Povežite se s nama

Sport

Udarnik ispisao povijest, drugi put! Na državnu završnicu opet će dvije selekcije

Drugu godinu zaredom ŽRK Udarnik će imati dvije generacije na državnoj završnici za mlađe kategorije. Generacija 2002. godišta utabala je put, lani je ispisana povijest, a ove godine povijest se ponovila. Selekcije U-13 i U-15 idu u Poreč!

Objavljeno

na

Znaš to ti ovo njima znači? Svjetsko prvenstvo! Za ove cure nema veće stvari od te državne završnice, nema važnijih utakmica. Igrale su već više puta na jakim turnirima po Hrvatskoj i po inozemstvo, ali ovo je nešto posebno…, priča nam Martina Vugrinović, prva operativka ŽRK Udarnika, presretna i preponosna nakon vikenda za pamćenje.

Nakon vikenda, točnije, u kojem se ponovila povijest. I ispisala nova stranica klupske povijesti, jer drugu godinu zaredom Udarnik će imati dvije svoje selekcije na završnom turniru prvenstva Hrvatske u Poreču! Za jednog drugoligaša, za klub koji funkcionira u uvjetima u kojima funkcionira, s nedostatkom vremena i prostora, ovo je senzacionalan uspjeh. Udarnik će se naći među 20 najboljih klubova u državi u kategoriji U-13 i U-15, a time posao nije i završen.

– Prošle godine, kad smo prvi put u povijesti imali ove dvije generacije na završnici, vratili smo se kući malo “pokisli”. Vjerovali smo da vrijedimo više od 17. i 19. mjesta, ali zbog raznih okolnosti nismo se uspjeli predstaviti u najboljem izdanju. Nadamo se da će ove godine biti drukčije, a kao cilj smo postavili biti među prvih deset u svakoj kategoriji – kaže Vugrinović, koja će ovu mlađu generaciju sama i voditi kao trenerica.

A ovu stariju, koja je svoj dio posla u borbi za završnicu dovršila u subotu, vodi i vodite će Ljiljana Ivaci. Iskusna trenerica, ujedno i izbornica mlade talijanske reprezentacije, morala je sa svojim djevojkama u posljednjem krugu doći do barem dva boda, a u tome je Udarnik uspio već u prvoj utakmici, uvjerljivom pobjedom 23-6 protiv Zaprešića. Poraz od Gospića (20-33) u zadnjoj utakmici nije imao rezultatsku težinu, iza Udarnika ostali su klubovi kao što je Zamet, Rudar Labin, Dugo Selo, Samobor…

– Uspjeli smo na kraju, iako nije bilo nimalo lako ponovno doći do ovoga. Međutim, ovo je skupina cura koje vole trenirati, koje vole rukomet puno više od izlazaka i tih drugih stvari. Puno smo zajedno, puno su u dvorani, budući da imamo četiri do pet treninga tjedno, da igramo tu treću ligu, da ove cure popunjavaju i seniorski kadar… Čak i kad su lakše ozlijeđene, cure su tu, u dvorani, rade ono što mogu u tom trenutku – kaže Ljiljana Ivaci, nekadašnja reprezentativka Jugoslavije, koja ovu generaciju vodi posljednje dvije godine, nakon što su cure prošle kroz ruke Martine Vugrinović i Vesne Miletić.

Talent je tu, ljubav prema rukometu također, ali svjesna je trenerica Ljiljana da tu ima još puno posla, iz dana u dan.

– Ne smijemo zaboraviti da su ovo cure od 15 godina, da su u razvoju, a to znači da još imaju jako puno prostora za napredak u svakom smislu, kako fizičkom, tehničkom i taktičkom, tako i mentalnom. Moramo raditi na tome shvate da je ovo ekipni sport, da nisu same na terenu, da jedna pogreška ništa ne znači. Ali to je tako, stalno moraš tražiti sistem kako im se obratiti da bi bile na maksimumu, nekad je to kroz glazbu koju im pustiš, nekad kroz razgovor, s nekim mekše, s nekim “čvršće”… Ali to su sve vesele i pozitivne cure, lijepo je raditi s njima – kaže trenerica Ivaci, koja će u Poreču imati samo jedan cilj:

– Ne želim pričati o plasmanu, o tome mogu drugi, meni je prvi i zasad jedini cilj da budemo bolji nego prošle godine, kad smo “potonuli”. To je to o čemu pričam, to mentalno stanje… Izgubili smo prvu utakmicu i nakon toga se nisu znale vratiti u svoj ritam, pa smo na kraju gubili i od puno lošijih ekipa. Tako to ide kod njih, ili sve lete, ili sve padaju, ta krivulja stalno ide gore-dolje. Nadam se da će u Poreču ići prema gore.

 

U njezinoj ekipi je i dobar dio cura sa sportskim genima, uključujući i kćer Marte Bočkaj, nekad Kutle, jedne od legendarnih igračica Udarnika, pa onda i kćer Podravkine legende Irine Maljko, kćer našeg premijerligaškoj rukometnog suca Hrvoja Rogića, kćer lokalne niželigaške nogometne ikone Ivice Burića…

Imenom i prezimenom, državnu završnicu u U-15 uzrastu u dresu Udarnika izborile su ove igračice: Lorena Bočkaj, Jana Gojak, Anamaria Kos, Lucija Gulič, Lana Konjar, Matea Vukić, Lana Derbuc, Leonarda Burić, Petra Gudelj, Leona Lilić, Luna Gojak, Lara Bošković, Vasilisa Jakubovskaja, Tena Markov, Ema Rogić, Elena Ćirić, Lana Buhin i Carla Kovačić.

A dan kasnije, u nedjelju, potvrđeno je da će na završnicu i generacija U-13, kojoj je bio potreban samo bod u zadnje dvije utakmice. Unatoč tome, cure su uzele sva četiri. Prvo je dramatično palo Dugo Selo (21-20), čime su sve dvojbe riješene, a zatim je Udarnik bio bolji i od Dugog Sela.

– Bile su to dvije jako teške utakmice, pogotovo ova s Dugim Selom, s kojim uvijek igramo u egalu. Ovoga puta smo uspjele doći do te pobjede, nakon čega je ostalo i dovoljno snage za ogled s Ivanićem. Cure su nakon svega apsolutno zaslužile otići na završnicu, ovo je jedna jako dobra ekipa i vjerujem da ćemo imati što za reći na završnici – optimistična je trenerica Martina Vugrinović, koja je s ovim curama posljednje četiri godine, uz kraću pauzu tijekom ove sezone, kad se posvetila vođenju seniorki.

Ima i u njezinoj ekipi sportskih gena, nasljednica očeva sportaša, počevši od kćerke Matije Černetića, jednog od najboljih igrača koje je gorički rukomet ikad dao, preko kćeri bivšeg nogometaša, danas trenera Saše Sabljaka, sve do kćeri nogometnog trenera Tomislava Novosela, a tu je i mala doza politike, u liku kćeri Damira Slojšeka, predsjednika Mjesnog odbora Kurilovec…

Opet imenom i prezimenom, u ekipi koja će Udarnik predstavljati u kategoriji U-13 nastupale su ove cure: Ema Markov, Petra Sečenj, Iva Markov, Jana Jurkić, Gita Konjar, Ema Jagodić, Ana Vlašić, Gabrijela Černetić, Jana Turković, Paula Polić, Paula Bilić Prcić, Anabela Jug, Luana Bigec Sabljak, Karla Miličević, Lucija Bižić, Lana Novosel, Tena Slojšek i Nives Juratović.

 

Državna završnica za generaciju 2008. godišta igrat će se od 22. do 26. svibnja, dok će generacija 2010. godišta u Poreču biti od 5. do 9. lipnja.

Sretno, cure! I bravo za sve…

Sport

FOTO Obnovljena Meštrica do druge prvenstvene pobjede

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 17. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e pobijedila Veliku Mlaku 1947 rezultatom 3:1 golovima Marka Tolja, Nikole Šebeka i Danijela Radovanca, pogodak za goste bio je autogol Marca Bana. Bila je to druga pobjeda Meštrice nakon pobjede 2:1 iz 6. kola protiv Dinamo Jakovlja (21.09.2025.).

Gornja Lomnica, 15.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-17.kolo: NK Meštrica-NK Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 15.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-17.kolo: NK Meštrica-NK Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su došli u vodstvo pogotkom Tolja, koji je u 12. minuti iz gužve pogodio malu mrežicu. Osnovna karakteristika igre u prvom poluvremenu bila je borbenost  i neiskorištene prigode te nekoliko dobrih i pravovremenih intervencija oba vratara.

Gornja Lomnica, 15.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-17.kolo: NK Meštrica-NK Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 15.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-17.kolo: NK Meštrica-NK Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme domaći su otvorili s tri pričuvna igrača i u 49. minuti Šebek je bio strijelac za 2:0. Pokušaji gostujuće momčadi da ostanu u igri realizirani su autogolom Marca Bana. Konačni rezultat postavio je Radovanac u sudačkoj nadoknadi.

Gornja Lomnica, 15.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-17.kolo: NK Meštrica-NK Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 15.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-17.kolo: NK Meštrica-NK Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica (17 2 0 15 20:69 6) je na zadnjem 16. mjestu, a Velika Mlaka (17 7 2 8 40:37 23) je s 23 boda na 10. mjestu na prvenstvenoj ljestvici.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025.2026., 17.kolo

NK Meštrica – NK Velika Mlaka 1947 3:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Nedjelja, 15.03.2026., 16 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tomislav Prpić. Strijelci: 1:0 – Tolj (12), 2:0 – Šebek (49), 2:1 – Ban (ag.-74), 3:1 – Radovanac (90+4).

MEŠTRICA: Budimir, Ban (od 84. Krajina), Bartolović (od 46. Rukavina), Mihalinčić (cap.), Puntarić, Šebek (od 84. Radovanac), Tolj, Karamatić, Božić, Zorić (od 46. Meter), Jeftić (od 46. Gaši). Trener: Mario Meter.

VELIKA MLAKA: Bedeković, Cundeković (od 53. Batur), Đenđinović, Rendulić, Orešković, Zagorac (od 62. Cerovski), Božić, Gusak (cap.)(od 62. Cerovski), Jantol (od 53. Milanović), Merlić, Marđetko. Trener: Stjepan Đuračić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HOK Gorica izdominirala vodeću Petrinju za pobjedu u tri seta

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica je u 19. kolu  Prve B lige – Regija Sjever sjajnom igrom u tri seta (25:17, 26:24, 25:19) pobijedila vodeću Petrinju za svoju 16. pobjedu i prvi poraz odbojkašica iz Petrinje.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kretanje rezultata u prvom setu (7:4, 16:8, 17:10, 20:15, 24:16) dalo je naslutiti kako bi Gorica mogla diktirati događanja na parketu u susretu s liderom Lige, do danas neporaženog sastava iz Petrinje. Međutim, tijekom drugog seta gostujuća ekipa imala je stalnu prednost (0:4, 7:12, 10:15, 11:18, 15:20) sve do rezultata 17:22.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga Gorica je serijom 5:0 izjednačila na 22:22! Petrinja je imala još dva vodstva (22:23, 23:24) i set loptu, Gorica se obranila i dobila set – 26:24!!

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Slično kao u prvom domaća ekipa dominirala je i u trećem setu (8:4, 11:5, 13:8, 19:11, 21:15, 23:18) za konačnih 25:19, odnosno glatku pobjedu u tri seta.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje susreta 71 minuta, ukupno poeni 75:61.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HOK Gorica (19 16 3 51:20 32) je s 32 boda na 2. mjestu u trenutačnom poretku, a OK Petrinja (19 18 1 54:11 36) je s 36 bodova na 1. mjestu.

Galerija fotografija

Prva B liga – Regija Sjever – seniorke 2025./2026., 19. kolo

HOK Gorica – OK Petrinja 3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Nedjelja, 15.03.2026., 15 sati. Suci: Tea Škreblin Borovčak i Igor Pihler. Zapisničarka: Josipa Jugo.

GORICA: Lucija Drezga, Lucija Cindrić, Lena Hudan, Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Dora Ivanković (L1)(cap.), Marija Verhas, Vita Đurković (L2), Katja Cvitanović, Ana Mirenić, Nika Baričić, Tia Ribić, Ema Đurak. Trener: Luka Bišćan.

PETRINJA: Klara Perković, Inga Kunert (cap.), Anja Kaurić, Karyna Zablotska, Tara Todorović, Ena Norković, Lucija Gori, Khrystyna Zablotska, Ena Kaurić, Veronika Katarina Kadić (L1), Maria Strejček (L2). Trener: Ivan Sušnik.

Poredak: 1. Petrinja (19 18 1 54:11 36), 2. HOK Gorica (19 16 3 51:20 32), 3. Nebo II (19 14 5 48:26 28), 4. ŽOK Ivanec (19 11 8 40:31 22), …

Nastavite čitati

Sport

Hajduk pogodio za vrijedna tri boda Mraclina

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina su na Novoj grabi upisali minimalnu, ali izuzetno vrijednu pobjedu protiv Jaske Vinogradara. Svečarski uvod u utakmicu pripao je domaćem igraču Davidu Marjanoviću, koji je prije samog početka dobio na poklon plavi dres s brojem 100 za jubilarnih stotinu službenih nastupa u mraclinskom klubu. Nakon što su u prošlom kolu donijeli bod iz Stupnika, momčad Marka Pancirova pred svojim je navijačima od prve minute krenula po puni plijen, a trenutak odluke dogodio se već u otvaranju utakmice, točnije u 9. minuti.

Akcija je krenula po desnoj strani, a lopta je stigla do iskusnog Igora Hajduka na rubu kaznenog prostora. Hajduk je još jednom pokazao svoju klasu te je “majstorski” poslao loptu ispod vratara Majkića za, pokazat će se, konačnih 1:0. Do kraja susreta gledali smo ravnopravnu borbu u kojoj su gosti svim silama pokušavali doći do izjednačenja, dok su domaći prilike vrebali iz opasnih kontranapada. Iako su mreže mirovale do posljednjeg zvižduka suca Ptičara, trud i borbenost obje ekipe držali su neizvjesnost do samog kraja. Ovom pobjedom Mraclin je potvrdio izvrsnu formu na početku proljetnog dijela prvenstva, a junak susreta Igor Hajduk zasluženo je ponio titulu igrača utakmice.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 17. kolo

MRACLIN – JASKA VINOGRADAR 1:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Ptičar (Repušnica). Pomoćnici: Rožanković (Glina) i Živković (Topusko).

STRIJELAC: 1:0 – I. Hajduk (9).

MRACLIN Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Rajić (od 80. Đurašić), Brdek, Matić (od 62. Rakas), Jančić (od 46. Kaurin), Borovac (od 73. Godinić), Tokić, Hajduk (od 62. I. Kos), Krilić (od 46. N. Kos). Trener: Marko Pancirov.

JASKA VINOGRADAR: Majkić, Fabijanić, Španić, Bunoza, Kerman, Mićunović, Bencetić, Bakšić, Matić (od 62. Kordić), Nad, Rupčić. Trener:Tomislav Kelava.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Klas borbenom igrom do osme pobjede u prvenstvu

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas je u 19. kolu Premier lige pobijedio Turopoljac iz Kuča rezultatom 2:0 golovima Leonarda Mikića i Filipa Gajskog. Drugom pobjedom u nastavku proljetne polusezone (pobjeda 3:2 u 18. kolu protiv Sloge u Križu) premier ligaš iz Mičevca potvrdio je odličan proljetni start.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka treneri su nakon odmora krenuli s nešto izmijenjenim sastavima. Trener Turopoljca je uvođenjem u igru Mije Jandriša i Marka Preradovića imao namjeru ojačati veznu liniju i pojačati pritisak na vrata domaćih. Gosti su imali nekoliko obećavajućih prilika, ali izostala je konkretnost.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su odgovarali kontranapadima i u 61.minuti došli u vodstvo. Hitri Mikić je iskoristio pogrešku obrane Turopoljca i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0. Gosti su odgovorili još žešćim napadima, ali nisu pogađali vrata. Domaći vratar je s dva istrčavanja u kritičnim situacijama spriječio izjednačenje. Efektnim pogotkom u sudačkoj nadoknadi Gajski je potvrdio 2:0 pobjedu domaćih.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (19 8 3 8 30:31 27) je s 27 bodova na 8. mjestu u trenutačnom poretku, a Turopoljac (19 8 3 8 26:28 27) je s istim brojem bodova na 9. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 19. kolo

Mičevec. ŠRC Mičevec. Gledatelja: 70. Subota, 14.03.2026., 16 sati. Sudac: David Vrljić. Pomoćni suci: Matej Mrkoci i Dario Anđel. Strijelci: 1:0 – Mikić (61), 2:0 – Gajski (90+3).

KLAS: Petrović, Petir (cap.), Županić, Mikić, Mesić (od 90. Kulušić), Gajski, Matić (o 46. Jakić), Hadaš (od 78. Kruezi, od 90+2 Marković), M.Tadić, Gredelj, Janić. Trener: Josip Tadić.

TUROPOLJAC: Špoljarić, Domić, Martinić, Perić (od 18. Bogović), Gogić, Blažičko (od 46. Jandriš), Horvat (cap.), F.Saraf, Čurek, Krasnić, Blažev (od 46. Preradović). Trener: Romano Župetić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – 16. pobjedom potvrđena titula pobjednika lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u 11. kolu Prve hrvatske lige 16. pobjedu u 17. mečeva i tako potvrdili svoju vodeću poziciju, odnosno osvojenu titulu prvaka. Igrači domaćeg sastava pobijedili su maksimalnim rezultatom 4:0 sastav STK Malinska-Dubašnica (Malinska), sastav koji je na posljednjem mjestu ljestvice.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica (17 16 1 62:22 33) je s 33 boda prije zadnjeg kola uvjerljivi pobjednik lige.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 11. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica 4:0

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 14.03.2026., 13:00 sati. Sudac: Goran Miljak.

Marko Vračan – Matija Strilčić 3:1, Domagoj Elger – Adrian Šantić 3:0, Ante Jakić – Nikola Baša 3:0, Marko Habijanec / Domagoj Elger – Adrian Šantić / Nikola Baša 3:0.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno