Povežite se s nama

Vijesti

VG Vodoopskrba poziva građane na priključenje na sustav javne vodoopskrbe

Za one koji ne poštuju zakonsku obvezu predviđene su i kazne.

Objavljeno

na

Sukladno Odluci o priključenju na komunalne vodne građevine jedinice lokalne samouprave, a nastavno na zakonsku dužnost o obvezi priključenja, građani su u roku od godine dana dužni priključiti svoju građevinu, odnosno drugu nekretninu koja se nalazi na području grada Velike Gorice te općina Pokupsko, Kravarsko i Orle, na već izgrađeni sustav javne vodoopskrbe.

Zakonom je propisana novčana kazna od 265,45 do 1.327,23 eura za fizičke osobe koje ne priključe svoju građevinu odnosno drugu nekretninu na već izgrađeni sustav javne vodoopskrbe u skladu s Odlukom o priključenju na komunalne vodne građevine.

Vodni redari ovlašteni su na izvršiti nadzor u svrhu provjere je li ispunjena obveza priključenja te tom prilikom zatražiti i pregledati isprave, uzimati izjave, prikupljati dokaze fotografiranjem i snimanjem, ali i rješenjem narediti priključenje na već izgrađeni sustav javne vodoopskrbe. Ne omogući li fizička osoba vodnom redaru provedbu nadzora, propisana je novčana kazna od 265,45 do 1.327,23 eura.

U slučaju da fizička osoba ne provede priključenje niti nakon što vodni redar rješenjem naloži priključenje, propisana je novčana kazna za fizičku osobu od 132,72 do 663,61 eura.

– Radove priključenja izvodi Isporučitelj vodnih usluga VG Vodoopskrba, a stvarni trošak radova i cijenu vodomjera snosi vlasnik ili drugi zakoniti posjednik nekretnine koja se priključuje. Kako bi olakšali trošak budućim korisnicima omogućit ćemo obročno plaćanje do 10 mjesečnih obroka bez kamata, ali  to se ne odnosi na provedbu projekta Aglomeracija Velika Gorica jer će o istome budući korisnici biti pravovremeno obaviješteni – istaknuli su iz VG Vodoopskrbe.

Za pokretanje postupka priključenja potrebno je osobno podnijeti Zahtjev za priključenje VG Vodoopskrbi na adresi Ulica kneza Ljudevita Posavskog 45, 1.kat, soba 101, uz koji je potrebno priložiti:

– kopiju katastarskog plana (ne stariji od 6 mjeseci),

izvadak iz zemljišne knjige (ne stariji od 6 mjeseci),

– akt na osnovu kojeg je dozvoljena gradnja (građevinska dozvola ili uvjerenje katastra da je objekt sagrađen prije 1968. godine, rješenje o izvedenom stanju ili dokaz o predanom Zahtjevu za legalizaciju),

izlazak na teren radi izrade troškovnika i skice priključka plaća se po podnesenom Zahtjevu na blagajni trgovačkog društva VG Vodoopskrba d.o.o. (za obiteljsku kuću do 400 m² – 34,90 EUR, za objekte veće od 400 m² – 52,66 EUR).

Za sve dodatne informacije možete se obratiti na telefonski broj 01/6566-763.

Vijesti

Ne propustite – stiže novo izdanje Ljetopisa Velike Gorice za 2025.

U Vijećnici Pučkog otvorenog učilišta predstavit će se novo izdanje Ljetopisa koje donosi pregled ključnih događaja i obljetnica protekle godine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: FB POU VG

U utorak, 17. ožujka, s početkom u 19 sati, u vijećnici Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica održat će se promocija Ljetopisa Grada Velike Gorice za 2025. godinu.

Kao što smo najavili ranije, novo izdanje Ljetopisa donosi pregled života Velike Gorice tijekom protekle godine, uključujući važne obljetnice udruga i društava s gradskog područja.

Poseban prostor u knjizi posvećen je obilježavanju 30 godina postojanja Velike Gorice kao grada te 800 godina od osnutka Plemenite općine turopoljske. Svi zainteresirani su dobrodošli.

Nastavite čitati

Vijesti

Učenici iz Hribara najbolji na natjecanju Crvenog križa u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Crveni Križ Velika Gorica/FB

Ekipa Osnovne škole Nikole Hribara pobjednik je gradske razine natjecanja mladih Crvenog križa u kategoriji podmlatka, održane u Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Velikoj Gorici.

Na natjecanju su sudjelovale tri ekipe osnovnoškolaca koje su kroz teorijski i praktični dio pokazivale koliko poznaju djelovanje Crvenog križa te koliko su vješte u pružanju prve pomoći. Upravo su te vještine često presudne u situacijama kada je potrebno brzo i pravilno reagirati.

Najuspješniji tim ovim je uspjehom izborio plasman na međužupanijsko natjecanje.

Nastavite čitati

Sport

Nula sa sadržajem: Gorica se iz Osijeka vraća s jednim i vrijednim bodom

Nogometaši Gorice odigrali su 0-0 s Osijekom na Opus Areni, u utakmici koja je lako mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Odmak od Osječana ostao je isti, onaj od Vukovara još se malo povećao…

Objavljeno

na

Objavio/la

Sa samo jednim porazom u posljednjih pet utakmica, onim od Dinama u Maksimiru, samim time i s dobrim ritmom, s lijepom količinom samopouzdanja, nogometaši Gorice stigli su na osječku Opus Arenu. S druge strane bio je protivnik koji je najvećim dijelom ove sezone bio u nogometnoj varijanti nokdauna, ali i momčad puna dobrih pojedinaca, momčad koja je dobila posljednje dvije utakmice…

Trener Gorice Mario Carević nije pripremio nikakva iznenađenja u prvih 11, bez izostanaka ključnih igrača, što bi dalo naslutiti da je ovih 11 i idealna početna postava u trenerovoj glavi u ovom trenutku. Ispred Matijaša su “betonirali” Filipović, Perić i Čabraja, po bokovima jurili Trontelj i Bogojević, u sredini kreirali Pozo, Kavelj, Pršir i Pavičić, a svoj prvi gol u vrhu napada krenuo je tražiti Nigerijac Sule.

Prva prilika bila je osječka, Omerović je gurnuo Jakupovića u sjajnu priliku, ali Gorica se spasila, a potom i zaprijetila. Prvo preko Pavičića, a zatim i preko Filipovića, koji je glavom sjajno ciljao, a Malenica briljantno reagirao. Aktivno je bilo sve do poluvremena, da bi na početku drugog dijela stigla sjajna prilika Pršira. Malo potom prijeti opet Osijek, Teklić je pogodio i stativu, a na kraju od svega toga – ništa!

Ništa od golova, naravno, jer igre je tu bilo, sadržaja je bilo, kao i želje, borbenosti…

– Mislim da je utakmica bila dobra s obje strane, bez obzira na to što nismo vidjeli golove. Moglo je to otići i na jednu i na drugu stranu, a nama fali malo mirnoće u ključnim situacijama. Pogotovo je u drugom poluvremenu bilo dosta prostora, morali smo bolje završavati te situacije… – rekao je trener Mario Carević i nastavio:

– Imali smo u prvom poluvremenu i onu gredu Filipovića, i onu Pavičićevu dobru šansu, Prširovi čisti šut, žao mi je što to nismo realizirali, ali imali su i oni Jakupovićevu šansu, Teklićevu stativu… Sve u svemu, dosta zanimljiva utakmica. Možda nas je malo sputala i njezina važnost, i dalje gledaš međusobni skor i bodovnu razliku.

Gorica je uspjela sačuvati svoju mrežu, uspjela je spriječiti da joj Osijek dođe na samo bod minusa, odvojila se za još jedan bod više od Vukovara, a ohrabruje i to što je forma vrlo stabilna.

– Moram pohvaliti momke, u zadnjih šest utakmica imaš samo jedan poraz, i to od Dinama, uz dvije pobjede i tri remija. I baš ovakve utakmice bi se prije lomile na stranu protivnika, ali sad smo puno stabilniji defenzivno, odgovorniji, a dugoročno gledano to je pravi put – kazao je Carević i odmah se okrenuo sljedećem izazovu:

– Sad imamo Rijeku, mislim da se opet možemo nadigravati, bez obzira na njihovu kvalitetu, i da možemo napraviti dobar rezultat.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Vijesti

Brzi i žestoki: Velika Gorica – policija u noćnoj akciji iz prometa isključila 13 automobila

16 automobila upućeno je na izvanredni tehnički pregled.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: PU Zagrebačka

Velikogorička “car meet” scena našla se u fokusu policije u noći s 13. na 14. ožujka. Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke proveli su akciju nadzora tehničke ispravnosti vozila, a rezultat su 13 automobila koji su zbog utvrđenih kvarova odmah isključeni iz prometa.

Tijekom akcije policija je kontrolirala ukupno 40 osobnih automobila. Njih 16 upućeno je na izvanredni tehnički pregled u stanici za tehnički pregled vozila, gdje su utvrđeni brojni nedostaci. Na kraju je evidentirano 13 prekršaja, dva zbog tehničke neispravnosti vozila, dok je u 11 slučajeva riječ o opasnoj tehničkoj neispravnosti.

Iz policije poručuju kako je ova akcija bila usmjerena na velikogoričko područje, no nadzor mjesta na kojima se okupljaju ljubitelji automobila nastavit će se i dalje. Cilj je, ističu, potaknuti vozače na poštivanje prometnih propisa i podizanje prometne kulture, ali i smanjiti buku koja na takvim okupljanjima često smeta građanima u okolici.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Gorica se još uvijek kreće – svake godine s još većim brojem sudionika

Cilj ovogodišnje akcije bio je pružiti podršku Paraboćarskom klubu „Marijan Dobrinčić“, nazvanom po pokojnom sportašu Velike Gorice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Podrška Paraboćarskom klubu „Marijan Dobrinčić“

Velik broj Velikogoričana danas se okupio na još jednom izdanju humanitarne akcije „Gorica se kreće“, koju već četvrtu godinu zaredom organizira Rotary klub Velika Gorica. Cilj ovogodišnje akcije bio je pružiti podršku Paraboćarskom klubu „Marijan Dobrinčić“, nazvanom po pokojnom sportašu koji je ostavio snažan trag u lokalnom sportu i zajednici.

 

Riječ je o Boćarskom klubu osoba s invaliditetom iz Velike Gorice, osnovanom 2014. godine, koji unatoč malom broju članova postiže zapažene sportske rezultate. U samo nekoliko godina djelovanja klub je osvojio Kup Hrvatske, kao i srebrne i brončane medalje u Hrvatskoj ligi te na ekipnim prvenstvima Hrvatske.

“Razlog zašto je grad Velika Gorica grad velikog srca”

Prije početka, svim sudionicima zahvalili su se predsjednik Rotary kluba Neven Balenović, ovogodišnji guverner distrikta Tomislav Paškvalin i gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar.

– Hvala od srca svima koji su danas došli. Okupio se zaista velik broj ljudi i to nam puno znači. Cilj ovogodišnje akcije je pomoći Paraboćarskom klubu ‘Marijan Dobrinčić’. Marijan je, između ostalog, bio dobar prijatelj našeg ovogodišnjeg guvernera distrikta Tomislava Paškvalina i na ovaj način želimo odati počast njegovu sportskom i ljudskom nasljeđu –  poručio je predsjednik Balenović.

– Zahvaljujem svima u ime distrikta i cijelog tima. Predivno je što se na ovaj način održava podrška našem pokojnom prijatelju Marijanu. Lijepo je vidjeti da već četiri godine u kontinuitetu ‘pokrećete Goricu’ u čast svim sportašima i parasportašima koji su izuzetni ljudi s velikom ljubavi prema sportu. Oni su primjer kako se predanošću i strašću postiže izvrsnost u ovom gradu – rekao je Paškvalin.

Podršku događaju dao je i gradonačelnik Velike Gorice koji je istaknuo kako ovakve akcije pokazuju snagu zajedništva u gradu.

– Ponosan sam na vas jer ste upravo vi razlog zašto je Velika Gorica grad velikog srca. Izuzetno mi je drago vidjeti da vas je svake godine sve više i da vaša vizija od prije nekoliko godina danas sjaji u punom sjaju – poručio je gradonačelnik.

Okupljeni građani još su jednom pokazali da Velika Gorica ima veliko srce, a dobra atmosfera, zajedništvo i sportski duh obilježili su cijeli događaj.

FOTO GALERIJA:

Foto: Vanesa Miković/City portal

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno