Povežite se s nama

Vijesti

Vegora pomaže poduzetnicima početnicima u pripremanju poslovnog plana i prijavama za potpore

Ističu kako im misija omogućiti uspješan početak poslovanja i pomoći iskoristiti sve pogodnosti koje potpore nude.

Objavljeno

na

Two professional women discussing ideas on a whiteboard in a modern office setting.

Početak nove godine idealan je za sve one koji žele započeti vlastiti posao. Stoga Razvojna agencija Grada Velike Gorice – Vegora nudi pomoć u pripremanju poslovnih planova i prijava za potpore.
Naime, od 1. siječnja 2025. godine, dostupne su potpore za samozapošljavanje, koje nude financijsku podršku u različitim iznosima, ovisno o vrsti vašeg poslovnog subjekta i registriranoj djelatnosti.

Otvarate li obrt s paušalnim oporezivanjem možete ostvariti potporu u iznosu do 7 tisuća eura. Iznos je neovisan o vrsti djelatnosti koju obavljate, što ovu mjeru čini atraktivnom za sve koji žele brzi početak svog poslovanja uz manji administrativni teret.

Ostali organizacijski oblici od obrta, trgovačkog društva, samostalne djelatnosti ili ustanove iznos potpore ovisi o vrsti registrirane djelatnosti prema Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti (NKD 2025). Potpora može biti u iznosu od 7 do 15 tisuća eura.

Ako se prijavljujete za zelenu ili digitalnu mjeru, iznos potpore može biti znatno veći. Za paušalne obrte iznosi do 10 tisuća, bez obzira na registriranu djelatnost te za poduzeća (d.o.o., j.d.o.o., obrt s poslovnim knjigama, samostalnu djelatnost ili ustanovu) do 20 tisuća.

Od ove godine, ukidaju se potpore za određene djelatnosti. Naime, potpore više neće biti dostupne za poslovne subjekte koji planiraju obavljati djelatnosti u trgovini na veliko i malo, prijevoz i skladištenje te smještaj, priprema i usluživanje hrane.

– Za prijavu na potpore potrebno je pripremiti poslovni plan koji je usklađen s uvjetima programa i važećom klasifikacijom djelatnosti. Ako niste sigurni u postupak prijave ili trebate pomoć pri izradi poslovnog plana mi ćemo vam pomoći u izradi poslovnog plana, pružiti savjetovanje o najboljim opcijama za vaš poslovni model te vas voditi kroz cijeli proces prijave za potpore. Naša je misija omogućiti vam uspješan početak poslovanja i pomoći vam da iskoristite sve pogodnosti koje ove potpore nude – poručuju iz Vegore, a obratiti im se možete za pomoć na [email protected] ili dogovorite sastanak na 01 5542 667 ili 01 5542 668.

 

CityLIGHTS

FOTO Blagdan Velike Gospe svečano proslavljen u Vukovini

Objavljeno

na

Objavio/la

Blagdan Uznesenja Djevice Marije na nebo, poznatiji kao Velika Gospa, svečano je obilježen danas (petak, 15. kolovoza 2025.) u crkvi Pohoda Blažene Djevice Marije u Vukovini, jednom od najstarijih marijanskih svetišta u ovom dijelu Hrvatske. Uoči blagdana održana je (od 6. do 14. kolovoza) tradicionalna devetnica na čast Majci Božjoj Vukovinskoj, koja je sinoć zaključena procesijom hodočasnika.

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Svetkovinu uznesenja Blažene Djevice Marije, Devetnicu i svečano misno slavlje na Veliku Gospu predstavio je vlč. Damir Ocvirk, župnik Župe sv. Josipa iz zagrebačke Trešnjevke. Središnje svečano euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski.

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon završetka svete mise vjernici, posjetitelji i gosti mogli su uživati u uobičajenim vrstama zabave, koje su organizirane za ovakva događanja, praćena tradicionalnom turopoljsko/sajamskom gastronomskom ponudom. U velikim šatorima i na otvorenom bilo je mjesta za sve goste. Djeca (i ona veća) su imala veliki izbor rekvizita za vožnju, roditelji su se rado pridružili.

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.08.2025. Blagdan Velike Gospe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Od najranijih dana hrvatske povijesti traje tradicija štovanja Blažene Djevice Marije. Moleći njezin nebeski zagovor, iz zahvalnosti je se časti kao “kraljicu Hrvata” i “najvjerniju odvjetnicu Hrvatske” (fidelissima advocata Croatiae). Najstariji lik Gospe u hrvatskoj umjetnosti – pralik Gospe Velikoga hrvatskog krsnog zavjeta – potječe iz druge polovice 11. stoljeća. Pronađen je u crkvi sv. Marije u Biskupiji kod Knina.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Vijesti

Uređuje se Čič Beach! Velikogoričani pozvani na zajedničku akciju

Udruga Čič Beach ove nedjelje organizira zajedničku radnu akciju uređenja obale i okoliša jezera Čiče, uz poziv svima koji žele doprinijeti ljepšem i čišćem prostoru.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Udruga Čič Beach/FB

Udruga Čič Beach poziva sve građane Velike Gorice i okolice na radnu akciju čišćenja i uređenja prostora oko jezera Čiče, koja će se održati u nedjelju, 17. kolovoza 2025., s početkom u 14 sati. Okupljanje je na jezeru, a cilj je ukloniti otpad, raskrčiti šikaru i urediti okoliš za ugodniji boravak posjetitelja.

Sudionici su pozvani ponijeti radne rukavice, prikladnu obuću te, prema mogućnostima, alat poput grablji ili škara za granje. Organizatori će osigurati vreće za otpad, dok se od volontera očekuje da sa sobom ponesu i nešto hrane i pića kako bi se mogli okrijepiti tijekom rada.

“Cilj akcije je očistiti obalu i okoliš, raskrčiti šikaru, te zajedno doprinijeti ljepšem i zdravijem okruženju za sve nas. Ovo je prilika da pokažemo zajedništvo i provedemo vrijeme na svježem zraku”, poručuju iz Udruge.

Nastavite čitati

Vijesti

Osvježenje na putu! Besplatna voda putnicima na Lučkom ovog petka

Zbog pojačanog prometa i visokih temperatura, Hrvatska turistička zajednica i Hrvatske autoceste ponovno dijele vodu vozačima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvatska turistička zajednica

U petak, 15. kolovoza, putnici koji prolaze naplatnom postajom Lučko moći će dobiti besplatnu vodu. Kako prenosi Večernji.hr, akciju organizira Hrvatska turistička zajednica u suradnji s Hrvatskim autocestama, a cilj je putnicima pružiti osvježenje tijekom pojačanog prometa i visokih ljetnih temperatura.

Direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić ističe da će mnogi građani i turisti upravo ovog vikenda krenuti na put, a brojnima od njih počinje godišnji odmor.

“Ovom simboličnom akcijom nastojimo osigurati dodatnu brigu i osvježenje svima onima koji će srce kolovoza provesti u hrvatskim destinacijama”, poručio je. Akcija se provodi na Lučkom već nekoliko puta, a i ovaj put očekuje se velik odaziv zbog pojačanog prometa prema obali i unutrašnjosti.

Stoga, ako sutra krećete na put, znajte da jedna boca vode čeka samo na vas.

Nastavite čitati

Vijesti

FOTO Nevera R i Bugatti Chiron stigli u Mičevec! Utrke traju do subote

ijeli event održava se uz snažnu podršku Grada Velike Gorice i Turističke zajednice Grada Velike Gorice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na poligonu Bugatti – Rimac u Mičevcu stigli su Nevera R i Bugatti Chiron te su odmah privukli zaljubljenika u brzinu i tehnologiju. Podsjećamo, riječ je o uvodu u dvodnevni spektakl Formule Student Alpe Adria, koji od 15. do 16. kolovoza okuplja više od 1600 studenata iz Europe i Azije, uz utrke bolida, izložbu superautomobila i bogat popratni program.

Osim što mogu uživo vidjeti dva tehnološka čuda automobilske industrije, posjetitelji će imati priliku pratiti bolide koji ubrzavaju do 100 km/h za manje od tri sekunde. Na poligonu je postavljeno 60 bokseva, a studenti će rado podijeliti znanje iz područja inženjerstva, tehnologije i dizajna vozila.

Događanje nudi atrakcije za sve uzraste, od profesionalnih vozačkih simulatora i interaktivnih STEM radionica, do izložbe futurističkih superautomobila i stručnih prezentacija. Roditelji mogu djeci približiti praktičnu primjenu matematike, fizike i informatike, a mladi iskusiti timski rad u stvarnim uvjetima.

Uz to, posjetitelji će moći uživati u bogatoj gastro ponudi, a cijeli event održava se uz snažnu podršku Grada Velike Gorice i Turističke zajednice Grada Velike Gorice. Za više informacija, kliknite ovdje.

Ulaz je besplatan za posjetitelje mlađe od 18 godina i studente, dok ostali plaćaju simboličnih 8 eura. Tko zna, možda baš ovdje gledamo i budućeg Matu Rimca koji po prvi puta predstavlja svoju kreaciju.

Nastavite čitati

Vijesti

Policija kreće u pojačani noćni nadzor! Posebno će se pratiti određena vrsta prekršaja

Tijekom produženog vikenda policija u Velikoj Gorici i okolici provest će akciju nadzora prometa, s posebnim fokusom na najopasnije prekršaje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Od petka, 15. kolovoza, do ponedjeljka, 18. kolovoza 2025., policijski službenici Policijske postaje Velika Gorica provodit će pojačani noćni nadzor vozila i vozača. Akcija će se odvijati između 22:00 i 06:00 sati, a obuhvatit će područje grada Velike Gorice i okolnih naselja.

Riječ je o preventivno-represivnoj akciji usklađenoj s planom Policijske uprave zagrebačke, koja cilja smanjenje prometnih nesreća na lokacijama s najvećim brojem stradavanja sudionika u prometu.

Posebna će se pažnja posvetiti prekršajima upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, droga ili lijekova, vožnji nedopuštenom brzinom, nekorištenju sigurnosnog pojasa te korištenju mobitela tijekom vožnje. Policija naglašava kako upravo ti prekršaji spadaju među glavne uzroke prometnih nesreća s najtežim posljedicama.

Apeliraju na sve vozače da poštuju prometna pravila i propise, osobito tijekom ovog produženog vikenda, kako bi se povećala sigurnost svih sudionika u prometu.

Nastavite čitati

Reporter 451 - 31.07.2025.

Facebook

Izdvojeno