Povežite se s nama

Sport

VIDEO Gorica u novom ruhu: ‘Dresovi su hrvatski proizvod, a dizajn prati trendove’

U novu sezonu nogometaši Gorice ući će s novim dresovima, u prepoznatljivim bojama, ali s novim dizajnom i s jednom velikom i važnom promjenom – prvi put otkad su prvoligaši imat će sponzora na prsima…

Objavljeno

na

Bijeli s crveno-crnim detaljima na dnu, crveni s crnom “trakom” na jednoj strani i zanimljivim detaljima na rukavima, crni s bijelom i crvenom linijom po sredini te sivim poprečnim linijama… U te će tri modne kombinacije nastupati nogometaši Gorice u sezoni pred nama. Prezentacija novih dresova našeg prvoligaša odrađena je u ponedjeljak prijepodne, u društvu predstavnika sponzora, među kojima je i generalni sponzor, tvrtka Kömmerling, koja će svoj logo imati na centralnom dijelu dresu. Bitna je to promjena u odnosu na prethodnih pet prvoligaških sezona, a kako sve to skupa izgleda okupljeni su mogli vidjeti u atraktivnom videu…

Novi dresovi proizvod su starog i dobro poznatog partnera našega kluba, njemačke tvrtke Alpas, čije je hrvatsko predstavništvo smješteno u Velikoj Gorici. Da cijela priča bude još više izvorna, domaća, autentična i posebna, pobrinula se činjenica da je novi dres u potpunosti hrvatski proizvod. Od dizajna, materijala, šivanja… Sve je kompletno plod hrvatske pameti, hrvatskog talenta i hrvatskih ruku.

– To je dio na koji smo posebno ponosni, zato taj detalj uvijek rado ističemo. Vjerujemo da treba dati priliku našim ljudima, a to mi u Alpasu već godinama i radimo – istaknuo je direktor Alpasa Kristijan Japec.

U izradi idejnog rješenja sudjelovao je i predsjednik kluba Nenad Črnko, koji je već i uhodan u tom segmentu, budući da je jedan od čelnika kluba koji se voli i želi baviti detaljima poput ovog.

– Kao prvi dres prijavili smo bijelu kombinaciju, ali tako je bilo i lani, pa smo najveći dio sezone domaće utakmice igrali u crvenim dresovima, u bojama koje nema niti jedan drugi klub u našoj ligi. Međutim, ima tu i malo praznovjerja… Kad smo konačno pobijedili u bijelim dresovima, naredio sam da se do kraja sezone igra u toj boji. Ispalo je da smo baš u bijelom osigurali opstanak, tako da ćemo tek vidjeti u kojoj ćemo kombinaciji najčešće igrati – sa smiješkom je rekao Črnko.

Više o predstavljanju novih dresova doznajte u sljedećem prilogu…

Sport

FOTO Veterani Klasa 10. pobjedom povećali vodstvo na ljestvici

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su odigrane preostale tri utakmice iz 13. kola jesenske polusezone, Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) ima konačno realno stanje na natjecateljskoj ljestvici.

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je pobjedom u gostima kod VG Boysa  svoju prednost na vodećoj poziciji povećao na pet bodova i tako potvrdio svoju premoć u Ligi. Veliko iznenađenje napravila je momčad Gradića, koja je u Novom Čiču zabilježila minimalnu pobjedu (1:0) u susretu s visoko plasiranim Dinamom (4. mjesto).

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovog vikenda prema rasporedu bit će odigrane utakmice 14. kola (27./30.03.2026.).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 13. kolo

Rezultati – tri utakmice iz 13. kola (20./23.03.2026.): Posavec (Orle) – Lukavec 1:1, Dinamo (Novo Čiče) – Gradići 0:1, VG Boys – Klas (Mičevec) 0:2.

Raspored 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec, Buna – Gradići, Dinamo – Lukavec, Posavec – Vatrogasac, Velika Mlaka 1947 – Polet, VG Boys – Lekenik. Klas slobodni.

Poredak nakon 13. kola: 1. Klas 32 (12 10 2 0 58:13), 2. VG Boys 27 (12 9 0 3 43:14), 3. Kurilovec 27 (12 9 0 3 39:13), 4. Dinamo 25 (12 8 1 3 42:18) 5. Vatrogasac 21 (12 7 0 5 25:20), 6. Velika Mlaka 1947 19 (12 6 1 5 29:25), 7. Lekenik 19 (12 6 1 5 28:31), 8. Lukavec 14 (12 4 2 6 18:20), 9. Buna 13 (12 4 1 7 17:24), 10. Polet 9 (12 3 0 9 14:28), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 13:45), 12. Gradići 7 (12 2 1 9 9:43), 13. Posavec 6 (12 1 3 8 8:49).

Nastavite čitati

Sport

Posljedice Dinama traju i dalje: ‘Vrijeme je da se upale prvi alarmi…’

Nogometaši Kurilovca poraženi su 1-0 od Trešnjevke na Udarniku, što im je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Nakon Dinama nisu osvojili još ni boda, a bez pobjede su u posljednjih osam utakmica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Netko iz kurilovečkog nogometnog okruženja, je u onim prekrasnim trenucima iščekivanja povijesnog ogleda s Dinamom u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, onako ispod glasa, izrazio skepsu po pitanju neposredne budućnosti:

– Samo da, kad ovo prođe, sljedećih mjesec dana ne budemo u kanalu…

S obzirom na svu tu emotivnu potrošnju, koja je držala tenziju još tamo od prvog dana priprema, mjesec i pol dana ranije, morala se osjetiti i zato je definitivno bilo argumenata za biti skeptičan. Nažalost, točno dvadeset dana poslije to se vrlo živo potvrđuje u praksi, jer Kurilovec je doživio poraz i u sudaru s Trešnjevkom i sad je u nizu od tri prvenstvena poraza u eri nakon Dinama.

– Bila je to utakmica koja nije ponudila kvalitetu izvedbe ni jedne ni druge momčadi. Mi smo bili dominantni što se tiče posjeda tijekom cijele utakmice, ali bio je to jalov posjed. Gosti su se postavili u niski blok i jako rijetko prijetili našem golu, ali dogodila se ta situacija u 32. minuti… – vrti film trener Kurilovca Senad Harambašić, misleći na situaciju koja je odlučila utakmicu.

Poslovično sjajni golman Kurilovca Leon Išek pokušao je odigrati pas prema suigraču, nije to učinio dovoljno dobro i Roko Jelavić je loptu prvo presjekao, a zatim je i poslao u mrežu.

– Da, gol odluke plod je našeg darivanja… Nažalost, pogreške vratara većinom se iskoriste i tu nema pomoći. Iz našeg posjeda i kontrole lopte servirali smo im najbolju moguću priliku i za to smo kažnjeni. Međutim, moram naglasiti i da smo u kreaciji, brzini igre i stvaranja opasnosti po gol protivnika totalno zakazali – priznaje trener Harambašić.

U prvoj utakmici nakon Dinama njegova je momčad, također s minimalnih 1-0, pala u domaćem ogledu s Bistrom, u Krapini je upisan poraz 3-1 od Zagorca, a na to se nadovezao i ovaj posljednji, opet domaći posrtaj.

– Razočarani smo, došao je trenutak da se upale prvi alarmi, tu u prvom redu mislim na budnost i odgovornost. Već iduća utakmica nudi priliku za to – zaključio je Harambašić.

Problem je, međutim, u tome što je iduća utakmica vrlo izazovna. Jednako kao i ona iza nje. Naime, u subotu će Kurilovčani gostovati kod Vrapča, vodeće momčadi lige, koja ima samo bod više od drugoplasiranog Inkera, koji u onom sljedećem kolu dolazi na Udarnik. Drugim riječima, iz krize će se trebati čupati protiv najboljih klubova u ligi.

Vrijeme tapšanja po ramenima i komplimenata definitivno je prošlo, a došlo je vrijeme za otrežnjenje. Jer, da vremenski još malo proširimo ovu priču, Kurilovec je posljednji put pobijedio još 8. studenog, a od tad je odigrao osam utakmica…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Došli, vidjeli, osvojili! Karatisti donose 24 medalje s dva natjecanja

Dva vikenda, dva turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica je u protekla dva tjedna nastupio na turnirima u Zagrebu i Križu, gdje su njihovi natjecatelji osvojili ukupno 24 medalje.

Na zagrebačkom turniru Grand Karate Fun, u konkurenciji 471 natjecatelja iz 52 kluba, Velikogoričani su sa sedam boraca osvojili devet medalja – tri zlata, četiri srebra i dvije bronce. Najuspješniji je bio Vito Miletović s dva zlata (U12 -39 kg i U14 -40 kg). Zlato je osvojio i Vito Hulina (U18 -61 kg), koji je ujedno u OPEN kategoriji uzeo srebro.

Srebrne medalje osvojili su i Gabrijel Zagorac (U14 -45 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg) te Ena Lukačić (U14 -52 kg), dok je Sara Banović stigla do dvije bronce (U14 -57 kg i U16 -54 kg).

Niz dobrih rezultata nastavljen je i u Križu, gdje je nastupilo devet natjecatelja kluba. U konkurenciji nešto manje od 300 boraca iz Austrije, Slovenije i Hrvatske osvojeno je čak 15 medalja, četiri zlata, šest srebra i pet bronci. Miletović je ponovno bio najuspješniji s dva zlata, a na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se i Nikola Krnjaja te Mihael Kaurić.

 

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica do novih medalja! Goričanke uzele zlato i srebro

Medalje ponovno stižu u Goricu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecateljice Taekwondo kluba Velika Gorica sudjelovale su Na Prvenstvu Hrvatske u taekwondou u disciplini formi.

U konkurenciji 304 natjecatelja iz 34 kluba, gorički klub predstavljalo je pet borkinja. Najveći uspjeh ostvarila je kadetkinja Katja Kajfeš, koja je u paru s Vitom Konigshoferom iz TK Zaprešić osvojila zlato i titulu prvakinje Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji zauzela je peto mjesto.

Srebrnu medalju osvojile su seniorke Iva Hapać i Iva Becić, koje su s Emmom Šantek iz TK Motiv+ u ženskom timskom nastupu izborile drugo mjesto i naslov viceprvakinja Hrvatske.

Vrlo blizu medalje bila je i juniorka Tamara Milić, koja je natjecanje završila na petoj poziciji.

Nastavite čitati

Sport

USPON briljirao u Lignanu – pet medalja, dvije u pojedinačnoj konkurenciji i tri u parovima

Velikogorički klub još jednom među vodećima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/FB

Parastolnoteniski klub Uspon osvojio je pet brončanih medalja na ITTF World Para Challenger turniru u Lignanu.

U pojedinačnoj konkurenciji, do medalja su stigle Marija Sečenj i Mirjana Lučić. Sečenj je u kategoriji Women’s Singles Class 2 nakon drugog mjesta u skupini izborila polufinale, u kojem je poražena od domaće predstavnice G. Rossi. Sličan put imala je i Lučić u kategoriji 9, koja je također kao drugoplasirana prošla skupinu, a u polufinalu ju je zaustavila Mađarica Alexa Szvitacs.

U parovima su stigle dodatne tri medalje. Vračan i Borna Zohil osvojili su broncu u muškim parovima (MD18), dok su Zohil i Lučić do trećeg mjesta stigli u mješovitim parovima (XD17-20).

Marko Vračan bio je nadomak medalje u klasi 8. Nakon što je kao prvoplasirani prošao skupinu i slavio u osmini finala, no zaustavljen je u četvrtfinalu. Najmlađa članica ekipe, Lorena Rinčić, natjecala se u klasi 6, ali nažalost nije prošla skupinu.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno