Povežite se s nama

Sport

VIDEO Kurilovec na vrhu! Sedla zabio, mreža čista, slavio i najdraži navijač

Nogometaši Kurilovca na svom su Udarniku pobijedili HAŠK 1-0, golom Luke Sedlačeka iz penala, čime je naš klub došao na vrh tablice u 3. NL Centar. Kurilovčane je bodrio i Ivan Šćepina, ali i mnogi drugi…

Objavljeno

na

Dan nakon što su nogometaši Gorice tamnim tonovima obojali ulazak u turopoljski nogometni vikend, otprilike u isto vrijeme kad je cijela stvar još više otišla u krivom smjeru pobjedom Šibenika protiv Istre, nogomet je za lokalne kibice opet postao – radost! Krivci za to su nogometaši Kurilovca, očito posebna skupina sportaša, koji su dočekali uspon na sam vrh. Dočekali i, naravno, zaslužili.

Na Udarnik je nakon kišnoga tjedna stigao HAŠK, protivnik iz donjeg dijela tablice, ali s obzirom na uvjete i okolnosti, trebalo se itekako pomučiti za nova tri boda, vrijedna prvoga mjesta na tablici! Međutim, treneru Senadu Harambašiću i njegovim igračima to je poznato okruženje, bore se do krajnjih granica u svakoj ovosezonskoj utakmici, a izborili su se i ovoga puta.

Trenutak odluke dogodio se u 62. minuti, kad je dosuđen kazneni udarac za Kurilovec, a odgovornost je preuzeo Luka Sedlaček. Problema pritom nije bilo, sve je završilo na najbolji mogući način – lopta u jednu, golman u drugu stranu…

Uspjeli su Kurilovčani tu prednost sačuvati do kraja, došli su i do treće pobjede u tri proljetne utakmice, pri čemu su i dalje ostali na nuli što se tiče primljenih golova. Protiv Bistre doma 1-0, kod Gaja Mače u gostima 2-0, sad opet 1-0… S tih maksimalnih devet bodova ostvareni su svi preduvjeti za preuzimanje samoga vrha tablice, budući da su vodeće Ravnice odigrale 1-1 u sudaru s kurilovečkim protivnikom iz prošloga kola.

Bila je ovo 12. pobjeda Kurilovca ove sezone, nitko u ligi nema ih toliko, a 12 je brojka koja se veže i uz ukupan broj primljenih golova. Naravno, u ovih 18 kola nitko ih u ligi nije primio manje… Prevedeno, Kurilovec je nakon cijelog jesenskog dijela prvenstva, plus ovaj ulazak u proljeće, napravio sve što je bilo potrebno da dođe tamo gdje ova momčad po svemu i pripada, na sami vrh poretka.

“Pobijedili HAŠK, uzeli tri boda, Sedla zabio, Bašo na slici… Sve po planu i programu. Ajdeeeeee!!!!, proslavili su Kurilovčani pobjedu na svojim društvenim mrežama, na kojima su istaknuli i novi dolazak posebnog navijača.

Ivan Šćepina prošlog je vikenda, naime, došao pogledati svoje kadete, a ovoga puta došao je dati podršku i seniorskoj momčadi, koja je u njegovu prisustvu nedvojbeno dobila i dodatni motiv, pretvoren u velika tri boda.

Posao je, naravno, još jako daleko od završenog, čeka nas dugih 12 kola do kraja sezone, no ovaj Kurilovec ulijeva povjerenje da može ovo izvući do kraja. Počevši od sljedećega kola i gostovanja kod Ponikvi u Zagrebu…

Sport

Naftaš slavio na Novoj Grabi, Mraclin bez odgovora

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret na Novoj Grabi započeo je u ritmu koji je više odgovarao gostima. Mraclin je djelovao oprezno i teško dolazio do posjeda u opasnijim zonama terena, dok je Naftaš od početka nametnuo inicijativu. Takav odnos snaga konkretiziran je u 22. minuti kada je nakon prodora Ćalića po desnoj strani i oštre lopte u peterac, Belavić iskoristio neodlučnost domaće obrane i doveo goste u vodstvo. Primljeni pogodak dodatno je otežao situaciju za Mraclin, koji je do kraja prvog dijela ostao bez ozbiljnije prilike za izjednačenje.

Nedostajalo je protočnosti u veznom redu i konkretnosti u završnici, pa gostujući vratar nije bio pod većim pritiskom. U nastavku susreta domaći trener Pancirov pokušao je promijeniti tijek utakmice izmjenama, no slika na terenu nije se bitnije promijenila. Mraclin je imao više inicijative nego u prvom dijelu, ali bez jasnih i izrađenih prilika.

S druge strane, Naftaš je kontrolirao igru i čekao priliku za potvrdu pobjede. Najveća šansa za goste stigla je u 80. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, no vratar Zagorac pročitao je namjeru Džolana i obranio udarac s bijele točke, zadržavši nadu domaćinu. Ipak, do kraja susreta Mraclin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, pa su gosti mirno priveli utakmicu kraju. Mraclin tako ostaje bez bodova u susretu u kojem je nedostajalo ideje i konkretnosti u napadu, dok će u sljedećim kolima morati pronaći bolja rješenja kako bi se vratio na bodovni učinak.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B , 19. kolo

MRACLIN – NAFTAŠ IVANIĆ 0:1

Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Šoufek (Novska). Pomoćnici: Lalić i Križe.

STRIJELAC: 0:1 – Belavić (22).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Smolković (od 46. Borovac), Rajić, Brdek, Tokić (od 65. Đurašić), Rakas (od 87. Jančić), Krilić (od 75. I. Kos), N. Kos (od 46. Kaurin), Hajduk. TRENER: Marko Pancirov.

NAFTAŠ IVANIĆ: Platužić, Petković, Ivanković (od 68. Šepak), Marić, Starčić, Džolan (od 90. Spudić), Krsnik (od 68. Hadaš), Belavić, Ćalić, Čuni, Vrdoljak (od 88. Kirin). TRENER: Ivica Blažević.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno