Povežite se s nama

Najave

U 2. kolu Lige za prvaka Gorica dočekuje Split

Ulaznice se mogu kupiti na ulazu dvorane te COVID potvrda nije obavezna…

Objavljeno

na

KK Gorica - KK Split

Trostruki europski prvak stiže u Goricu osokoljen pobjedom u ABA ligi nad Borcem iz Čačaka te u 1. kolu nad Cedevitom Junior. U 2. kolu Lige za prvaka HT Premijer lige Gorica dočekuje ekipu Splita.

Pred ekipom Mikija Starčevića bit će težak zadatak da obrani domaći parket. Nekadašnji igrač Splita, Mate Kalajžić koji se odličnim igrama u Gorici nametnuo izborniku te dospio na širi popis reprezetativaca, i u ovom će susretu biti jedna od najvažnijih poluga u igri Gorice.

– Split igra jako dobro u zadnje vrijeme, a to potvrđuje i njihova pobjeda u gostima kod Borca iz Čačka. Ove sezone su nas 3 puta pobijedili, a mi ćemo dati sve od sebe da im se revanširamo i dobijemo utakmicu – kazao je Mate.

KK Gorica - KK Split

Foto: Nenad Mudrinić/KK Gorica

Mladen Starčević dobro je proanalizirao protivnika i po prvi puta će voditi svoju momčad protiv Splita.

– Split je moćan tim, visok, jak i čvrst i koji pobjeđuje i na strani i doma. Dobili su 1. kolo i Cedevitu junior i ukoliko nas ne budu podcijenili, a vjerujem da neće, Rakarska 19 će im biti težak zadatak. Mi ćemo se potruditi da odigramo najbolje što možemo i da anuliramo njihovog najboljeg strijelca Perkovića koji je u dobroj formi poslije ozljede koja je dugo trajala. Ako dođe Ukić i on uvijek igra dobro protiv nas jer se uvijek dobro odmori i igra svjež. Runjić je jedan mlad i vrlo zanimljiv igrač, rutineri Žganec i Kedžo su tu, Maj Kovačević koji je nekad bio naš igrač sada će igrati protiv nas. Znači očekuje nas jedna neizvjesna i zasigurno teška utakmica i nadam se da ćemo odigrati dobro. Zadnje tri utakmice koje smo igrali protiv Splita smo izgubili, ali mogu reći da nisu bile jednosmjerne ulice. Kod kuće smo izgubili nekih 7 razlike, u gostima 14, ali svaka utakmica je nova situacija i nova šansa i prilika za pobjedu – komentirao je trener Starčević.

KK Gorica - KK Split

Foto: Nenad Mudrinić/KK Gorica

Utakmica je na rasporedu večeras u 18 sati u Gradskoj sportskoj dvorani Velika Gorica. Ulaznice se mogu kupiti na ulazu dvorane te COVID potvrda nije obavezna na ulasku u dvoranu. Prema novim mjerama dozvoljen je kapacitet do 300 gledatelja u Gradskoj Sportskoj Dvorani uz poštivanje epidemioloških mjera.

– Pozivamo sve navijače da nam daju podršku s tribina i trasiraju put prema pobjedi – poslali su poruku iz Kluba.

Najave

BESPLATNA radionica za srednjoškolce! Roboti i umjetna inteligencija izbliza

Sudjelovanje je besplatno, ali broj mjesta je ograničen.

Objavljeno

na

Objavio/la

U utorak, 25. veljače, od 12 do 13 sati, u plavoj dvorani na Institutu Ruđer Bošković, održat će se demonstracija tehnologije humanoidnih robota namijenjena srednjoškolcima. Riječ je o radionici u sklopu projekta „Promocija STEM tehnologija multidisciplinarnim pristupom – MULTI-STEM“, koji provodi udruga MIPRO s partnerima, tijekom koje će sudionici uživo pratiti rad humanoidnog robota Tonke i upoznati se s osnovama multimodalne inteligencije, interakcije čovjeka i robota te suvremenih AI sustava.

Radionicu vode suradnici Akademije tehničkih znanosti Hrvatske i Instituta Ruđer Bošković.

Sudjelovanje je besplatno, no zbog ograničenog broja mjesta, potrebna je prijava putem linka. U slučaju većeg interesa prednost će imati ranije prijavljeni učenici, dok će oni koji nisu sudjelovali u prethodnim ciklusima imati prednost u idućim terminima.

Maloljetni sudionici moraju dostaviti potpisanu suglasnost roditelja ili skrbnika, i to osobno na dan radionice ili unaprijed putem e-maila [email protected].

Nastavite čitati

Najave

Darujte krv i spasite život – provjerite termine!

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Crveni Križ Velika Gorica/FB

Ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Velika Gorica poziva sve sugrađane da se sljedeći tjedan odazovu akcijama dobrovoljnog darivanja krvi.

Termini u kojima je moguće darovati krv su:

Ponedjeljak, 23. veljače: 09:00-14:00

Utorak, 24. veljače: 12:00-18:00

Srijeda, 25. veljače: 13:00-19:00

Sve akcije dobrovoljnog darivanja krvi provode se u prostorijama Crvenog križa Velika Gorica, na adresi Cvjetno naselje 16.

– Osobe koje prvi put daruju krv moraju imati navršenih 18 godina. Prije darivanja preporučuje se nešto laganije pojesti, biti odmoran i zdrav – istaknula je ravnateljica, zahvalivši se unaprijed u ime Crvenog križa svim dobrim ljudima na odazivu.

Nastavite čitati

Najave

Novi “Četrti četrtek” – otvara se tema neplodnosti i kako se nositi s njom

Razgovor koji mnogima nedostaje.

Objavljeno

na

Objavio/la

U četvrtak, 26. veljače u 18 sati, u Središnjem odjelu za odrasle Gradske knjižnice Velika Gorica održat će se novi „Četrti četrtek, a tema ovog izdanja bit će “Neplodnost: tema o kojoj se ne priča”.

Fokus susreta bit će na emocionalnoj strani neplodnosti, osjećajima, izazovima i usamljenosti koji često prate taj proces, a o kojima se rijetko govori javno. Predavanje je osmišljeno u formatu kruga, što znači da će sudionici imati priliku podijeliti iskustva i čuti druge u sigurnom i podržavajućem okruženju, bez nametanja savjeta i pritiska.

Radionicu vodi Suzana Matejčić, edukantica gestalt psihoterapijskog usmjerenja pod supervizijom te voditeljica grupe podrške za neplodnost.

Sudjelovanje je besplatno, no zbog ograničenog broja mjesta potrebna je prethodna prijava na broj 01 6222 948 ili putem e-maila [email protected].

Nastavite čitati

Kultura

Otvoren Natječaj u pisanju poezije – evo do kada možete prijaviti svoje stihove

Pjesnici će svoje radove moći osobno predstaviti publici tijekom večeri, uz glazbenu pratnju i svečano proglašenje pobjednika.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička publika i svi zaljubljenici u poeziju od danas, 19. veljače, mogu sudjelovati u Natječaju u pisanju poezije koji organizira Gradska knjižnica Velika Gorica u suradnji s Katarinom Drvodelić. Natječaj je otvoren do 12. ožujka, a najbolja djela bit će predstavljena i nagrađena na Večeri poezije 19. ožujka u prostorima knjižnice.

Natječaj je namijenjen svima starijima od 18 godina, bez obzira pišu li poeziju amaterski ili profesionalno, uz uvjet da pjesma do sada nije objavljivana. Sudionici mogu poslati samo jedno djelo, maksimalno dvije kartice teksta (do 3.000 znakova), a tema je slobodna.

Stručni žiri, kojeg čine Marija Cvetnić Hubak, Ana Matak i Zdenka Mlinar, odabrat će najbolje radove. Pjesnici će svoje radove moći osobno predstaviti publici tijekom večeri, uz glazbenu pratnju i svečano proglašenje pobjednika.

Prijave se zaprimaju putem e-maila na [email protected] s nazivom poruke „NATJEČAJ U PISANJU POEZIJE / ime pjesme“. U prijavi je potrebno navesti šifru, ime i prezime, adresu, godinu rođenja i kontakt. Pjesme je također moguće predati u zatvorenoj kuverti u Središnjem odjelu knjižnice do roka natječaja.

Nastavite čitati

Najave

Prošećite kroz povijest! Žive slike ovog vikenda u Zagrebu

Upoznajte poznate povijesne likove i Zagreb iz prošlosti.

Objavljeno

na

Objavio/la

U Muzeju grada Zagreba u subotu i nedjelju, 14. i 15. veljače, od 11 do 14 sati, organizira tradicionalni program Žive slike, u kojem djelatnici i suradnici, odjeveni u povijesne kostime, oživljavaju poznate osobe i događaje iz zagrebačke povijesti.

Posjetitelji će moći susresti likove poput Ljudevita Gaja, Marije Jurić Zagorke, Hermanna Bolléa, Žuži Jelinek i profesora Baltazara, kao i niz drugih povijesnih osoba. Poseban dio programa posvećen je i poznatim povijesnim ljubavnim parovima. Program je povezan i s aktualnom izložbom o povezanosti Zagreba i Češke, kao i s izložbom o starim zagrebačkim kavana­ma, gdje će se moći susresti i Antun Gustav Matoš.

Za osobe s invaliditetom organizirana su posebna grupna vodstva u oba dana od 12 sati, a u subotu će biti osigurani i prevoditelji za hrvatski znakovni jezik. Program je za njih i njihovu pratnju besplatan.

Ulaz za djecu do sedam godina je besplatan, dok ostali posjetitelji ulaznicu plaćaju jedan euro. Tijekom programa nije dopušten ulazak s psima, osim za pse vodiče.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno