Povežite se s nama

HOTNEWS

Usvojen rebalans Proračuna kojim su smanjeni i prihodi i rashodi

I polugodišnji izvještaj o izvršenju Proračuna, kao i rebalans podržalo je 14 vijećnika, dok je njih 5 bilo protiv.

Objavljeno

na

Gradski vijećnici zasjedali su danas na 18. sjednici Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, a pred kojima je bio dnevni red od 8 točaka. Nakon odrađenog Aktualnog sata, prve dvije točke odnosile su se na gradski Proračun. Pročelnica za financije Žaneta Štefančić podnijela je polugodišnji izvještaj o izvršenju Proračuna kao i njegov rebalans. Štefančić je istaknula kako su izmjene potrebne zbog realizacije projekata.

– Ove smo godine planirali značajno zaduženje, a s obzirom na to da je ugovor sklopljen u drugoj polovici godine zbog određenih procedura i suglasnosti, ugovor o kapitalnim projektima nije se mogao sklopiti jer se prvo trebala dobiti suglasnost, pa sklapanje ugovora s bankom, a onda tek ići na raspisivanje i ugovaranje radova za financiranje velikih kapitalnih projekata. Nismo ni mi zadovoljni što se tiče ostvarenja u prvih šest mjeseci i što se rebalansom mora sve korigirati – kazala je Štefančić te dodala kako su ukupni prihodi i primitci smanjeni za 7,9 milijuna eura dok su rashodi i izdaci umanjeni za 13,2 milijuna eura.

– Uključili smo i prijenos financijskog manjka iz realizacije prošlogodišnjih izvještaja od 5,4 milijuna eura proračunskog manjka. Morali smo uključiti proračunski višak naših korisnika od 347.690 eura, što je izmjene i dopune učinilo uravnoteženim – dodala je Štefančić.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Projekti poput Autobusnog terminala, vrtić u Kolarevoj ulici, škola u Kurilovcu, Centar za starije planirani su u idućim proračunskim razdobljima.

– Umanjenje primitaka ne predstavlja odustajanje od projekata i odobrenog zaduženja već dinamiku sredstava koja će se koristiti do kraja godine i ona će sigurno biti iskorištena u idućem proračunskom razdoblju – dodala je pročelnica.

Oporba nije bila zadovoljna izmjenama i dopunama, no ispred kluba SDP-a vijećnik Ivo Jelušić pohvalio je što je rebalans došao ovoga puta ranije, a ne na kraju godine.

– Kada se na istoj sjednici usvaja rebalans za tu i proračun za iduću godinu, a onda se u svim tablicama referiraš na onaj proračun koji više nije aktualan, a ne prema rebalansu koji je aktualan i brojke su vjerodostojnije. Sada ima dovoljno vremena da se u proračun ukalkuliraju brojke koje su izašle iz rebalansa. Kada su u pitanju neki projekti, razumijem ako nema novaca za izgradnju, ali barem bi se mogla odraditi projektna dokumentacija. Moj je dobronamjeran savjet da se radi što više projektne dokumentacije da imate spremne papire – kazao je Jelušić.

Vijećnik Ozren Robić smatra kako je ovo loše isplanirano jer se ovom preraspodjelom nije moglo ‘dovući’ do prosinca. Mostovac Damir Slojšek pak dodaje kako je ovo ‘bildanje’ za izbore.

– Svi važni kapitalni projekti prebacuju se na iduću godinu koja je izborna, ali se nadam da oni neće biti samo predizborno obećanje već da će se i realizirati pogotovo ako pričamo o mom Kurilovcu. Smatram kako bi bilo dobro da se naš proračun malo detaljizira kako bi imali bolji uvid u brojke. Složio bi se s Ivom da su se mogle barem odraditi projektne dokumentacije za neke projekte poput prometnice u Vukovinskom polju ili za cestu u sportsko rekreacijskoj zoni za polivalentnu sportsku dvoranu. Vidimo da su rekapitulacijom komunalne infrastrukture gdje je planirano 15,7 milijuna smanjeno na 5,2 milijuna eura – komentirao je Slojšek.

Da je proračun uravnotežen smatra vijećnik Zvonko Kunić.

– Projekti i mnoga obećanja, od onog proračuna koji smo usvajali prošle godine su realizirani. Zadovoljstvo je veće kad se nakon dužeg čekanja most u Čičkoj Poljani konačno događa, kao i onaj koji je napravljen u Kučama. Ove projekte koji su morali biti ‘maknuti’ iz određenih razloga, vjerujem da da ćemo ih vidjeti uključene za mjesec ili dva u planu rada za iduću godinu posebice oni koji nisu danas spominjani, a imaju komponentu financiranja iz drugih izvora kao što je to Centar za starije za kojeg sam jako zainteresiran. Vjerujem da ćemo sve obveze i naše planove prenijeti u Proračun za 2025. godinu – komentirao je Kunić.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

HDZ-ov vijećnik Vedran Zobec istaknuo je kako je najbitnije u ovom rebalansu porast prihoda i primitaka.

– Sve je to rezultata razvojne ekonomije i politike Vlade i rastu plaća u gradu. Kada je riječ o smanjenju prihoda oni su vezani uz planiranu dinamiku povlačenja sredstava za projekte, a ne za samo realizaciju. Važno je da se zna i čuje da se nije odustalo od Centra za starije, izgradnje škole u Kurilovcu, dječjeg vrtića…s tim svim projektima Velika Gorica nastavlja iduće godine, a u tijeku su i pripremne radnje. Isto to se može reći na sredstva koja su trebala biti utrošena na izgradnju novog Autobusnog terminala, kasni se i nitko ne bježi od te odgovornosti, ali i to će doći na red – kazao je Zobec te dodao:

– Kod rashoda najveće povećanje predstavlja povećanje rashoda za plaće u iznosu od 4,82 milijuna eura, a sve to zbog potpisanih novih kolektivnih ugovora gdje su se plaće povećale vrtićima, vatrogascima i u drugim gradskim ustanovama kao i gradskoj upravi. Svi smo se složili da je to dobro i bitno. Sve ono što je važno našim građanima nije se diralo i to se ostavilo ovim rebalansom – zaključio je Zobec.

I polugodišnji izvještaj o izvršenju Proračuna, kao i rebalans podržalo je 14 vijećnika, dok je njih 5 bilo protiv.

HOTNEWS

FOTO HNK Gorica na kraju jesenske polusezone izgubila od ŽNK Hajduka

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometašice HNK Gorica izgubile su u 12. kolu Magenta lige od ŽNK Hajduk Split rezultatom 1:3, u utakmici koja je odigrana po hladnom i kišovitom vremenu.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odmah na početku susreta Hajduk je došao u vodstvo, strijelac je u 3. minuti bila Andrea Grebenar, najbolji strijelac Hajduka i treća u Ligi. Gorica je odgovorila otvorenom igrom i u 9. minuti Ena Pernar Curić je izjednačila na 1:1.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom prvog poluvremena Splićanke su ponovo došle do prednosti, za 1:2 mrežu je pogodila Antonia Dulčić. Gorica je do odlaska na odmor imala dvije obećavajuće situacije za izjednačenje, ali nije bilo dovoljno preciznosti odnosno odlično je reagirala vratarka Ana Ristovski.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaća ekipa je i u drugom poluvremenu igrala napadački, u dva navrata Perica Cicijelj nije bila dovoljno precizna s ruba kaznenog prostora za izjednačenje. Hajduk je nakon ubačaja iz kuta i stvorene gužve povisio prednost na dva gola razlike (1:3) drugim pogotkom Grebenar.

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.11.2025. Magenta liga – 12.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Hajduk Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (11 1 0 10 9:43 3) je s tri boda na šestom pretposljednjem mjestu, a Hajduk (10 8 1 1 39:8 25) je 25 bodova na 1. mjestu prvenstvene ljestvice.

Galerija fotografija

Magenta liga 2025./2026., 12. kolo

HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Hajduk Split 1:3 (1:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćno igralište). Gledatelja: 50. Četvrtak, 20.11.2025., 14 sati. Sutkinja: Ana Kederov. Pomoćne sutkinje: Maja Brozović i Petra Čabraja. Strijelci: 0:1 – Grebenar (3), 1:1 – Pernar Curić (9), 1:2 – Dulčić (24), 1:3 – Grebenar (55).

GORICA: Ban, Cicijelj (cap.), Šćukanec-Hopinski, Godinić (od 88. Stipetić), Bočkaj, Tokić (od 56. Perica), Crnković (od 56. Ožbolt), Pernar Curić, Bojčić, Vrdoljak (od 79. Kovačević), Ćurić. Trener: Marko Biljan.

HAJDUK: Ristovski, Dulčić, Brnić (od 88. M.Prkačin), Prskalo, Vlastelica, Bakalar (cap.)(od 78. G.Prkačin), Kukavica (od 88. Blažević), Čanjevac, Bagarić (od 78. Herceg), Živković (od 64. Vanjak), Grebenar. Trener: Damir Matulović.

Rezultati 12. kola (20.11.2025.): ŽNK Agram – ŽNK Osijek 3:0, ŽNK Međimurje Čakovec – ŽNK Dinamo 4:0, HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Hajduk Split 1:3. Poredak: 1. Hajduk (10 8 1 1 39:8 25), 2. Dinamo (10 8 1 1 36:9 25), 3. Agram (10 7 0 3 47:14 21), 4. Međimurje Čakovec (10 5 2 3 23:15 17), 5. Osijek (11 4 2 5 26:21 14), 6. Gorica (11 1 0 10 9:43 3), 7. Split (10 0 0 10 2:72 0).

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Obitelj Orao “kuha kavu” za mame poduzetnice

Osnaživanje i vrijedna tombola!

Objavljeno

na

Objavio/la

Centar za edukaciju i igru djece i odraslih ‘Obitelj Orao’ iz Velike Gorice poziva na “Besplatnu kavu za mame poduzetnice”.

Susret je namijenjen mamama poduzetnicama, kao i svim ženama koje razmišljaju o pokretanju vlastitog posla, s ciljem pružanja prostora za međusobnu podršku, umrežavanje, razmjenu iskustava te poticaj za osobni i profesionalni razvoj.

Uz neformalno druženje, sudionice očekuje besplatna kava, čaj, prigodni zalogaji te sudjelovanje u tomboli koju su pripremili partneri (Stellaria Beauty Studio, EthnoTina, Vanea Design, IPB, Agristar i drugi).

Glavna nagrada tombole je Božićni domjenak za mame u organizaciji Centra Obitelj Orao.

Zašto je događaj važan za društvenu zajednicu?

U vremenu kada mnoge majke balansiraju poslovne i obiteljske obveze, ovakva okupljanja postaju iznimno vrijedna. Ona stvaraju prostor podrške, osnaživanja i poticanja ženskog poduzetništva, koje je važno za lokalni razvoj, ekonomsku nezavisnost žena i zdraviju društvenu strukturu.

Ovo je način promicanja solidarnosti, suradnje i aktivnog uključivanja majki u zajednicu, a pridružiti se možete 22. studenoga s početkom u 9 sati na adresi Trg kralja Petra Krešimira IV 7.

Nastavite čitati

HOTNEWS

152 MILIJUNA Novi gorički proračun uključuje izgradnju bolnice, vrtića i škola

Dnevna bolnica će biti dio KB Dubrava a svojim će kapacitetima i ordinacijama zadovoljiti većinu potreba građana Velike Gorice i okolnih općina

Objavljeno

na

Uoči 4. sjednice Gradskog Vijeća Grada Velike Gorice, gradonačelnik Krešimir Ačkar održao je konferenciju za medije na kojoj je predstavio Prijedlog Proračuna za 2026. godinu koji iznosi 152 milijuna eura.

Ovaj najvažniji gradski dokument, naći će se pred gradskim vijećnicima u utorak 25. studenoga na posljednjoj ovogodišnjoj sjednici Gradskog vijeća.

Gradonačelnik Ačkar istaknuo je kako su u izradu proračuna, kao i prethodnih godina bili uključeni i sugrađani putem online ankete, kao i vijeća gradskih četvrti i mjesnih odbora putem konzultacija.

– Ovaj prijedlog proračuna predstavlja kontinuitet razvojne politike, podizanja komunalnog standarda i aktivne provedbe socijalnih programa koje smo postavili u ovoj i prethodnoj godini. Rezultati izbora i potpora naših sugrađana obvezuju nas na nastavak takve politike – rekao je gradonačelnik.

Ujedno se osvrnuo i na projekte koji su realizirani prethodnih godina, poput besplatnih vrtića i besplatnog lokalnog prijevoza, ali i kapitalne projekte čija izgradnja je počela ove godine, a koji će biti i najznačajniji projekti u proračunu za 2026. godinu. To su Centar za starije osobe, za koji je predviđeno 13,76 milijuna eura, vrtić u Kurilovcu s predviđenih 4,95 milijuna eura te vrtić u Kolarevoj s predviđenih 5,63 milijuna eura. Za ta tri projekta ukupno je planirano 24,3 milijuna eura.

– Ono po čemu je ovaj prijedlog proračuna, možemo slobodno reći, povijestan jest to što prvi put u gradski proračun ulazi i stavka vezana uz, bez sumnje, najvažniji projekt ne samo u nadolazećim godinama nego i u povijesti našeg grada – izgradnju bolnice u Velikoj Gorici. Poznato je kako je dnevna bolnica u Velikoj Gorici ušla kao projekt u program Vlade RH u ovom mandatu, te će i nositelj projekta biti Ministarstvo zdravstva. U proračunu za iduću godinu mi kao Grad osiguravamo sredstva za projektnu dokumentaciju za pristupnu cestu. Kao što je već najavljeno, bit će to dnevna bolnica koja će biti dio KB Dubrava i svojim će kapacitetima i ordinacijama zadovoljiti većinu potreba građana Velike Gorice i okolnih općina – najavio je Ačkar.

Kada je riječ o kapitalnim ulaganjima u školsku infrastrukturu, za čak pet škola predviđena je izrada projektne dokumentacije za izgradnju ili dogradnju objekata.

– To uključuje izgradnju škole u Kurilovcu, izgradnju škole Pleso–Rakarje, izgradnju nove škole u Šćitarjevu te dogradnju škola u Novom Čiču i Vukovini. Od ostalih komunalnih izdvajanja spomenut ću građenje nerazvrstanih cesta u visini od 5,5 milijuna eura, održavanje nerazvrstanih cesta 5,5 milijuna, održavanje javnih zelenih površina 4 milijuna i javni prijevoz 7,45 milijuna. Nastavljamo s našim socijalnim programima i potporama i za većinu podižemo planirana sredstva za umirovljenike, novorođenu djecu, hrvatske branitelje, jednokratne novčane pomoći. Povećavamo i sredstva namijenjena djelovanju GD Crvenog križa sa 286.000 na 315.000 eura – dodao je Ačkar i najavio povećanje sredstava za provedbu strategije za osobe s invaliditetom.

Za kulturu je planirano nešto manje od 7 milijuna eura, od čega je najviše 815 tisuća eura namijenjeno za obnovu Starog grada Lukavec i 740 tisuća eura za kapelu Sv. Filomene koja se nalazi na Gradskom groblju.

Za sport je predviđeno nešto više od 5 milijuna eura od čega najviše za ŠRC 2,9 milijuna eura, a 2 milijuna za sportske zajednice. Za protupožarnu zaštitu 3,3 milijuna, JVP 2,9 milijuna, a za vatrogasnu zajednicu i dobrovoljna vatrogasna društva 400 tisuća eura.

–  Školstvo i predškolski odgoj uz komunalne projekte čine najveći dio gradskog proračuna. Za predškolski odgoj planirano je 22,4 milijuna eura od čega većina ide za financiranja rada naša četiri dječja vrtića i njihovih područnih vrtića. Tu je i djelatnost „Dadilja“ za koji u proračunu za sljedeću godinu značajno podižemo sredstva. Za školstvo u proračunu je ukupno planirano 33,1 milijun eura. Osim financiranja osnovnih škola, tu su sredstva i za projekt Svako dijete ima pravo na obrazovanje, kao i sredstva za stipendije učenicima i studentima koja isto tako povećavamo. Za djecu i mlade predviđeno je 676.000 eura, najveći dio za Centar za djecu, mlade i obitelj – dodao je gradonačelnik.

Za uređenje zelenih površina, sadnju zelenila i razvoj zelene infrastrukture u planu je nešto više od 1 milijun eura.

Inače, prijedlog proračuna za iduću godinu je za desetak milijuna eura niži od ovogodišnjeg proračuna.

– No, ne samo da nastavljamo sa svim našim socijalnim programima, već sredstva za njih i povećavamo, kao što povećavamo i sredstva za vrtiće i škole, kao što i povećavamo planirana sredstva za naše zajednice. To je još jedan dokaz kontinuiteta naše politike jer smo samo za primjer u odnosu na 2022. više nego udvostručili izdvajanja za predškolski odgoj, za školstvo izdvajamo 75% više, za sport 70%, za djecu i mlade dva i pol puta više. Posebno ću izdvojiti sredstva za uskrsnice i božićnice umirovljenicima koje su povećana tri puta i ovih dana isplaćujemo božićnice za naših 10.000 sugrađana. Svjesni smo i činjenice da postoje i stvari na koje još nismo adekvatno odgovorili. Jedan mandat nije dovoljan za to, zato govorimo o drugome mandatu koji je pred nama, u koji smo hrabro, iskreno i odvažno ušli, gdje ćemo gledati i pokušati riješiti probleme naših sugrađana koji ih muče već desetljećima – rekao je gradonačelnik te istaknuo da će Grad i dalje ulagati u kvalitetu života svih građana.

– Gorica je naš dom, Gorica je naš grad, trebamo ga čuvati i graditi zajedno – zaključio je Ačkar.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO HNK Gorica izgubila od ŽNK Agrama

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometašice HNK Gorica izgubile su u 11. kolu Magenta lige od ŽNK Agram rezultatom 2:6, u utakmici u kojoj su prvo poluvrijeme završili s minimalnim minusom (1:2). Gostujuća ekipa je sredinom prvog poluvremena došla do prednosti s dva pogotka Jasne Đoković odnosno Ivane Stanić, neposredno pred odlazak na odmor smanjila je Ena Pernar Curić (1:2).

Velika Gorica, 16.11.2025. Magenta liga-11.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Agram (Zagreb) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.11.2025. Magenta liga-11.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Agram (Zagreb) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.11.2025. Magenta liga-11.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Agram (Zagreb) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora Agram je svoju bolju igru potvrdio golovima Ane Dujmović odnosno Stanić za 1:4. Kapetanica Gorice Perica Cicijelj smanjila je iz kaznenog udarca na 2:4. Ubrzo iza toga gostujuća ekipa povisila je golom Maje Joščak na 2:5, a seriju je završila svojim drugim pogotkom Đoković u 77. minuti – 2:6.

Velika Gorica, 16.11.2025. Magenta liga-11.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Agram (Zagreb) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.11.2025. Magenta liga-11.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Agram (Zagreb) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.11.2025. Magenta liga-11.kolo: HNK Gorica-ŽŽNK Agram (Zagreb) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (10 1 0 9 8:40 3) je s tri boda na šestom pretposljednjem mjestu, a Agram (9 6 0 3 44:14) je 25 bodova na 3. mjestu prvenstvene ljestvice.

Galerija fotografija

Magenta liga 2025./2026., 11. kolo

HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Agram (Zagreb) 2:6 (1:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćno igralište). Gledatelja: 50. Nedjelja, 16.11.2025., 14:30 sati. Sutkinja: Ivana Martinčić. Pomoćne sutkinje: Sanja Rođak-Karšić i Ivona Pejić. Strijelci: 0:1 – Đoković (23), 0:2 – Stanić (24), 1:2 – Pernar Curić (42), 1:3 – Dujmović (58), 1:4 – Stanić (60), 2:4 – Cicijelj (67-11m), 2:5 – Joščak (71), 2:6 – Đoković (77).

GORICA: Ban, Cicijelj (cap.), Šćukanec-Hopinski, Godinić (od 85. Belajsa), Perica (od 63. Tokić), Bočkaj (od 85. Saadi), Ožbolt (od 85. Stipetić), Crnković (od 63. Perić), Pernar Curić, Bojčić, Ćurić. Trener: Marko Biljan.

AGRAM: Barunović, Popović, Joščak, Đoković, Dujmović, Jakobašić (cap.), Lubina (od 63. Oto), Stanić (od 80. Resanović), Veseli (od 63. Šaban), Kolčić (od 80. Sušak), Lucić (od 80 Tomić). Trener: Vedran Perić.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Goričani rekli svoje mišljenje! Evo s čime su građani najviše zadovoljni, a što žele vidjeti u gradu

Godišnja anketa o proračunu privukla je duplo više građana, a u nastavku donosimo što su rekli.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

U ovogodišnjoj anketi o gradskom proračunu za 2026. godinu, koju je ispunilo 623 građana Velike Gorice, stanovnici su kao glavni prioritet istaknuli izgradnju Dnevne bolnice, dok su prometni problemi ocijenjeni kao najveći izazov s kojim se grad suočava. Istraživanje je provela gradska uprava kako bi prikupila stavove građana o dosadašnjim i budućim ulaganjima.

Ovogodišnji odaziv u anketi znatno je porastao u odnosu na prošlogodišnjih 376 sudionika, što upućuje na rast interesa građana za raspodjelu proračunskih sredstava. Prema dostavljenim odgovorima, među najprepoznatijim realiziranim projektima izdvojeni su novi vrtići u Kurilovcu i Kolarevoj ulici, izgradnja Centra za starije osobe te novootvoreni područni vrtići u Gradićima i Goričanki.

Kad je riječ o planovima, građani su gotovo jednoglasni. Dnevna bolnica je projekt kojem bi gradska uprava trebala dati najviši prioritet. Slijedi izgradnja nove škole u Kurilovcu, a na trećem mjestu po važnosti našlo se sprečavanje ilegalnog odlaganja otpada.

U dijelu ankete koji se odnosi na proračunska izdvajanja, većina sudionika smatra da bi ulaganja trebalo povećati u svim područjima, no osobito u izgradnji nogostupa, prometnoj sigurnosti te uređenju parkova i dječjih igrališta. Građani su istaknuli i stavke s kojima su najzadovoljniji, među kojima prednjači opća kvaliteta života, uz poseban naglasak na besplatne vrtiće i besplatni javni prijevoz.

Detaljnije rezultate možete pogledati ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno