Povežite se s nama

Sport

VIDEO Gorica se vratila: Nakon teških dana zabili “tricu” kod Radomlja

Nogometaši Gorice pobijedili su slovenskog prvoligaša Radomlje 3-0 u prijateljskoj utakmici koja će poslužiti kao priprema za izuzetno važno gostovanje kod Lokomotive u sljedećem kolu

Objavljeno

na

Nekoliko dana predaha dobro je došlo nogometašima Gorice nakon iznenađujuće uvjerljivog, samim time i prilično neugodnog poraza od Slaven Belupa na domaćem terenu. Da stvar bude gora, baš je tih dana iz Makedonije stigla užasavajuća vijest o tragičnoj, ali i herojskoj smrti Andreja Lazarova, pa nakon svega nije bilo lako vratiti se u kolotečinu.

Na glavom terenu Gradskog stadiona krenuli su radovi na sanaciji, a posljedice svega što se događalo pokušao je sanirati i trener Mario Carević, zajedno sa svojim stožerom. Činio je to bez prisustva skupine reprezentativaca, u kojoj su Elezi, Pajaziti, Čaić, Vrzić i Gashi, a plan i program predvidio je i jednu prijateljsku utakmicu.

Mjesto radnje bilo je slovensko Radomlje, a vrijeme radnje ovaj petak od 13 sati. Carević je poveo cijeli raspoloživi kadar, a utakmicu protiv osme momčad slovenske prve lige započeo je u sljedećem sastavu:

Banić – Steenvoorden, Krešić, Krizmanić – Bašić, Ndockyt, Halilović, Štiglec – Jojić, Šlogar – Kolar.

Gorica je u predgrađu Ljubljane, u pitoresknom naselju od jedva nešto više od dvije tisuće stanovnika, odigrala jako dobru utakmicu, a dobar je na kraju bio i rezultat.

Na gorički mlin stvari su počele ići u 14. minuti, kad je dosuđen indirektan udarac na pet metara od domaćega gola. Kombinaciju koja je bila kratka i uspješna golom za vodstvom zaključio je Krešimir Krizmanić.

Do povećanja prednosti Gorica je došla u 54. minuti, nakon lijepe i tečne akcije koju je zaključio Ante Erceg.

Upravo je Erceg bio glavni i odgovorni i kod trećega gola, do kojeg su Goričani stigli u 86. minuti. Iskusni napadač napravio je najveći dio posla, a loptu je u mrežu ugurao mladi Antonio Ilić.

Nakon povratka iz Slovenije naši će nogometaši nastaviti s pripremama za gostovanje kod Lokomotive sljedećeg vikenda, na kojem neće moći računati na kartoniranog Ercega, ali pitanje je i u kakvom će stanju biti reprezentativci nakon svojih akcija.

Bodovi su, s obzirom na samo plus dva u odnosu na Šibeniku, ne treba to ni posebno napominjati, izuzetno važni…

Sport

Europsko prvenstvo zove! Mlada nada velikogoričkog karatea brani hrvatske boje u Limassolu

Natjecat će se u kategoriji do 59 kilograma.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička karatašica Katja Braica ovog će tjedna predstavljati Hrvatsku na Europskom prvenstvu koje se od 6. do 8. veljače održava u Limassolu na Cipru. Nastupit će u kategoriji juniorki do 59 kilograma (U18), a iza sebe ima završne pripreme odrađene u Toplicama Sveti Martin.

“Želimo puno sreće Katji na ovom velikom, velikom natjecanju, a mi smo ponosni već sa time što je među najboljima od najboljih”, kažu iz kluba.

Braica na europsku smotru dolazi s vrijednim međunarodnim rezultatom. Prije dva mjeseca osvojila je srebrnu medalju na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji, u konkurenciji 80 natjecateljica, što ju je dodatno pozicioniralo među najkonkurentnije juniorke u svojoj kategoriji.

Prema aktualnom poretku Svjetske karate federacije, nalazi se na 17. mjestu svjetskog rankinga u juniorskoj kategoriji do 59 kilograma.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Početak priprema Turopoljca s novim trenerom i dva pojačanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Premier ligaš NK Turopoljac (Kuče) započeo je danas (nedjelja, 01. veljače 2026.) pripreme za proljetnu polusezonu 2026. na svom igralištu. Termin sastanka u 11 sati ispoštivali su svi igrači, nitko nije zakasnio, jednako tako i članovi klupske uprave.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na prvom treningu pod vodstvom novog trenera Romana Župetića bilo je 18 igrača. Treba naglasiti da nitko iz jesenskog kadra nije otišao iz kluba, a na treningu su bila i dva pojačanja. Vratio se kapetan Tomislav Horvat, koji je cijelu jesen bio odsutan zbog poslovnih obveza, a Turopoljcu je pristupio Marko Preradović, koji bio mogao biti istinsko pojačanje ako ga ”zaobiđu” eventualne ozljede.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treniralo bi se tri puta tjedno (utorak, četvrtak, petak), utakmice nedjeljom –tako je dogovoreno s igračima. Uz trenera na klupi sjedio bio Mislav Čunčić, koji se krajem jesenske polusezone 2025. oprostio od aktivnog igranja.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nezvanično smo saznali da će na skoroj izbornoj sjednici Skupštine NK Turopoljac doći do reizbora – bit će izabran novi predsjednik kluba, a dosadašnji predsjednik Zagorac bio ostao u klubu s novom funkcijom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prva pripremna utakmica planirana je za slijedeći vikend (07./08.02.2026.) na domaćem terenu, ako to vremenske (ne)prilike dozvole. Prvu službenu utakmicu u ovoj godini Turopoljac bi, prema rasporedu, trebao odigrati  protiv Vatrogasca u Kobiliću, u prvom kolu Kupa Grada Velike Gorice (21./22.02.2026.). Nakon današnjeg treninga (80 minuta) svi su se gostili prvoklasnim domjenkom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (17 7 3 7 23:24 24) se s 24 boda plasirao u Premier ligi na 10. mjesto u jesenskoj polusezoni 2025.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Više od 70 trkača na Ključić Brdu otvorilo novu sezonu Trail lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Ključić Brdu jučer, u subotu 31. veljače, održano je sedmo kolo Turopoljske lige trail trčanja, koje je okupilo više od 70 trkača i hodača, dok je njih 68 službeno zabilježilo rezultate.

Na kraćoj stazi od 4,3 kilometra do pobjeda su stigli Josip Martinović u muškoj te Vedrana Janjić u ženskoj konkurenciji. Na pobjedničko postolje kod muškaraca još su se popeli Jan Marić i Mario Sečenj, dok su kod žena druga i treća mjesta zauzele Ivana Novak i Aljona Sokić.

Na dužoj stazi od osam kilometara prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Robi Zemljić. Iza njega u cilj su redom stigli Filip Gršić, Vedran Planinšek, Slavko Parlov i Darko Radić. U ženskoj konkurenciji na dužoj stazi nastavila se dominacija Sanje Đapić Štrige, koja je slavila i sedmi put zaredom. Druga je bila Marija Zulić, a treća Jasna Mikulić.

Nastavite čitati

Sport

Rađa se novi rugby klub! Pokrenuta inicijativa za osnivanje Turopolje Bullsa

Jučer je održano prvo okupljanje inicijative za osnivanje.

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 31. siječnja, u zagrebačkom Buzz baru održano je prvo službeno okupljanje inicijative za osnivanje Rugby cluba Turopolje Bulls. Time je napravljen prvi konkretan korak prema stvaranju novog sportskog kolektiva koji bi trebao djelovati na području Turopolja.

Na sastanku se okupila manja skupina zaljubljenika u sport i rugby, koji su pokrenuli cijelu priču s ciljem širenja ovog sporta u lokalnoj zajednici te stvaranja uvjeta za redovite treninge i okupljanje novih članova. Dogovoreni su osnovni organizacijski koraci, okvirni planovi treninga i daljnje aktivnosti koje bi trebale omogućiti formiranje stabilne ekipe u nadolazećem razdoblju.

Inicijatori poručuju kako je klub otvoren za sve zainteresirane, bez obzira na prethodno iskustvo, a informacije o budućim susretima i treninzima bit će objavljene uskoro. Prijaviti se možete na [email protected]

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – 11. pobjeda i prvi poraz seniora

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice su u 8.kolu (drugo kolo u nastavku prvenstva) jučer (31.01.2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici u duplom programu pobijedili momčad STK Sveta Nedelja rezultatom 4:0 i iznenađujuće izgubili od STŠK Dugo Selo 3:4.

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Poraz od Dugog Sela uslijedio je zbog izostanka Marka Habijanca, zamijenio ga je Marko Vračan, ali i zbog izgubljenog meča Domagoja Elgera, vodećeg igrača po broju pobjeda (16) u Ligi.

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

HSTK Velika Gorica (12 11 1 46:16 23) je na prvom mjestu s 23 boda.

Galerija fotografija

1.HL muški zapad – 08. kolo

REZULTATI  HSTK Velika Gorica – STK Sveta Nedjelja 4:0 (Domagoj Elger – Matej Lacković 3:1, Marko Habijanec – Oliver Poljak 3:1, Ante Jakić – Antonio Radenić 3:1, Habijanec/Elger – Poljak/Lacković 3:0).

HSTK Velika Gorica – STŠK Dugo Selo 2:4 (Domagoj Elger – Krunoslav Belić 3:0, Ante Jakić – Antonio Brakus 1:3, Marko Vrčan – Matej Murat 1:3, Marko Habijanec/Domagoj Elger – Belić/Brakus 3:0, Elger – Brakus 1:3, Vračan – Belić 2:3).

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno