Povežite se s nama

Sport

Trening bez trenera: Goričani čekaju Rudeš, Vidović uz prijatelja Jakira

Nogometaši Gorice u petak će dočekati Rudeš na svom stadionu, za što su se u utorak pripremali bez glavnog trenera, koji je sa sportskim direktorom otišao na posljednji ispraćaj majke Sergeja Jakirovića

Objavljeno

na

Prošle su već više od četiri godine otkad je završio trenerski mandat u Gorici, otkad je krenuo svojim putem, ali veza između Sergeja Jakirovića i Velike Gorice ostala je snažna. Zahvaljujući lijepim zajedničkim uspomenama, Goričani vole Sergeja, a Jakir voli navraćati u Goricu svakom mogućom prilikom, bilo na utakmicu, bilo na kavu, druženje sa starim prijateljima… Bio je nedavno i na dvije utakmice u Lukavcu, gledao sina Leona u dresu U-16 reprezentacije, pozdravljao se s pola Lukavella, isti onakav kakvoga ga pamtimo iz goričkih dana.

Sve skupa još se više ispreplelo dolaskom Marija Brkljače na mjesto sportskog direktora, a nedavno i Rajka Vidovića na trenersku klupu. Obojica su s Jakirom veliki prijatelji, povezani i kumski, pa je i logično da je prošlog četvrtka tuga vladala i našim stadionom. I čim je stigla tužna vijest da je preminula Sergejeva majka Jelena, bilo je potpuno jasno da ključni ljudi sportskog sektora Gorice neće propustiti posljednji ispraćaj gospođe Jakirović, da će željeti biti uz prijatelja toga dana.

Sprovod Jelene Jakirović organiziran je u utorak, na put za Metković otišli su i Vidović i Brkljača, a to je značilo da će obojica morati propustiti trening zakazan za prijepodnevne sate. Palicu su tako preuzeli Vidovićevi pomoćnici Mensur Mujdža i Marko Krnjić, koji su momčad izveli prvo na pomoćni, a zatim i glavni teren, sve u sklopu pripreme za Rudeš na domaćem terenu, za utakmicu koja je na rasporedu u petak od 18 sati.

Naizgled je to nevažna utakmica, jer gosti su već odavno ispali, a Gorica se bori jedino za popravljanje dojma, no stvari i nisu toliko crno-bijele. Nakon četiri poraza u nizu, nakon nezasluženo visokog posrnuća u Koprivnici, Goričani će morati napraviti sve da dođu do pobjede protiv momčadi koja je ove sezone pobijedila jedino – njih. Eventualni novi poraz donio bi dodatnu dozu depresije u proljeće prepuno posrnuća i teških trenutaka, a to nikome ne treba. I zato je za pretpostaviti da će motivacija biti maksimalna, odnosno jedino bi normalno bilo da bude takva…

A uz pripreme za pretposljednju domaću utakmicu sezone, u kojoj neće zaigrati ozlijeđeni Ndockyt, Matavž, Krizmanić i Kapulica, glavna tema i dalje je velika nesreća koja je zadesila Đuru-Giulija Đekića u subotnjoj utakmici. Oporavak u KB Dubrava teče po planu, Đeka se svaki dan osjeća sve bolje, a bolničku dosadu ovog su mu utorka svojim posjetom odlučili ublažiti “senatori” iz goričke svlačionice. Nekolicina starijih igrača nakon treninga se zaputila prema Dubravi, kako bi dali podršku mladom suigraču, pred kojim je zahtjevan oporavak.

Prema prvim procjenama, s laganim treninzima Đuro-Giulio mogao bi započeti za mjesec dana, nakon čega će se postepeno uključivati u redovni trenažni proces, pri čemu će sasvim sigurno dobiti i novi vizualni identitet. Barem neko vrijeme igrat će i trenirati s maskom, kako bi sačuvao dio lica koji je nastradao u toj 20. minuti ogleda sa Slaven Belupom, ali to je najmanji problem u cijeloj priči. Svjedoci kažu da je sve skupa izgledalo toliko ružno da su se u tim trenucima čula i pitanja poput “jel živ?!”, što će reći da je još i dobro ispalo.

Iz bolnice će Đeka pratiti i taj ogled s Rudešom, za koji se pripreme nastavljaju u srijedu prijepodne, ponovno pod vodstvom trenera Vidovića.

Sport

Hajduk u Gorici: ‘Bit ćemo pod pritiskom, ali bit će i situacija kakve mi volimo…’

Nogometaši Gorice u subotu u 15 sati na svom stadionu dočekuju Hajduk, koji će ponovno napuniti tribine, a igrači trenera Carevića u takvom će okruženju pokušati doći do prve pobjede nakon pet utakmica

Objavljeno

na

Nakon što je potpisao novi ugovor s HNK Goricom i tako dobio punu podršku da nastavi raditi najbolje što može, trener Mario Carević posvetio se posljednjim pripremama za dolazak Hajduka u Veliku Goricu. Prošle sezone Goričani su Splićanima “uzeli” pet bodova u srcu Turopolja, ispalo je na kraju da su remijem 1-1 u završnici prvenstva doslovno bili kobni za Hajdukove šampionske ambicije, no ove sezone bijeli s Poljuda dvaput su bili bolji od Gorice, u drugom kolu na Poljudu, u desetom na Gradskom stadionu.

Novi sudar s Hajdukom stiže u nezgodnom trenutku, jer Splićani moraju nadoknađivati propušteno u porazu od Istre u prvom kolu proljeća, a ni Goričani nisu u dobrom ritmu što se tiče rezultata. Poraz od Varaždina (1-2) bio je peta uzastopna prvenstvena utakmica bez pobjede, Gorica je u tih pet utakmica uzela samo jedan bod.

– Izgubili smo utakmicu s Varaždinom, iako bih čak rekao da smo u dobrom dijelu igrali odlično. To je ono što jako boli jer način na koji smo izgubili mi najviše smeta. No, nema vremena za plakanje i dobro je da sljedeća utakmica dolazi brzo – kaže trener Carević i nastavlja:

– Nadam se kako ćemo zadržati dobre stvari iz dvoboja protiv Varaždina, a treba nam i bolja realizacija, pa i da nas malo poljubi sreća da situacije koje imamo bolje koristimo. U obrani moramo minimalizirati individualne pogreške, a pogotovo protiv Hajduka, koji će to kažnjavati. Igrači su svjesni situacija koje nisu bile dobre i koje moramo ispraviti da bismo došli do pozitivnog rezultata.

Između Varaždina i Hajduka dobio je Car i dva nova igrača, no teško je vjerovati da će Francuz Theo Epailly i Nigerijac Wisdom Aondowase Sule u ovakvoj utakmici značajniju priliku, budući da su se tek priključili momčadi.

– Theo Epailly igra krilne pozicije, izuzetno je dobar ‘jedan na jedan‘, hitar je i dobar u tranziciji. Nadam se kako će nam donijeti ono što nam je nedostajalo u prvom dijelu sezone, ali nije spreman još za prve minute u dresu Gorice. Sule je igrač koji zna zadržati loptu, zna napasti dubinu i on je dobar u tranziciji. Bio je u ritmu utakmica u Sloveniji i njemu će trebati manje vremena za prilagodbu – vjeruje Carević.

Na ogledu s Varaždinom u ponedjeljak na tribinama Gradskog stadiona skupilo se tek nešto više od stotinjak gledatelja, no u subotu u 15 sati atmosfera će biti potpuno drukčija. I ponovno gostujuća…

– Iz naše perspektive ovakve utakmice su najlakše za igrati, u smislu da ne treba posebna motivacija. Bit će pun stadion, igraš protiv dobrog protivnika i ide se do kraja. Ono što moramo popraviti su te nekakve generalne, banalne stvari u igri. Moramo biti dosta čvršći, pogotovo protiv Hajduka i njegove prednje linije, koja je stalno u presingu, od Rebića i Šege do Pukštasa i Almene. Morat ćemo imati brža rješenja u izlasku, biti aktivniji na ‘druge lopte‘, koristiti puno više tijelo i dobivati više duela. Čeka nas takva utakmica u kojoj će nas Hajduk staviti pod pritisak, ali moramo u tim situacijama znati reagirati – ističe Carević i dodaje:

– Bit će sigurno i situacija kakve ja volim. Kad smo mirni u organizaciji, imamo stvarno dobre mehanizme igre. Iz takve organizacije smo protiv Varaždina ulazili u konkretne šanse i to želimo zadržati i pokušati biti još bolji. Nadam se da ćemo biti odlučniji u tim situacijama i tako napraviti željeni rezultat.

MOGUĆIH PRVIH 11 ZA HAJDUK
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja, Duraković – Pozo, Kavelj – Trontelj, Pršir, Bakić – Čuić

Dan uoči utakmice iz kluba su objavili i nekoliko uputa za navijače:

Nastavite čitati

Sport

Careviću novi ugovor: ‘Kontinuitet na klupi ključan je za razvoj momčadi’

Produženje ugovora dolazi kao potvrda povjerenja u stručni stožer i smjer u kojem se razvija momčad, objasnili su iz HNK Gorice odluku da produže ugovor s trenerom do ljeta 2027. godine

Objavljeno

na

HNK Gorica i glavni trener Mario Carević dogovorili su produženje suradnje do kraja sezone 2026./27., čime Klub potvrđuje kontinuitet rada i jasno definiranu sportsku viziju za nadolazeće razdoblje, objavili su iz našeg prvoligaša dan uoči utakmice protiv Hajduka na Gradskom stadionu.

Carević je na klupi Gorice od sredine listopada 2024. godine i do sad je vodio naš klub 48 puta, upisavši pritom 15 pobjeda, 11 remija i 22 poraza, što daje prosjek od 1,17 bodova po utakmici. Novi ugovor potpisao je nakon serije od pet utakmica u kojima je osvojen jedan bod, pa se ovaj čin može protumačiti i kao poruka da klub maksimalno stoji iza trenera.

“Produženje ugovora dolazi kao potvrda povjerenja u stručni stožer i smjer u kojem se razvija momčad. U zahtjevnom natjecateljskom razdoblju ekipa je pokazala karakter, radnu etiku i jasnu želju za napretkom, a Uprava kluba prepoznala je važnost stabilnosti i dugoročnog planiranja. Vjerujemo u proces koji smo započeli i smatramo da je kontinuitet na klupi ključan za daljnji razvoj momčadi. Carević i njegov stožer svakodnevno rade na podizanju razine igre i izgradnji čvrstog identiteta Gorice“, poručili su iz kluba.

Produženjem suradnje, dodaje se u priopćenju, Gorica nastavlja graditi projekt usmjeren na razvoj igrača, stabilizaciju rezultata i stvaranje konkurentne momčadi koja će iz kola u kolo rasti.

Nastavite čitati

Sport

Trail liga stiže na Ključić Brdo! Sutra slijedi 7. kolo Turopoljskih liga trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Na izletištu Ključić Brdo sutra se nastavlja Turopoljska liga trail trčanja, kao dio programa Turopoljskih liga trčanja u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Sedmo kolo donosi utrke na dvije staze, kraćoj od 4,3 kilometra i dužoj od osam kilometara.

Start utrka predviđen je za 10 sati, a Atletski klub Turopolje poziva sve zainteresirane trkače da se prijave putem službene web stranice, gdje su dostupne i sve dodatne informacije.

“Prognoza je za sutra povoljna, nema na vidiku ni kiše ni snijega, ni magle ni vjetra, idealno za trčanje i druženje”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica slavi! Vraćaju se s dvije brončane medalje iz Zagreba

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica proteklog je vikenda sudjelovao na E3 Noble Open turniru u Zagrebu, jednom od najvažnijih europskih natjecanja za kadete i juniore. Turnir je okupio 450 natjecatelja iz više od 20 država, u organizaciji Taekwondo kluba Zaprešić.

Klub su predstavljala sedmorica sportaša, a najviše su se istaknuli Lejla Lea Kajfeš (juniorka -59kg) i Matej Turković (kadet -45kg), koji su osvojili brončane medalje. Lejla je završila u top 10 ETU rankinga, dok je Matej donio prvu mušku medalju kluba na europskim rangiranim turnirima.

Blizu medalje bio je i Patrik Lončar, koji je završio na petom mjestu, dok su ostali članovi stekli vrijedno iskustvo na velikom natjecanju.

Sljedeći izazov za klub je G1 Austria Open u Innsbrucku, gdje će nastupiti seniorke u svojoj premijernoj seniorskoj sezoni.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik otvara upise u školu rukometa – “Pridruži se pobjedničkom timu”

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik otvorio je upise u školu rukometa za djevojčice mlađe osnovnoškolske dobi. Program je namijenjen djevojčicama od 1. do 5. razreda, kao i djevojčicama rođenima 2012., 2013., 2014. i 2015. godine.

“Pridruži se pobjedničkom timu i postani dio rukometne budućnosti”, poručuju iz kluba te dodaju da će polaznice imati priliku učiti osnove rukometa, razvijati sportski duh i sudjelovati na natjecanjima i druženjima s ekipom.

Zainteresirani mogu dobiti više informacija i prijaviti se na broj 098/471 130 ili na [email protected].

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno