Povežite se s nama

Vijesti

Svojim jelima Dean razočarao goste. Bilo je jestivo, ali prejednostavno

Za svoju večeru pripremio je predjelo naziva turopoljski pâté, glavno jelo Azija u Turopolju i desert Turopoljski čoko.

Objavljeno

na

Za svoje goste Velikogoričanin Dean Medur koji je bio jučerašnji domaćin u „Večeri za 5“, pripremio je predjelo naziva turopoljski pâté, glavno jelo Azija u Turopolju i desert Turopoljski čoko. Uz male zamjerke, pašteta se svidjela svima za razliku od glavnog jela koje ih je više podsjećalo na roštilj nego na neko azijsko jelo, a desert nikoga nije oduševio, piše RTL.hr

– Što se tiče same hrane, više sam očekivala od Deana – komentirala je najmlađa ovotjedna kandidatkinja Ana, a Aleksandra se razočarala zato što je Dean obećavao da će biti fešta. Na kraju, Dean je dobio 32 boda i zaključio kako večera možda nije bila euforična, ali je bila dobra.

Umjesto velike najavljivane fešte, nakon večere stigao je saksofonist što na kraju nije oduševilo sve goste.

Za Deanovu večeru Mario je dao desetku jer je sve bilo savršeno, Gordana je dala ocjenu manje jer joj je sve bilo super osim riže i deserta, Ana je dala ocjenu sedam jer joj večera nije bila baš nešto.

– Sve mi je bilo prejednostavno. Bilo je jestivo, ali prejednostavno. Očekivala sam više Azije, a kao da sam dobila roštilj na tanjuru – rekla je Aleksandra i večeru ocijenila šesticom.

Ova knjigovotkinja iz Sesveta kuha večeras u završnici emisije, a kroz tjedan se pokazala kao kritična gošća. No, kakva će biti domaćica vidjet ćemo večeras.

Foto: RTL.hr

Najave

Pripremite bicikle! Bliži se 11. Buševska biciklijada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buševec će u nedjelju, 7. lipnja, ponovno okupiti zaljubljenike u biciklizam, kada se održava 11. Buševska biciklijada.

Sudionike očekuje rekreativna vožnja duga 20 kilometara, na ruti Buševec – Staro Čiče – Buševec, a start je zakazan za 15 sati.

Biciklijada se vozi bez kotizacije, a prijave će se primati na Trgu Seljačke sloge u Buševcu od 14 sati. Prvih 100 prijavljenih sudionika na startu dobit će besplatnu majicu.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 ulazi u 1. ligu – povijesni korak obilježen novim dresovima

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 ove će sezone ispisati važnu stranicu svoje povijesti, prvi put će nastupiti u 1. Hrvatskoj hrvačkoj ligi (1. HHL). U elitni rang natjecanja ulaze i seniorska i juniorska ekipa, čime klub iz Velike Gorice potvrđuje rast i kontinuitet rada u posljednjim godinama.

Ulazak u najviši razred hrvatskog hrvanja u klubu su odlučili obilježiti i predstavljanjem nove natjecateljske opreme. Kako navode iz HK Velika Gorica 1991, novi dresovi zadržavaju prepoznatljive klupske boje i identitet, ali donose modernije dizajnerske detalje koji simboliziraju ambicije s kojima klub ulazi među najbolje u državi. Novi dizajn možete pogledati ovdje.

“Ovo je rezultat zajedničkog truda, a sezona pred nama je tek početak”, poručili su iz Kluba.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Otvorene prijave za radionice tradicijskog nakita u Bistri

Prva u nizu radionica zakazana je za 12. svibnja u 17 sati, a organizatori pozivaju zainteresirane da se prijave zbog ograničenog broja mjesta.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Kulturno-turistički centar Bistra

U Kulturno-turističkom centru Bistra u utorak 5. svibnja, u 18 sati počinje javni program projekta „Bogatstvo baštine“, koji se fokusira na očuvanje i popularizaciju bistranske tradicijske kulture s naglaskom na umijeće izrade nakita.

Projekt se provodi kroz niz predavanja i radionica, a cilj mu je jačanje svijesti o lokalnoj baštini te uključivanje zajednice u njezino očuvanje i interpretaciju. Poseban naglasak stavljen je na tradicijsko umijeće izrade nakita, koje se u projektu istražuje, dokumentira i prezentira javnosti.

Uvodni dio programa otvara dr. sc. Klementina Batina, predsjednica Udruge Ekomuzej Bistra, koja će održati predavanje i predstaviti dosadašnji rad udruge na području istraživanja nematerijalne kulturne baštine u lokalnoj zajednici. U izlaganju će biti obuhvaćen i širi kontekst sličnih tradicijskih vještina u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, uz vizualnu digitalnu prezentaciju.

Tijekom događanja planirano je i predstavljanje knjige „Umijeće izrade bistranskoga tradicijskog nakita“ autorice dr. sc. Klementine Batine, koja tematizira istoimenu vještinu i njezinu kulturnu vrijednost.

Program u Bistri ne završava predavanjem. Nakon uvodnog dijela, sudionicima će biti omogućen besplatan obilazak stalnog postava KTC-a Bistra, gdje će moći razgledati predmete vezane uz temu nakita, uključujući originalne primjerke i replike.

Prva u nizu radionica zakazana je za 12. svibnja u 17 sati. Organizatori pozivaju zainteresirane da se prijave zbog ograničenog broja mjesta i to telefonski na 01/2316-248 ili e-poštom na [email protected]. Sudjelovanje je besplatno, a sav potreban materijal osigurava se na licu mjesta.

Projekt „Bogatstvo baštine – radionice umijeća izrade bistranskoga tradicijskog nakita“ financijski su podržali Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske te Zagrebačka županija.

Sve dodatne informacije dostupne su ovdje.

Nastavite čitati

Vijesti

Policija uhitila osumnjičene za dojave o bombama koje su danima dizale paniku

U Zagrebu i Dalmaciji privedene su najmanje tri mlađe osobe povezane sa slanjem oko 220 prijetećih mailova institucijama, školama i bolnicama, a istražitelji su kao zajedničku poveznicu otkrili komunikaciju u gamerskim chatovima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Policija je u posljednjih 48 sati privela i uhitila najmanje tri mlađe osobe, među kojima su i maloljetnici, zbog sumnje da su slali prijeteće mailove o navodno postavljenim bombama na adrese niza institucija diljem Hrvatske.

Prema dostupnim informacijama koje prenosi Jutarnji.hr, tijekom kriminalističkog istraživanja u Zagrebu i Splitu slučaj je dobio ozbiljniju kvalifikaciju te se osumnjičenici sada dovode u vezu sa sumnjom na kazneno djelo terorizma, odnosno zastrašivanja stanovništva. Za to kazneno djelo predviđena je kazna od jedne do osam godina zatvora, a konačnu odluku o kvalifikaciji optužbi donijet će nadležna državna odvjetništva. Kako se navodi, u posljednjih desetak dana poslano je oko 220 prijetećih mailova na adrese policijskih postaja, bolnica, škola i vrtića, medija te trgovačkih centara.

U Dalmaciji su uhićene dvije osobe, od kojih je jedna srednjoškolac, dok je u Zagrebu priveden petnaestogodišnjak.

Iako se u početku činilo da se osumnjičenici međusobno ne poznaju, istražitelji su otkrili da su svi bili povezani kroz različite gamerske chatove, gdje su navodno i nastale ideje o slanju prijetnji. Sigurnosne službe pritom istražuju i mogućnost da su maloljetnici bili poticani ili iskorištavani od trećih osoba, s ciljem širenja panike.

Poruke koje su slane institucijama imale su određene sličnosti, no sadržaj je varirao ovisno o gradu. U mailovima poslanima zagrebačkim školama spominjala se “teroristička ćelija iz Splita” i uzvik “Allahu akbar”, dok su poruke poslane u Splitu imale drugačiji stil i upućivale na pisanje na ekavici.

Nastavite čitati

Najave

Velika akcija čišćenja Jezera Čiče! Poziv građanima da se pridruže uređenju obale

Objavljeno

na

Objavio/la

U petak, 1. svibnja u 12 sati na području jezera Čiče održat će se radna akcija čišćenja i uređenja obale i okolnog prostora, u organizaciji Udruge Čič Beach.

Okupljeni sudionici uklanjat će otpad, ponajviše opuške s obale i plažnih dijelova, te uređivati prostor poluotoka i okolne dijelove jezera. Cilj akcije je očistiti i urediti jedno od popularnih lokalnih izletišta te podići svijest o očuvanju okoliša.

Organizatori pozivaju građane da se priključe akciji i pritom ponesu osnovni pribor za rad, poput rukavica te alata kao što su grablje i vile.

Foto: Udruga Čič Beach

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno