Povežite se s nama

Vijesti

Viđen u Gorici: Pas Koda odlutao s područja Dugog Sela, vlasnici ga i dalje traže

Objavljeno

na

S područja Dugog Sela nestao je 27. rujna pas Koda, a vlasnici su dobili dojavu kako je viđen na području Velike Gorice te mole sve koji su ga vidjeli da im se jave. Koda ima 46 kilograma i visok je oko 64 centimetra, a radi se o rodezijskom goniču ili ridgebacku za koje je specifična crta na leđima gdje im dlaka raste u suprotnom smijeru. Vlasnici nude i nagradu od 6.000 kuna za pronalazak psa.

 

“Danas je 55. dan od kada je Koda pobjegao. Na prsima ima malu bijelu mrlju, također na prvoj desnoj šapi i na zadnjim šapama ima mrlje. Koda je plah i dobroćudan i ako ga uočite možete mu slobodno prići.  Još nismo izgubili nadu da ćemo ga naći i ne mislimo ga prestati tražiti, ali više ne znamo gdje, jer smo u jednom danu dobili pozive iz Sesveta, Dubrave, Maksimira, Hrelića i Koprivnice. Bojimo se da ga je netko našao i uzeo kod sebe, možda je u nečijem dvorištu na lancu. Svašta nam pada na pamet. Koda je čipiran i ima rodovnicu. Obaviještene su sve udruge, svi veterinari i HKS”, kažu vlasnici i mole građane da im jave ukoliko vide  Kodu.

 

Foto: Facebook/Traži se Koda

Foto: Facebook/Traži se Koda

 

Moja županija

Više od 186 tisuća eura za turizam! Novi projekti stižu i u Veliku Goricu

Županijska turistička zajednica podijelila je sredstva za 15 projekata.

Objavljeno

na

Objavio/la

Turistička zajednica Zagrebačke županije skoro 187 tisuća eura za razvoj novih turističkih sadržaja, a sredstva će dobiti 15 lokalnih turističkih zajednica. Ugovori o sufinanciranju projekata potpisani su u prostorijama turističke zajednice, a novac dolazi iz Fonda za turistički nedovoljno razvijena područja i kontinent.

Riječ je o projektima koji bi trebali ojačati turističku ponudu kontinentalnog dijela županije, kroz manifestacije, eno-gastro programe, aktivni turizam, tematske rute i digitalnu promociju. Među njima se našla velikogorička inicijativa CikloTour, čime se dodatno želi povećati vidljivost lokalne turističke ponude.

“Turizam na kontinentu razvija se kroz ono što je lokalno, autentično i jedinstveno. Tradicija, gastronomija, manifestacije i prirodne ljepote postaju osnova za kreiranje iskustava koja privlače posjetitelje i jačaju identitet destinacije”, istaknula je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije, Ivana Alilović.

Popis svih odobrenih projekata i detalji natječaja dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska

Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.

Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.

Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.

Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG iz Varaždina donosi broncu i niz solidnih rezultata

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG

Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.

Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.

U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.

Nastavite čitati

Najave

“Dobro došli dragi gosti” u Buševcu – folklorni koncert zahvale sponzorima i donatorima

Ogranak Seljačke sloge Buševec krajem svibnja u Domu kulture organizira koncert na kojem će se predstaviti koreografije Turopolja, Splita, Bunjevaca i Međimurja te premijerno izvesti novu točku…

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Ogranak Seljačke Sloge Buševec

U nedjelju, 24. svibnja 2026. u 17 sati u Domu kulture Buševec održat će se folklorni koncert pod nazivom “Dobro došli dragi gosti” u organizaciji Ogranka Seljačke sloge Buševec. Riječ je o programu zahvale upućenom sponzorima, donatorima i pokroviteljima koji podupiru rad društva.

Na pozornici će se izmjenjivati koreografije inspirirane Turopoljem, Splitom, bunjevačkom i međimurskom tradicijom, uz tamburaške intermezzze “Vudri, vudri” i “Pavlovečke coprije”. Publika će pritom imati priliku vidjeti i premijeru nove koreografije Breznice.

Ulaz je slobodan uz dobrovoljni prilog, a zbog ograničenog broja mjesta obavezna je rezervacija ulaznica na broj 098 829 907.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Ministar Ružić obišao radove na obnovi Centra za odgoj i obrazovanje

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: mrosp.gov.hr

Vrijedna obnova Centra za odgoj i obrazovanje u Velikoj Gorici, teško oštećenog u potresu, trebala bi biti završena do rujna 2027. godine, a projekt financiran iz državnog proračuna procijenjen je na više od šest milijuna eura.

Tijekom posjeta Velikoj Gorici ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Alen Ružić obišao je radove na obnovi zgrade Centra u Zagrebačkoj ulici. U pratnji su bili gradonačelnik Krešimir Ačkar i ravnateljica ustanove Ivana Kokić Ajazaj.

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi. Uz infrastrukturnu obnovu planirano je i tehnološko opremanje Centra. Privremeni prostor nalazi se u najmu Međunarodne zračne luke Zagreb. Ravnateljica Ivana Kokić Ajazaj pritom je istaknula važnost suradnje sa Zračnom lukom koja traje od 2016. godine, kada je potpisana Povelja o suradnji i prijateljstvu s ciljem poboljšanja kvalitete života osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju na području Velike Gorice.

Ministar Ružić zahvalio je upravi zračne luke na kontinuiranoj podršci Centru, ocijenivši suradnju institucija i lokalne zajednice važnim primjerom pomoći djeci s teškoćama u razvoju i njihovim obiteljima.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno