Povežite se s nama

Vijesti

Tunel Grič na tri dana postaje centar vina, hrane i dobre zabave, stiže ZAGREB UNDERGROUND

Najveći vinski podrum u Hrvatskoj, na 3000 m2, bit će otvoren od 12. do 14. travnja

Objavljeno

na

Zagreb će u travnju postati prvi grad u Hrvatskoj u kojem će se održati Wine & Walk festival Zagreb Underground i to u tunelu izgrađenom tijekom drugog svjetskog rata prije 79 godina. Radi se o tunelu Grič dugom 350 metara i otvorenom za javnost 2016. godine, a u kojem se održavaju povremene manifestacije poput Polarnog sna za vrijeme Adventa. Ipak ovakve gastro-enološke manifestacije, s degustacijama vina i delicija najboljih hrvatskih proizvođača, još u njemu nije bilo.

Idejna začetnica Zagreb Undergrounda je mlada poduzetnica Paula Kovačić, koja je obilazeći i radeći po svijetu, vidjela slična iskustva pa se na nagovor obitelji odlučila vratiti u Hrvatsku i pokrenuti svoj posao.

– Svugdje je lijepo ali doma je najljepše pa sam se vratila jer vidim ovdje svoju budućnost. Volim putovanja, biti kreativna i maštati pa sam prvo pokrenula portal Adria.fun, a zatim je kao nadogradnja nastala ideja i o vlastitom originalnom brandu tematskih festivala kojeg sam nazvala Underground Adria. U sklopu toga organiziram i moj prvijenac u tunelu Grič – …. uzbuđeno i iskreno priča simpatična Paula pokazujući nam fotografije sa slične priredbe koja se održava već 15 godina u nedalekom Kranju u Sloveniji.

Prvi Zagreb Underground posvećen je hrvatskim vinskim regijama te će tunel Grič tako i biti uređen vizualno i svjetlosno, a kroz njega će se posjetitelji kretati isključivo jednosmjerno od Mesničke prema Radićevoj ulici.

– Svi ste pozvani! Imamo već potvrđen dolazak najboljih vinara iz Slavonije, Bregovite Hrvatske, Istre i Primorja te Dalmacije i Hercegovine, a ostalo je još slobodno tek nekoliko štandova pa pozivam sve zainteresirane da nam se jave dok još ima mjesta – kaže Paula sa smiješkom na licu dok naglašava da će se Zagreb Underground održati od petka 12. do nedjelje 14. travnja u vremenu od 15 do 22 sata.

Zanimljivo je da će se u tunel Grič ulaziti samo s kupljenim ulaznicama isključivo na točno vrijeme kako bi se izbjegla gužva.

– Da, to je novost koja će svima osigurati ugodnu atmosferu. Ulaznice se od danas prodaju online preko sustava Eventim te na njihovim prodajnim mjestima i to u ograničenoj količini, jer želimo da svi imaju pun komfor dok se opušteno zabavljaju prolazeći pored štandova na kojima ih očekuje ponuda i degustacije više od 200 hrvatskih vina te ukusne gastronomske delicije hrvatskih OPG-ova – kaže Paula.

Bit će tu i drugih popratnih događanja, poput izložbe vinarstva budućnosti na način kako je vidi umjetna inteligencija, zabavni selfie kutak, nagradne igre i pokoje iznenađenje…. a na središnjem trgu najvećeg vinskog podruma u Hrvatskoj u tunelu Grič i pozornica na kojoj će nastupati glazbenici i zabavljači.

U cijenu ulaznice, osim degustacija vina i delicija te porcije zabave, uključena je i originalna Zagreb Underground vinska čaša, a dio prihoda od ulaznica izdvojit će se i u humanitarne svrhe.

– Tako će svima ostati i lijepa uspomena na ovaj prvi podzemni gastro-enološki festival, za koji se nadam da će postati tradicionalan, ne samo u Zagrebu već i u nekim drugim gradovima u Hrvatskoj – za kraj je istaknula novopečena poduzetnica.

Underground cover

 

Vijesti

Popunjena sva mjesta za edukaciju o fiskalizaciji 2.0! Saznajte kada će se održati sljedeća

Nakon što su popunjena sva mjesta za edukaciju 9. lipnja, Udruženje obrtnika Velika Gorica najavilo je novi termin radionice o fiskalizaciji 2.0 za 16. lipnja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Iz udruženja obrtnika Velike Gorice javljaju kako su sva mjesta za edukaciju „Pripremimo se za fiskalizaciju 2.0” popunjena.

Zbog velikog interesa za edukaciju o nadolazećim promjenama u sustavu fiskalizacije organizira dodatnu radionicu koja će se održati u ponedjeljak, 16. lipnja 2025. godine, od 15 do 17 sati.

Podsjećamo, novi Zakon o fiskalizaciji odnosi se na sve pravne osobe, bilo da se radi o obrtu, d.o.o.-u, j.d.o.o.-u, samostalnom zanimanju, udruzi, OPG-u, ustanovi i tako dalje. Od 1. siječnja 2026. svi računi će morati biti fiskalizirani, bez obzira na način plaćanja. Stoga, važno se informirati na vrijeme kako bi se izbjegle moguće komplikacije prilikom poslovanja.

S obzirom na to da je broj mjesta ograničen, potrebno je popuniti te poslati prijavnicu u što kraćem roku na [email protected].

Nastavite čitati

Najave

Društvo žena Pešćenica poziva na 6. Festival bakinih kolača

Ocijenit će se i najbolja turopoljska pita!

Objavljeno

na

Objavio/la

Vrijedne članice Udruge žena Pešćenica iz općine Lekenik pozivaju ove nedjelje, 08. lipnja na manifestaciju koja kolačima daje posebno gastro mjesto.

Izložba domaćih kolača koji su izrađeni po starinskim receptima bit će na betonskom igralištu, a okupljanje počinje u 14.30 sati.

Manifestaciju posvećenu slasticama pratit će i kulturno-umjetnički program od 15 sati, dok je otvaranje i degustacija kolača u 16 sati.

U sklopu događanja ocijenit će se i najbolja turopoljska pita, a nakon proglašenja najbolje pripremljenih kolača slijedi i zabava uz Luna band u velikom šatoru. Pridružite se!

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Gorički vrtićanci “na policijskom zadatku”

Svi do jednog, kada odrastu žele biti – policajci!

Objavljeno

na

Objavio/la

Danas je starija vrtićka skupina djece Dječjeg vrtića Velika Gorica imala važan dan.

U društvu odgojiteljica Nade i Marijane, otputili su se na “službeni” zadatak – upoznati naše gradske policajce. U Policijskoj postaji dočekali su ih službenici kako bi im prezentirali svoj rad, no nisu očekivali navalu pitanja malih Velikogoričana, koji svi do jednog, kada odrastu žele biti – policajci.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

–Kako lovite lopove? Jesu li lisice dovoljne za uhititi lopova? Jurite li na motoru za njima ili autom? Gdje je zatvor? Je li škola za policajce teška…? – samo su neka od pitanja naših malih znatiželjnika.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Kako bi ih nagradili za veliko zanimanje za posao policajca, Služba prometne policije Ravnateljstva policije u suradnji sa Policijskom upravom zagrebačkom, našim klincima pripremila je prigodne poklone, a to je samo nastavak edukacije koju su prošli s tetama u vrtiću.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

 

–Upravo na inicijativu naše djece smo počeli provoditi program „POLICAJAC“ jer ih to zanimanje u njihovoj dobi jako intrigira, stalno su u toj ulozi, tako da smo duži period posvetili tom zanimanju puno pažnje. Izgradili smo u našoj skupini policijsku postaju, izrađivali smo odore od najlona, rekvizite, iskaznice, igrali se detektiva, istraživali sve o policijskoj akademiji i o policiji općenito iz enciklopedije…tako da je ovaj današnji posjet praktični dio naučenog u vrtiću. Jedva su čekali vidjeti policijska vozila i postaviti pitanja policajcima – rekla nam je odgojiteljica Nada Mišević.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Službene prostorije Policijske postaje Velika Gorica, tako su danas bile u drugačijem ozračju, ispunjene dječjom znatiželjom, a vozni park naše policije dobio je nove vozače!

Ipak…najviše je stradala policijska sirena 🙂

FOTO galerija:

 

Nastavite čitati

Vijesti

Turopoljske mažoretkinje proširuju ekipu – u tijeku prijave

Djevojčice i djevojke ispunite slobodno vrijeme zajedništvom u plesu!

Objavljeno

na

Turopoljske mažoretkinje djeluju na području Velike Gorice i svojim radom promiču sport, zajedništvo i ljubav prema glazbi i plesu, i rado otvaraju vrata novim članicama.

U ovom trenutku upisuju nove članice svih uzrasta, a sve zainteresirane mogu se prijaviti ili dobiti više informacija na brojeve 098 9675 845 ili 097 914 8067.

Ova uspješna ekipa vas očekuje!

Nastavite čitati

HOTNEWS

Kolarec preuzeo ugovore za dogradnju škola vrijedne 8,4 milijuna eura

Radi se o dogradnji OŠ Josipa Badalića u Graberju Ivanićkom, dogradnji škole i male sportske dvorane PŠ Kerestinec, te rekonstrukciji i dogradnji Osnovne škole Pavla Belasa u Brdovcu.

Objavljeno

na

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu svečano su dodijeljeni ugovori za izgradnju, rekonstrukciju i opremanje osnovnih škola za potrebe jednosmjenskog rada i cjelodnevne škole, sufinanciranih iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.

Nove ugovore ukupne vrijednosti 8,4 milijuna eura zamjeniku župana Ervinu Kolarecu uručili su predsjednik Vlade Republike Andrej Plenković i ministar znanosti, obrazovanja i mladih Radovan Fuchs.

Foto: Zagrebačka županija

Radi se o dogradnji OŠ Josipa Badalića u Graberju Ivanićkom, dogradnji škole i male sportske dvorane PŠ Kerestinec, te rekonstrukciji i dogradnji Osnovne škole Pavla Belasa u Brdovcu.

Projektom dogradnje OŠ Pavao Belas ukupne vrijednosti 5,7 milijuna eura predviđena je rekonstrukcija i dogradnja školskog prostora kojom će se izgraditi 11 novih učionica s pratećim sadržajima, čime će škola imati ukupno 20 razrednih odjela. Projektom dogradnje OŠ Josipa Badalića ukupne vrijednosti 2,23 milijuna eura predviđena je dogradnja dvije nove učionice s pratećim sadržajima i knjižnicom, čime će škola imati ukupno osam razrednih odjela. Projektom dogradnje PŠ Kerestinec ukupne vrijednosti 1,82 milijuna eura predviđena je dogradnja jedne učionice s pratećim sadržajima te dogradnja male dvorane, čime će škola imati ukupno pet razrednih odjela.

Foto: Zagrebačka županija

–Zahvaljujući odobrenim sredstvima za izgradnju i dogradnju škola, stvorit će se uvjeti za jednosmjenski rad u školama. Do sada je Zagrebačkoj županiji iz NPOO-a dodijeljeno 55 milijuna eura za osam projekata ukupne vrijednosti 65 milijuna eura, a razliku sredstava od 10 milijuna eura osigurat će Županija.

Na putu do cilja jednosmjenske nastave u resornom ministarstvu je u tijeku evaluacija četiri prijavljena projekta dogradnje škola na području županije ukupne vrijednosti 23 milijuna eura.

Dodajmo kako je do sada za osam školskih projekata iz NPOO-a Zagrebačkoj županiji dodijeljeno 55 milijuna eura.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno