Povežite se s nama

Sport

Tri medalje iz Češke za Mirjanu Lučić i Mariju Martinović

Natjecale su se na međunarodnom turniru Czech Para Open.

Objavljeno

na

Mirjana Lučić i Marija Martinović, članice Parastolnoteniskog kluba USPON, osvojile su zlato i dvije bronce na međunarodnom natjecanju Czech Para Open u Ostravi.

U pojedinačnoj konkurenciji, Mirjana je osvojila brončanu medalju, izgubivši u polufinalu od Turkinje Demir Merve koja je trenutno peta na svjetskoj rang ljestvici. U kategoriji mješovitih parova Mirjana je igrala s  reprezentativcem Bornom Zohilom te su u vrlo jakoj konkurenciji došli do zlatne medalje. Pokazali su da su spremni za Europsko prvenstvo koje će se održati u rujnu ove godine u Sheffieldu

Marija je u pojedinačnom dijelu natjecanja završila kao treća u skupini, dok je u mješovitim parovima igrala u paru s Ninom Bašom i osigurala prolazak skupine, no izgubili su u osmini finala od nizozemskog para. U ženskim parovima Marija je igrala sa Španjolkom Christinom Rubio te su osvojile brončanu medalju.

Čestitamo!

Foto: FB Parastolnoteniski klub USPON

Sport

Karate klub Centar iz Križa se vraća s 8 medalja i visokim plasmanom

Velikogorički klub vratio se s međunarodnog turnira s četiri zlata, a najuspješnija bila je Kim Kumic.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Centar iz Velike Gorice osvojio je osam medalja i zauzeo peto mjesto u borbama na međunarodnom turniru Kik kup Rudolf Perešin 2026., održanom u subotu, 21. ožujka u Križu. Na natjecanju je sudjelovalo gotovo 300 boraca iz 32 kluba iz Hrvatske, Austrije i Bosne i Hercegovine.

Najbolji rezultat ostvarila je Kim Kumic, koja je osvojila dva zlata, u kategoriji učenica do 49 kilograma te među mlađim kadetkinjama do 47 kilograma.

Vrlo dobar nastup imala je i Sara Brletić koja je osvojila zlato među učenicama do 44 kilograma te srebro u kategoriji mlađih kadetkinja do 42 kilograma. Dora Paić također je uzela zlato među kadetkinjama do 37 kilograma i broncu u kategoriji učenica do 39 kilograma.

Broj medalja upotpunili su Karlo Đukić sa srebrenom medaljom u kategoriji do 34 kilograma te Noa Smolčić koji je turnir završio s broncom.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HOK Gorica 19. pobjedom završila sjajnu sezonu na 2. mjestu

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica je u 21. kolu  Prve B lige – Regija Sjever pobijedila ekipu HAOK Mladost III 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 26:24) i tako zabilježila 19. prvenstvenu pobjedu. Gorica se s 38 bodova plasirala na konačno 2. mjesto u sezoni 2025./2026. (Gorica je unaprijed odigrala u gostima utakmicu 22. kola protiv ŽOK Ivanec i pobijedila 3:1).

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica sa ekipom iz Zagreba (utorak, 24.03.2026., početak u 20:30 sati) u Gradskoj sportskoj dvorani bila je treća po redu u 4 dana! Gorica je u subotu (21.03.) igrala u gostima sa ŽOK Ivanec i pobijedila 3:1 (22. kolo). U nedjelju (22.03.) je doma pobijedila OK Nebo II 3:1 (20. kolo) .

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trener Luka Bišćan je zbog tako gustog odigravanja započeo utakmicu sa Mladost III s kombiniranom postavom i prvi set je tijesno izgubljen. Umor kod domaćih igračica bio je zamjetan, ipak dobile su slijedeća tri seta za pobjedonosni kraj sjajno odigrane sezone 2025./2026.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje susreta 100 minuta, ukupno poeni 100:93.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HOK Gorica (22 19 3 60:23 38) se s 38 bodova u konačnom plasmanu plasirala na sjajno 2. mjesto u sezoni 2025./2026.

Galerija fotografija

Prva B liga – Regija Sjever – seniorke 2025./2026., 21. kolo

HOK Gorica – HAOK Mladost III (Zagreb) 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 26:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Utorak, 24.03.2026., 20:30 sati. Suci: Branimir Kompes i Dario Rukavina. Zapisničarka: Marta Tomljanović.

GORICA: Lucija Drezga, Lucija Cindrić, Lena Hudan, Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Dora Ivanković (L1)(cap.), Marija Verhas, Vita Đurković, Katja Cvitanović, Ana Mirenić, Nika Baričić, Tia Ribić, Stella Žordić (L2). Trener: Luka Bišćan.

MLADOST III: Mia Smoljan (cap.), Franka Škugor, Kiara Palić, Ljubica Dugandžić, Roza Valčić, Lucija Pojatina, Helena Cindrić, Jana Janković, Ema Marić, Klara Marić, Ani Zeljak, Lena Jakopčević, Ana Radeljić (L1), Tia Šuša (L2). Trener: Nikola Sabolić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani Klasa 10. pobjedom povećali vodstvo na ljestvici

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su odigrane preostale tri utakmice iz 13. kola jesenske polusezone, Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) ima konačno realno stanje na natjecateljskoj ljestvici.

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je pobjedom u gostima kod VG Boysa  svoju prednost na vodećoj poziciji povećao na pet bodova i tako potvrdio svoju premoć u Ligi. Veliko iznenađenje napravila je momčad Gradića, koja je u Novom Čiču zabilježila minimalnu pobjedu (1:0) u susretu s visoko plasiranim Dinamom (4. mjesto).

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovog vikenda prema rasporedu bit će odigrane utakmice 14. kola (27./30.03.2026.).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 13. kolo

Rezultati – tri utakmice iz 13. kola (20./23.03.2026.): Posavec (Orle) – Lukavec 1:1, Dinamo (Novo Čiče) – Gradići 0:1, VG Boys – Klas (Mičevec) 0:2.

Raspored 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec, Buna – Gradići, Dinamo – Lukavec, Posavec – Vatrogasac, Velika Mlaka 1947 – Polet, VG Boys – Lekenik. Klas slobodni.

Poredak nakon 13. kola: 1. Klas 32 (12 10 2 0 58:13), 2. VG Boys 27 (12 9 0 3 43:14), 3. Kurilovec 27 (12 9 0 3 39:13), 4. Dinamo 25 (12 8 1 3 42:18) 5. Vatrogasac 21 (12 7 0 5 25:20), 6. Velika Mlaka 1947 19 (12 6 1 5 29:25), 7. Lekenik 19 (12 6 1 5 28:31), 8. Lukavec 14 (12 4 2 6 18:20), 9. Buna 13 (12 4 1 7 17:24), 10. Polet 9 (12 3 0 9 14:28), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 13:45), 12. Gradići 7 (12 2 1 9 9:43), 13. Posavec 6 (12 1 3 8 8:49).

Nastavite čitati

Sport

Posljedice Dinama traju i dalje: ‘Vrijeme je da se upale prvi alarmi…’

Nogometaši Kurilovca poraženi su 1-0 od Trešnjevke na Udarniku, što im je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Nakon Dinama nisu osvojili još ni boda, a bez pobjede su u posljednjih osam utakmica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Netko iz kurilovečkog nogometnog okruženja, je u onim prekrasnim trenucima iščekivanja povijesnog ogleda s Dinamom u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, onako ispod glasa, izrazio skepsu po pitanju neposredne budućnosti:

– Samo da, kad ovo prođe, sljedećih mjesec dana ne budemo u kanalu…

S obzirom na svu tu emotivnu potrošnju, koja je držala tenziju još tamo od prvog dana priprema, mjesec i pol dana ranije, morala se osjetiti i zato je definitivno bilo argumenata za biti skeptičan. Nažalost, točno dvadeset dana poslije to se vrlo živo potvrđuje u praksi, jer Kurilovec je doživio poraz i u sudaru s Trešnjevkom i sad je u nizu od tri prvenstvena poraza u eri nakon Dinama.

– Bila je to utakmica koja nije ponudila kvalitetu izvedbe ni jedne ni druge momčadi. Mi smo bili dominantni što se tiče posjeda tijekom cijele utakmice, ali bio je to jalov posjed. Gosti su se postavili u niski blok i jako rijetko prijetili našem golu, ali dogodila se ta situacija u 32. minuti… – vrti film trener Kurilovca Senad Harambašić, misleći na situaciju koja je odlučila utakmicu.

Poslovično sjajni golman Kurilovca Leon Išek pokušao je odigrati pas prema suigraču, nije to učinio dovoljno dobro i Roko Jelavić je loptu prvo presjekao, a zatim je i poslao u mrežu.

– Da, gol odluke plod je našeg darivanja… Nažalost, pogreške vratara većinom se iskoriste i tu nema pomoći. Iz našeg posjeda i kontrole lopte servirali smo im najbolju moguću priliku i za to smo kažnjeni. Međutim, moram naglasiti i da smo u kreaciji, brzini igre i stvaranja opasnosti po gol protivnika totalno zakazali – priznaje trener Harambašić.

U prvoj utakmici nakon Dinama njegova je momčad, također s minimalnih 1-0, pala u domaćem ogledu s Bistrom, u Krapini je upisan poraz 3-1 od Zagorca, a na to se nadovezao i ovaj posljednji, opet domaći posrtaj.

– Razočarani smo, došao je trenutak da se upale prvi alarmi, tu u prvom redu mislim na budnost i odgovornost. Već iduća utakmica nudi priliku za to – zaključio je Harambašić.

Problem je, međutim, u tome što je iduća utakmica vrlo izazovna. Jednako kao i ona iza nje. Naime, u subotu će Kurilovčani gostovati kod Vrapča, vodeće momčadi lige, koja ima samo bod više od drugoplasiranog Inkera, koji u onom sljedećem kolu dolazi na Udarnik. Drugim riječima, iz krize će se trebati čupati protiv najboljih klubova u ligi.

Vrijeme tapšanja po ramenima i komplimenata definitivno je prošlo, a došlo je vrijeme za otrežnjenje. Jer, da vremenski još malo proširimo ovu priču, Kurilovec je posljednji put pobijedio još 8. studenog, a od tad je odigrao osam utakmica…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Došli, vidjeli, osvojili! Karatisti donose 24 medalje s dva natjecanja

Dva vikenda, dva turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica je u protekla dva tjedna nastupio na turnirima u Zagrebu i Križu, gdje su njihovi natjecatelji osvojili ukupno 24 medalje.

Na zagrebačkom turniru Grand Karate Fun, u konkurenciji 471 natjecatelja iz 52 kluba, Velikogoričani su sa sedam boraca osvojili devet medalja – tri zlata, četiri srebra i dvije bronce. Najuspješniji je bio Vito Miletović s dva zlata (U12 -39 kg i U14 -40 kg). Zlato je osvojio i Vito Hulina (U18 -61 kg), koji je ujedno u OPEN kategoriji uzeo srebro.

Srebrne medalje osvojili su i Gabrijel Zagorac (U14 -45 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg) te Ena Lukačić (U14 -52 kg), dok je Sara Banović stigla do dvije bronce (U14 -57 kg i U16 -54 kg).

Niz dobrih rezultata nastavljen je i u Križu, gdje je nastupilo devet natjecatelja kluba. U konkurenciji nešto manje od 300 boraca iz Austrije, Slovenije i Hrvatske osvojeno je čak 15 medalja, četiri zlata, šest srebra i pet bronci. Miletović je ponovno bio najuspješniji s dva zlata, a na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se i Nikola Krnjaja te Mihael Kaurić.

 

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno