Povežite se s nama

HOTNEWS

Veličanstvena noć u Lisinskom uz Vannu

Objavljeno

na

Nemoguće je riječima objasniti ono što se u petak dogodilo u Lisinskom, ali jedno je sigurno; Vanna je ispunila snove više od dvije tisuće svojih obožavatelja, koji su jedva dočekali početak koncerta.
Organizatori ne pamte kada je najpoznatija hrvatska koncertna dvorana primila toliko publike, koja je osim na dodatno postavljenim stolcima iza posljednjih redova u dvorani, bila smještena u čak četiri reda i na pozornici Velike dvorane, iza orkestra Zagrebačke filharmonije, što se rijetko kada moglo vidjeti.

Pjevačica je koncert otvorila poznatom pjesmom “L’appuntamento”, koju je proslavila talijanska pjevačica Ornella Vanoni, a za koju je hrvatski prepjev pod naslovom “Susret” na Vanninom albumu “Ledeno doba” napravio nedavno preminuli Arsen Dedić. Veoma emotivnu izvedbu, Vanna je lijepo u svom prvom obraćanju publici povezala s temom pjesme, pritom se prisjetivši svoje, nažalost, jedine glazbene suradnje s velikanom hrvatske glazbe. Njeno emotivno otvaranje koncerta, dirnulo je glazbenu divu Gabi Novak koja je cijeli koncert pratila iz gledališta.
Nakon što je ‘probila led’, Vanna je uz pratnju sjajno uvježbanog velikog orkestra Zagrebačke filhamornije, kojim je dirigirao maestro Zdravko Šljivac, suvereno nizala svoje mnogobrojne hitove. Bio je to dobrim dijelom presjek hitova koji su obilježili njenih 25 godina karijere, uz za ovu prigodu posebno napravljenih orkestracija, za koje su bili zaduženi neki od naših ponajboljih glazbenih aranžera.

Izvedbe pjesama Ispod istog neba, Ledeno doba, Ja ti priznajem, Ljubav putuje pod lažnim imenom, Da ti nisam bila dovoljna, Kao rijeka, Daj mi jedan dobar razlog, Sjaj, Ako je vrijedlo išta i mnoge druge doživjele su ovacije publike na samom početku koncerta, publike koja je jedva dočekala Vannin poziv da smiju i zaplesati i zapjevati uz nju i Zagrebačku filharmoniju, što se dogodilo pred sam svršetak koncerta.
Koncertom koji je uz dva bisa trajao puna dva sata, Vanna je u potpunosti vladala, istovremeno ispunjavajući svoje glazbene želje baš kao što je i najavljivala, ali i unaprijed sjajno procijenivši očekivanja publike. Tako je popis pjesama sjajno “zaokružila” i nekim perfektnim izvedbama stranih hitova koji su joj prirasli srcu poput uspješnica svjetskih pop zvijezda Adele, Rihanne ili pak Sam Smitha.

Foto: Maja Bota

Foto: Maja Bota

Kao posebna gošća, baš kao što je bila i najavljivana, nastupila je pobjednica RTL-ovog showa “Zvjezdice”, Mia Negovetić, koja je u dvoranu unijela posebnu čaroliju izvevši pjesmu “Listen” te tako opravdala svoju pobjedu u ovom veoma gledanom showu.

Gošća iznenađenja pojavila se na samom svršetku koncerta; sjajna operna diva i Vannina velika prijateljica sopranistica Valentina Fijačko Kobić Vanni se na pozornici pridružila u Pjesmi Memories što je publiku bacilo u dodatni trans.

Tu se večer zaista činilo kako Vanna nije mogla na ljepši način proslaviti svojih impozantnih 25 godina glazbene karijere.
Publika je nakon koncerta komentirala kako je ovo bio jedinstven koncert, odličan spoj vrhunskog orkestra klasičnih glazbenika i velike pop pjevačice, nešto što se kod nas rijetko kada moglo čuti i vidjeti. Predivna atmosfera na koncertu i nakon njega, za koju je Vanna apsolutno najzaslužnija, ozarena lica publike, mnoštvo njih koji su nakon koncerta došli do pozornice kako bi barem na trenutak došli u Vanninu blizinu i fotografirali se za uspomenu, govore kako smo bili svjedoci koncerta za pamćenje.
Nažalost, ovo je bila posebna noć samo za one sretnike koji su svoje ulaznice kupili na vrijeme, ali s obzirom na nevjerojatan interes koji je vladao tjednima prije, a pogotovo uoći samog koncerta, Vanna i njezin tim trebaju ozbiljno razmisliti o novim terminima za još barem jednu reprizu.

CityLIGHTS

Djeca i mladi u fokusu: Velika Gorica ulaže milijune u zelenu infrastrukturu

Ukupna vrijednost projekta „Dječja zelena mreža – plemeniti Pauković“ iznosi 5.279.323,66 eura, pri čemu se 4.448.696,98 eura financira bespovratnim sredstvima Europske unije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mario Žilec

Velika Gorica nastavlja s intenzivnim ulaganjima u održivi urbani razvoj, a najnoviji projekt pod nazivom „Dječja zelena mreža – plemeniti Pauković“ dodatno učvršćuje taj smjer. Ukupna vrijednost svih aktualnih zelenih inicijativa u gradu, uključujući i projekt Pauk u VG, doseže oko 6,5 milijuna eura.

Novi projekt osmišljen je kao odgovor na potrebe suvremenih generacija koje sve više traže zdravije, sigurnije i klimatski otpornije životno okruženje. Riječ je o inkluzivnom konceptu koji obuhvaća sve društvene skupine, s ciljem podizanja kvalitete života za sve građane.

U središtu projekta nalazi se ideja povezivanja ključnih javnih prostora kroz sustav zelene infrastrukture. Plan uključuje umrežavanje sedam urbanih lokacija i tri koridora u jedinstvenu funkcionalnu cjelinu, čime bi se stvorio koherentan i održiv gradski prostor.

Projektna rješenja razvijena su u skladu s načelima Novog europskog Bauhausa te pristupom rješenja temeljenih na prirodi (Nature-Based Solutions), što bi trebalo osigurati dugoročnu održivost, otpornost i funkcionalnost prostora.

Ukupna vrijednost projekta „Dječja zelena mreža – plemeniti Pauković“ iznosi 5.279.323,66 eura, pri čemu se 4.448.696,98 eura financira bespovratnim sredstvima Europske unije kroz Program Konkurentnost i kohezija 2021.–2027..

Gradonačelnik Krešimir Ačkar naglasio je značaj projekta za razvoj grada:

„Ovaj projekt predstavlja važan korak u razvoju Velike Gorice kao grada koji sustavno ulaže u kvalitetu života svojih građana. Kroz ‘Dječju zelenu mrežu’ stvaramo povezane, sigurne i zelene prostore namijenjene prvenstveno djeci i mladima, ali i svim našim sugrađanima. Posebno nas veseli što su prepoznati i na europskoj razini te sufinancirani sredstvima Europske unije. Nastavljamo graditi Goricu kao moderan, održiv i uključiv grad budućnosti.“

Ovim ulaganjima Velika Gorica dodatno potvrđuje svoju orijentaciju prema razvoju zelene infrastrukture i stvaranju otpornog urbanog prostora s naglaskom na dugoročno poboljšanje životnih uvjeta svojih stanovnika.

Nastavite čitati

Crna kronika

VIDEO Pokušaj provale u Velikoj Buni! Provalnik razvaljivao vrata dok je žena bila u kući, sve je zabilježila kamerom

“Čula sam kao da vrata lupaju”.

Objavljeno

na

U Velikoj Buni danas je zabilježen pokušaj provale u obiteljsku kuću. Nepoznati muškarac pokušao je nasilno ući kroz vrata terase, no pobjegao je nakon što ga je vlasnica primijetila i posegnula za mobitelom.

“Ja danas nisam trebala biti doma nego na poslu, ali sam zbog nekih okolnosti slučajno ostalo doma. Kad je muž otišao, oni su počeli tu lupat, a ja sam bila gore na katu. Čula sam kao da vrata lupaju i nakon kratke pauze, počelo je opet. Kad sam se spuštala s kata, pogledam prema terasi, a ono čovjek nogom pokušava provaliti vrata”, ispričala nam je Vlatka Zgurić Dobrenić, u čiju je kuću provalnik pokušao ući.

Kada mu se približila, muškarac je počeo vikati kako ga netko progoni i želi napasti. U trenutku kada je pokušala snimiti situaciju mobitelom, udaljio se s mjesta događaja.

Vlatka je potom pokušala predvidjeti njegov smjer kretanja kroz kuću, a kako navodi, muškarac je pobjegao vozilom, plavim Golfom s koprivničkim registracijama.

O događaju je odmah obaviještena policija koja je obavila očevid.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Djeca iz vrtića i škola posjetila Vodocrpilište i učila o važnosti vode

Ovakvi posjeti dio su kontinuiranih aktivnosti VG Vodoopskrbe usmjerenih na edukaciju najmlađih, s ciljem razvijanja svijesti o važnosti očuvanja prirodnih resursa od najranije dobi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Povodom Svjetskog dana voda, a u sklopu edukativnih aktivnosti usmjerenih na podizanje svijesti o važnosti očuvanja vode, danas su djelatnici VG Vodoopskrbe ugostili djecu iz vrtića Žirek. Mališani su imali priliku iz prve ruke saznati kako voda dolazi od crpilišta do njihovih domova te zašto je važno odgovorno se odnositi prema ovom dragocjenom resursu.

Kroz zanimljivo i prilagođeno predstavljanje, djeci je objašnjen cijeli proces – od zahvaćanja vode iz podzemnih izvora pa sve do slavina u kućanstvima. Poseban naglasak stavljen je na očuvanje vode i njezinu svakodnevnu važnost.

„Moram reći da mi je stvarno veliko zadovoljstvo što ih možemo uputiti na koji način voda dolazi od našeg crpilišta iz zemlje do njihovih slavina u kućama i da ih uputimo na važnost očuvanja vode“, istaknuo je direktor VG Vodoopskrbe d.o.o. Ivan Rak.

Osim edukativnog dijela, za najmlađe je organizirano i prigodno druženje. Djeci je podijeljena svježa pitka voda iz sustava, poslužena na način koji dodatno naglašava njezinu prirodnu kvalitetu, kao i slatki zalogaji – bomboni iz košare te svježe kiflice, što je dodatno razveselilo male posjetitelje.

Direktor Rak osvrnuo se i na kvalitetu vode u ovom području, naglasivši njezine prednosti.

„Prema analizama koje su rađene u Republici Hrvatskoj, mi smo sigurno u top području u Republici Hrvatskoj po kvaliteti vode. Jest da je naša voda relativno tvrda za ove pojmove, ali to ne znači da je nezdrava za piće. Naprotiv, tvrđa voda je puno zdravija za piće“.

Ovakvi posjeti dio su kontinuiranih aktivnosti VG Vodoopskrbe usmjerenih na edukaciju najmlađih, s ciljem razvijanja svijesti o važnosti očuvanja prirodnih resursa od najranije dobi.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Plesni klub Barbara ide na Regionalno prvenstvo s rekordnim brojem mažoretkinja

Objavljeno

na

Objavio/la

Prva službena natjecanja u kalendarskoj godini u okviru Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) započinju regionalnim prvenstvima, a tako je i ove godine. Regionalno prvenstvo Regije Jug održano je u Primoštenu (07.03.2026.), a regionalno prvenstvo Regije Sjeverozapad održano je u Tuhelju (14.03.2026.). Treće regionalno prvenstvo Regije Sjeveroistok bit će održano u Graberju Ivanićkom, u subotu, 21. ožujka 2026. godine.

Velika Gorica, 19.03.2026. Najava Regionalnog prvenstva Regije Sjeveroistok. Foto: PK Barbara

Regionalna natjecanja su filter odnosno kvalifikacije za nastup na Državnom prvenstvu, koje će ove godine biti održano u Sisku, u drugoj polovici svibnja 2026. Visoki plasman na Državnom natjecanju bit će odlučujući za odlazak na ovogodišnje Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Velika Gorica, 19.03.2026. Najava Regionalnog prvenstva Regije Sjeveroistok. Foto: PK Barbara

Velika Gorica, 19.03.2026. Najava Regionalnog prvenstva Regije Sjeveroistok. Foto: PK Barbara

Plesni klub Barbara u svojoj 13. natjecateljskoj sezoni kreće s rekordnim brojem mažoretkinja na regionalno prvenstvo u Graberju Ivanićkom. Prema prijavama, na prvenstvu će sudjelovati 94(!) mažoretkinje u sva tri dobna uzrasta.

Velika Gorica, 19.03.2026. Najava Regionalnog prvenstva Regije Sjeveroistok. Foto: PK Barbara

Barbarice su u sedam zasebnih formacija priredile 41 koreografiju. One će u natjecateljskom programu izvesti 12 sola, 11 duo/trio, 12 mini formacija i 5 velikih formacija – ukupno 40 koreografija te dječja velika formacija u revijalnom dijelu.

Velika Gorica, 19.03.2026. Najava Regionalnog prvenstva Regije Sjeveroistok. Foto: PK Barbara

Barbarice i njihovih sedam trenerica, koje su osmislile i pripremale koreografije zaslužuju respekt, kao i Uprava kluba: Lana Ikanović, Marina Palac, Ivana Klenović, Lucija Palac i Štefica Krilčić.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Gradonačelnik čestitao goričkom Spidermanu koji je dirnuo Hrvatsku

Gradonačelnik Ačkar istaknuo je kako su upravo ljudi poput Maximiliana primjer vrijednosti koje društvo treba njegovati.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Grad Velika Gorica

Nakon jučer objavljenog teksta o prestižnoj nagradi Ponos Hrvatske koja je otišla u ruke “goričkog Spidermana”, priča o Maximilianu Bindernagelu Vujnoviću dobila je i svoj nastavak u Gradskoj upravi Velike Gorice.

Gradonačelnik Krešimir Ačkar danas je primio mladog Velikogoričanina kako bi mu osobno čestitao na priznanju za poštenje, dobrotu, humanost i hrabrost te mu zahvalio na svemu što čini za zajednicu. Riječ je o profesionalnom vatrogascu Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica i dugogodišnjem humanitarcu koji svojim djelovanjem nadilazi granice lokalne sredine.

Šira javnost ga poznaje kao “goričkog Spidermana”, jer se uz svakodnevne zahtjevne i često opasne intervencije rado uključuje u humanitarne aktivnosti, posebno one usmjerene na djecu. Upravo kroz lik omiljenog superheroja donosi radost najmlađima te već godinama sudjeluje na brojnim gradskim događanjima, gdje je postao jedno od prepoznatljivih lica.

Ipak, kako sam naglašava, maska nije u prvom planu –  iza maske, kako sam ističe, ne stoji samo jedan čovjek, već poruka da svatko od nas može učiniti dobro djelo i nekome uljepšati dan.

Gradonačelnik Ačkar istaknuo je kako su upravo ljudi poput Maximiliana primjer vrijednosti koje društvo treba njegovati, naglasivši da humanost, hrabrost i plemenitost i dalje imaju snažno mjesto među građanima.

Priča mladog Goričanina još je jednom pokazala koliko snažan utjecaj može imati pojedinac vođen iskrenom željom da pomogne drugima i koliko jedno veliko srce može značiti onima kojima je to najpotrebnije.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno