Povežite se s nama

Vijesti

Vijeće gradske četvrti Hrvatski velikani održalo radnu sjednicu, reagirali na držanje domaćih životinja u samom centru grada!

Preko nadležnih Upravnih odjela Grada Velike Gorice pokrenuti su postupci za utvrđivanje odgovornosti i sanaciju dugogodišnjeg problema kršenja Odluke o komunalnom redu

Objavljeno

na

Vijeće gradske četvrti Hrvatski velikani održalo je sinoć svoju treću radnu sjednicu na kojoj su otvorene brojne teme, a na dnevnom redu su se, između ostalog našle i odluke o namjenskom trošenju sredstava, uređenju prostorija mjesne samouprave, kao i obilježavanju Dana gradske četvrti, koje će se po prvi put u povijesti obilježiti ove godine i to 8. listopada.

-Odlučeno je kako će centralno mjesto obilježavanja Dana gradske četvrti biti ispred i u prostorijama Vijeća na adresi Cvjetno naselje 10/IV. U glavnom fokusu će biti edukativne i humanitarne aktivnosti. U edukativnome smislu, s radionicama će biti prisutne udruge koje djeluju na našem području, a organizirano će biti i sakupljanje donacija/odjeće/artikala za potrebite susjede – kažu iz Vijeća.

Između ostalih, donešena je i odluka o načinu korištenja prostorija gradske četvrti, a posebna pažnja posvetila se problemu staje u ulici Podložnica. Konstatirano je nedvojbeno kršenje Odluke o komunalnom redu po člancima 93. i 94. od strane izvjesnih stanara spomenute ulice (riječ je konkretno o držanju domaćih životinja koje se prema ovoj Odluci na tom području ne bi smjele držati).

-Preko nadležnih Upravnih odjela Grada Velike Gorice pokrenuti su postupci za utvrđivanje odgovornosti i sanaciju ovog dugogodišnjeg problema – kažu iz Vijeća.

U narednom periodu Vijeće se obvezalo samostalno urediti dio prostorija gradske četvrti u svrhu otvaranja javnosti u vidu održavanja društvenih, edukativnih, kulturnih i inih događaja. Također je odlučeno kako se pokreće inicijativa za asfaltiranjem produžetka ulice kod ulaza u ZET-ovu garažu, a nakon apela stanara.

-Radi bolje suradnje odlučeno je kako se Uredu gradonačelnika i nadležnim uredima šalje novi poziv za održavanje radnog sastanka kako bi se poboljšala suradnja u radu s našim Vijećem, a posebno napominjemo da su sve odluke donesene jednoglasno i u interesu stanovnika četvrti – zaključeno je na sjednici.

CityLIGHTS

Chill&Grill ponovno u srcu Turopolja: prijave su otvorene

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da im se pridruže i provedu nedjelju bez kuhanja, uz dobru hranu i opuštenu atmosferu u prirodnom ambijentu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: KUD "ČIČE" Novo Čiče

U Etno naselju Novo Čiče u nedjelju, 10. svibnja 2026., održat će se osmo izdanje popularne manifestacije Turopoljski Chill&Grill, koja iz godine u godinu okuplja sve veći broj ljubitelja roštilja, tradicije i druženja.

Organizator događanja je Kulturno-umjetničko društvo ČIČE, uz suradnju s GKM Velika Gorica te podršku Grada Velike Gorice i Turističke zajednice Grada Velike Gorice. Posjetitelje očekuje raznolik program koji, uz gastronomski dio, uključuje i izložbu atraktivnih vozila u organizaciji Old Timer kluba Turopolje, što će posebno razveseliti najmlađe. Natjecateljske ekipe mogu računati na prigodne poklone Podravke, dok je među sponzorima nagrada i Paun trgovina iz Starog Čiča.

Kao i prijašnjih godina, pripremljene su nagrade za tri najbolje ekipe, ali i dodatna priznanja za najurednije uređen stol, najbrojniju te najveseliju ekipu. Poseban naglasak stavljen je na očuvanje tradicije pa će se ocjenjivati i turopoljske gibanice, pri čemu će tri najbolje također biti nagrađene.

Osim natjecatelja, i ostali posjetitelji moći će uživati u bogatoj ponudi roštiljskih specijaliteta i slastica, što jamči cjelovit gastronomski doživljaj.

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da im se pridruže i provedu nedjelju bez kuhanja, uz dobru hranu i opuštenu atmosferu u prirodnom ambijentu.

Prijave za sudjelovanje otvorene su putem poveznica: RoštiljGibanica.

Nastavite čitati

Moja županija

Kolarec u Strasbourgu: Hrvatska snažno podupire Ukrajinu i jačanje lokalne demokracije

Na marginama zasjedanja hrvatska delegacija održala je sastanak s predstavnicom Hrvatske pri Vijeću Europe, Lidijom Vizek Mrzljak s ciljem jačanja suradnje i snažnijeg zastupanja nacionalnih interesa u predstojećem razdoblju.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Na jubilarnom, 50. zasjedanju Kongresa lokalnih i regionalnih vlasti Vijeća Europe, održanom u Strasbourgu od 31. ožujka do 2. travnja, sudjelovala je i hrvatska delegacija predvođena županicom Osječko-baranjske županije Natašom Tramišak.

Uz nju, u radu Kongresa sudjelovali su i Marin Gregorović, Željko Turk te zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec, koji je u raspravama posebno istaknuo hrvatsku ulogu u pružanju pomoći Ukrajini. Govoreći o posljedicama ruske agresije, Kolarec je naglasio kako Republika Hrvatska od samog početka pruža snažnu i kontinuiranu podršku Ukrajini, kroz humanitarnu, vojnu i političku pomoć, ali i prihvat raseljenih osoba koje danas žive diljem Hrvatske.

Tema obnove Ukrajine bila je u fokusu zasjedanja, pri čemu je istaknuto da oporavak ne smije stati na obnovi infrastrukture, već mora uključivati jačanje institucija, vladavine prava i demokratskih standarda, uz ključnu ulogu lokalnih i regionalnih vlasti. Uz sigurnosna i politička pitanja, sudionici su otvorili i problem nedostatka liječnika, osobito u slabije dostupnim područjima poput otoka i ruralnih krajeva. Kao rješenja istaknuti su bolji uvjeti rada, veće plaće i dodatna ulaganja u zdravstveni sustav na lokalnoj razini. Raspravljalo se i o zaštiti izabranih dužnosnika od nasilja, primjeni umjetne inteligencije u radu lokalnih vlasti te provedbi standarda Vijeća Europe u području ljudskih i socijalnih prava.

Na Kongresu je izabrano i novo vodstvo – nova predsjednica je postala Gunn Marit Helgesen, dok su vodeće funkcije u dvama domovima preuzeli Konstantinos Koukas i Cecilia Dalman Eek.

Na marginama zasjedanja hrvatska delegacija održala je sastanak s predstavnicom Hrvatske pri Vijeću Europe, Lidijom Vizek Mrzljak s ciljem jačanja suradnje i snažnijeg zastupanja nacionalnih interesa u predstojećem razdoblju.

Nastavite čitati

Vijesti

Skrenuo u krivom smjeru kod benzinske, a onda je policija otkrila još nešto

Sud mu je izrekao uvjetni zatvor i novčanu kaznu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Kako je izvijestila PU zagrebačka, u utorak 31. ožujka oko 9:50 sati 66-godišnjak je automobilom zagrebačkih registracija izlazio s prostora benzinske postaje u Sisačkoj ulici. Umjesto da skrene desno, kako nalaže prometni znak obaveznog smjera, on je skrenuo lijevo i pritom prešao punu crtu na kolniku.

Policajci su ga uočili i odmah zaustavili, a daljnjom kontrolom utvrdili su da to nije bio jedini problem. Vozač je upravljao vozilom iako mu je ranije izrečena zabrana upravljanja vozilima B kategorije, a uz to nije koristio ni sigurnosni pojas. Zbog svega je uhićen i priveden u službene prostorije, nakon čega je doveden na Općinski sud u Velikoj Gorici.

Policija je u optužnom prijedlogu tražila novčanu kaznu od 1.510 eura i tromjesečnu zabranu vožnje, no sud je na kraju izrekao blažu kaznu. Okrivljenik je proglašen krivim te kažnjen s 60 eura, uz 30 dana zatvora uvjetno na rok od jedne godine.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Početkom travnja kreću nove akcije darivanja krvi

Organizatori pozivaju sve darivatelje, kao i one koji to žele postati, da se uključe u akcije i svojim sudjelovanjem doprinesu stabilnim zalihama krvi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Photo by Gustavo Fring, Pexels

Društva Crvenog križa Zagrebačke županije i tijekom travnja organiziraju niz redovitih akcija dobrovoljnog darivanja krvi na području županije, pozivajući građane da se odazovu i time pomognu u spašavanju života.

Krv može darivati svaka osoba dobrog općeg zdravstvenog stanja u dobi od 18 do 65 godina, uz minimalnu tjelesnu težinu od 55 kilograma. Muškarci krv mogu darivati do četiri puta godišnje, a žene tri puta godišnje. Prije samog darivanja preporučuje se konzumirati lagani obrok te unijeti dovoljno bezalkoholnih tekućina.

Na području Velike Gorice akcije darivanja krvi održat će se u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa u Cvjetnom naselju 16 prema sljedećem rasporedu:

    1. travnja 2026. od 09:00 do 14:00 sati
    1. travnja 2026. od 12:00 do 18:00 sati
    1. travnja 2026. od 13:00 do 19:00 sati

Organizatori pozivaju sve darivatelje, kao i one koji to žele postati, da se uključe u akcije i svojim sudjelovanjem doprinesu stabilnim zalihama krvi.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno