Povežite se s nama

Sport

VIDEO ‘Respekt Hajduku, ali mi idemo po pobjedu!’

Nogometaši Gorice u subotu u 17.05 sati gostuju na Poljudu kod Hajduka, u posljednjoj utakmici u ovoj godini. Goričani imaju devet bodova više od Hajduka, ali i bolnu uspomenu na posljednje gostovanje u Splitu, u kojem su teško stradali…

Objavljeno

na

Bila je to subota, 22. veljače 2020. godine, u vrijeme kad se tek počelo za ozbiljno pričati o tom nekakvom korona virusu, o toj nemani koja je pokušala ukrasti nam godinu, i životno i nogometno. Na stadionu na Poljudu igrala se prvenstvena utakmica, domaći Hajduk dočekao je Goricu. Bilo je to, ispalo je, ugodno sportsko poslijepodne za Splićane, jer zabili su šest komada i do nogu potukli protivnika koji im je do tad znao raditi ogromnen probleme.

Tih zlosretnih 0-6 stajalo je posla Sergeja Jakirovića, na čuđenje velikog dijela domaće nogometne javnosti. Iz ove perspektive, čini se kako su klupski čelnici dobro osjetili trenutak, a zatim i odabrali pravog čovjeka da nastavi tamo gdje je toliko uspješni Jakirović stao. Došao je Valdas Dambrauskas, u tom trenutku potpuni anonimus, ali priča se rasplela tako da je nepunih deset mjeseci poslije Gorica – na štihu!

U cijelom ovom kaosu s koronom, unatoč ponekom posrtanju i nesretno ispuštenom bodu, Gorica je isplivala kao momčad koja je spremna boriti se za sam vrh ljestvice. Ono što se prošle subote dogodilo u Velikoj Gorici, onih 4-1 protiv Osijeka, pokazalo je da je to definitivno tako. I s takvim stavom, s takvim gardom, Gorica dolazi na Poljud, kod uzdrmanog Hajduka. Na kojem u međuvremenu niti jednom nije zaigrala…

– Veselimo se prilici da se nadmećemo s ovako dobrim protivnikom, a meni je jako drago i što ću prvi put doći na Poljud – kaže trener Dambrauskas, kojeg je u ljetošnjem obilasku obale fasciniralo koliko ljudi u Dalmaciji vole Hajduk.

Navijača ovoga puta neće biti, ali to je već stara vijest. Igrači su naviknuti na prazne tribine, ovdje će biti riječ samo o onome što će se događati na terenu. I tko će biti bolja u utakmici koja bi mogla spadati u kategoriju “run&gun”… Trči i pucaj.

– Nemamo što kriti, želimo pobijediti na Poljudu! Rekspektiramo Hajduk, ne pada nam napamet podcijeniti ga, respektiramo njegovu tradiciju i povijest, ali to ne znači da mi nećemo stvarati svoju povijest. Utakmica protiv Osijeka bila je sjajna, ali sve te pobjede brzo odu u zaborav. Stvarati povijest možeš jedino ako ponavljaš takve rezultate – kaže Litavac na goričkoj klupi.

Hajduk je u lošem razdoblju, s novim predsjednikom i privremenim trenerom, u krizi rezultata, ali najpametnije je ne zaboraviti da je Hajduk uvijek Hajduk…

– Naravno, bez obzira na sve. Imaju svoju kvalitetu, to je jasno, no za nas je uvijek najvažnije da se fokusiramo na to da odradimo svoj plan. Kao što, primjerice, to učinili protiv Osijeka – dodao je Dambrauskas.

Problema s ozljedama ima, neće biti Mudrinskog, Delfija i Steenvoordena, no Goričani su nasmijani, optimistični, ambiciozni… I takvi će, uvjereni smo, biti i na Poljudu od 17.05 minuta.

Sport

PTSK USPON organizira Velikogorički KUP! Evo do kada se natjecatelji mogu prijaviti

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 7. veljače, PTSK Uspon Velika Gorica organizira Velikogorički KUP u Gradskoj sportskoj dvorani na Rakarskoj, s početkom u 10 sati, uz pokroviteljstvo Parasportskog saveza Zagrebačke županije.

Natjecanje će se odvijati u dvije kategorije. Prva je rezervirana za sportaše u kolicima (kategorija 1 – 5), dok je druga otvorena za stojeće igrače i igrače u kolicima (kategorija 1 – 11) do navršene 23. godine. Mečevi će se igrati na tri dobivena seta, a sustav natjecanja bit će prilagođen broju prijavljenih sudionika kako bi se osigurala što kvalitetnija i pravednija borba za medalje.

Organizatori najavljuju prigodne nagrade za najbolje, a klubovi svoje natjecatelje mogu prijaviti najkasnije do 5. veljače putem e-maila na [email protected] ili na broj telefona 098/9802956.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gorica dominira u konkurenciji mlađih pionira, kod pionira Ban Jelačić 1 u vodstvu ispred Kurilovca

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 07. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (17.01.2026.).

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorièka malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorièka malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Nije bilo iznenađujućih rezultata u konkurenciji mlađih pionira odnosno pionira, jer su vodeće ekipe izborile nove pobjede. Gorica je u konkurenciji mlađih pionira izborila i sedmu pobjedu za vodstvo, na 2. mjestu prati je Buna s pobjedom manje. Vodeći dvojac u konkurenciji pionira, Ban Jelačić 1 i Kurilovec , novim pobjedama su dodatno potvrdili svoju nadmoć u ovoj kategoriji.

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga se nastavlja u uobičajenim terminima, u subotu, 24. siječnja 2026. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 07. kolo

Mlađi pioniri07.kolo (17.01.2026.):  Gradići – Velika Mlaka 1947 2:4, Kurilovec – Gorica 0:2, Mraclin – Ban Jelačić 7:1, Polet – Vatrogasac 0:4, Mladost – Buna 0:2. Poredak: 1. Gorica (7 7 0 0 41:5 21), 2. Buna (7 6 0 1 19:6 18), 3. Mraclin (7 5 0 2 32:12 15), 4. Velika Mlaka 1947 (7 5 0 2 21:11 15), 5. Vatrogasac (7 3 1 3 17:24 10), 6. Gradići (7 3 0 4 11:16 9), 7. Polet (7 2 0 5 12:27 6), 8. Kurilovec (7 1 1 5 8:24 4), 9. Ban Jelačić 7 1 0 6 8:27 3), 10. Mladost (7 0 2 5 4:14 2).

Pioniri07. kolo (17.01.2026.): Vatrogasac – Ban Jelačić 1 1:5, Lomnica – Ban Jelačić 2 2:1, Mladost – Kurilovec 0:1, Mraclin – Buna 1:1. Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (7 6 1 0 21:3 19), 2. Kurilovec (7 6 0 1 25:4 18), 3. Mraclin (7 4 1 2 9:5 13), 4. Vatrogasac (7 4 0 3 18:14 12), 5. Buna (7 2 3 2 8:9 9), 6. Mladost (7 1 0 6 5:13 3), 7. Lomnica (7 2 0 5 7:29 3), 8. Ban Jelačić 2 (7 0 1 6 2:18 1).

Prstići – 07. kolo (17.01.2026.): Gradići – Velika Mlaka 1947 0:2, Klas – Gorica 0:8, Kurilovec – Dinamo Hidrel 1:5, Lukavec – Buna 0:9, Mladost –Vatrogasac 1:12, Polet – Turopolje 0:1. Početnici B07. kolo (17.01.2026.): Lukavec – Klas 2:1, Mraclin – Gorica 03 5:0, Vatrogasac – Buna 1:4, Kurilovec slobodni. Početnici A – 07.kolo (17.01.2026.): Mladost – Gorica 0:1, Polet – Dinamo Hidrel 1:0, Velika Mlaka 1947 – Ban Jelačić 0:3, Gradići slobodni.

Nastavite čitati

Sport

Uspješan početak sezone za AK Maraton Velika Gorica – Dva zlata i dva srebra

U prvom kolu Premier atletske lige Maraton VG je pokazao širinu i kvalitetu kroz odlične rezultate u gotovo svim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica uspješno su započeli novu sezonu Premier atletske lige nastupom na prvom kolu održanom u Zagrebu u nedjelju, 18. siječnja 2026. godine. Gorički klub kući se vratio s dvije pobjede, dva druga mjesta i nizom osobnih rekorda.

Najistaknutiji rezultat ostvarila je limačica Neli Komljenović (2016.), koja je slavila na 800 metara s vremenom 2:39,16, ujedno i najboljim rezultatom te discipline u ukupnom poretku natjecanja. U kategoriji mlađih limača pobjedu je upisao Patrik Buntak (2017.), koji je bio najbrži na 60 metara s 9,64 sekunde. Na postolje su se još popeli Marta Marinčić (2017.), druga u skoku u dalj (3,00 m) među mladim limačicama, te Luka Nikšić (2017.), koji je zauzeo drugo mjesto na 60 metara u istoj dobnoj skupini s vremenom 10,05 sekundi.

Uz medalje, zapažene su i brojne druge izvedbe članova kluba. U konkurenciji limača na 60 metara nastupili su Rafael Mirenić (9,96 s), Luka Đurić (10,37 s), Emanuel Žagar (10,59 s) i Noa Šimičić (10,83 s), dok je Matej Marinčić (2015.) bio peti na 800 metara (3:04,63). U mlađim kategorijama nastupili su i Maxim Šimek (60 m), Ana Bedeković i Mihaela Mirenić (60 m), pri čemu je Bedeković istrčala osobni rekord. Kod mlađih kadeta Mateo Đurić zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle (5,63 m, PB), dok su kadeti Leo Žagar i Denis Kujundžić istrčali osobne rekorde na 300 metara.

Među kadetkinjama je osobni rekord ostvarila Vita Pilerlić na 1500 metara, a u seniorskoj konkurenciji dobre nastupe upisale su Tea Stojaković (60 m) te Nika, Katarina i Iva Jurić na 400 metara, pri čemu su prve dvije također postavile osobne rekorde.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HAOK Mladost u finalu pobijedila OK Veli Vrh i osvojila 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’

Objavljeno

na

Objavio/la

Osmi memorijalni turnir Antun Azenić Deda u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog kluba (HOK) Gorica završen je jučer (nedjelja, 18. siječnja 2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Pobjednik memorijala je HAOK Mladost koja je u finalu s 2:0 u setovima pobijedila OK Veli Vrh iz Pule.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na 3. mjesto plasirao se OK Dubrovnik, koji je s 2:1 u setovima pobijedio OK Vodnjan, najugodnije iznenađenje turnira.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a uručene su i pojedinačne nagrade: Najbolja igračica – Nikoleta Vujas (ŽOK Dubrovnik), najbolji libero – Ema Kelbashi (OK Vodnjan), najbolja tehničarka – Sonja Bobić (HAOK Mladost). Sve ekipe su dobile zahvalnice za sudjelovanje na memorijalu.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecalo se 10 klubova podijeljeni u dvije skupine, koji su odigrali ukupno 20 utakmica. S utakmicama za konačni plasman (7) u dva dana odigrano je ukupno 27 utakmica.

Galerija fotografija

8.memorijalni turnir Antun Azenić Deda 2026. – mlađe kadetkinje

Konačni plasman: 1. HAOK Mladost, 2. OK Veli Vrh (Pula), 3. ŽOK Dubrovnik, 4. OK Vodnjan, 5. ŽOK Ivanec, 6. ŽOK Našice, 7. HOK Gorica, 8. ŽOK Sinj, 9. ŽOK Krk, 10. HOK Gorica 2.

Nastavite čitati

Sport

Gorica voli dramu! Preko slobodnjaka do nove pobjede u gostima

Košarkaši Gorice pobijedili su Novi Zagreb 84-79 i došli do osmog trijumfa ove sezone, do čega su povukla četvorica “dvocifrenih” igrača. U sljedećem kolu na redu je novi težak izazov, još zahtjevnije gostovanje…

Objavljeno

na

Objavio/la

Pokošeni virozama, izmučeni izostancima, košarkaši Gorice zatvorili su prošlu godinu u lošem ritmu, s dva poraza u prvenstvu, no to je trener Damir Cici Miljković iskoristio da bi učinio jedino što je mogao učiniti. Ajmo se zatvoriti u dvoranu i raditi… Tako to nekako kod njega ide, tako je išlo i ovoga puta, a kad je već tako, red je da se uloženo vrati i na parketu.

Upravo to dogodilo se u zagrebačkom Trnskom u subotu navečer, u dvorani koja nosi ime legendarnog Pepsija Božića, na mjestu na kojem je košarkaški, ali i životno, pod Pepsijevom palicom rastao i sam Cici. Nakon velike, vrijedne i u dramatičnim okolnostima izborene pobjede protiv vodećeg Škrljeva vikend ranije, ovoga puta Goričani su išli u goste Novom Zagrebu, momčad iz donje polovice tablice.

Bez obzira na to, bilo je jasno da ovdje neće biti lako doći do osme pobjede, koja je na kraju ipak izboreno. Završilo je 84-79, ponovno je završnica bila tijesna i uzbudljiva, a pobjeda je ponovno otišla na stranu “bikova” iz Turopolja.

Prva četvrtina i pol protekla je u izjednačenoj košarkaškoj predstavi, da bi u završnici prvog poluvremena domaćin ipak uspio izgraditi prednost od sedam koševa. Gorica je imala problema u igri, a nije puno toga išlo po guštu trenera Miljkovića ni u trećoj četvrtini, tijekom koje je Novi Zagreb nekoliko puta imao i rekordnih deset koševa prednosti.

Pravo lice Goričani su tako pokazali tek na ulasku u zadnju četvrtinu. Prvih pet minuta iskoristili su da bi se iz minusa vratili u potpuni egal, a u preostalom vremenu trebalo je napraviti i onaj ključni korak. Potrajalo je to, jer Gorica ni u jednom trenutku nije vodila više od pet razlike, ali to malo poena prednosti sačuvala je do samoga kraja. U posljednje tri minute Goričani nisu ubacili niti jedan koš iz igre, ali zato su pogodili četiri od pet slobodnih bacanja i – proslavili pobjedu.

– Čestitke objema momčadima na trudu, volji i želji, jer mislim da je ovo bila jedna dobra, zanimljiva utakmica. Novi Zagreb je bio bolji u prvom poluvremenu, no mi smo se uspjeli vratiti kroz treću četvrtinu i uz pametnu igru, strpljivo i uz malo sreće, na kraju smo završili utakmicu na pravi način – rekao je trener Miljković.

Goricu je predvodio Niko Rimac sa 19 koševa, Kristijan Validžić ubacio je pet trica za svojih 15 poena, koliko je dodao i Roko Ivanković, dok je Filip Kalajdžić dao svoj doprinos sa 13 koševa i devet skokova.

U sljedećem kolu košarkaši gostuju kod četvrtoplasiranih Kaštela, koja imaju pobjedu više (9-4) od šestoplasirane Gorice (8-5). U prijevodu, bit će to još teže gostovanje od ovoga.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno