Povežite se s nama

Kultura

VELIKO FINALE Dan škole Umjetničke škole Franje Lučića večeras uz Koncert Ansambala

Vrhunski nastupi učenika potvrđuju visoki umjetnički standard škole.

Objavljeno

na

Umjetnička škola Franje Lučića Velika Gorica nizom nastupa u proteklom tjednu obilježila je Dan škole a riječ je o dva koncerta učenika koji su održani u dvorani škole i Dvorani Galženica, a umjetnički izraz bivših i sadašnjih učenika, oduševio je brojnu publiku koja je ovacijama ispratila talentirane mlade umjetnike, što ujedno potvrđuje i visoki umjetnički standard škole.

Posebice je atraktivan bio koncert u petak u Pučkom otvorenom učilištu kojeg su otvorile učenice 4. razreda srednje škole svojim plesnim nastupom, a izvele su koreografiju koja je prošle godine postigla iznimne uspjehe na državnim i međunarodnim natjecanjima. Također, i učenice 2. razreda srednje škole izvele su energičnu koreografiju Buđenje dok je Plesni ansambl osnovne škole izveo  koreografiju uz glazbenu pratnju učenika glazbenog odjela.

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića Velika Gorica

Posebnu pažnju privukao je isječak iz mjuzikla Chicago, koji su izvele učenice 3. razreda plesnog odjela i 1. razreda glazbenog odjela, donoseći profesionalnu izvedbu koja je podsjetila na najpoznatije pozornice svijeta.

Gosti svečanosti bili su bivši učenici plesnog odjela – Ines Borić, Dora i Roko Šašić te Tea Vlahović, koji su izveli isječak iz profesionalne predstave „Što ako…?”, pokazujući iznimne vještine i umjetničku zrelost. Program je dodatno obogatio izvrstan nastup bivše učenice Sare Kanjuh, koja je uz pratnju komornog sastava glazbenog odjela izvela solo koreografiju Libertango.

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića Velika Gorica

Vrhunac večeri bila je plesna predstava učenica 4. razreda srednje škole, rezultat njihovog kreativnog rada na predmetu Scenska praksa, koja je oduševila publiku svojom tehničkom preciznošću. Na samom kraju programa, kreativni učenici predstavili su duet koji su sami osmislili, još jednom pokazujući svoju svestranost, inovativnost i sposobnost stvaranja umjetničkih djela.

–Ovaj događaj nije bio samo prilika za uživanje u plesnoj, glazbenoj i kazališnoj umjetnosti, već i pokazatelj talenta, predanosti i uspjeha učenika, ali i dugogodišnje suradnje nastavnika plesnog i glazbenog odjela. Program je obuhvatio suvremeni ples, jazz dance, glazbu, glumu i pjevanje, potvrđujući da Umjetnička škola Franje Lučića stvara mlade umjetnike spremne za velike izazove i uspjehe u svijetu izvedbenih umjetnosti – poručili su iz Glazbene škole, te ujedno najavili Koncert Ansambala večeras od 19.30 sati u Dvorani Gorica.

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića Velika Gorica

–U okviru ovog jedinstvenog koncerta, nastupit će orkestar harmonika, gudački i puhački orkestar, mješoviti orkestar, dječji zbor te zbor osnovne i srednje škole. Pozivamo cijenjenu publiku da dođe uživati u izvedbama klasičnih skladbi, nezaboravnoj filmskoj glazbi, te magičnoj glazbi iz animiranih filmova i crtića koja će podsjetiti na omiljene likove i priče iz djetinjstva. Nemojte propustiti ovu glazbenu večer koja će vas odvesti na nezaboravno putovanje kroz različite glazbene svjetove – poziva velikogorička Umjetnička škola.

 

Kultura

Tambura ponovno preuzima pozornicu Umjetničke škole Franje Lučića – besplatan ulaz

Nastupit će učenici i studenti tambure

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Velika Gorica će u srijedu, 13. svibnja 2026. godine, biti domaćin 3. Tambura instrumental festivala, koji će se održati u Koncertnoj dvorani Umjetničke škole Franje Lučića, s početkom u 19.30 sati. Festival organizira Umjetnička škola Franje Lučića, a publiku očekuje večer posvećena tamburaškoj glazbi uz nastupe učenika i studenata iz više gradova.

Uz domaćine, na pozornici će nastupiti učenici Glazbene škole Karlovac i Glazbene škole Frana Lhotke Sisak, kao i studenti tambure s Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu.

Svi zainteresirani građani pozvani su na koncert, a ulaz je besplatan.

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

PONEDJELJAK Promocija knjige ‘Ožiljci bez rana’

Autorica je dobitnica nagrade Grada Velike Gorice „Zlatna turopoljska podgutnica“, a ove godine dodijeljena joj je i nagrada „Turopoljska poculica“ za kratku priču „Koraci u snijegu“.

Objavljeno

na

Objavio/la

U Dvorani Gorica u ponedjeljak, 11. svibnjau 19 sati bit će predstavljena knjiga „Ožiljci bez rana“, novo izdanje autorice Ljiljane Haidar Diab, objavljeno u okviru goričke Biblioteke Albatros.

Riječ je o naslovu koji donosi osobnu ispovijest žene čije je profesionalno i životno iskustvo vezano uz brojna svjetska ratišta, no bez fizičkih posljedica koje bi se mogle vidjeti na tijelu. Fokus knjige premješta se na unutarnje posljedice ratnih iskustava. Emocionalne i psihološke tragove, šutnju nakon sukoba te proces suočavanja koji započinje tek kada izravna opasnost prestane.

U takvom okviru autorica gradi priču koja ima obilježja intimnog dnevnika i refleksije, kroz koju se prati postupno ponovno uspostavljanje osobnog identiteta i pokušaj izgradnje stabilnog životnog okvira nakon traumatskih iskustava. Promocija će okupiti više govornika koji će knjigu predstaviti iz različitih perspektiva. Uz autoricu Ljiljanu Haidar Diab, o djelu će govoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar, glavni urednik Večernjeg lista Dražen Klarić, general HV-a Stjepan Adanić, novinar i filmski redatelj Robert Bubalo te Stipo Bilić, urednik knjige.

Haidar Diab je ranije objavila knjigu „Ljubav u sjeni ratova“, a u javnosti je poznata i kao supruga ratnog izvjestitelja i novinara Večernjeg lista Hassana Haidara Diaba.

Autorica je dobitnica nagrade Grada Velike Gorice „Zlatna turopoljska podgutnica“, a ove godine dodijeljena joj je i nagrada „Turopoljska poculica“ za kratku priču „Koraci u snijegu“.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Mažoret revija ”Svibanj u Andautoniji” Plesnog kluba Barbara u Šćitarjevu

Objavljeno

na

Objavio/la

Plesni klub Barbara, Barbarice, po 5. put za redom sa svojim gostima otvara Arheološki park Andautonija plesnom revijom ”Svibanj u Andutoniji” i donosi dašak proljeća, živosti i veselja u naše Šćitarjevo, u subotu, 09. svibnja 2026. godine.

Velika Gorica, 07.05.2026. Najava – Plesna revija 5. ”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu. Foto: David Jolić/cityportal.

Velika Gorica, 07.05.2026. Najava – Plesna revija 5. ”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu. Foto: David Jolić/cityportal.

Velika Gorica, 07.05.2026. Najava – Plesna revija 5. ”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu. Foto: David Jolić/cityportal.

Ove godine Barbaricama u goste dolaze: DFA Srčeka FA Zagreb-Markovac iz Zagreba, Plesni studio Tena (Zagreb), KUD Šćitarjevo – 2 dječje skupine i svih 6 formacija Barbarica.

Velika Gorica, 07.05.2026. Najava – Plesna revija 5. ”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu. Foto: David Jolić/cityportal.

Velika Gorica, 07.05.2026. Najava – Plesna revija 5. ”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu. Foto: David Jolić/cityportal.

Ulaz slobodan, svi ste dobro došli.

Velika Gorica, 07.05.2026. Najava – Plesna revija 5. ”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu. Foto: David Jolić/cityportal.

Program: 17:00 – Arheološki park Andautonija, obilazak uz stručno vodstvo; 18:30 – Plesna revija na igralištu OŠ Šćitarjevo (ako bude kiša u dvorani škole).

Galerija fotografija

 

Nastavite čitati

Kultura

Jazz orkestar Hrvatske vojske stiže na Tuđmanac, gostuje i Marko Kutlić – ulaz slobodan

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POU Velika Gorica/FB

Velika Gorica večeras, 6. svibnja, dobiva veliki open-air koncert u sklopu VG Brass festivala kad će u 20 sati, u Parku dr. Franje Tuđmana, na pozornicu stati Jazz orkestar Oružanih snaga RH.

Kao gost večeri pridružuje im se i Marko Kutlić, koji je ove godine pobijedio na Zagrebačkom festivalu i posljednjih godina se profilirao kao jedno od prepoznatljivijih imena mlađe generacije domaćih izvođača.

U slučaju lošeg vremena koncert će se preseliti u Dvorani Gorica, a ulaz je besplatan.

Nastavite čitati

Kultura

Kazališna subota u Buševcu – Family R dolazi u Dom kulture

Suvremena kazališna priča o obitelji i izazovima modernog života.

Objavljeno

na

Objavio/la

U Domu kulture Buševec u subotu, 9. svibnja, gostuje Hrvatsko kazalište Travnik s predstavom “Family R”, a početak je u 20 sati.

Ulaz je uz prilog od 10 eura, a rezervacija je obavezna putem broja 098 829 907.

Predstava “Family R” kroz priču jedne obitelji tematizira svakodnevne pritiske modernog vremena, uključujući utjecaj medija, tehnologije i različitih oblika ovisnosti na odnose među članovima obitelji. Autorima je u fokusu pitanje koliko suvremeni način života mijenja obiteljske navike i komunikaciju, a sve je ispričano kroz kombinaciju emocije i humora.

Foto: Ogranak seljačke sloge Buševec

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno