Povežite se s nama

Sport

Turopoljski mercato! Kako se trgovalo u Lukavcu, Buševcu, Kobiliću…

Nakon što se prošlog vikenda igrao kup NS Velika Gorica, a s proljećem je krenuo trećeligaš Kurilovec, ovog vikenda počinju prvenstva u četvrtom, petom, šestom i sedmom rangu. Doznajte koji su igrači ove zime mijenjali klubove, tko je jači, tko slabiji…

Objavljeno

na

Ovo nije priča u kojoj se vrte milijuni, malo je tu novca uopće, ali i u nogometno romantičnom svijetu niželigaškog nogometa ima “opasnih” transfera. Jedni ostaju bez važnih karika, druge dobivaju velika pojačanja, ambicije rastu i padaju… Od četvrte do sedme lige, nabrojali smo tko se sve fotkao u dresu novoga kluba.

4. HNL

Dva kluba imamo u četvrtom rangu, Gradići stoje nešto bolje, Lukavec lošije…

GRADIĆI
Pojačanja u Gradićima nema, otišao je tek jedan igrač, što će reći da momčad ostaje ista. Iste ostaju i ambicije, koje kažu – ploviti što mirnije do kraja sezone!
DOŠLI: nitko
OTIŠLI: Toni Štefner (pauza)

LUKAVEC
Lukavec je turbulentnu jesen okončaona 13. mjestu, ali i sa značajnim pomakom u posljednjoj fazi polusezone, pod povratnikom na klupu, Slavenom Batovanjom.
– Pripreme smo počeli 19. siječnja i jako sam zadovoljan s novim igračima. Sigurno ćemo biti bolji nego jesenas i uvjeren sam da ćemo izboriti ostanak, što je i naš cilj za proljeće – kaže trener Batovanja.
DOŠLI: Petar Tomić i Noa Kovačić (Kurilovec), Petar Gudelj (Zadar), Kristian Parmaković (Sesvete), Ivo Hladni
OTIŠLI: Dražen Ladović (Brezovica), Boško Guzina (Bokelj), Dominik Peršin (Jamnica), Đurica Župarić (Rovinj), Luka Huzjak (prestao igrati), Zvonimir Perešin.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA

Četiri turopoljska predstavnika bore se za bodove u petom rangu natjecanja…

POLET
Trener Mario Paviša okupio je Buševčane prvog dana veljače, a pojavilo se i šest novih lica. Otišla su trojica, a ambicije ostaju prvo mjesto i promocija u ligu više.
DOŠLI: Ivan Landeka, Bruno Žordić (Kurilovec), Daniel Brajković (Buna), Ivan Ban, Luka Rožić, Ivica Kvasina
OTIŠLI: Filip Dejanović (Turopoljac), Matej Skrbin (Mraclin), Damir Milanović

LOMNICA
Romano Župetić i društvo iz Lomnice ima dva nova igrača, ali i još dvije želje – pronaći još napadača i stopera za mirnije proljeće.
DOŠLI: Domagoj Lagundžija (Hrvatski dragovoljac), Borna Vuk (Concordia)
OTIŠLI: nitko

TUROPOLJAC
Četvoricu igrača doveli su Kučani ove zime u želji da proljeće bude ipak kudikamo uspješnije od promijenjive jeseni. Čak četvoricu igrača poslali su u Novo Čiče.
DOŠLI: Pero Kovačić (Gradići), Mario Sesar (Kloštar Ivanić), Filip Dejanović (Polet), Nikola Furić (Dinamo Hidrel)
OTIŠLI: Mario Zagorac, Filip Đuksi, Ivan Balenović i Martin Žugaj (Dinamo Hidrel)

KLAS
Samo sedam jesenskih bodova i posljednje mjesto upalilo je alarm u Mičevcu. Stiglo je šest novih igrača, a novi je i trener, od ispadanja će Klas spašavati Daniel Erbežnik.
DOŠLI: Tomislav Šteko (Omladinac NSR), Mihael Obad (Croatia Hrastje), Sandro Andrišević i Mario Horvat (Posavec), Roko Kokan (Jadran KS), Tomislav Zekić (Samobor), trener Daniel Erbežnik
OTIŠLI: nitko

1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

U šestom rangu je čak osam naših klubova, pa i ne čudi previše što se za titulu također bore Turopoljci – Jelačić i Mraclin.

JELAČIĆ
Postoji mogućnost dolaska još nekih igrača, ali zadovoljni smo s kadrom koji imamo, kaže trener Jelačića Stiven Žitnik uoči proljetne bitke za titulu sa susjedima.
DOŠLI: Marko Štulić (Rijeka)
OTIŠLI: Damir Matković (Vatrogasac)

Ban Jelačić ulazi u proljeće kao vodeća momčad 1. ŽNL

MRACLIN
Željeli smo zaoštriti konkurenciju i tu smo gledali da novi igrači karakterno odgovaraju za momčad kakvu želimo, objasnio je trener Mraclina Marko Pancirov dovođenje tri zimska pojačanja za utrku s Jelačićem.
DOŠLI: Željko Cvetnić (Turopolje), Matej Skrbin (Polet), Hrvoje Kolarić (Vatrogasac)
OTIŠLI: Ladislav Roginić, Josip Dolibašić, Marko Ćevid, Matej Čičak (Buna)

MLADOST OBREZINA
Otišao? Ne, nitko nije otišao, kod nas su svi zadovoljni, šale se u Obrezini na pitanje o prijelaznom roku. Stigla su tri nova igrača, s kojima Mladost cilja treće mjesto.
DOŠLI: Filip Šimić (Trnje), Alen Pejak (Dinamo Hidrel), Filip Matek
OTIŠLI: nitko

VATROGASAC
Malo se toga promijenilo u Kobiliću ove jeseni, jedina prinova stigla je iz Vukovine, što valjda znači da u klubu smatraju da jesenskom sastavu ništa ne nedostaje.
DOŠLI: Damir Matković (Jelačić)
OTIŠLI: nitko

MEŠTRICA
Igrač i trener Mario Skorin drži konce osme momčadi jesenskog dijela. Otišao je iz Meštrice jedan igrač, došla su dvojica, a ciljevi su, kažu, “biti bliže vrhu nego dnu”.
DOŠLI: Dominik Habuš (Klas), Ivan Horvatić (Dragonožec)
OTIŠLI: Martin Stojčević (Ravnice)

Igor Mostarlić zasjeo je na klupu Posavca

POSAVEC
Igor Mostarlić najveće je pojačanje društva iz Leknena, ali samo kao trener. S kadrom od jeseni pokušat će Čaki napraviti posao i pomaknuti Posavec u gornji dio ljestvice.
DOŠLI: trener Igor Mostarlić
OTIŠLI: Ivan Lucin (Turopolje)

DINAMO HIDREL
Mlada momčad iz Novog Čiča dobila je značajna pojačanja iz Kuča.
DOŠLI: Filip Đuksi, Ivan Balenović, Martin Žugaj i Mario Zagorac (Turopoljac), Marko Šantek.
OTIŠLI: Nikola Furić (Turopoljac), Željko i Damir Josić (Turopolje), Alan Pejak (Mladost O.)

BUNA
Na klupi je opet Boris Konjević, popunio se kadar, trebalo bi to biti bolje nego jesenas.
DOŠLI: Matej Čičak, Mislav Starčević i Marko Vrdoljak (Mraclin), Luka Kopilović, Ivan Biljan (Meštrica), trener Boris Konjević
OTIŠLI: Jurica Ruklić (Kupa)
U sedmom rangu dva su naša kluba…

KUPA
Lideri tablice, veliki favoriti za osvajanje titule, idu dalje s istim snagama.
DOŠLI: nitko
OTIŠLI: nitko

TUROPOLJE
Najlošije plasirani turopoljski klub ima novog trenera, novu upravu, veće ambicije…
DOŠLI: D. Josić i Ž. Josić (Turopolje), Ivan Locin (Posavec), trener Mario Črljenec
OTIŠLI: Željko Cvetnić (Mraclin)

Sport

FOTO VG Boys pobjednici veteranskog derbija u Novom Čiču

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmicama 09. kola (10./13.10.2025.) nastavljena je Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG).VG Boys su u derbi susretu pobijedili u Novom Čiču domaćina Dinamo rezultatom 4:3, golovima Tina Markovića, Marka Novakovića, Nenada Šunića i Tomislava Škrinjarića.

Novo Čiče, 13.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 09.kolo: Dinamo – VG Boys 3:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 13.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 09.kolo: Dinamo – VG Boys 3:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 13.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 09.kolo: Dinamo – VG Boys 3:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su došli u vodstvo u 10. minuti golom Tome Heraka. Izjednačio je u 13.minuti Marković udarcem s ruba kaznenog prostora, a vodeći pogodak za vodstvo Boysa zasluga je neumornog Novakovića (24.).

Novo Čiče, 13.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 09.kolo: Dinamo – VG Boys 3:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 13.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 09.kolo: Dinamo – VG Boys 3:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena Šunjić je povisio na 3:1, a rapoloženi Škrinjarić  bio je strijelac za vodstvo od tri razlike (60.). Međutim, iako se činilo da je utakmica odlučena, domaći su se vratili i golovima Mentora (63.) i Rusa (68.) smanjili zaostatak na 3:4. Osim toga, Dinamo je promašio dvije velike šanse za izjednačenje.

Novo Čiče, 13.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 09.kolo: Dinamo – VG Boys 3:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi 10. kola je utakmica Klas – Dinamo.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 09.kolo

Rezultati 09. kola (10./13.10.2025.): Vatrogasac (Kobilić) – Gradići 2:0, Polet (Buševec) – Hruševec (Donji Hruševec) 3:0, Velika Mlaka 1947 – Lekenik 3:3, Posavec (Orle) – Klas (Mičevec) 1:8, Dinamo (Novo Čiče – VG Boys 3:4, Buna (Mala Buna) – Kurilovec 1:5, Lukavec slobodni.

Poredak (nakon 09.kola) 1. Kurilovec 24 (9 8 0 1 34:9), 2. Klas 22 (8 7 1 0 48:9), 3. VG Boys 21 (8 7 0 1 36:8), 4. Dinamo 18 (8 6 0 2 26:11), 5. Vatrogasac 15 (9 5 0 4 19:16), 6. Lukavec 13 (8 4 1 3 14:11), 7. Lekenik 13 (8 4 1 3 21:21), 8. Buna 9 (8 3 0 5 10:16), 9. Velika Mlaka 1947 7 (7 2 1 4 17:18), 10. Polet 6 (9 2 0 7 11:21), 11. Hruševec 6 (8 2 0 6 9:31), 12. Posavec 3 (8 1 0 7 5:45), 13. Gradići 0 (8 0 0 8 4:38).

Nastavite čitati

Sport

Klinac koji jako puno obećava: Mihael Kelava potpisao ugovor s Goricom!

Talentirani ofenzivac iz Donje Stubice, 16-godišnji Mihael Kelava, potpisao je prvi profesionalni ugovor, koji će ga s HNK Goricom vezati do ljeta 2028. godine. Riječ je o ekstra talentu, kapetanu U-17 reprezentacije…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su preuzeli konce po pitanju sadašnjosti, novi ljudi na čelu HNK Gorice, predvođeni vlasnikom kluba Ilijom Karamatićem i njegovim prvim suradnikom za sportska pitanja Boštjanom Blažinčičem, okrenuli su se i budućnosti. Dok se slažu planovi za najavljeni klupski kamp, u kojem će nogometna škola imati puno bolje uvjete od dosadašnjih, već sad je trenutak da se beru plodovi dugogodišnjeg dobrog rada u klubu kojeg su preuzeli.

Prvi profesionalni ugovor tako je još ljetos potpisao Stjepan Kučiš, a prije nekoliko tjedana to su učinili i 18-godišnji Luka Vrzić te dvije godine mlađi Juraj Frigan, kao prvi predstavnik “klase 2009” s potpisanim ugovorom. Njegovim stopama očekivano je sad krenuo i drugi istaknuti igrač iz te generacije, sjajni ofenzivac Mihael Kelava.

“Novi profesionalac u našim redovima! S ponosom predstavljamo Mihaela Kelavu (2009.), mladog nogometaša koji je potpisao svoj prvi profesionalni ugovor s HNK Goricom!

Mihael je prošao put od Donje Stubice i Zagorca iz Krapine do naše Akademije, gdje je zasjao kao jedan od ključnih igrača generacije 2009., koja je osvojila prvenstvo Hrvatske 2023./2024. Postigao je 16 golova, ponio titulu najkorisnijeg igrača lige i bio drugi strijelac sezone!

Član je i mladih selekcija Hrvatske (U-15, U-16, U-17), a njegov talent i predanost donose mu svijetlu budućnost. Dobrodošao, Mihaele – budućnost je tvoja!”, objavljeno je na klupskim društvenim mrežama, koje su doživjele ozbiljne promjene u funkcioniranju službenim dolaskom novih vlasnika.

Dobra je to vijest za HNK Goricu, jer potpis ugovora s talentiranim Kelavom samo je najava svega onoga što bi trebalo slijediti u njegovoj nogometnoj priči. Riječ je o dečku kojeg su prepoznali i u klub doveli Slavko Perković i Marko Radanić, vodeći ljudi Nogometne škole, a u posljednje dvije i pol godine njegov je napredak konstantan. Iako je tek izlazni kadet, Kelava zajedno s Friganom, Chineduom i Kožinom Pinheirom već igra juniorski HNL, u konkurenciji dvije godine starijih igrača, i tu se snalazi jako dobro.

Uz to, Kelava je kapetan reprezentacije u svom uzrastu, jedan od najvećih talenata u državi među igračima rođenima 2009. godine, dečko koji ima i dribling, i udarac, i kreaciju… Samim time, bit će jako zanimljivo vidjeti koji su sljedeći koraci kluba po pitanju ovog talentiranog klinca. Frigan je na kraju prošle sezone debitirao za prvu momčad, nije nemoguće da uskoro u Carevićevom kadru vidimo i Kelavu…

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički parasportaši osvojili pet zlata na Memorijalu “Ante Ćavar”

Mladi sportaši iz Velike Gorice ostvarili zapažene rezultate na 4. Parasportskim igrama mladih, natječući se u boćanju, plivanju i stolnom tenisu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parasportski savez grada Velike Gorice

Na 4. Parasportskim igrama mladih, Memorijalu “Ante Ćavar”, održanom u Slavonskom Brodu, predstavnici Parasportskog saveza grada Velike Gorice ostvarili su izvrsne rezultate. Mladi sportaši natjecali su se u boćanju, plivanju i stolnom tenisu, a kući se vraćaju s impresivnim brojem medalja, među njima i pet zlatnih.

U disciplini boćanja posebno su se istaknuli članovi Boccia kluba Marijan Dobrinčić. Mia Mičanović osvojila je zlato, dok su Lana Mičanović i Mateo Celčić osvojili srebrne medalje.

Plivački dio natjecanja obilježila je Iva Rinčić, koja je u potpunosti dominirala u bazenu. Osvojila je dva zlata, na 50 metara slobodno i 50 metara leđno.

Izvrsne vijesti stigle su i iz stolnoteniskog dijela natjecanja. U kategoriji juniorki Lana Artić osvojila je prvo mjesto, Lorena Rinčić bila je druga, a Sara Diković treća, čime su Velikogoričanke zauzele cijelo pobjedničko postolje. U konkurenciji juniora Antonio Plepelić osvojio je broncu, a u kategoriji 11 treće mjesto pripalo je Matku Šostarecu.

 

Nastavite čitati

Sport

Turopoljska liga cestovnog trčanja ulazi u finiš – Postavljen novi rekord na 4 kilometra

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje

Turopoljska liga cestovnog trčanja ulazi u samu završnicu. Jučer je održano 19. kolo, a trkači su još jednom pokazali izvrsnu formu pred veliko finale koje je na rasporedu idući utorak. Svečanost proglašenja pobjednika zakazana je za petak, 24. listopada.

U ženskoj konkurenciji na kraćoj stazi od četiri kilometra briljirala je Pia Teskera, koja je došla do ukupne pobjede s vremenom od 14 minuta i 30 sekundi, postavivši pritom novi rekord staze. U muškoj konkurenciji najbrži je bio Slavko Parlov s rezultatom 14:44. Na dugoj stazi od osam kilometara slavio je Vedran Planinšek, istrčavši trasu za točno 30 minuta, dok je u ženskoj kategoriji pobjedu odnijela Jasna Mikulić.

Do kraja lige preostalo je još jedno kolo, koje će odrediti konačni poredak trkača. Organizatori najavljuju završno okupljanje i svečanu dodjelu nagrada u petak, kada će biti proglašeni pobjednici ovogodišnjeg izdanja Turopoljske lige cestovnog trčanja. Kompletni rezultati dostupni su na web stranici kluba.

Nastavite čitati

Sport

Iz Gorice s pobjedom: Zvijezde iz budućnosti, stalna opasnost i jedan gol odluke

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je vršnjake iz Ukrajine 1-0 na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Vrijedna tri boda Hrvatskoj je donio Lukas Grgić, a lijepo je bilo gledati i Luku Vuškovića, kao i još neke…

Objavljeno

na

Objavio/la

Kasno poslijepodne ovog je utorka u Velikoj Gorici taman prelazilo iz ugodnog u prohladno u trenucima kad se nogometna Velika Gorica okupila na tribinama Gradskog stadiona. Besplatan ulaz bio je dovoljno dobar mamac da se zapadna tribina lijepo popuni na ogledu U-21 reprezentacija Hrvatske i Ukrajine.

Gomila djece, razigrane, vesele i odjevene u dresove svojih junaka iz A reprezentacije, gledala je neke nove klince hrvatskog nogometa, a tu se imalo što vidjeti. Luka Vušković je dominirao do te mjere da je već sad jasno da je novi gorički travnjak gazila buduća zvijezda svjetskog nogometa, Leon Grgić pokazao je da ima potencijal da izraste u ozbiljnog napadača, Adriano Jagušić, Luka Vrbančić i Fabijan Krivac potvrdili su ono što smo o njima već znali s travnjaka HNL-a, jednako kao i Šimun Hrgović, a bili su tu i stoper Porta Dominik Prprić, bek Lyona Teo Barišić, krilo Basela Marin Šotiček…

Ukratko, u Velikoj Gorici je kvalifikacijske bodove u borbi za Euro tražila budućnost hrvatskog nogometa. Na zadovoljstvo okupljenih, u tome je selekcija koju vodi Ivica Olić i uspjela, Ukrajina je pala s minimalnih 1-0, golom Leona Grgića, napadača Sturma, ali generalno je Hrvatska odigrala jako dobru utakmicu.

– S obzirom da nam je ovo druga utakmica u skupini, vratio bih se na prvu utakmicu protiv Turske u kojoj smo remizirali gdje smo bili dobri, a uzeli samo bod. Dobro smo igrali, mučili smo se da bismo dali gol, ali smo zasluženo pobijedili i kvalitetnija smo momčad. Zadovoljni smo, ova tri boda bila su nam važna zbog ekipe i samopouzdanja. Dobra igra ne znači ništa bez rezultata. Ovog puta je bilo samo 1-0, ali me raduje da nismo primili gol. Moramo raditi na realizaciji – rekao je izbornik Ivica Olić, koji se osvrnuo i na nastup strijelca jedinoga gola.

– Grgić je talentirani napadač, dobro odrađuje svoj posao u oba pravca. Nalazi se u duelima, prima puno udaraca, mlad je dečko i vjerujem da će imati sjajnu karijeru ako ovako nastavi – rekao je Olić, zadovoljan načinom na koji se razvija ovaj kadar.

– Nećemo pretjerivati, ali nam je ova utakmica potvrdila da imamo momčad i da smo se pojačali, imamo Tea Barišića na desnoj strani, Grgića u napadu, Pavlešića na golu. Krasi nas zajedništvo i to je bitno, kvaliteta je neupitna i stalna smo opasnost za protivnika – zaključio je Olić.

Nastavite čitati

Reporter 453 - 22.09.2025.

Facebook

Izdvojeno