Povežite se s nama

HOTNEWS

Velimir Šandor prvi hrvatski paraolimpijac koji je dobio svoj poštanski žig

Objavljeno

na

Sva pisma koja danas građani budu slali iz glavne poslovnice Hrvatske pošte, njih barem 2.000 koliko ih u prosjeku dnevno bude poslano, na sebi će imati žig s likom Velimira Šandora. Brončani paraolimpijac i član Atletskog kluba osoba s invaliditetom Uspon iz Velike Gorice tako je postao prvi hrvatski paraolimpijac kojemu je Hrvatska pošta posvetila prigodan poštanski žig.

 

“Do sada svoj žig imaju Blanka Vlašić, braća Sinković, Damir Martin, Sandra Perković i Filip Hrgović. Ovo nije samo događaj za Velimira Šandora i njegov klub, već i za grad Veliku Goricu i cijelu Hrvatsku. Ljudi diljem svijeta kojima će pisma biti upućena s velikim će ih iznenađenjem primati i sigurno će si neki od njih dati truda saznati tko je Velimir Šandor. To je naš doprinos promicanju hrvatskog sporta”, rekao je Stjepan Zdenko Brezarić, tajnik Hrvatskog društva olimpijske filatelije i memorabilije koje je u suradnji sa Sportskim savezom osoba s invaliditetom Zagrebačke županije predložilo izradu žiga.

 

“Velika mi je čast da su se uopće sjetili mene kao paraolimpijca i sretan sam što sam u društvu sportaša koji su osvojili olimpijske medalje. Sve mi je to bilo veliko iznenađenje i iznimno sam sretan da sam u društvu olimpijaca koji imaju svoj žig”, rekao je Velimir Šandor.

 

17.11.2016. Velika Gorica - Hrvatska pošta napravila je žig s likom brončanog paraolimpijca Velimira Šandora. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

17.11.2016. Velika Gorica – Hrvatska pošta napravila je žig s likom brončanog paraolimpijca Velimira Šandora. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

“Grad Velika Gorica već osam godina pomaže sport osoba s invaliditetom i rezultat je urodio plodom na Paraolimpijskim igrama. Iznimno smo ponosni zbog toga, a posebno jer je naš Velimir Šandor prvi u Hrvatskoj koji je osvojio medalju na Paraolimpijadi. To nas obvezuje da i dalje dajemo punu podršku osobama s invaliditetom na području grada”, istaknuo je dogradonačelnik Ervin Kolarec.

 

Pošta je bila premala za sve kolekcionare

 

Predstavljanje žiga nisu propustili ni brojni kolekcionari, filatelisti koji znaju kako je ovo jedinstvena prilika dobiti žig s likom brončanog paraolimpijca. Naime, nakon današnjeg dana u Pošti, žig odlazi u Hrvatski poštanski muzej te postaje dio povijesti koji će građani moći samo tamo vidjeti.

 

“Već sam poslao četiri pisma, a ova dva sam ostavio da mi ih Šandor potpiše jer ih šaljem sportskim filatelistima u Argentinu i Njemačku. Jako mi je važno da dobijem i potpis jer se to jako cijeni, a samo danas mogu dobiti ovaj žig i potpis. Meni su moje marke neprocjenjive, najviše skupljam marke sa svjetionicima i grbovima”, rekao je Lajoš Molnar koji se filatelijom bavi od svoje devete godine i jedan je od brojnih koji su došli danas u goričku poštu kako bi si osigurali rijedak primjerak žiga i potpisa.

 

Galerija fotografija

 

CityLIGHTS

Diplomatska elita u Velikoj Gorici: Stigli veleposlanici iz više od 20 država

U fokusu posjeta stranih diplomata Velikoj Gorici bili su investicijski potencijal grada, razvoj poduzetništva, međunarodna suradnja i promocija turopoljske kulturne baštine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica danas je bila domaćin predstavnicima diplomatskog zbora akreditiranog u Republici Hrvatskoj, koji su tijekom službenog posjeta obišli niz gospodarskih, infrastrukturnih i kulturnih lokacija na području grada i Turopolja.

Među gostima su bili veleposlanici i otpravnici poslova iz Čilea, Australije, Austrije, Portugala, Katara, Republike Koreje, Belgije, Turske, Maroka, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Češke, Litve, Kazahstana, Albanije, Kosova i drugih zemalja.

Poseban naglasak tijekom obilaska stavljen je na razvoj gospodarstva i investicijski potencijal grada. Delegacija je tako posjetila Poslovnu zonu Meridian 16 Business Park u Vukovinskom polju, gdje su predstavljene mjere za poticanje poduzetništva i privlačenje stranih ulaganja. Diplomati su obišli i VG Poduzetnički inkubator te gradilište Nacionalnog nogometnog kampa, jednog od najvećih aktualnih projekata na području Velike Gorice. Središnji dio programa održan je u Centru za posjetitelje Turističke zajednice Velike Gorice, gdje je goste primio gradonačelnik Krešimir Ačkar zajedno sa suradnicima.

– Dobrodošli u Veliku Goricu, srce Turopolja i šesti najveći grad u Hrvatskoj. Veliko mi je zadovoljstvo ugostiti vas danas i predstaviti naš grad, njegove ljude i njegov razvoj. Velika Gorica je moderan i brzo rastući grad, posvećen podizanju kvalitete života te snažno usmjeren na razvoj poduzetništva, ulaganja, sporta i stvaranje prilika za mlade i obitelji. Ponosni smo na naše projekte, kontinuirani razvoj i jasnu viziju budućnosti. Nadam se da će vam ovaj posjet ostaviti snažan dojam energije i potencijala našeg grada te otvoriti vrata budućoj suradnji i trajnim prijateljstvima,  istaknuo je gradonačelnik Ačkar.

U sklopu predstavljanja turopoljskog kraja, Nikola Pejak govorio je o kulturnim, prirodnim i turističkim posebnostima Velike Gorice i okolice, dok je Ivana Belošević kroz pripremu turopoljskih štrukli gostima približila lokalnu gastronomsku tradiciju. Program službenog posjeta započeo je u Velikoj Mlaki, gdje su strani diplomati obišli kapelu sv. Barbare. Tijekom obilaska upoznati su s drvenim sakralnim spomenicima Turopolja, koji se smatraju jedinstvenim dijelom hrvatske kulturne baštine. Na kraju susreta u ime diplomatskog zbora obratila se veleposlanica Maroka i doajenica diplomatskog zbora Nour El Houda Marrakchi.

– Zahvaljujemo gradonačelniku Ačkaru na iznimnom gostoprimstvu i srdačnom prijemu. Tijekom posjeta imali smo priliku upoznati grad bogate tradicije, snažnog razvoja i velikog potencijala. Velika Gorica ostavila je na nas vrlo snažan dojam te vjerujemo kako će ovaj susret otvoriti prostor za buduću suradnju i nova partnerstva.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Prijavite se: Tranzicija djece s teškoćama u fokusu stručnog predavanja

Ulaz na predavanje je besplatan, a zbog organizacije potrebno je prethodno se prijaviti.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: www.kaboompics.com/ Pexels

Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica organizira stručno predavanje pod nazivom „Tranzicija u ranoj intervenciji – možemo li bolje?“ koje će se održati u srijedu, 20. svibnja u 13 sati u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica.

Tema predavanja usmjerena je na izazove s kojima se susreću djeca s razvojnim rizicima ili odstupanjima te njihove obitelji tijekom različitih životnih prijelaza. Od uključivanja u sustav rane intervencije, prelaska iz obiteljskog okruženja u vrtić pa sve do promjene usluga i oblika podrške. Iz Centra ističu kako upravo ta razdoblja često predstavljaju kritične točke za dijete i obitelj jer dolazi do prekida kontinuiteta podrške i suočavanja s različitim institucijama i procedurama.

Dodaju i kako stručnjaci koji sudjeluju u tranzicijskim procesima smatraju da je riječ o važnom dijelu rane intervencije, ali pritom ističu potrebu za dodatnom podrškom i kvalitetnijim protokolima. Na predavanju će biti riječi o planiranju tranzicije, izazovima u provedbi te mogućnostima poboljšanja sustava podrške za djecu i njihove obitelji.

Interaktivno predavanje održat će Snježana Seitz, mag. rehab. educ., univ. spec. rehab. educ. iz Centra „Sretni koraci“.

Ulaz na predavanje je besplatan, a zbog organizacije potrebno je prethodno se prijaviti putem e-mail adrese [email protected] ili na brojeve telefona 6231-734 i 091/6231-734.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Provjerava se sigurnost stabala u Tomaševićevoj, promet će biti privremeno ograničen

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

U Ulici kralja Stjepana Tomaševića danas u jutarnjim satima traje stručna provjera stabilnosti stabala, zbog čega je na dijelu prometnice na snazi privremena regulacija prometa.

Riječ je o provođenju VTA analize i takozvanog “pull testa”, metode kojom se ispituje sigurnost i otpornost stabala na opterećenja poput snažnog vjetra. Tijekom testiranja stabla se kontrolirano povlače kako bi stručnjaci mogli procijeniti njihovu stabilnost.

Zbog izvođenja radova stabla će se povremeno povlačiti preko prometnice pa dolazi do kratkotrajnih ograničenja u prometu na toj dionici. Građanima je upućen apel da za vrijeme trajanja radova ne parkiraju vozila u neposrednoj blizini stabala, kao ni na parkiralištu koje se nalazi nasuprot lokacije ispitivanja.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUBOTA KTC Velika Gorica donosi popuste, duple bodove i tombolu

Iz KTC-a poručuju kako je riječ o prigodi za povoljniju proljetnu kupnju i pripremu vrta, uz dodatne pogodnosti za vjerne kupce.

Objavljeno

na

Ove subote u trgovačkom centru KTC u Velikoj Gorici održava se prodajni dan uz posebne pogodnosti, nagradnu tombolu i popuste namijenjene članovima Kluba vjernosti.

Posjetitelje očekuju pogodnosti u više odjela centra, uključujući supermarket, restoran, poljoljekarnu i benzinsku postaju, a naglasak je na dodatnim bodovima i proljetnim akcijama.

Članovi KTC Kluba vjernosti tog će dana ostvarivati duple bodove prilikom kupnje u svim navedenim segmentima prodajnog centra. U sklopu programa organizirana je i tombola s ukupno 100 nagrada. Sudjelovanje je moguće uz jednokratnu kupnju u KTC supermarketu u iznosu od najmanje 50,00 eura. Tombola će trajati od 10:00 sati pa sve do isteka nagrada.

Dodatne pogodnosti pripremljene su i u KTC poljoljekarni. Tako je predviđeno da svaki treći kupac dobije na poklon jednu sjemensku karticu Buona luna Marcon. Kupnjom dvije vreće zemlje za cvijeće od 50 litara Marcon kupci ostvaruju i gratis paket presadnica rajčice 6/1. Također, na krmne smjese za ishranu domaćih životinja odobren je popust od 10 posto.

Iz KTC-a poručuju kako je riječ o prigodi za povoljniju proljetnu kupnju i pripremu vrta, uz dodatne pogodnosti za vjerne kupce.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

ČičaMiča pokreće ciklus “Na pikniku je priča!”

Ulaz na sve programe je slobodan.

Objavljeno

na

Objavio/la

Tijekom svibnja i lipnja u parkovima Velike Gorice održava se novi program udruge Udruga ČičaMiča pod nazivom „ČičaMiča – na pikniku je priča!“, koji djeci i obiteljima donosi spoj pripovijedanja, igre i boravka u prirodi.

Riječ je o edukativno-interaktivnom ciklusu namijenjenom djeci predškolske i rane osnovnoškolske dobi te njihovim obiteljima, a program je koncipiran tako da se sadržaji iz zatvorenih prostora premještaju na otvoreno, u parkove i na dekice.

Program u prirodi: priče, radionice i igra

Projekt se nadovezuje na raniji format „ČičaMiča – čitat će se priča!“, no ovog puta naglasak je na iskustvenom učenju u prirodnom okruženju. Parkovi se pritom pretvaraju u svojevrsne „učionice bez zidova“ u kojima se djeca uključuju u čitanje, razgovor, kreativne i likovno-edukativne radionice te slobodnu igru.

Termini održavanja

Prvi susret zakazan je za utorak, 19. svibnja 2026. u 17:30 sati.

Drugi će se održati u sklopu manifestacije Goričke večeri u subotu, 30. svibnja u 11:00 sati.

Treći program planiran je za četvrtak, 11. lipnja 2026. u 17:30 sati.

Naglasak na obiteljskom druženju

Organizatori poručuju kako je cilj programa približiti književnost i pripovijedanje djeci kroz igru i boravak na otvorenom uz aktivno sudjelovanje roditelja i skrbnika.

„Željeli smo stvoriti program u kojem priča izlazi u prirodu i postaje dio dječje igre, neposrednog učenja i obiteljskog vremena na otvorenom. Posebno nas veseli što je dio programa uključen u Goričke večeri jer vjerujemo da ovakvi sadržaji obogaćuju kulturni život grada“, poručuju iz ČičaMiče.

Prijave i dodatne informacije

Zbog ograničenog broja sudionika prijave su obvezne, kako bi se osigurala kvaliteta provedbe i materijala za radionice. Sve informacije o terminima, lokacijama i prijavama dostupne su na službenoj stranici programa: ČičaMiča – na pikniku je priča.

Ulaz na sve programe je slobodan.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno