Transfer iz drugog plana: Ante Matej Jurić iz Gorice odlazi u Bresciju?!
Nakon dvije i pol godine u našem klubu, 21-godišnji Ante Matej Jurić odlazi u drugi razred talijanskog nogometa, tvrde i hrvatski i talijanski mediji. Odlazi u klub čiji su dres nosili velikani poput Roberta Baggija i Pepa Guardiole…
Uživam ovdje, u Velikoj Gorici doslovno se osjećam kao kod svoje kuće, više je puta u posljednje vrijeme ponavljao Ante Matej Jurić (21), koji je još tamo u siječnu 2022. godine došao u srce Turopolja, udomaćio se, stekao prijatelje i kroz nogomet i izvan njega, pri čemu je cijelo vrijeme bio željan nove prilike i iskoraka, ali i svjestan da se takvo nešto može dogoditi u svakom trenutku.
Dogodilo se baš neposredno uoči prve utakmice u novoj sezoni, Jurić je prema svemu sudeći na sitni koračić od odlaska iz Gorice!
Nakon dvije i pol turbulentne, događajima i detaljima, dobrim i manje dobrim trenucima isprepletene godine, stasiti napadač iz Čepina tako gotovo sigurno napušta naš klub, u koji je stigao preko treće lige, iz redova Belišća. Čak 15 golova u prvoj polusezoni privuklo je pažnju goričke struke i Jurić je došao u Goricu. Međutim, iz Belišća su imali svoje uvjete, priča je potrajala i završila tako da je Jurić morao pauzirati do kraja sezone. Samo treniranje, ništa utakmice, čekanje i čeličenje…
Njegov novi početak bila je ona očajna jesen, prvo pod vodstvom Toplaka, a zatim Angelovskog, u čemu se mladi napadač iz treće lige s pauzom iza sebe nije uspio snaći. Kad je konačno ulovio zalet, pod Željkom Sopiću u proljeću za pamćenje, kad se činilo da dolazi na svoje, u nezaboravnih 5-4 protiv Istre nezgodno je pao i slomio ruku. Nova pauza, nova muka.
Svi su ti trenuci prolazili kroz glavu kad je zabijao za pobjede protiv Dinama i Hajduka u prvom dijelu prošle sezone, oba puta u 92. minuti, oba puta za pamćenje. Bila su to ujedno i dva daleko najveća, najznačajnija trenutka za Antu Mateja Jurića u dvije i pol goričke godine, bile su to slike koje će ostati dok budemo pratili kako mu napreduje karijera.
U dresu Gorice odigrao je ukupno 54 utakmice, postigao šest golova i podijelio četiri asistencije, plesao između lijevoga krila i samog vrha napada, a sad će svoj put nastaviti graditi u klubu čiji su dres nosili i velikani poput “zlatnog repića” Roberta Baggija ili jednog od najvećih trenera svih vremena Pepa Guardiole.
Gorica je, usput rečeno, ostala bez jedanaestoga igrača ovog ljeta, a pritom se nešto valjda i zaradilo. Očekivalo se da će se to dogoditi s Prširom, Krizmanićem ili Banićem, ali iz drugog plana, posljednji put kao igrač Gorice, utrčao je Jurić…
Službena potvrda očekuje se tijekom nedjelje ili u ponedjeljak, a neki izvori govore da se Brescia obvezala isplatiti 400.000 eura odštete, uz dodatne bonuse od eventualne sljedeće prodaje.
Nogometni klub Gradići otvorio je upise u nogometni vrtić namijenjen djevojčicama i dječacima u dobi od četiri do šest godina. Treninzi počinju u ožujku na ŠRC-u Gradići, a trener će im biti Josip Petrović, sportski direktor i voditelj Škole nogometa
Susreti će biti dva puta jedno po sat vremena, a uključivat će razne vježbe i poligone s nogometnim elementima.
Više informacija možete dobiti putem broja telefona 091 532 7377, putem kojeg se ujedno možete i prijaviti.
Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je jučer (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.
Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih kola u koarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih kola u koarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditelj Marko Novaković, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tomislav Škrinjarić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).
Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih kola u koarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih kola u koarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turnir je odigran po kup sustavu, utakmice su igrane u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Pobjednici su mladići iz Ekonomske škole, koji su u susretu za prvo mjesto pobijedili sastav Srednje strukovne škole rezultatom 40:25.
Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih kola u koarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih kola u koarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje u košarci.
Galerija fotografija
Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće 2025./2026.
ŠSD Gorek: Lukas Galeković, Patrik Đurović, Andrija Hrstić, Patrik Vidak, Ivano Iljkić, Luka Habijanec, Gabrijel Kovačević, Roko Imprić, Dominik Kelava, Vid Mareković, Nikola Huzjak, Leon Ćosić. Voditelj: Marko Novaković, prof.
Velika Gorica će biti domaćin stručnog skupa posvećenog ulozi sporta u razvoju lokalne zajednice. U organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice i Zavoda za znanstvenoistraživački i umjetnički rad HAZU Velika Gorica, u srijedu 25. veljače s početkom u 18 sati u Interpretacijskom centru Muzeja Turopolja raspravljat će se o širem društvenom značaju sporta, od povijesnog konteksta do današnjih izazova i postignuća.
Program donosi tri tematska izlaganja. Prof. dr. sc. Nino Žganec s Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu govorit će o utjecaju i važnosti sporta u razvoju zajednice. Zatim će doc. dr. sc. Stipica Grgić iz Hrvatskog instituta za povijest predstaviti kako je sport od kraja 19. do sredine 20. stoljeća postao dio svakodnevice u Hrvatskoj. Za kraj, Darko Blažinčić, magistar kineziologije iz Zajednice sportskih udruga Velike Gorice pričat će na temu “Zašto je Velika Gorica Europski grad sporta”.
Velikogorički taekwondoaši iza sebe imaju dva važna međunarodna natjecanja. Na G1 Austria Openu u Innsbrucku, jednom od najjačih europskih turnira s 1.650 natjecatelja iz više od 40 država, klub je prvi put nastupio u seniorskoj konkurenciji.
Seniorski debi upisale su Lana Gavrilov (-49 kg), Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg). Iako su zaustavljene u prvom kolu, nastup na bodovnom G1 turniru, koji se računa za svjetsku rang ljestvicu i kriterij je Hrvatskog olimpijskog odbora, predstavlja važan korak u razvoju klupskog seniorskog programa.
Međutim, vrhunac je stigao nekoliko dana kasnije na M2 Openu u Rugvici. U konkurenciji 560 natjecatelja iz pet država, Goričani su osvojili četiri zlatne medalje i ekipni pehar za treće mjesto u ukupnom poretku kadeta i kadetkinja.
Zlato su osvojili Borna Kralj (mlađi kadet), Paula Kučiš (kadetkinja), Matej Turković (kadet) i Patrik Lončar (kadet). U juniorskoj konkurenciji Lana Horvat i Lejla Lea Kajfeš zauzele su peta mjesta na prvom kriterijskom turniru za juniorsko Svjetsko prvenstvo.
Novi ispit čeka ih već 28. veljače na Juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu.
Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport stiglo je do završnice.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon što su odigrane utakmice po skupinama, slijede utakmice za konačni plasman. Prema rasporedu na programu su 22 utakmice. Početak je u 08:30 sati. Finalni dan je subota, 21.02.2026.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.