ktc
Povežite se s nama

Vijesti

VG Vodoopskrba potpisala ugovor za rekonstrukciju pročistača

A pred završetkom je i prva dionica gradilišta u Zagrebačkoj ulici.

Objavljeno

na

Tijekom ljetnih mjeseci VG Vodoopskrba krenula je s opsežnim radovima na zamjeni cjevovoda u jednoj od najprometnijih velikogoričkih ulica. Odabrani vremenski period itekako ima smisla jer je tada, zbog godišnjih odmora i ljetnih školskih praznika, znatno manje sudionika u prometu, što je olakšavajuća okolnost i za djelatnike prilikom izvođenja radova, ali i radi izbjegavanja stvaranja prometnih zastoja i gužvi.

Inače, gradilište u Zagrebačkoj ulici podijeljeno je na tri dionice u duljini u prosjeku 450 metara i odrađene su kritične točke tijekom ljetnog razdoblja. Također, prije početka nove školske godine djelatnici su izradili zasunske komore na dva najkritičnija raskrižja; raskrižje sa ulicom Hrvatske bratske zajednice i sa Zadarskom ulicom.

Većinom povoljni vremenski uvjeti u periodu trajanja radova išli su na ruku planiranim rokovima izvođenja radova te se upravo završava prva dionica trase cjevovoda od križanja s ulicom Hrvatske bratske zajednice do autobusnog stajališta kod Gradskog groblja. Trenutačno su tijeku ispitivanja izvedene dionice i prespajanje priključaka, nakon čega odmah kreću radovi na drugoj dionici koja se proteže od autobusnog stajališta kod Gradskog groblja do križanja Zagrebačke sa Zadarskom ulicom. Rekonstrukcija vodoopskrbnog cjevovoda u Zagrebačkoj ulici obuhvaća ukupnu duljinu od 1.350,25 metara, a postojeće cijevi, zbog dotrajalosti materijala, sklone su čestim pucanjima te održavanje zahtjeva znatna financijska sredstva.

Novi priključci na ruralnom području

Inače, ovaj projekt radova na sustavu javne vodoopskrbe osim radova u Zagrebačkoj ulici u Velikoj Gorici, uključuje i radove te u naseljima Lekneno, Trnje i Cerovski Vrh. Izgradnja nove vodne infrastrukture Lekneno-Trnje planirana je u duljini od 3,96 kilometara i do sada je odrađeno uvođenje u posao odabranog izvođača radova – tvrtka Multigrad d.o.o., a nakon obilaska terena izvršeno je i geodetsko iskolčenje trase te je u međuvremenu odobren i Elaborat privremene regulacije prometa. Također, izvedeno je 440 metara vodoopskrbnog cjevovoda cijevima promjera 63 milimetra.

Na radovima Vodoopskrbne mreže u Cerovskom vrhu odrađeno je uvođenje u posao izvođača radova, tvrtke Hidro grad d.o.o., a nakon obilaska terena izvršeno je geodetsko iskolčenje trase tako da sljedećeg tjedna započinju radovi na ovom gradilištu. Izgradnja nove vodne infrastrukture isplanirana je za Cerovski Vrh u duljini od 5,66 kilometara a također je uključena i izgradnja kućnih priključaka.

Ovim projektom naša ruralna područja koja nisu u cijelosti pokrivena mrežom sustava javne vodoopskrbe dobit će mogućnost priključka a preostali dio stanovnika imat će osiguranu kvalitetnu i sigurnu vodoopskrbu. Planirani rok završetka radova je 12 mjeseci od potpisivanja ugovora s izvođačima.

Pročistač kreće u izgradnju

Potpisan je ugovor za rekonstrukciju i dogradnju uređaja za pročišćavanje otpadnih voda s austrijskom tvrtkom Strabag AG., čime je okončan postupak javne nabave započet u listopadu prošle godine. Očekivani rok za izvršenje ugovora iznosi 36 mjeseci, a uključuje projektiranje i rekonstrukciju uređaja za pročišćavanje otpadnih voda i izgradnju nadzorno-upravljačkog sustava III. stupnja pročišćavanja.

Brže i lakše plaćanje računa

Početkom rujna VG Vodoopskrba uvela je novu mogućnost plaćanja računa vodnih usluga – KEKS Pay aplikacijom. Za dobivanje računa potrebno je instalirati ovu besplatnu aplikaciju na svoj mobitel, a nakon aktivacije računi za vodne usluge neće više dolaziti u papirnatom obliku na kućnu adresu već u digitalnom obliku u aplikaciji i dodatno na mail koji korisnik zatraži prilikom aktivacije.

Prednosti ovog načina plaćanja su da se usluga dodatno ne naplaćuje, nema skrivenih troškova bez obzira na matičnu banku korisnika. Uz to za razliku od papirnatog formata računa koji iziskuju arhiviranje određeni period u vašim kućanstvima, korisnici usluge KEKES Pay svoje račune mogu pratiti u praktičnom pregledniku u PDF formatu najmanje 2 godine. Osim toga, potvrde o uplati bit će dostupne čak 11 godina.

 

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velika Gorica i Osijek učvrstili suradnju na ECO CITY WASTE FESTU

Iz VG Čistoće poručuju kako su ponosni na sudjelovanje u inicijativi koja okuplja gradove i stručnjake s ciljem stvaranja čišćeg i održivijeg okoliša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: VG Čistoća

Predstavnici VG Čistoće sudjelovali su na III. ECO CITY WASTE FESTU događaju posvećenom održivosti, inovacijama i razmjeni iskustava u gospodarenju otpadom.

Tijekom dvodnevnog programa u Osijeku, susreli su se s kolegama iz Unikoma s kojima su razmijenili znanja i primjere dobre prakse. Suradnja dvaju gradova dodatno je osnažena, a susret je potvrdio važnost kontinuirane komunikacije i povezivanja komunalnih poduzeća.

Sudionici ističu kako Osijek prednjači u području gospodarenja otpadom u Hrvatskoj, služeći kao primjer drugim sredinama.

Iz VG Čistoće poručuju kako su ponosni na sudjelovanje u inicijativi koja okuplja gradove i stručnjake s ciljem stvaranja čišćeg i održivijeg okoliša.

Nastavite čitati

Vijesti

Velikogorički harmonikaši među najboljima u Hrvatskoj – dvije prve nagrade na državnom natjecanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Učenici Umjetničke škole Franje Lučića ponovno su se istaknuli na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, koje se u travnju održava u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.

U disciplini harmonika, održanoj u srijedu 15. travnja, u Glazbenom učilištu Elly Bašić u Zagrebu, Velika Gorica dobila je dva razloga za ponos.

Andrija Dogančić osvojio je prvu nagradu i prvo mjesto u 1. kategoriji, uz visokih 99,15 bodova. Odličan rezultat ostvario je i Tomislav Stanešić, koji je u 6. kategoriji osvojio prvu nagradu i drugo mjesto s 98,35 bodova, a obojicu je pratio nastavnik Igor Jugec.

 

Nastavite čitati

Najave

OPG Benjamin iz Mraclina slavi 30 godina i otvara vrata posjetiteljima

Cvijeće, flanci i radionice za djecu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Lisa from Pexels/pexels.com

OPG Benjamin iz Mraclina ove godine slavi 30 godina postojanja, a tim povodom organizira svoje prve Dane otvorenih vrata. Događanje će se održati u četvrtak i petak, 1. i 2. svibnja, od 8 do 17 sati, na adresi Vladimira Nazora 39 u Mraclinu.

Posjetitelji će ova dva dana moći doći izravno na gospodarstvo, kupiti cvijeće i flance te razgledati plastenike u kojima nastaje njihova ponuda. Iz OPG-a poručuju kako će svi zainteresirani moći dobiti i savjete o biljkama koje kupe, ali i preporuke što najbolje odgovara vrtu, balkonu ili okućnici.

Posebno će biti zanimljivo najmlađima jer je za svaki dan najavljena i radionica za djecu. Mališani će najprije upoznati kako izgleda rad u plastenicima, a zatim će posaditi biljku koju će ponijeti kući.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno