Povežite se s nama

Vijesti

VG Legacy opet u akciji, žele pomoći 10 obitelji

Pikupljaju hranu i higijenske potrepštine

Objavljeno

na

VG Legacy ekipa ponovno je u akciji. Ovoga puta prikupljat će potrepštine za obitelji s goričkog područja, koje su u teškoj životnoj situaciji te im nedostaje hrane i higijenskih potrepština. Donacije će skupljati 13. veljače od 8 do 17 sati u sportskoj dvorani Osnovne škole Eugena Kvaternia, a potrebni su brašno, šećer, sol, tjestenina, riža, ulje, konzervirana hrana, gotova hrana, suhomesnate salame, pahuljice, slatkiše za djecu, pelene, higijenske potrepštine, prašak za veš, hrana za pse i mačke te pseće kućice. Sve što prikupe, isti će dan dostaviti potebitima, a mole volontere koji im mogu pomoći u prijevozu donacija da se jave.

– Pošto nam se javlja sve više obitelji sa našeg područja, odlučili smo prikupljati donacije kako bismo im olakšali ovaj težak period. Akcija je najavljena u brzini jer ovakve situacije ne mogu čekati. Molim vas sve da se odazovete i pomognete nam opskrbiti zasada prvih 10 obitelji. U subotu vas u dvorani očekuje VG Legacy ekipa, svi oni divni ljudi koji su vam već poznati od akcije zbrinjavanja potresom pogođenih područja. Molim vas da sherate i da dođete u subotu sa kojom sitnicom – poručili su iz VG Legacyja.

Vijesti

FOTO Sudar kod Robne kuće, policija je na terenu

Objavljeno

na

Objavio/la

Na semaforu na križanju Ulice Slavka Kolara i Zagrebačke ulice dogodio se lakši prometni sudar u kojem je jedno vozilo udarilo u stražnji dio drugog automobila. Na mjesto događaja izašla je policija koja obavlja očevid.

Za sada nema informacija o ozlijeđenima.

Ako možete, koristite zaobilazne trase dok traje očevid.

Nastavite čitati

Sport

Otišlo tridesetak koševa po utakmici: Rimac i Kalajžić napustili Goricu

Košarkaši Gorice u posljednjih će šest kola regularnog dijela prvenstva biti slabiji za Filipa Kalajžića i Niku Rimca, koji su otišli u Sloveniju, odnosno natrag u Dubravu

Objavljeno

na

Objavio/la

Ove su zime, tijekom one kratke pauze u sezoni, košarkaši Gorice dobili dva značajna, čak i zvučna pojačanja. Filipa Kalajžića, naime, znamo kao perspektivnog juniora Cibone, kao igrača nekoliko naših premijerligaških klubova, i samim time bilo je jasno da će biti veliko pojačanje. Da je veliko pojačanje vrlo brzo po dolasku pokazao je i Niko Rimac, mladi bek Dubrave, dečko čije ime je u tom trenutku bilo zvučno zbog poznatog oca, Slavena Rimca.

I jedan i drugi lijepo su se uklopili u sustav trenera Damira Miljkovića, no cijelo je vrijeme tinjala mogućnost da ovi angažmani budu i naprasno prekinuti. Upravo to se i dogodilo samo dva mjeseca nakon što su došli. Prva objava iz kluba dotaknula se centra Kalajžića.

“Uoči utakmice protiv Đakova rastali smo se s Filipom Kalajžićem, koji svoj daljnji igrački put nastavlja u slovenskom KK GGD Šenčur, koji se natječe u Prvoj ligi. Kale, hvala ti na svemu i sretno u daljnjoj karijeri”, poruka je iz KK Gorice koju je slijedila još jedna slična, ovoga puta s bekom Rimcem u glavnoj ulozi.

“Utakmica protiv Đakova bila je posljednja koju je u dresu našeg kluba odradio Niko Rimac. Na oproštaju je ubacio 21 poen i uvelike pomogao da upišemo dvanaestu ovosezonsku pobjedu.
Niko se sada vraća u Dubravu u Premijer ligu, a mi mu od srca zahvaljujemo na svemu što je pružio u našem dresu i želimo puno uspjeha u daljnjoj karijeri”.

Rimac je u prosjeku ubacivao nešto manje od 16 koševa po utakmici, Kalajžić je bio na 13,7 poena, čemu je dodavao i po gotovo osam skokova po susretu. U prijevodu, Gorica ostaje bez tridesetak poena, što će reći da se šanse da se dostigne Omiš smanjuju za jednu razinu. Šest kola je do kraja regularnog dijela sezone, a Omišani bježe Goričanima za dvije pobjede… U nedjelju naši košarkaši gostuju kod Marsonije u Slavonskom Brodu.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Mali vatrogasci na zadatku

Objavljeno

na

Objavio/la

Javna vatrogasna postrojba Velika Gorica u suradnji sa školama djeci približava rad vatrogasaca, ali ih i uči kako pravilno reagirati u kriznim situacijama.

Pogledajte kako je protekao njihov posjet i što su sve mališani naučili.

Nastavite čitati

Moja županija

Šezdeset i jedna obitelj dobiva novi dom u Sisku i Sisačko-moslavačkoj županiji

Najamnina za ove stanove iznosi samo 0,36 eura po četvornom metru.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Sisačko-moslavačka županiji

Potpredsjednik Vlade RH i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić danas je posjetio Sisak i Sisačko-moslavačku županiju, gdje je sa županom Ivanom Celjakom i gradonačelnikom Domagojem Orlićem uručio ugovore novim korisnicima stambenog zbrinjavanja.

 

„U Sisku danas, zajedno sa županom i gradonačelnicima, uručujemo ugovore našim sugrađanima ovdje na području Sisačko-moslavačke županije. Riječ o ukupno 61 stanu, 49 stanova odnosi se na stambeno zbrinjavanje, dok je 12 stanova namijenjeno rješavanju stambenog pitanja za deficitarna zanimanja na području Sisačko-moslavačke županije“, rekao je Bačić.

Najamnina za ove stanove iznosi samo 0,36 eura po četvornom metru, a nakon pet godina stanari će ih moći otkupiti po povoljnijim uvjetima.

Ministar i župan obišli su gradilište zgrade u Ulici Ivana Meštrovića, drugu po veličini zgradu oštećenu u potresu. „Kada se obnove zgrade u Ulici Hrvatskog narodnog preporoda i Ulici Ivana Meštrovića, u njihove ćemo stanove vratiti oko 250 obitelji, što nas zaista jako veseli“, istaknuo je Celjak.

Zgrada u Ulici Hrvatskog narodnog preporoda, s 144 stambene jedinice, potpuno je nova i prve obitelji planiraju se useliti početkom travnja. „Time ćemo postupno privoditi kraju konstruktivnu obnovu svih višestambenih zgrada na području grada Siska“, zaključio je Bačić.

Nastavite čitati

Obrazovanje

Otvorene prijave za državne stipendije za obrtnička zanimanja – evo kako se prijaviti

Stipendije su namijenjene učenicima koji pohađaju trogodišnje strukovne programe deficitarnih zanimanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Maitree Rimthong/pexels.com

Ministarstvo gospodarstva otvorilo je prijave za stipendije namijenjene učenicima koji se školuju za obrtnička zanimanja. Riječ je o projektu „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za školsku godinu 2025./2026., a prijave su otvorene do 30. ožujka.

Stipendije su namijenjene učenicima koji pohađaju trogodišnje strukovne programe za zanimanja koja su na tržištu rada označena kao deficitarna na temelju preporuka Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Potporu je moguće dobiti i za druga trogodišnja zanimanja ako se na određenom području nalaze na popisu deficitarnih zanimanja. Više informacija dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno