Povežite se s nama

Sport

U Pulu po potvrdu: Uz hajdučke benefite po prekid crne serije na Drosini

Šest dana nakon pobjede nad Hajdukom i skoka na četvrto mjesto, u subotu od 17 sati, nogometaši Gorice istrčat će na pulsku Aldo Drosinu, stadion na kojem su u posljednja tri dolaska doživjeli poraz. Ali svaki niz i postoji zato da bi bio prekinut…

Objavljeno

na

Nekoliko noći je prospavano, dojmovi su se pošteno i do kraja slegli, u svijetu HNK Gorice veličanstvena pobjeda protiv Hajduka odlazi među arhivsku građu. Ravno u prošlost, jer novi izazovi već slijede. Izvučeni su, naravno, benefiti koji će se pamtiti i, nadamo se, u razdoblju pred nama biti posebno značajni, ali ritam nogometa ne dopušta da se bilo tko uljulja u samozadovoljstvo. Pogotovo ne u ovoj fazi sezone, koliko god barem natruhe euforijice izazivali trenuci poput onih iz 86. i 92. minute, kad su Dino Štiglec i Ante Matej Jurić otvarali sezonu lagane panike na jugu države…

Osim tri boda, velika, vrijedna i važna, dovoljna za skok na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice, iz utakmice protiv Hajduka izvući se može još puno toga. Velika doza samopouzdanja prije svega, jer Goričani su dokazali i sami sebi da mogu baš protiv svih. Činili su to i ranije, i u onom remiju kod Dinama i u minimalnom porazu kod Osijeka, ali u oba ta slučaja ostajali su kratki na putu do konačne nagrade. Koja je ovoga puta stigla, i to u foto finišu, onako kako je u sportu često i najslađe.

Dobila je Gorica ovom prilikom i jednu figuru viška, budući da dojam govori da će 20-godišnji napadač Ante Matej Jurić nakon prvog prvoligaškog pogotka ipak nešto lakše disati. I juriti nove golove s puno manjim teretom na leđima, jer sve je govorilo da ga je to mučilo, kao da mu je bio potreban jedan takav trenutak da se pokrene lavina koja, vjerujemo, u njegovom slučaju slijedi. Igrač je to velikih mogućnosti i potencijala, gol Hajduku može samo pomoći da sve to do kraja i pokaže na travnjaku. Nakon administrativnih zavrzlama pri dolasku, nakon loma ruke prošle sezone, zaslužio je takvo nešto…

Uz sve to, Gorica je u pobjedi nad Hajdukom dokazala i da se može bez Merveila Ndockyta, ove sezone vjerojatno najboljeg igrača našega kluba. Kongoanac je odradio suspenziju zbog tri žuta kartona, vraća se u kadar za gostovanje kod Istre 1961, a to će značiti da se otvaraju nove opcije i varijante za trenera Dinka Jeličića.

Dinko Jeličić prvi je trener u prvoligaškoj povijesti Gorice koji je mandat otvorio s dvije pobjede… Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

A on je, pak, dobio potvrdu da je na dobrom putu, ali i da je kadar koji ima u rukama sposoban igrati i nešto drukčije nego što je igrao kod njegova prethodnika Sopića. I sam je po dolasku naglasio da “neće dirati ono što je dobro, nego tražiti prostore za napredak”, a vrlo brzo je i pokazao na što misli. Gorica je gotovo preko noći postala puno kvalitetnija po pitanju posjeda lopte, a nagrada za takav pristup stigla je u obje njegove utakmice na kormilu Gorice kroz dva pogotka, potpisana od strane četvorice različitih strijelaca.

I sve to, cijelu tu kombinaciju samopouzdanja, saznanja i pojačanja iz vlastitih redova, trebat će prenijeti na ono što slijedi. Na Istru 1961 u gostima.

– Pobjeda protiv Hajduka pravu će vrijednost dobiti tek ako je potvrdimo u Puli – ustvrdio je odmah nakon Hajduka trener Jeličić.

I nije pritom otkrio toplu vodu, tako to ide u nogometu. Ako uzmeš tri ekstra boda, što ova tri protiv Hajduka definitivno jesu, vrijednost im se gubi ako bod(ove) ne uzmeš tamo gdje na njih realno možeš računati. Iako, u Puli neće Goričani čekati ništa puno lakši posao nego ove nedjelje iza nas. Naravno da protivnik nema istu kvalitetu kao vodeći Splićani, ali uvijek je Gorica morala voditi ozbiljne nogometne bitke da bi došla do bodova na travnjaku pulske Aldo Drosine.

Uostalom, Gorica je Istru kroz 90 minuta međusobnog okršaja uspjela pobijediti samo jedanput u posljednjih osam puta. Pamti se iz tog razdoblja prolazak u Kupu nakon penala, pamti se i ta jedina pobjeda, jer riječ je o nezaboravnih 5-4 na našem stadionu, a u Puli je naša momčad bez pobjede više od dvije godine, još od kraja srpnja 2021. Koliko je to bilo davno reći će podatak da je na klupi Gorice sjedio Kruno Rendulić, da su golove u pobjedi 2-1 zabijali Kristijan Lovrić i Cherif Ndiaye, danas uzdanice Osijeka i Crvene zvezde.

Subota će donijeti novi pokušaj da se niz od tri poraza na Aldo Drosini konačno prekine, a Dinko Jeličić će tražiti način kako doći i do treće svoje pobjede na goričkoj klupi, kako i dalje ostati “Mister 100 posto”. Jedini je trener u prvoligaškoj povijesti Gorice koji je krenuo u svoj mandat s dvije pobjede, ali neće se tim zadovoljiti, sljedeći cilj je nastaviti niz…

Sport

Mraclin napunio mrežu Libertasu

Objavljeno

na

Objavio/la

Mraclin je od početka nametnuo ritam s jasnim ciljem uzeti sva tri boda. Već u 11. minuti Ivan Kos otvara golijadu, a do 24. minute postiže još jedan pogodak i asistira kod akcije za drugi gol koji zabija Fran Krilić. Pred kraj prvog dijela Kos upisuje novu asistenciju, ovaj put za Josipa Tokića, pa se na odmor odlazi s visokih 4:0.


U nastavku potpuna dominacija domaćih. Domagoj Matić preuzima glavnu ulogu i postiže hat-trick uključujući i pogodak iz kaznenog udarca, čime postavlja konačnih 7:0. Mraclin je mogao slaviti i uvjerljivije, ali realizacija u nekim situacijama nije bila na razini rezultata.
Jedina loša vijest za domaće je ozljeda Kaurina, koji je izborio jedanaesterac, ali je pritom stradao i njegov nastup u sljedećem kolu je pod upitnikom.
Mraclin je ovom uvjerljivom pobjedom napravio važan iskorak prema sigurnijoj zoni i dodatno podigao samopouzdanje u završnici sezone. S druge strane, momčadi iz Novske nakon ovakvog poraza situacija izgleda gotovo beznadno.


IV . NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 25. kolo

MRACLIN – LIBERTAS 7:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Bojan Čerkez. Pomoćnici: Martin Štulec i Martin Holetić.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (11), 2:0 – Krilić (20), 3:0 – I. Kos (24), 4:0 – Tokić (43), 5:0 – Matić (57), 6:0 – Matić (11 m – 68), 7:0 – Matić (71).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, Smolković, J. Domitrović, Rajić, Đurašić, Borovac, Tokić (od 56. Matić), Krilić, Hajduk (od 60. Kaurin, od 67. Matejčić), I. Kos (od 60. Jančić). Trener: Marko Pancirov.

LIBERTAS: Mirosavljević (od 67. Jovanović), Mudri-Brežni (od 53. Rajković), Baić, Lipovac, Kovačević (od 73. Vučić), Jagatić, Varga (od 67. Dulaj), Bosnić, Poturica, Dojčinović, Vidić. Trener: Ivan Berić.

Nastavite čitati

Sport

Novih 7 medalja iz Rijeke za goričke karataše – novi izazovi slijede

Dva zlata, dva srebra i tri bronce.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica iza sebe ima iznimno aktivan natjecateljski vikend. U subotu, 2. svibnja, gorički karataši nastupili su na međunarodnom turniru Champions Trophy u Rijeci, gdje su osvojili ukupno sedam medalja, dok su dan kasnije, u nedjelju 3. svibnja, nastupili na Zagrebačkoj karate ligi s čak 26 natjecatelja, većinom iz mlađih dobnih skupina.

Na turniru u Rijeci nastupilo je 457 natjecatelja iz 39 klubova iz Hrvatske, Srbije, BiH, Italije i Crne Gore, a KK Velika Gorica je, u konkurenciji kadeta, juniora i mlađih seniora, osvojila medalju u svakoj od spomenutih kategorija, dva zlata, dva srebra i tri bronce.

Najviše su se istaknuli Ema Jukić (-50 kg) i Luka Lukačić (-75 kg), koji su osvojili zlatne medalje u kategoriji mlađih seniora. Jukić je pritom osvojila i srebro u juniorskoj konkurenciji, dok je Lukačić juniorski nastup završio s broncom.

Do medalja su stigli i Mia Čunčić, koja je osvojila srebro u juniorkama -53 kg te broncu u kadetkinjama, kao i Antonio Brletić, brončani u juniorima -61 kg.

Natjecateljski vikend zaključen je u Zagrebu, gdje su gorički karataši nastupili na drugom kolu Zagrebačke karate lige. Liga se održava kroz tri kola, a završnica je planirana u listopadu. Iz kluba poručuju kako su rezultati nakon dva kola ohrabrujući te očekuju da će do kraja natjecanja imati još veći broj osvajača medalja.

Gorički borci već ovog vikenda ponovno putuju u Zagreb, gdje ih čeka dvodnevno natjecanje za uzraste kadeta U16, juniora U18 i mlađih seniora U21.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Kurilovec nadigrao Veliku Mlaku i preuzeo vodstvo

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 19. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 18 golova.

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kurilovec je u derbi susretu pobijedio Veliku Mlaku rezultatom 3:0 golovima Biljana, Sokola i Ilečića te preuzeo vodstvo u trenutačnom poretku (drugoplasirani Klas ima dvije utakmice manje odigrane).

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu odlično je vodio sudac Stjepan Sučić.

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 20. kola igraju se u petak, 08. svibnja i ponedjeljak 11. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 19. kolo

Rezultati 19. kola (04.05.2026.): Posavec – Buna 0:4, Velika Mlaka 1947 – Kurilovec 0:3, Polet – VG Boys 0:0, Lukavec – Lekenik 3:2, Gradići – Hruševec 5:1, Vatrogasac – Klas odgođeno, Dinamo slobodni.

Poredak nakon 19. kola: 1. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 2. Klas 40 (16 12 4 0 74:20), 3. VG Boys 35 (18 11 2 5 52:21), 4. Dinamo 31 (16 10 1 5 54:33), 5. Velika Mlaka 1947 31 (17 10 1 6 46:34), 6. Vatrogasac 30 (17 9 3 5 32:23), 7. Lekenik 26 (17 8 2 7 47:40), 8. Lukavec 21 (18 6 3 9 28:34), 9. Buna 20 (18 6 2 10 25:34), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (18 4 2 12 22:39), 12. Posavec 8 (16 1 5 10 9:57), 13. Hruševec 8 (16 2 2 11 19:72).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopoljac ispustio pobjedu protiv vodećeg Kloštra

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac i Kloštar su u 27. kolu Premier lige odigrali bez pobjednika rezultatom 3:3. Strijelci za domaće bili su Jakov Saraf, Tomislav Horvat i Mijo Jandriš, za goste Leo Matijević (2) i Kerim Kaltak.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad gostiju bolje je otvorila utakmicu i pogotkom Mijatovića u 9, minuti došla u vodstvo, izjednačio je J.Saraf u 16. minuti. Gosti su golom Kaltaka u 22. minuti po drugi put imali prednost os jednog pogotka te se s vodstvom gopstiju otišlo na odmor.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u nastavku susreta golovima Horvata i Jandriša, nakon prodora Filipa Sarafa, prešao u vodstvo i izgledalo je da posve kontrolira zbivanja na terenu. Ipak, Kloštar je uzvratio s nekoliko kontranapada i u 70 . minuti Matijević je svojim drugim golom izjednačio na 3:3!

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Završnica susreta bila je u znaku domaćih, F.Saraf je bio neuhvatljiv za suparničku obranu, ali njegovi prodori i ubačaji nisu realizirani te se vodeća momčad Lige sretno provukla bez poraza.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (27 10 5 12 41:50 35) je s 35 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku, a Kloštar (27 18 5 4 78:34 59) je s 59 bodova na prvom mjestu.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG u dva dana skupio 11 medalja na HALS ligi

Velikogorički atletičari nastupili su na dva kola HALS lige s 14 natjecatelja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica imali su pun natjecateljski vikend 2. i 3. svibnja, nastupivši na dva kola HALS lige, u Zagrebu i Varaždinu. Na stazi se pojavilo 14 članova kluba, a završni saldo govori sam za sebe: 11 osvojenih medalja (šest zlatnih, tri srebrne i dvije brončane) te nekoliko osobnih rekorda.

Najviše medalja stiglo je iz Varaždina. Nelli Komljenović uzela je dva zlata, na 60 metara (8:75) i u skoku u dalj (4,64). Dvostruki pobjednik bio je i Patrik Buntak, najbrži na 200 metara (32:00) i najbolji u bacanju vorteksa (37,14).

Zlatnu medalju u skoku u dalj osvojio je Luka Nikšić (3,41), a odličan nastup zaokružila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Šimek–Adamović–Nikšić–Buntak, koja je također završila na prvom mjestu. Uz to, Maxim Šimek osvojio je broncu na 200 metara (34:70), dok je Nikšić dodao i srebro na istoj dionici (33:70).

Dan ranije, u Zagrebu, članovi kluba natjecali su se u starijim kategorijama. Najbolji rezultat ostvarila je Iva Jurić, koja je na 2000 metara sa zaprekama bila druga s vremenom 9:34. U istoj disciplini Katarina Jurić osvojila je treće mjesto (11:49), dok je Ana Trčak do srebra došla u bacanju vorteksa s rezultatom 46,52 metra.

Od osobnih rekorda istaknule su se Tia Stojković na 100 metara (14:05) i Vita Plepelić na 1500 metara (5:50).

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno