Povežite se s nama

Vijesti

VG Čistoća dijeli male kantice za biootpad, evo što u nju smije, a što ne

Osigurano je više od 7 tisuća kantica, a koje će biti podijeljene stanarima u stambenim zgradama.

Objavljeno

na

Grad Velika Gorica i gradsko komunalno društvo VG Čistoća d.o.o. osigurali su, uz sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH, nabavu malih smeđih kantica za biootpad.

U tijeku je isporuka praktičnih kantica zapremnine 10 litara svim stanarima stambenih zgrada u Velikoj Gorici. Cilj podijele je potaknuti korisnike da u većoj mjeri odvajaju biootpad od miješanog komunalnog otpada te je osigurano više od 7 tisuća komada.

Uz kanticu svaki korisnik javne usluge koji je registriran kao „kućanstvo u stambenoj zgradi“ dobiva i 52 komada biorazgradivih vrećica čime se želi potaknuti na veću pažnju prilikom odlaganja biootpada u zajednički spremnik koji se nalazi u spremištima stambenih zgrada, kako bismo postigli njegovu bolju kakvoću.
Kantica omogućava sakupljanje biootpada u vrećici načinjenoj od biorazgradive plastike, bez opasnosti od raspadanja vrećice pod utjecajem vlage te omogućava sušenje otpada odloženog u kanticu.

– Podjela je u tijeku, korisnici su zadovoljni izgledom i veličinom kantica te se vesele odvajanju – ističu iz VG Čistoće.

Što odložiti u kanticu

U kanticu treba odvojeno odložiti kuhinjski otpad od sirovog ili manje količine kuhanog voća ili povrća (bez tekućine), ljuske jaja, talog kave, vrećice i ostatke čaja, uvelo bilje, zemlju od cvijeća, čačkalice, suhe namirnice bez ambalaže, papirnate ubruse, papir za pečenje, piljevinu, stelju malih kućnih životinja.

Što ne smije u kanticu

U kanticu nikako ne smiju dospjeti vlažne maramice, pelene, izmet, ostaci duhana, vrećice usisavača, plastika, tekućine, masnoće, kosti i bilo kakav drugi otpad koji ne spada u kategoriju biootpada.

Vijesti

Centar za odgoj i obrazovanje ide u veliku obnovu! Potpisan ugovor

Projekt vrijedan skoro 6,6 milijuna eura.

Objavljeno

na

Foto: Ministarstvo rada mirovinskog sustava obitelji i socijalne politike

Obnova zgrade Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica službeno kreće nakon što je u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike potpisan ugovor o izvođenju radova. Projekt je vrijedan 6.580.136 eura, a financirat će se iz državnog proračuna.

Dok traje obnova, Centar će svoje aktivnosti obavljati  u prostoru Međunarodne zračne luke Zagreb, a povratak u obnovljenu zgradu planiran je u rujnu 2027. godine.

Radovi bi Centru trebali donijeti modernije i tehnološki opremljenije prostore, čime se planira značajno unaprijediti dostupnost i učinkovitost usluga koje Centar pruža. Ustanovu koristi ukupno 183 djece, korisnika sustava obrazovanja i usluga iz sustava socijalne skrbi.

Nastavite čitati

Udruge

Društvo žena Buševec i ove godine pomaže najpotrebitijima – podijeljeno 25 uskrsnih paketa

Tradicija koja se nastavlja iz godine u godinu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Društvo žena Buševec/FB

Društvo žena Buševec i ove je godine uoči Uskrsa organiziralo humanitarnu akciju u kojoj su kupljeni prehrambeni paketi za one kojima je pomoć najpotrebnija. Ukupno je podijeljeno 25 paketa, 20 za socijalno ugrožene obitelji te pet za djecu s posebnim potrebama.

Paketi su dostavljeni korisnicima u Buševecu, Ogulincu, Vrbovu, Ruči, Sopu Bukevskom i Lekeniku.

“Već 12 godina organiziramo akciju za socijalno ugrožene, samce, djecu s posebnim potrebama i to ne samo u Buševcu, nego imamo i krug ljudi van Buševca kojima dajemo pakete. To su socijalno ugroženi ljudi, a najviše se radi o starijim osobama”, pojasnila je Lidija Rožić, predsjednica Društva.

Nastavite čitati

Vijesti

Jak vjetar i dalje u gradu! Stožer civilne zaštite – nema ozlijeđenih, ali oprez i dalje nužan

Građanima se savjetuje izbjegavanje putovanja i boravka na otvorenom.

Objavljeno

na

Stožer civilne zaštite Grada Velike Gorice i dalje prati situaciju na terenu nakon olujnog nevremena te poručuje kako zasad nema većih materijalnih šteta na objektima, a najvažnije, nema ozlijeđenih. Vatrogasci i ostale hitne službe neprekidno su na terenu i rade na uklanjanju posljedica jakog vjetra. Građani se i dalje pozivaju na oprez, posebno u prometu, a za sve dojave i potrebe Stožer je otvorio dežurne telefone 099 423 1989 i 092 635 7000.

Povećan je broj vatrogasnih intervencija zbog porušenih stabala i odlomljenih grana, no prema trenutačno dostupnim informacijama nema dojava o većoj šteti na objektima.

U dječjim vrtićima zabilježen je manji broj djece nego inače, dok su djelatnici pojačano angažirani kako bi boravak djece protekao sigurno.

Prema prognozama, tijekom sutrašnjeg dana očekuje se postupno smirivanje vremena, no u prvom dijelu dana i dalje se očekuje jak, mjestimice i olujni sjeverni vjetar zbog čega će se upozorenje spustiti na žuti alarm. Iz Stožera ponovno apeliraju na građane da izbjegavaju nepotrebna putovanja, boravak na otvorenom te parkiranje vozila ispod stabala, dok hitne službe nastavljaju s radom na terenu.

Nastavite čitati

Vijesti

VIDEO Crijep počeo padati sa zgrade u Zagrebačkoj ulici, vatrogasci odmah intervenirali

Olujni vjetar i dalje radi probleme…

Objavljeno

na

Objavio/la

Crijep je danas počeo padati sa zgrade u Zagrebačkoj ulici, zbog čega je situacija brzo postala opasna za prolaznike. Na teren su izašli vatrogasci, a odmah je krenula i sanacija željebnjaka.

 

Sve se događa dok olujni vjetar još uvijek puše i stvara probleme po gradu, a na snazi je još uvijek crveno upozorenje.

Nastavite čitati

Vijesti

Dijete ozlijeđeno u Šestak Brdu! Automobil naletio na srušeno stablo

Identitet djeteta za sada nije poznat…

Objavljeno

na

Foto: Vatrogasci Pokupsko/FB

Sinoć oko 21 sat, u Šestak Brdu, jedno dijete je ozlijeđeno kada je automobil naletio na stablo koje je oluja srušila na cestu. Hitna pomoć odmah je intervenirala, no kako doznajemo, identitet djeteta za sada nije poznat.

Incident je dio šireg vala problema koje je uzrokovao olujni vjetar u Zagrebačkoj županiji, gdje je na snazi crveno upozorenje. U posljednja 24 sata zabilježeno je više od 260 intervencija, a vatrogasci su angažirani više od 720 puta, najviše u Jastrebarskom zbog oštećenih krovova i srušenih stabala.

Građanima se savjetuje oprez jer olujni uvjeti i dalje ugrožavaju sigurnost na cestama.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno