ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Vikend u gradu: Zabava za cijelu obitelj, a stiže nam i legendarni Edo Majka

Čeka vas nastavak manifestacije 11. VG Festa i 2. Dana mladih, a evo i detaljnog programa.

Objavljeno

na

Ovog vikenda čeka vas nastavak manifestacije 11. VG Festa i 2. Dana mladih. Organizatori su pripremili brojna događanja, a program će biti posvećen robotici, umjetnoj inteligenciji i zabavi za cijelu obitelj posebno za najmlađe.

Sve počinje već u petak manifestacijom “ Petek na Gorice“ gdje će u jutarnjim satima biti prilika za kupnju proizvoda lokalnih proizvođača, a u popodnevnim satima održava se otvorenje izložbe Renata Glogovčana, „Velika Gorica – nekad i sad“ te nastup VIS JANE, mladog glazbenika Martina Kutnara te za kraj večeri Dj Aldo Morro.

Po drugi put ove godine Tehnička škola Sisak dolazi u Veliku Goricu, a nakon sudjelovanja u Turopoljskom fašniku, ovog puta na Tuđmanac donose, između ostalog, i 3D printer kojeg će predstaviti, ali i pružiti djeci zanimljivu interakciju kroz 3D printanje. Po običaju, posjetiteljima će osigurati gaming, ali i sudjelovanje u izradi video igara.

Dani mladih posebno su posvećeni robotici i umjetnoj inteligenciji, stoga u suradnji s NOTUM Robotics Velikogoričanima će biti predstavljen Robot pas (s kojim će se posjetitelji moći i družiti), škola drona, 3D animacije gdje će djeca crtati na papir svoje omiljene likove npr. iz crtića, a potom će ih NOTUM robotics pretvoriti u 3D lika koji hoda. Imate ćete prilike vidjeti i robota LIDARA koji omogućava da vidimo stvari koje golim okom ne možemo vidjeti te mnogo toga još.

U suradnji s Ravnateljstvom Civilne zaštite kroz program “Na putu do smanjenja rizika od katastrofa” organiziraju aktivnosti u sklopu edukativne kampanje “Usvoji znanja da šteta bude manja”.

Za dobru zabavu na 11. VG festu bit će zadužen Edo Maajka, jedan od najpoznatijih i najcjenjenijih hip-hop izvođača na ovim prostorima. Edo Maajka će svojim nastupom dodatno obogatiti bogati glazbeni program i osigurati nezaboravan provod za sve posjetitelje.

 

Crna kronika

Dvostruka tragedija – žena skočila sa zgrade, u stanu pronađeno tijelo maloljetnice

Objavljeno

na

Danas, 12. travnja oko 10.50 sati, žena se bacila sa stambene zgrade u neposrednoj blizini Policijske postaje Velika Gorica, izvijestila je policija.

Kako doznajemo, radi se o sveučilišnoj profesorici.

Nakon toga, u stanu je pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe, a sumnja se da je smrt nastupila kao posljedica nasilne smrti.

Na mjestu događaja u tijeku je očevid, kao i kriminalističko istraživanje kojim će se utvrditi sve okolnosti ove tragedije.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Turopolje u završnici izborilo pobjedu protiv Dinamo Hidrela

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje je u 21. kolu Jedinstvene 1. ŽNL pobijedilo momčad Dinamo Hidrela rezultatom 2:0 golovima Adriana Perića i Antonia Lozića.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gledatelji su u prvom poluvremenu vidjeli uglavnom izjednačenu igru, činilo se da je gostujuća momčad bila malo više ambicioznija. Obrana domaćih je dobro reagirala kod udaraca iz prekida i rijetko je dolazila u kritične situacije.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u drugom poluvremenu bili napadački orijentirani i u zadnjih petnaest minuta to je rezultiralo s dva pogotka u mreži Dinamo Hidrela. Prvo se Perić u solo akciji u 75. minuti nakon slobodnog udarca na lijevoj strani oslobodio suparnika i s dvadesetak metara prizemno pogodio bliži kut za 1:0.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednako tako i Lozić je u solo akciji u sudačkoj nadoknadi s lijeve strane iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu za konačni rezultat – 2:0!

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr  

Turopolje (21 8 5 8 38:34 29) je s 29 bodova na 7. mjestu u trenutačnom poretku, a Dinamo Hidrel (21 3 4 14 24:56 13) je s 13 bodova na posljednjem 16. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 21. kolo

NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 2:0 (0:0)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Subota, 11.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Perić (75), 2:0 – Lozić (90+3).

TUROPOLJE: Culović, Ceković (cap.), Zdunić, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Lučić, Matošević, Kos (od 49. Badallaj), Josić. Trener: Stiven Žitnik.

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda (cap.) (od 85. Veljačić), Budimir, Minković, Rebihić, Jandrić, Milanščak (od 75. Maras), Bilokapa, Sečenj, Babić. Trener: Tomislav Posavec.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Kraj smrada: Moderni pročistač donosi rješenje, prvi korisnici uskoro spojeni

Vrijednost projekta Aglomeracije je 104 milijuna eura, dok je vrijednost izgradnje samog pročistača 37 milijuna eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Velika Gorica ulazi u završnu fazu velikog infrastrukturnog ciklusa kojim se dodatno podiže razina komunalnih usluga i zaštite okoliša, a jedan od ključnih projekata je izgradnja novog postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda.

U sklopu šireg zahvata već je izvedeno više od 145 kilometara kanalizacijske mreže te više od 5.000 priključaka, dok će građani do kraja godine dobiti obavijesti o mogućnosti spajanja. Detalje o radovima koje su obišli gradonačelnik Ačkar i predsjednik uprave Vodoopskrbe Ivan Rak, pogledajte u videu:

FOTO galerija:

 

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Sova je sletjela! U Veliku Goricu stigao KTC centar

Zavirite na otvorenje👇

Objavljeno

na

Objavio/la

Sova je sletjela, a kupci napokon dočekali KTC centar!

U Veliku Goricu stigla 15 milijuna vrijedna investicija koja je objedinila sve na jednom mjestu –  zavirite na otvorenje👇

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Dobrodošao Petek na Gorice! Danas hrana ‘po domaći’, gljive na tanjuru i Donat drift

Na jutarnjem izdanju popularnog događanja posjetitelji su obilazili štandove lokalnih proizvođača, a u Centru za posjetitelje obavljala su se i preventivna mjerenja u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Od jutarnjih sati, građani imaju priliku prošetati jednom od omiljenih manifestacija našeg grada, Petek na Gorice. Posjetitelji su mogli obići MLJAC i ART plac, gdje su lokalni proizvođači i kreativci ponudili raznovrsne proizvode, od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i ručno rađenih predmeta.

Osim kupovine i razgledavanja, dio programa bio je posvećen i zdravlju. U Centru za posjetitelje organizirano je preventivno mjerenje dostupno svim posjetiteljima, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Kako je pojasnila Maja Glamuzina, magistrica farmacije iz Ljekarni Zagrebačke županije u Velikoj Gorici, cilj njihova dolaska bio je omogućiti građanima brzu provjeru osnovnih zdravstvenih pokazatelja.

“I ovaj put smo se odazvali na poziv Turističke zajednice grada Velike Gorice. Nama je uvijek drago da možemo izaći iz svojih prostora i družiti se s građanima. Radimo ono što je nekako najbrži screening općeg stanja građana, mjerimo šećer u krvi, određujemo kolesterol, mjerimo krvni tlak. Imamo kolegicu nutricionisticu koja određuje indeks tjelesne mase i sastav tijela. Zanimljivo je uvijek čuti koliki su nam masa mišića i masa kostiju. Imamo i oftalmologinju koja mjeri očni tlak. Također, radimo i savjetovanje o dodacima prehrani koji su korisni u nekakvim zdravstvenim tegobama, za energiju, povišen kolesterol i tako dalje”, pojasnila je.

Popodnevni dio programa nastavlja se u 16 sati k sa sajmom „Gljive na Gorice”, DONUT drift showom te raznim sportskim aktivnostima.

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno