećem položaju. Odmah nakon toga nastao je stampedo u šprintu po terenu svih igrača i vratara obje momčadi, a naročito gostujućih igrača prema domaćem igraču br.19. U par sekundi, na malom prostoru su se našli gotovo svi igrači obje momčadi te su na kraju završili na ogradi središnjeg zapadnog dijela terena gdje je došlo do generalnog međusobnog guranja, navlačenja za dresove, razdvajanja te vjerojatno i nekog međusobnog udaranja igrača u toj masi. Na navedeni dio terena su došli i redari domaćeg kluba s oznakama te i dio publike koja prema navodima sudaca nije ulazila u teren već je bila na ogradi s vanjske strane…U tom događanju najviše je stradao gostujući igrač br.9, kojem je kasnije pozlilo i kolima Hitne odvezen je na daljnje pretrage u KB Dubrava. Gostujući igrači su se međusobno konzultirali te definirali da ne mogu nastaviti utakmicu, jer su u stanju šoka zbog gore navedenih događanja i povukli se u svlačionicu.”

Galerija fotografija

Druga ŽNL – Istok 2025./2026., 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Gaj (Gaj) 3:0 (2:0), prekid u 58. minuti

Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 60. Nedjelja, 12.04.2026., 17 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Davor Merkaš i Tihomir Bratković (svi Velika Gorica). Delegat: Zdenko Hrešć (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Mijatović (15), 2:0 – Mijatović (37), 3:0 – Mijatović (49).

VATROGASAC: Grabović, Hrženjak (od 46. Jovanić), Haraminčić, Kovačević (od 46. Sukser), Lihtar, Vukadin, Berišić, Mijatović, Kirinić, Vodelšek, Wesseh. Trener: Kristijan Golub.

GAJ: Kuten (od 12. Medverec), Berko, F.Hren, Špekuljak, Benko, Gregoran, Čulina, Ma.Suša, Jovanović, Mi.Suša, M.Hren. Trener: Tomislav Biškupec.

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički “Paraatletski miting” donio osam državnih rekorda – donosimo sve rezultate

Okupilo se 144 natjecatelja iz 16 klubova, a uz jaku konkurenciju i 155 nastupa, dan je obilježila serija državnih rekorda i uspješni nastupi domaćih sportaša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gianna Kotroman/Cityportal

Velika Gorica je 12. travnja na ŠRC-u Velika Gorica bila domaćin paraatletskog mitinga u organizaciji Paraatletskog kluba Uspon, koji je okupio 144 natjecatelja iz 16 klubova iz cijele Hrvatske, kao što smo pisali ovdje. Tijekom natjecanja zabilježeno je 155 nastupa u različitim disciplinama, a cijeli je događaj protekao u visokom natjecateljskom ritmu i dobroj atmosferi.

Sportaši su se natjecali u bacačkim disciplinama, a miting je donio i niz vrhunskih rezultata, uključujući čak osam državnih rekorda, što je dodatno potvrdilo kvalitetu natjecanja. Među rekordima posebno se istaknula Martina Krog (PAK Uspon), koja je u bacanju kugle u kategoriji F46 ostvarila rezultat od 10,46 metara. Državne rekorde postavili su i Deni Černi, Matija Sloup, Erik Fabian Kaurin, Mikela Ristoski, Karla Hergotić, Ivan Katanušić i Marijan Presečan.

Domaći predstavnici ponovno su bili među zapaženijima. Velimir Šandor osvojio je prvo mjesto u bacanju diska, dok je Dominik Počekal bio drugi u istoj disciplini u kombiniranim kategorijama. U bacanju kugle slavila je i Kristina Ivšić (F20), dok je Nataša Sobočan (F56) zauzela drugo mjesto.

Dobrih plasmana nije nedostajalo ni u ostatku programa. Stjepan Dereta bio je treći u kugli, Renata Celjak četvrta, Ivan Palčić sedmi, a Dominik Nestić šesti u skoku u dalj. U juniorskom dijelu natjecanja nastupili su Tin Posavec, Amar Jakupović i Toni Pemper, koje organizatori ističu kao sportaše u usponu.

Na kraju mitinga proglašeni su i najbolji pojedinci. U muškoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je Deni Černiju (PAK OTOS), ispred Matije Sloupa (PAK Odisej Kutina) i Erika Fabiana Kaurina (PAK Zagreb). U ženskoj konkurenciji slavila je Martina Krog (PAK Uspon), druga je bila Mikela Ristoski (PAK Medulin), a treća Karla Hergotić (AK Sloboda).

Iz kluba posebno zahvaljuju svim posjetiteljima, donatorima VIA gradnja, Gradnja Nestić, Pesla – Pekarsko slastičarska zadruga, Pekara Dinara, Medicinski centar Gorica, Lidl Hrvatska, Caffe Bar A1, Caffe VAR, Mesnica Samoborac te City Radiju kao medijskom pokrovitelju.

Nastavite čitati

Sport

Prvi reketi županije: Četiri različita kupa i nekoliko medalja za goričke klince

Na terenima pokraj srednje škole odigrano je HTS-ovo županijsko prvenstvo, na kojem su sjajne rezultate zabilježili brojni domaći predstavnici

Objavljeno

na

Ove je nedjelje na teniskim terenima pokraj srednje škole bilo vrlo živahno. Velikogorički klub iTeam VG bio je domaćin i organizator županijskog HTS-ova turnira za tenisačice i tenisače do 14 godina, turnira koji je okupio 38 natjecatelja iz osam klubova: TK Gorica (Sv. Križ Začretje), ŠK Ivanić, TK Karlovac, TK Samobor, TK Vrbovec, TK Movens te domaćin TK iTeam VG.

Boje našega kluba branilo je 15 mladih tenisačica: Eva Lukac, Kiara Brestovec, Nika Meštrović, Ana Đurašin, Leonarda Tomašković, Natali Medanović, Gabrijela Babić, Marta Zagorac, Maša Žužić, Mia Ćujo, Katja Marin, Jasna Pličanić, Vinka Antolović, Lucija Ešegović i Marta Kovačević. Uz njih, bilo je tu i osam tenisača: Stjepan Zagorac, Leo Ključević, Matej Mihelić, David Pohorelyi, Ivano Radočaj, Dominik Omazić, Jan Troha i Ivan Mikulčić.

Kvalifikacije su se igrale kroz deset skupina, u kojima je svatko išao na svakoga, nakon čega su se dobili plasmani. Pobjednici skupina igrali su “zlatni kut”, drugoplasirani “srebrni kup”, trećeplasirani “brončani kup”, a četvrtoplasirani “žuti kup”.

– Ovakav sustav natjecanja pokazao se jako dobrim, jer djeca odigraju prilično veliki broj mečeva na kojima stječu iskustva za turnire koji slijede – poručuju iz našega kluba, iz kojega su se imali i za pohvaliti rezultatima.

ZLATNI KUP
🏆1. mjesto – Stjepan Zagorac, TK ITeam VG
🥈2. mjesto – Eva Pelin, TK Gorica
🥉1/2 finale – Eva Palčić, Tenis Klub Samobor
🥉1/2 finale – Leo Ključević, TK iTeam VG

SREBRNI KUP
🏆1. mjesto – Matej Mihelić, TK iTeam VG
🥈2. mjesto – Mateo Parent, TK Karlovac
🥉1/2 finale – Samanta Kecerin, TK Movens
🥉1/2 finale – Evan Balen, TK Zaprešić

BRONČANI KUP
🏆1. mjesto – Tea Drobec, TK Gorica
🥈2. mjesto – Katja Marin, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Leonarda Tomašković, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Sara Križan, TK Vrbovec

ŽUTI KUP
🏆1. mjesto – Ana Đurašin, TK iTeam VG
🥈 2. mjesto – Marta Kovačević, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Maša Žužić, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Jasna Pličanić, TK iTeam VG

Nastavite čitati

Sport

Obaranje ruke u muzeju! Gorički “vikinzi” kući se vratili s tri medalje

U Sinju, u Muzeju Sinjske alke, održano je Prvenstvo Hrvatske u obaranju ruke, na kojem je svoje predstavnike imao i velikogorički klub KOR Viking VG. Imao je predstavnike, a imao je i lijepe uspjehe…

Objavljeno

na

Objavio/la

Grad Sinj polako se pretvara u dom obaranja ruke u Hrvata, sporta koji sve više i sve ozbiljnije to i postaje. Klubovi rade, obarači ruku se natječu, cijela scena raste, kao i interes za vjerojatno jedan od najstarijih sportova na svijetu. U sve to uključili su se i naši Velikogoričani, koji imaju svoj klub nazvan KOR Viking VG, a u vikendu iza nas sudjelovali su i na Prvenstvu Hrvatske koje se održalo, naravno, u Sinju.

Da stvar bude bolja, ruke su se obarale u – muzeju! Pravom pravcatom, uz prisustvo onog neobičnoga gradonačelnika, jer sportsko borilište ovoga je puta postavljeno u interpretacijsku dvoranu Muzeja Sinjske alke! Okupila se tu sama elita ovoga sporta u hrvatskim razmjerima, svi najbolji odmjerili su snage u nekoliko kategorija, a naši Vikinzi kući su se vratili s tri medalje, s još nekoliko vrijednih rezultata i s gomilom novih iskustava.

Pa, krenimo redom…

Edi Šprajcar osvojio je dvije medalje, u kategoriji početnika do 85 kilograma bio je brončani u nadmetanju desnom rukom i srebrni u natjecanju lijevom rukom, u kojem je zlatna medalja pripala Marinu Ramljaku, još jednom Vikingu.

U kategoriji seniora do 80 kilograma Ivan Kajtaz bio je četvrti u natjecanju lijevom rukom, u kojem je sedmi bio Toni Dugošija, petoplasirani u obaranju desne ruke. Kod seniora do 90 kilograma Dorian Azenić je uzeo jedno deveto i jedno deseto mjesto, Matko Štambuk završio je također na desetome mjestu, a kod početnika u kategoriji 85+ imali smo dva uspješna predstavnika: Ivan Gabrijel Vuksan bio je četvrti desnom rukom, a Filip Debijađi sedmi lijevom i deseti desnom rukom.

– Jako smo zadovoljni rezultatima, pogotovo s obzirom na to što je ovo bio naš tek drugi dolazak na državno prvenstvo. Na sljedeće idemo još jače i ozbiljnije, po još bolje rezultate – poručili su iz KOR Vikinga VG.

Nastavite čitati

Sport

U debelom minusu na Kvarneru: ‘Ovako se ne predstavlja svoj klub…’

Košarkaši Gorice doživjeli su težak poraz 108-72 u gostima kod DepoLink Škrljeva, čime su ozbiljno naljutili svoga trenera. U posljednjoj utakmici sezone Gorica će ugostiti Novi Zagreb u svojoj dvorani

Objavljeno

na

Posljednje ovosezonsko gostovanje odvelo je košarkaše Gorice u Kostrenu, kod lidera DepoLink Škrljeva, koji je Goričanima nanio težak poraz od čak 36 koševa razlike. Naši košarkaši su raspoloženim domaćinima, za koje niti minute na terenu nije proveo ponajbolji igrač Davor Konjević, koliko-toliko parirali samo do poluvremena (55-43). Većim dijelom igre u tom periodu prednost domaće momčadi bila je desetak poena.

Ekipa Škrljeva u treću četvrtinu odlično ulazi te se vrlo brzo odvajaju na razliku od plus 20 poena, predvođena sjajnim Tonijem Jelenkovićem, bivšim igračem Gorice kojeg aktualni igrači Gorice nisu uspijevali zaustaviti. Domaća ekipa je u tom periodu igra ubacila čak 36 poena, a Goričani svega 19, pa je nakon treće dionice igre na semaforu stajalo 91-62, da bi igrači DepoLink Škrljeva u posljednjoj četvrtini rutinski završili utakmicu s +38.

– Čestitka ekipi Škrljeva na pobjedi. Bili su u svim segmentima bolji od nas. Moji igrači nažalost nisu došli na utakmicu, ne znam gdje su se izgubili. Možda se dogodila i zadovoljština nakon pobjede protiv Mladosti. Tužan sam i razočaran svojim momcima, jer tako se ne predstavlja svoj klub. Valjda će iz ovoga nešto naučiti – kazao je trener Damir Miljković.

Kod pobjedničke ekipe najbolji je bio Đugum s 22 poena, a dvocifreni su bili Jelenković (18), Cetina (14) i Akrap (11), dok je goričke strijelce predvodio Dramalija sa 16 poena.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno