Povežite se s nama

Vijesti

DOZNAJEMO Centar za posjetitelje dobio građevinsku dozvolu

Objavljeno

na

Nakon što je početkom ljeta završen idejni projekt velikogoričkog Centra za posjetitelje, početkom jeseni dobivena je i građevinska dozvola, doznaje Cityportal. Direktorica goričke Turističke zajednice Milada Mesarić ističe kako su u fazi izrade izvedbenog projekta, a da će prvi radovi krenuti 5. listopada.

– Od tada počinjemo s ispitivanjem terena jer ćemo postaviti geotermalne sonde za sustav grijanja i hlađenja. Riječ je o sondama koje se buše u zemlju i kroz njih se pušta voda. Ona se ljeti hladi, a zimi grije toplinom zemlje – ističe Mesarić.

Na krovu fotonaponske ćelije

U pitanju je moderan projekt sustava grijanja i hlađenja, u sklopu kojeg će na krovu Centra za posjetitelje biti postavljene fotonaponske ćelije. Na taj će način objekt imati vlastitu proizvodnju struje te biti maksimalno štedljiv.

– Računamo da će nam troškovi grijanja i hlađenja zgrade biti vrlo niski. Očekujemo da će nam taj projekt sufinancirati Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost – dodala je Mesarić.

Izgradnja Centra za posjetitelje vrijednog gotovo 3,5 milijuna kuna trajat će do kraja 2016. godine. Početkom 2017. uslijedit će opremanje zgrade i otvorenje.

U novom zdanju kraj Muzeja Turopolja trajni smještaj naći će i sama Turistička zajednica. Uz informativni centar, u Centru za posjetitelje naći će se i multifunkcionalna dvorana, suvenirnica, kavana te sanitarni čvor.

Vijesti

FOTO Sudar kod Robne kuće, policija je na terenu

Objavljeno

na

Objavio/la

Na semaforu na križanju Ulice Slavka Kolara i Zagrebačke ulice dogodio se lakši prometni sudar u kojem je jedno vozilo udarilo u stražnji dio drugog automobila. Na mjesto događaja izašla je policija koja obavlja očevid.

Za sada nema informacija o ozlijeđenima.

Ako možete, koristite zaobilazne trase dok traje očevid.

Nastavite čitati

Sport

Otišlo tridesetak koševa po utakmici: Rimac i Kalajžić napustili Goricu

Košarkaši Gorice u posljednjih će šest kola regularnog dijela prvenstva biti slabiji za Filipa Kalajžića i Niku Rimca, koji su otišli u Sloveniju, odnosno natrag u Dubravu

Objavljeno

na

Objavio/la

Ove su zime, tijekom one kratke pauze u sezoni, košarkaši Gorice dobili dva značajna, čak i zvučna pojačanja. Filipa Kalajžića, naime, znamo kao perspektivnog juniora Cibone, kao igrača nekoliko naših premijerligaških klubova, i samim time bilo je jasno da će biti veliko pojačanje. Da je veliko pojačanje vrlo brzo po dolasku pokazao je i Niko Rimac, mladi bek Dubrave, dečko čije ime je u tom trenutku bilo zvučno zbog poznatog oca, Slavena Rimca.

I jedan i drugi lijepo su se uklopili u sustav trenera Damira Miljkovića, no cijelo je vrijeme tinjala mogućnost da ovi angažmani budu i naprasno prekinuti. Upravo to se i dogodilo samo dva mjeseca nakon što su došli. Prva objava iz kluba dotaknula se centra Kalajžića.

“Uoči utakmice protiv Đakova rastali smo se s Filipom Kalajžićem, koji svoj daljnji igrački put nastavlja u slovenskom KK GGD Šenčur, koji se natječe u Prvoj ligi. Kale, hvala ti na svemu i sretno u daljnjoj karijeri”, poruka je iz KK Gorice koju je slijedila još jedna slična, ovoga puta s bekom Rimcem u glavnoj ulozi.

“Utakmica protiv Đakova bila je posljednja koju je u dresu našeg kluba odradio Niko Rimac. Na oproštaju je ubacio 21 poen i uvelike pomogao da upišemo dvanaestu ovosezonsku pobjedu.
Niko se sada vraća u Dubravu u Premijer ligu, a mi mu od srca zahvaljujemo na svemu što je pružio u našem dresu i želimo puno uspjeha u daljnjoj karijeri”.

Rimac je u prosjeku ubacivao nešto manje od 16 koševa po utakmici, Kalajžić je bio na 13,7 poena, čemu je dodavao i po gotovo osam skokova po susretu. U prijevodu, Gorica ostaje bez tridesetak poena, što će reći da se šanse da se dostigne Omiš smanjuju za jednu razinu. Šest kola je do kraja regularnog dijela sezone, a Omišani bježe Goričanima za dvije pobjede… U nedjelju naši košarkaši gostuju kod Marsonije u Slavonskom Brodu.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Mali vatrogasci na zadatku

Objavljeno

na

Objavio/la

Javna vatrogasna postrojba Velika Gorica u suradnji sa školama djeci približava rad vatrogasaca, ali ih i uči kako pravilno reagirati u kriznim situacijama.

Pogledajte kako je protekao njihov posjet i što su sve mališani naučili.

Nastavite čitati

Moja županija

Šezdeset i jedna obitelj dobiva novi dom u Sisku i Sisačko-moslavačkoj županiji

Najamnina za ove stanove iznosi samo 0,36 eura po četvornom metru.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Sisačko-moslavačka županiji

Potpredsjednik Vlade RH i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić danas je posjetio Sisak i Sisačko-moslavačku županiju, gdje je sa županom Ivanom Celjakom i gradonačelnikom Domagojem Orlićem uručio ugovore novim korisnicima stambenog zbrinjavanja.

 

„U Sisku danas, zajedno sa županom i gradonačelnicima, uručujemo ugovore našim sugrađanima ovdje na području Sisačko-moslavačke županije. Riječ o ukupno 61 stanu, 49 stanova odnosi se na stambeno zbrinjavanje, dok je 12 stanova namijenjeno rješavanju stambenog pitanja za deficitarna zanimanja na području Sisačko-moslavačke županije“, rekao je Bačić.

Najamnina za ove stanove iznosi samo 0,36 eura po četvornom metru, a nakon pet godina stanari će ih moći otkupiti po povoljnijim uvjetima.

Ministar i župan obišli su gradilište zgrade u Ulici Ivana Meštrovića, drugu po veličini zgradu oštećenu u potresu. „Kada se obnove zgrade u Ulici Hrvatskog narodnog preporoda i Ulici Ivana Meštrovića, u njihove ćemo stanove vratiti oko 250 obitelji, što nas zaista jako veseli“, istaknuo je Celjak.

Zgrada u Ulici Hrvatskog narodnog preporoda, s 144 stambene jedinice, potpuno je nova i prve obitelji planiraju se useliti početkom travnja. „Time ćemo postupno privoditi kraju konstruktivnu obnovu svih višestambenih zgrada na području grada Siska“, zaključio je Bačić.

Nastavite čitati

Obrazovanje

Otvorene prijave za državne stipendije za obrtnička zanimanja – evo kako se prijaviti

Stipendije su namijenjene učenicima koji pohađaju trogodišnje strukovne programe deficitarnih zanimanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Maitree Rimthong/pexels.com

Ministarstvo gospodarstva otvorilo je prijave za stipendije namijenjene učenicima koji se školuju za obrtnička zanimanja. Riječ je o projektu „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za školsku godinu 2025./2026., a prijave su otvorene do 30. ožujka.

Stipendije su namijenjene učenicima koji pohađaju trogodišnje strukovne programe za zanimanja koja su na tržištu rada označena kao deficitarna na temelju preporuka Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Potporu je moguće dobiti i za druga trogodišnja zanimanja ako se na određenom području nalaze na popisu deficitarnih zanimanja. Više informacija dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno