Povežite se s nama

HOTNEWS

U subotu se trči 7. Memorijalna utrka u sjećanje na goričke branitelje

Osim trkača iz brojnih klubova, pridružit će im se aktualni hrvatski rekorder u polumaratonu Drago Paripović, ali i jedan od najpoznatijih ultramaratonaca Branko Šubić.

Objavljeno

na

Želeći održati sjećanje na one koji su položili svoje živote za slobodnu nam Hrvatsku, ali i kao trajnu zahvalu, gorička HVIDRA i ove godine organizira, u subotu 5. listopada, sedmu po redu Memorijalnu utrku. Iz udruge ističu kako utrka nije natjecateljskog karaktera i svi u njoj mogu sudjelovati, ovisno o svojim mogućnostima. Trči se 36,8 kilometara, a staza čiji je start na mostu u Pokupskom je podijeljena na dvije dionice.

– Prva dionica trči se od Pokupskog do Kvaravrskog, a druga do spomen obilježja Golubica u Velikoj Gorici. Imamo nekoliko zainteresiranih trkača koji će pretrčati cijelu dionicu. Svoj dolazak je  potvrdilo oko 40 trkača iz nekoliko maraton i atletskih klubova, ali i rekreativci. Među njima je i aktualni hrvatski rekorder u polumaratonu Drago Paripović, ali i jedan od najpoznatijih ultramaratonaca Branko Šubić – istaknuo je Slavko Tolić iz HVIDRA-e.

Cijelu trasu će osiguravati policija, kao i članovi goričke Udruge.

– Bez obzira na vremenske uvjete utka se neće odgađati već će se provesti kako je planirano. Pozivam sve naše sugrađane koji žele sudjelovati na utrci da nam se pridruže jer utrka se ne trči na vrijeme već kako tko može, ali bitan je naum i da se održi sjećanje na naše velikogoričke branitelje – dodao je Tolić i naglasio kako se svi zainteresirani mogu javiti na broj 098 821 933

Nakon dolaska trkača u Veliku Goricu predviđeno je polaganje vijenaca kod Golubice oko 13 sati.

 

HOTNEWS

VIDEO Mali vatrogasci na zadatku

Objavljeno

na

Objavio/la

Javna vatrogasna postrojba Velika Gorica u suradnji sa školama djeci približava rad vatrogasaca, ali ih i uči kako pravilno reagirati u kriznim situacijama.

Pogledajte kako je protekao njihov posjet i što su sve mališani naučili.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Grad podupire rad udruga: raspisan natječaj težak 80.000 eura

Najmanji iznos potpore koji se može dodijeliti za pojedini program ili projekt iznosi 300 eura, dok je najveći mogući iznos 13.000 eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica raspisao je javni natječaj za dodjelu financijskih potpora udrugama koje provode programe i projekte iz područja poljoprivrede, lovstva i zaštite životinja u 2026. godini.

Kome je namijenjen natječaj?

Riječ je o jednokratnim potporama namijenjenima udrugama i organizacijama  koje svojim radom doprinose razvoju poljoprivrede, očuvanju ruralne tradicije, zaštiti životinja te razvoju lovstva i pčelarstva na području Velike Gorice. Najmanji iznos potpore koji se može dodijeliti za pojedini program ili projekt iznosi 300 eura, dok je najveći mogući iznos 13.000 eura.

Cilj natječaja je, između ostalog, unaprijediti i promicati poljoprivredu, potaknuti povezivanje poljoprivrednih proizvođača, očuvati tradicijske vrijednosti ruralnog prostora te jačati svijest javnosti o važnosti lokalne proizvodnje hrane.

Tko se može prijaviti?

Na natječaj se mogu prijaviti udruge i druge neprofitne organizacije registrirane na području Velike Gorice, koje djeluju u navedenim područjima i uredno ispunjavaju obveze prema državnom i gradskom proračunu.

Prijedlozi programa i projekata podnose se na propisanim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada Velike Gorice, rok za podnošenje prijava je 14. travnja 2026. godine. 

Više informacija dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Grad brine za obnovu turopoljske tradicijske baštine! Financijska potpora do 9.150,00 eura

Najveći iznos financijske potpore iznosi 9.150,00 eura

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mario Žilec

Jučer je gradonačelnik Grada Velike Gorice raspisao Javni poziv za dodjelu bespovratnih financijskih potpora iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja.

Pozivaju se svi vlasnici tradicijskih objekata na području Grada Velike Gorice da podnesu prijave za dodjelu financijske potpore iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja.

Obnova će se sufinancirati iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja. Grad Velika Gorica dodijelit će financijske potpore za obnovu tradicijskih objekata u maksimalnom iznosu do 80% od traženog iznosa navedenog u prijavnom obrascu, a najviše do 9.150,00 EURA.

Sredstva će Grad isplatiti u roku od 30 dana, a Javni poziv je otvoren do 20. travnja 2026. godine.

Više informacija je dostupno ovdje.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Plenković otkrio nove cijene goriva

Objavljeno

na

Objavio/la

Vlada je na današnjoj sjednici donijela model i opseg državne intervencije u cijene goriva, nakon što je rast cijena energenata na svjetskom tržištu potaknut novim poremećajima na Bliskom istoku.

Do poremećaja na tržištu došlo je nakon zatvaranja Hormuškog tjesnaca, jednog od ključnih svjetskih energetskih pravaca, objasnio je premijer Andrej Plenković. Također, nadodao je kako “cijene nafte na svjetskom tržištu danas iznose između 107, 106 i 105 dolara po barelu, a barel sirove nafte, prije izbijanja sukoba, iznosio je 71 dolar.” Samim time, na izvanrednoj sjednici Vlade izmijenjene su Uredba o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata te Uredba o visini trošarine na energente i električnu energiju.

Način na koji će se to izvesti, prema riječima premijera, je sljedeći:

Prvo će se odrediti baza za utvrđivanje cijena goriva po dvotjednom obračunskom razdoblju, zatim će se u određenoj mjeri sniziti iznos premije energetskih subjekata koji se bave trgovinom naftnih derivata te će se sniziti trošarine za dizelsko gorivo.

Cijena plavoga dizela je trenutno 0,80 eura po litri. Da nema mjere Vlade, ta cijena bi sutra bila 1,06 eura po litri. Zbog mjera Vlade cijena će biti 0,89 eura po litri.

Trenutna cijena dizela bez aditiva je 1,48 eura po litri. Da nema intervencije, ta cijena bi sutra bila 1,72 eura po litri. Zbog mjera Vlade cijena će biti 1,55 eura po litri. 

Eurosuper po litri iznosi 1,46 eura. Da nema mjere Vlade, ta cijena bi sutra bila 1,55 eura. Zbog Vladinog poteza, cijena će biti 1,50 eura. 

Nastavite čitati

HOTNEWS

CITY ANKETA Dan žena na goričkim ulicama

Objavljeno

na

Objavio/la

Za ljubav je potrebno dvoje, ali ovaj je vikend u fokusu – žena.

Zašto je važno obilježavati Dan žena, kako to čine naši Velikogoričani i koji su njihovi savjeti – pogledajte u videu:

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno