Povežite se s nama

Sport

Tužan rasplet: Košarkaši Gorice ispali iz lige…

Košarkaši Gorice izgubili su 79-73 u posljednjoj utakmici Lige za ostanak, a konkurenti su pobijedili… I gorička košarka seli u drugi rang natjecanja, umjesto protiv Cibone i Zadra igra će protiv Stoje i Jazina…

Objavljeno

na

Zvuči nestvarno nakon svega što smo gledali u proteklih nekoliko sezona, nakon što smo godinama uživali u borbi košarkaša Gorice s najboljim momčadima u državi, pratili kako se s Cibonom, Zadrom i Splitom igra na jednu loptu, ali… Sljedeće sezone nećemo gledati prvoligašku košarku u našem gradu.

Sve loše što se radilo i događalo, sve pogreške i propusti, svoj epilog dobili su u posljednjoj utakmici sezone. U zadnje kolo Goričani su ušli s jednakim omjerom kao Zabok i Alkar, računalo se da je moguće da pobjede svi troje, a u tom bi raspletu Gorica završila u dodatnim kvalifikacijama. Ispalo je da su pobijedili dvoje od tih troje, Alkar kod Škrljeva i Zabok doma protiv Bosca, a Gorica je u gostima kod Dinamo Zagreba upisala poraz 79-73.

I ispala iz lige. Ako ćemo biti do kraja pošteni, zasluženo je ispala iz lige…

Što se događalo u toj posljednjoj utakmici, u kojoj je Gorica držala prednost sve do posljednjih deset minuta, zapravo i nije posebno važno. Sad više nije. Ostat će zapisano da je Gorica ostala na tih devet pobjeda, uz 23 poraza, a to je učinak koji nije bio dovoljan za ništa više od dna. Na kojem se Gorica našla spletom raznih okolnosti, ali i uz ogromnu količinu odgovornosti svih onih koji su sudjelovali u cijeloj priči. Od igrača, preko trenera, pa sve do vodećih ljudi kluba.

Ostat će, također, zapisano i da je iz lige ispala momčad koja je u svom rosteru imala jednog Karla Uljarevića, bivšeg igrača Zadra i Cibona, nekadašnjeg MVP-a iste ove lige Tonija Jelenkovića, prekaljene prvoligaške igrače poput Ante Mašića, Ivana Batura, Dina Cinca, Jure Gunjine, u jednom dijelu sezone imala je i vrlo ozbiljnog igrača u liku Milana Lužaića…

Imala je Gorica i peha u svemu tome, ostala je bez Lužaića i Cinca u trenucima kad se lomila sezona, uoči ključnih utakmica, ali sve će to brzo biti zaboravljeno. Na čelu s trenerom Braslavom Turićem, nekad izbornikom ženske reprezentacije, cijelo to društvo nije uspjelo biti bolje ni od Alkara, ni od Bosca, ni od Zaboka, ni od Škrljeva. Ukratko, ni od koga.

Posljednji put Gorica je iz lige ispala one sezone kad je Josip Sesar otišao. Tražio se drugi put, pa se ispalo iz elite. Sesar se vratio, vratio je i Goricu u prvu ligu sa savršenih 22-0 u toj sezoni, pa napao sami vrh. Prošle sezone Sesar je opet otišao, a u prvoj sljedećoj koju on nije započeo, u kojoj on nije slagao momčad, opet je Gorica izgubila prvoligaški status. Iako se to uoči sezone, s obzirom na sve, nije moglo naslutiti ni u najcrnjim scenarijima.

Ipak, dogodilo se. Na žalost one nekolicine ljubitelja košarke u ovom gradu koji su pratili klub, bili uz njega, veselili se i češće tugovali. Tugovat ćemo i ovoga puta koji dan, imat ćemo vremena i za temeljitije analize, a onda će život krenuti dalje.

Momčad će se raspasti, otići će vjerojatno i trener, pitanje je što će biti s predsjednikom Duškom Radovićem… I idemo sve ispočetka. Umjesto Cibone, Zadra, Splita i Cedevite, ona nekolicina ljubitelja košarke u ovom gradu iduće sezone pratit će oglede s Kaštelom, Omišem, Jazinama, Stojom, Samoborom…

Sport

FOTO Hrvatski rukometni klub Gorica – provodi program ”Loptom preko granice”

Objavljeno

na

Objavio/la

Hrvatski rukometni klub Gorica iz Velike Gorice provodi sportsko-edukativni i preventivni program ”Loptom preko granice”, sufinanciran od Ministarstva turizma i sporta, s jasnim ciljem da djeci i mladima omogući međunarodno sportsko iskustvo, unaprijedi njihove socijalne i timske vještine te potakne fairplay i odgovorno ponašanje.

Velika Gorica, 08.12.2025. HRK Gorica provodi program Loptom preko granice. Foto: HRK Gorica

Velika Gorica, 08.12.2025. HRK Gorica provodi program Loptom preko granice. Foto: HRK Gorica

Velika Gorica, 08.12.2025. HRK Gorica provodi program Loptom preko granice. Foto: HRK Gorica

Program (od 01. listopada do 31. prosinca 2025.) je potpuno besplatan i namijenjen je djeci od 11 do 17 godina, uključujući i djecu s teškoćama u razvoju. Kroz pripremne treninge, prijateljske utakmice i edukativne radionice – od fair playa, komunikacije i poštovanja protivnika do sigurnosti u sportu – mladi sportaši uče kako se ponašati na terenu i izvan njega.

Velika Gorica, 08.12.2025. HRK Gorica provodi program Loptom preko granice. Foto: HRK Gorica

Velika Gorica, 08.12.2025. HRK Gorica provodi program Loptom preko granice. Foto: HRK Gorica

Vrhunac programa je sudjelovanje na međunarodnom rukometnom turniru u Velenju (Slovenija), od 19. do 21. prosinca, gdje djeca razvijaju sportske, emocionalne i socijalne kompetencije u stvarnom međunarodnom okruženju. Program ”Loptom preko granice” stvara novu generaciju mladih sportaša koji igraju hrabro, odgovorno i s poštovanjem – jer rukomet je više od igre, on je prilika za rast. (Tekst i foto: HRK Gorica)

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gorica uvjerljiva u konkurenciji mlađih pionira, Ban Jelačić 1 vodeći kod pionira

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 03. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (06.12.2025.).

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon tri kola u konkurenciji mlađih pionira četiri ekipe imaju maksimalnih 9 bodova, prva je Gorica zbog uvjerljivo najbolje gol-razlike, slijede Mraclin, Velika Mlaka 1947 i Buna.

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić 1 je vodeći u konkurenciji pionira sa 7 bodova, slijede Mraclin i Kurilovec sa po 6 bodova.

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga – 03. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Četvrto kolo je na rasporedu u subotu, 13.12.2025. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 03. kolo

Mlađi pioniri03.kolo (06.12.2025.):  Mraclin – Kurilovec 6:1, Polet – Gradići 1:2, Vatrogasac – Gorica 1:6, Ban Jelačić – Buna 0:3, Velika Mlaka 1947 –Mladost 2:0.  Poredak: 1. Gorica (3 3 0 0 26:2 9), 2. Mraclin (3 3 0 0 17:4 9), 3. Velika Mlaka 1947 (3 3 0 0 11:0 9), 4. Buna (3 3 0 0 10:1 9), 5. Gradići (3 2 0 1 6:7 6), 6. Mladost (3 0 1 2 0:4 1), 7. Kurilovec (3 0 1 2 2:12 1), 8. Vatrogasac (3 0 0 3 3:16 0), 9. Ban Jelačić (3 0 0 3 0:13 0), 10. Polet (3 0 0 3 2:18 0).

Pioniri03. kolo (06.12.2025.): Buna – Ban Jelačić 2 0:0, Kurilovec – Ban Jelačić 1 0:1, Lomnica – Vatrogasac 1:5, Mladost – Mraclin 0:1.  Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (3 2 1 0 6:2 7), 2. Mraclin (3 2 0 1 5:2 6), 3. Kurilovec (3 2 0 1 5:3 6), 4. Mladost (3 1 0 2 5:4 3), 5. Lomnica (3 1 0 2 5:11 3), 6. Buna (3 0 2 1 3:6 2), 7. Ban Jelačić 2 (3 0 1 2 0:6 1).

Prstići – 03. kolo (06.12.2025.) Dinamo Hidrel – Velika Mlaka 1947 4:3, Gorica – Buna 5:1, Gradići – Vatrogasac 0:8, Klas – Turopolje 1:2, Kurilovec – Polet 2:2, Lukavec – Mladost 2:2.

Početnici B – 03. kolo: Klas – Buna 4:0, Kurilovec – Vatrogasac 0:1, Lukavec – Mraclin 1:1, Gorica 03 slobodni.

Početnici A – 03. kolo: Gorica – Ban Jelačić 5:1, Gradići – Velika Mlaka 1947 2:1, Mladost Polet 2:1, Dinamo Hidrel slobodni.

Nastavite čitati

Sport

Sjajni rezultati za Taekwondo klub Velika Gorica: Europska bronca i dva državna odličja u istom vikendu

U Sarajevu i Zadru natjecateljice Taekwondo kluba Velika Gorica zaključile su sezonu uz vrijedne rezultate, od europske brončane medalje do novih državnih odličja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na Europskom finalnom Grand Prixu u Sarajevo te na seniorskom Prvenstvu Hrvatske u Zadar, sportašice Taekwondo kluba Velika Gorica ostvarile su zapažene rezultate. Od 3. do 6. prosinca 2025. na elitnom turniru u BiH nastupile su Lejla Lea Kajfeš i Dora Habijančić, dok su 6. prosinca na državnoj smotri u Zadru medalje osvojile Lana Gavrilov i Katarina Bačurin. Sve četiri natjecateljice ušle su među najbolje u svojim kategorijama, a Habijančić je pritom izborila i broncu na jednom od najjačih europskih turnira.

Bronca na najjačem juniorskom natjecanju u Europi

Europski finalni Grand Prix za juniore i kadete, turnir najvišeg ranga (E10) na kojem nastupa samo 16 najboljih u svakoj kategoriji, okupio je 550 natjecatelja iz više od 35 država. Za Veliku Goricu nastupile su Lejla Lea Kajfeš (-59 kg) i Dora Habijančić (-63 kg), obje među najboljim europskim juniorkama zahvaljujući rezultatima tijekom cijele sezone.

Kajfeš, koja je tek u prvoj juniorskoj godini, zaustavljena je u osmini finala od predstavnice Češke te je turnir završila na devetom mjestu. Time je osvojila i nove bodove na rang listi, čime je potvrđen njezin ulazak u europsku elitu.

Habijančić, u svojoj posljednjoj juniorskoj sezoni, imala je znatno zahtjevniji put. U četvrtfinalu je svladala hrvatsku reprezentativku Natali Tadić, petoplasiranu s Europskog prvenstva, i plasirala se u polufinale. Ondje ju je čekala prva nositeljica i aktualna europska prvakinja Vanja Rankov, kojoj je pružila vrlo tijesan otpor, ali bez prolaska dalje.

Kako se na Grand Prixu dodjeljuje samo jedna bronca, Habijančić je morala odraditi još jednu borbu, protiv Anje Hrgić, brončane s Europskog prvenstva. U tom je meču dominirala i uvjerljivo slavila 2:0 u rundama, osvojivši brončanu medalju i novčanu nagradu. Osim što je stala na postolje uz europsku prvakinju i viceprvakinju, ovim je rezultatom prikupila ključne bodove te ušla u TOP 10 WTE rang liste, čime je osigurala i razvojni program Hrvatskog olimpijskog odbora.

Habijančić sada slijedi nova obaveza – u sastavu reprezentacije putuje na Europsko prvenstvo za mlađe seniore (U21), koje se održava u Prištini, od 10. do 14. prosinca, gdje će nastupiti u kategoriji -67 kg.

Dvije medalje na seniorskom Prvenstvu Hrvatske

Drugi dio uspješnog vikenda stigao je iz Zadra, gdje je održano seniorsko Prvenstvo Hrvatske. Taekwondo klub Velika Gorica nastupio je s dvjema juniorkama, Lanom Gavrilov i Katarinom Bačurin.

Gavrilov je u kategoriji -49 kg nakon polufinalnog poraza osvojila brončanu medalju, dok je njezina protivnica kasnije postala državna prvakinja. Bačurin je u svom polufinalu pobijedila predstavnicu Osijeka, no u finalu je poražena od natjecateljice iz Bjelovara te osvojila srebro.

Ovim medaljama klub je nastavio kontinuitet osvajanja odličja na svim državnim prvenstvima na kojima je nastupio tijekom godine.

U samo nekoliko dana velkogoričke taekwondašice ostvarile su rezultate na koje klub, grad i cijela sportska zajednica mogu biti ponosni. . Dok sezona završava uspješno, za neke natjecateljice već počinju novi izazovi i to na međunarodnoj razini.

Nastavite čitati

Sport

Preokret za pobjedu: Rimac trpa kao tata nekad, Gorica slavila “pod pekom”

Košarkaši Gorice pobijedili su 82-78 u gostima kod Jazine Arbanasa, u utakmici u kojoj su petorica igrača zabila 80 od ukupno 82 poena. A sve to neplanirano se odigralo u velikoj dvorani KC Krešimira Ćosića

Objavljeno

na

Kakvu su samo utakmicu odigrali igrači Damira Miljkovića u Zadru kod Jazina! Početak susreta nimalo obećavajući. Usred zagrijavanja u Dvorani 3 SC Višnjik nestalo je struje, zbog čega su momčadi bile primorane istrčati na parket Dvorane Krešimira Ćosića. Nije loša promjena…

U neizvjesnoj i velikoj borbi pobjeda 82-78 pripalo je na kraju našoj momčadi, koja je ovim slavljem isprala gorak okus prošlotjednog poraza od Marsonije.

Zadrani su vodili većim dijelom utakmice, sredinom treće četvrtine imali su 14 poena prednosti (54-40), ali tada kreće velika serija Gorice, koja do ulaska u posljednju četvrtinu smanjuju na samo tri poena razlike, da bi sredinom posljednje četvrtine prešli u vodstvo, koje momčad Damira Miljkovića više nije ispuštala.

– Mislim da smo zasluženo pobijedili u jednoj čvrstoj i teškoj utakmici. Čestitka mojim momcima na pobjedi – kazao je trener Damir Miljković.

I dok nas je u prvom dijelu svojim ubačajima u igri držao Borna Dramalija, nastavak je prije svega donio sjajnu igru u obrani, dok su napadački svoj obol dali Niko Rimac s 28 ubačaja. Dramalija se zaustavio na 16, Filip Kalajžić je dodao 13, dok je Kristijan Šutalo imao 12 poena uz devet skokova. Matija Pavlic je ubacio 11 uz deset skokova i pet asistencija. Uz njih, u strijelce se još upisao Rinaldo Bljaić, koji je ubacio dva poena.

Nastavite čitati

Sport

Kup je naš: Gorica ide u Varaždin, Kurilovec gostuje kod – Dinama!

U četvrtfinalu Kupa Hrvatske, povijesnom za velikogorički nogomet, ždrijeb je spojio Goricu s Varaždinom, a senzacionalni Kurilovec s Dinamo! Obje utakmice trebale bi se igrati 2. ožujka…

Objavljeno

na

Objavio/la

Malo je dana u povijesti velikogoričkog sporta bilo važno kao ovaj tmurni jesensko-zimski ponedjeljak. Prvi put u povijesti, naime, dogodilo se da su se dva velikogorička kluba našla u bubnju namijenjenom za osam najboljih momčadi u nacionalnom Kupu! Gorica je u tom društvu relativno redovna, nanizao se već lijep broj četvrtfinala za našeg prvoligaša, ali ovoga puta posebnu notu dali su dečki iz Kurilovca, autori najluđe priče ovogodišnjega Kupa.

Nestvarno, nevjerojatno, za čuvanje u sjećanju, izgledao je popis sudionika četvrtfinala: sedam prvoligaša i Kurilovec! Uz Istru, koja je šokantno pala na Udarniku, nedostajali su još samo Vukovar i Osijek, a društvo s Udarnika smjestilo se uz bok Dinamu, Hajduku, Rijeci, Gorici, Lokomotivi, Varaždinu i Slaven Belupu. Kakva ekipa! Ili, kako bi rekli Kurilovčani, stvari su konačno sjele na svoje mjesto…

Uglavnom, ždrijeb je održan, iz goričke perspektive nikad zanimljivi, a njegov rezultat kaže: Gorica će u goste Varaždinu, a Kurilovec će u goste – Dinamu! Spektakularan je to ishod ždrijeba za Kurilovčane, koji su imali različite želje. Uglavnom se to svodilo na želju da se utakmica igra na Udarniku, tko god bio protivnik, što se nije dogodilo. Neki su sanjali upravo zaigrati na Maksimiru, neki su željeli iskušati Poljud, neki su priželjkivali gradski derbi s Goricom… Na kraju, ispalo je fenomenalno, nagrada za sve što su dosad postigli teško je mogla biti ljepša.

– Ulaskom u četvrtfinale Kupa potvrdili smo vrijednost niželigaškog nogometa, a ždrijebom smo dobili priliku na najbolji mogući način prezentirati naš klub, naš Kurilovec i naš grad. Ukratko, jako smo zadovoljni ždrijebom – javio se trener Kurilovca Senad Harambašić, koji je s razlogom uživao u trenutku.

Uživat će i toga dana, vjerojatno 4. ožujka, jednako kao i njegovi igrači, bez obzira na to što će biti autsajder najviše moguće kategorije. Iako, poznajući Senada, već on smišlja kako stati na kraj Hohxi, bi li bilo bolje da krenu Beljo ili Bakrar, kako spriječiti Mišića u distribuciji lopte… Ali dobro, ima dovoljno vremena do tad, treba za početak zaključiti ovu nogometnu jesen i dobro se odmoriti nakon 2-2 s Tigrom u Svetoj Nedelji u subotu.

S druge strane, Gorica će tog 3. ili 4. ožujka, kad je predviđeni termin za četvrtfinalne utakmice, odrađivati još jedan “običan dan u uredu”. Gostovat će u Varaždinu, kod jako dobrog domaćina, s kojim se sudara svake sezone po četiri puta, a sve češće to se događa u Kupu. Prošle sezone ždrijeb je spojio Goričane i Varaždince u osmini finala Kupa, igralo se također u Varaždinu, a završilo je prolaskom Gorice dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Uz ta dva “naša” para, ždrijeb četvrtfinala spojio je Slaven Belupo i Lokomotivu, dok će daleko najintrigantnija utakmica ove faze natjecanja biti okršaj Rijeke i Hajduka na Rujevici.

PAROVI ČETVRTFINALA
Dinamo – Kurilovec
Varaždin – Gorica
Rijeka – Hajduk
Slaven Belupo – Lokomotiva

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno