Povežite se s nama

Sport

Sve ljepote “jedinstvene”: Usponi i padovi, drame i preokreti, dobitnici i gubitnici

U ligi koju volimo nazivati “najturopoljskijom”, sa sedam naših predstavnika, daleko najviše pokazala je Lomnica, a najlošiji rasplet doživio je Klas iz Mičevca, u kojem i dalje ne znaju u kojem će rangu igrati iduće sezone

Objavljeno

na

Posljednji od svih, već poprilično duboko u lipnju, svoju su sezonu završili klubovi iz Jedinstvene županijske lige. Većina u značajnoj mjeri mislima o nogometnim godišnjim odmorima, o čemu će najbolje svjedočiti brojke iz posljednjega kola. U osam utakmica palo je ukupno 38 golova, što je prosjek od gotovo pet komada po utakmici, a iz toga je i više nego jasno da su se obrane igrale jedino ako su se baš morale igrati…

I tako, 30 kola nakon što je ovosezonska priča počela, stigao je kraj. Za svih 16 klubova, uključujući i sedam iz našega kraja, koji su sezonu okončali svatko sa svojim pričama, sa svojim raspletima i (ne)zadovoljstvima. Jaska Vinograda uspjela je tako sezonu završiti bez ijednoga poraza, s 26 pobjeda i četiri remija, cijelih 14 bodova iznad prvog pratitelja. A on se zove – NK Lomnica!

Trener Štef Deverić i društvo iz Donje Lomnice odradili su vrhunsku sezonu, bez obzira na značajan zaostatak za vodećim. Koliko je to zaista bilo dobro i uspješno, najbolje svjedoči pogled prema dolje, koji kaže da je trećeplasirana Sloga iz Križa na -21 u odnosu na Lomnčane, jednako kao i Polet iz Buševca, koji je također na 47 bodova. Na toliko je bio i uoči posljednjega kola, na toliko je i ostao, jer u završnih 90 minuta sezone trebalo je ići u Donju Lomnicu, gdje je domaćin bio bolji s 3-1.

Uz Lomničane i Buševčane, u gornjoj polovici tablice završio je i Turopoljac iz Kuča, kao i Meštrica, u svojoj debitantskoj sezoni u JŽNL-u, dok su u donjem dijelu tablice sezonu okončali Mladost iz Obrezine, Kupa i Klas iz Mičevca, koji će još malo strepiti i čekati odluku u kojem će rangu igrati sljedeće sezone…

LOMNICA

Dugo su Lomničani ove sezone bili u igri i za sami vrh, na njemu su u nekim trenucima i bili, oduševljavali su sjajnim partijama, ali nisu izdržali do kraja. Jaska Vinogradar, klub koji je nastao spajanjem dviju momčadi iz Jastrebarskog, pokazao se kao previsoka prepreka. Ljudi su izgubili samo osam bodova cijele sezone, zabijali gotovo četiri gola po utakmici, a s tim se ipak nije moguće nositi.

I zato u Lomnici imaju pregršt razloga za ponos osvojenim drugim mjestom, sezonom u kojoj je ostvarena senzacionalna 21 pobjeda, uz pet remija i četiri poraza, pri čemu su Deverić Boysi imali treći najbolji napad i drugu najbolju obranu lige. Pogotovo imajući u vidu da im je ovo druga sezona u nizu koju završavaju na sličan način, pri vrhu poretka u “najturopoljskijoj” ligi, s obrisima vrlo ozbiljne momčadi za ovaj rang natjecanja.

ocjena sezone – odličan (5)

Nogometaši Poleta završili su sezonu na diobi trećega mjesta, s lošijom gol-razlikom od Sloge Križ… Foto: David Jolić/cityportal.hr

POLET

Još jedna mirna i stabilna sezona je iza kluba iz Buševca, sezona u kojoj se nastavilo funkcionirati po uhodanom receptu, bez praktički ijednog pravog stresa tijekom 30 kola. Bilo je tu, naravno, uspona i padova, boljih i lošijih trenutaka, ali generalna ocjena na kraju može biti itekako zadovoljavajuća, jednako kao i dojam koji je ostavila momčad trenera Josipa Rožića.

U prvih 11 kola Polet je upisao samo dva poraza, na otvaranju sezone u Jastrebarskom i na gostovanju u Obrezini, a idila je trajala sve do konca listopada. Završnica jeseni donijela je prva “kašljucanja”, Buševčani su izgubili tri od četiri zadnje utakmice polusezone, pa na to nadovezali poraz od Jaske Vinogradar na otvaranju proljeća, koje nije krenulo idealno. U prvih sedam utakmica nastavka prvenstva upisana je samo jedna pobjeda, u gostima kod Meštrice, da bi u sljedećih pet Polet uzeo 13 od mogućih 15 bodova. I zaključio priču s jednim bodom iz zadnje tri utakmice, što je bilo dovoljno za četvrto mjesto.

ocjena sezone – vrlo dobar (4)

TUROPOLJAC

Sa četiri boda manje od Poleta, na šestome mjestu, sezonu je okončao Turopoljac iz Kuča. I u primjeru momčadi na čijoj je klupi iskusni Stiven Žitnik vidjelo se da su usponi i padovi normalan i očekivan dio u životu jednoga kluba, pa će i Kučani na kraju morati biti zadovoljni odrađenim poslom.

Sezona je otvorena s jednim bodom iz dvije utakmice, pa su slijedile tri pobjede u nizu, pa šest utakmica s jednim osvojenim bodom, pa nove tri vezane pobjede… Jesen je završena porazom od Sloge u Križu, proljeće otvoreno porazom od Klasa u Mičevcu, da bi bilo nastavljeno po sistemu toplo-hladno. Najboljim razdobljem proljeća tako se može označiti sama završnica sezone, u kojoj je Turopoljac uzeo sedam bodova u posljednja tri kola, zaključno s efektnih 4-2 protiv Sloge na svom terenu u završnih 90 minuta sezone ovog vikenda.

ocjena sezone – dobar (3)

Nogometaši Meštrice uspješno su odradili debitantsku sezonu u JŽNL-u… Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

MEŠTRICA

Bod manje od Kučana prikupio je ove sezone klub iz Gornje Lomnice, u kojem su zaslužili ipak nešto višu ocjenu. Naime, Meštrica je ove sezone prvi put igrala u JŽNL-u, i na terenu i izvan njega trebalo se naviknuti na razinu izazova koju donosi viši rang natjecanja, a u svemu tome snašli su se prilično dobro. I sačuvali svoje mjesto u miru sredine tablice.

Krenulo je s dva poraza, od Lomnice i Jaske, nastavljeno s dvije pobjede, pa su opet stigla dva poraza, nakon čega je slijedilo pet utakmice sa četiri pobjede i jednim remijem. I kad se činilo da je ritam ulovljen, da je prilagodba odrađena, došla su tri vezana poraza i pobjeda protiv Vatrogasca iz Zdenaca na oproštaju od jeseni. Proljeće je donijelo nove traume, koje su potrajale sve do sredine travnja, do kraj je Meštrica ulovila četiri boda iz prvih sedam utakmica, pri čemu je triput primala po sedam komada, od Jaske, Obrezine i Sloge… Nakon toga, međutim, počeo je novi niz, od osam utakmica bez poraza, zaključno s pobjedom 2-0 u Zdencima u posljednjem kolu.

Pa kad se već toliko spominju te sedmice, recimo i da je Meštrica završila na sedmome mjestu…

ocjena sezone – vrlo dobar (4)

MLADOST OBREZINA

A kad smo već kod uspona i padova, idemo u Obrezinu… Kad je Mladost 8. travnja do nogu potukla Meštricu u gostima, slavila s opasno uvjerljivih 7-1, činilo se da će do kraja sezone voditi borbu za mjesto među tri-četiri najbolje momčadi lige. Međutim, tu je sve stalo, jer bod u nuli s Turopoljcem u sljedećem kolu, 16. travnja, bio je posljednji kojeg su nogometaši iz Obrezine osvojili ove sezone.

U posljednji osam utakmica sezone Mladost je upisala osam poraza, među kojima iskače onih nestvarnih 5-6 na domaćem terenu s Lomnicom, u ludoj utakmici koju je teško i prepričati, a ništa puno manje ludo nije bilo ni na oproštaju od sezone, u porazu 3-5 od Bregane, također doma. Ukupno nula bodova i 28 primljenih golova u tih zadnjih osam utakmica učinak je koji je bacio tamne nijanse na sliku ovosezonske Mladosti. U sedam proljetnih utakmica prije toga upisane su četiri pobjede i tri remija, bez ijednog poraza, ali kad je krenulo… Iz jeseni se pamti i serija od šest pobjeda, borba za vrh tablice, ali na kraju je sve to bilo dovoljno samo za deseto mjesto.

ocjena sezone – dobar (3)

KUPA

Bez osobitih ambicija, ali barem na svom igralištu, u sezonu su krenuli nogometaši iz Pokupskog, kojima je jedina želja bila – ostati u ligi. U tome su na kraju i uspjeli, završili su na 13. mjestu, uz osam pobjeda, sedam remija i 15 poraza, što se reći da je Kupa u prosjeku gubila svaku drugu utakmicu.

U prva tri kola sezone Kupa je ulovila samo jedan bod, pritom i izgubila s teniskih 6-4 od Obrezine, pa malo ulovila ritam prije nove crne serije od četiri poraza. Jesen je na kraju zaključena solidno, da bi se u nastavku sezone ponovno krenulo neuvjerljivo. Jedan bod u prva četiri proljetna kola pogurao je Kupu još malo prema dolje, kao i samo jedna pobjeda u prvih osam kola drugog dijela sezone. Nije se forma dramatično popravljala sve do kraja prvenstva, pa je sve stalo u posljednjih 90 minuta, kad je u Pokupskom gostovao već otpisani Dinamo iz Jakovlja. Kupa je to dobila lako i uvjerljivo, završilo je 4-0, uz tri boda koja su pomaknula klub iz opasne zone i omogućila da se priča o JŽNL-u na obalama rijeke nastavi i sljedeće sezone. Što je, da se vratimo na početak, bio i jedini cilj.

ocjena sezone – dovoljan (2)

Klas je u pretposljednjem kolu bio bolji od Kupe, pa porazom u zadnjem kolu sve uprskao… Foto: David Jolić/cityportal.hr

KLAS

Isti cilj imao je i klub iz Mičevca, koji će još neko vrijeme morati pričekati na informaciju je li u tome i uspio. U sezoni u kojoj su nastavljene muke koje traju već nekoliko sezona Klas je pokazao dva lica, očajno na jesen i vrlo dobro na proljeće. Tijekom kojega su se stvari pokušale i uspjele pomaknuti s mrtve točke, no vidjet ćemo i hoće li biti dovoljno…

Nakon boda u gostima kod Turopoljca u prvome kolu sezone, Klas je nastavio onako kako je izgledao i prethodne dvije godine. Povezalo se osam poraza nakon tog uvodnog remija, pa se na prvi sljedeći bod čekalo do sredine listopada i gostovanja u Obrezini. Budući da je nakon toga slijedilo još pet uzastopnih poraza, Klas je na zimsku pauzu otišao s mizerna, poražavajuća dva boda.

I već u prvom kolu proljeća, pobjedom protiv Turopoljca doma, taj je učinak podebljan za više nego dvostruko. U sljedeća tri kola, ipak, ulovljen je samo jedan bod, no tad je stigao 1. travnja i visokih 5-0 protiv Bregane, čime je počeo niz od šest pobjeda, uz samo jedan poraz, u sljedećih osam utakmica. U samu završnicu sezone, u posljednjih 270 minuta, Klas je tako ušao s realnim šansama da izbjegne pretposljednje mjesto na tablici, ali poraz u Rakovu Potoku, uz pobjedu Bregane u Obrezini, pogurao je Mičevčane upravo na to mjesto.

I sad preostaje – čekati. Iz višeg ranga u ovaj dolazi Sutla-Laduč, a veliko je pitanje i što će biti sa Inkerom, hoće li posrnuli klub iz Zaprešića u novom obliku krenuti od ovog ili nekog drugog ranga. Krene li od ovog, Klasa tu više neće biti, nego će se nakon niza godina u Mičevcu opet igrati 1. ŽNL. Po tom pitanju sve bi trebalo biti puno jasnije do kraja tjedna, a aktualni rasplet kaže da sezona ne može biti označena uspješnom ni u kojem pogledu.

ocjena sezone – nedovoljan (1)

Sport

Gorički atletičari u vrhu HACL lige

Petrić i Grčić donijeli naslove

Objavljeno

na

Objavio/la

FOTO: Maraton klub VG/FB

Maraton klub Velika Gorica zaključio je sezonu HACL lige s dva naslova prvaka u U23 kategoriji, koje su osvojili Petar Petrić i Brigita Grčić, dok su rezultati ostvareni kroz sezonu pokazali da klub sustavnim radom gradi konkurentnu bazu za seniorsku atletiku.

Petar Petrić bio je najuspješniji u muškoj U23 konkurenciji, a pritom je sezonu završio i među 15 najboljih u ukupnom poretku lige. Takav plasman smješta ga uz bok znatno iskusnijim natjecateljima i potvrđuje njegov iskorak prema seniorskoj razini.

U ženskoj konkurenciji U23, Brigita Grčić uvjerljivo je osvojila naslov prvakinje. Tijekom sezone nametnula se konstantnim nastupima i potvrdila status jedne od nositeljica budućih rezultata kluba.

Zapažen trag ostavio je i Ivan Barišić, koji je u kategoriji M35 zauzeo četvrto mjesto, iako je zbog zdravstvenih problema veći dio sezone bio izvan natjecanja. Njegov plasman u ukupnom poretku HACL lige dodatno naglašava vrijednost tog rezultata.

“Ovi rezultati jasno pokazuju da AK Maraton Velika Gorica ide u pravom smjeru. Želja i cilj kluba je povratak u sam vrh HACL lige, a temelji za to su iznimno čvrsti – klub danas broji preko 100 djece i mladih sportaša te je jedan od rijetkih klubova koji sustavno rade sve atletske discipline: bacanja, skokove, sprint, stadionsku i vanstadionsku atletiku”, poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Moja županija

ŽUPANIJA Lučić i Glasnović nagrađeni za sportske trijumfe

Mirjana je bila brončana u Švedskoj, a Josip ima titulu dvostrukog svjetskog prvaka u trapu!

Objavljeno

na

Svjetski uspjesi sportaša jedan su od najvećih promotora Zagrebačke županije. U svaku medalju utkana je često i nadljudska snaga, nepokolebljiv sportski duh i odricanja koja zaslužuju poštovanje.

Uspjeh svakog sportaša, uspjeh je i Zagrebačke županije, koja nagrađuje svaki sportski trijumf.

Tako je, u ime Zagrebačke županije, zamjenik župana Ervin Kolarec prigodno nagradio dvostrukog svjetskog prvaka u trapu Josipa Glasnovića i našu Velikogoričku parastolnotenisačicu Mirjanu Lučić, koja je nedavno osvojila europsku broncu.

Jaskanac Glasnović, član Streljačkog kluba „Josip Glasnović TEAM“, u listopadu je na Svjetskom prvenstvu u Ateni osvojio „duplo zlato“ – u pojedinačnoj i momčadskoj konkurenciji.

-Dugo sam čekao ovu medalju i sad sam osvojio sve medalje koje sam želio – svjetsku, europsku, olimpijsku i svjetski rekord 125/125. Mi smo jako dobra trap ekipa, Giovanni, Ante i ja, a iduće godine imamo svjetsko prvenstvo na kojem se dijele kvote za Olimpijske igre u Los Angelesu – najavio je Josip uz nadu da će otići na svoje četvrte Igre.

Mirjana Lučić, stolnotenisačica iz goričkog Uspona, u konkurenciji mješovitih parova s Bornom Zohilom na Europskom prvenstvu osoba s invaliditetom održanom krajem studenoga u Švedskoj, osvojila je brončanu medalju.

-Borna i ja igramo fenomenalno i trenutačno smo prvi par svijeta tako da malo osjećam i gorčinu jer mislim da smo zaslužili zlato – rekla je Mirjana i dodala da je ipak beskrajno sretna jer su pripreme bile jako teške, a ovu medalju je čekala deset godina.

Županija dugi niz godina nagrađuje uspješne sportaše, a u proračunu za iduću godinu osigurana su značajno veća sredstva za sport općenito – rekao je Kolarec.

-Naši sportaši i parasportaši postižu sjajne rezultate i na domaćim i na međunarodnim natjecanjima, i zaslužuju apsolutnu podršku. Da ju zaista imaju u Zagrebačkoj županiji potvrđuje i tek doneseni Proračun za 2026. godinu u kojem je za sport izdvojeno više od 2 milijuna eura – podsjetio je.

Samo ove godine naši su sportaši donijeli čak tri medalje s vrhunskih natjecanja u Zagrebačku županiju, rekao je predsjednik županijskog Parasportskog saveza Darko Matić.

-Ovo je bila naša brončana godina u kojoj su s vrhunskih natjecanja sportaši donijeli čak tri medalje u Zagrebačku županiju, a posebno sam sretan jer Županija prepoznaje uspjehe sportaša i u idućoj je godini za parasport izdvojila 25 posto više sredstava – naglasio je Matić.

Svaki euro uložen u sport vraća se stostruko – poručio je predsjednik županijske Zajednice športskih udruga i saveza Vladimir Bregović i pohvalio činjenicu da sportaši koji stasaju u Zagrebačkoj županiji i ostaju tu u županiji, postižu svoje najbolje rezultate, poput Mirjane i Josipa.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom. 

Nastavite čitati

Sport

Noćno trčanje na Ključić Brdu – završnica Turopoljske lige seli se pod reflektore

Peto i posljednje kolo Turopoljske lige trail trčanja ove sezone održava se u subotu navečer, uz noćnu utrku, lampice i druženje nakon trčanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

U subotu, 20. prosinca, s početkom u 17 sati, na Ključić Brdu održat će se noćno kolo Turopoljske lige trail trčanja (TLTT), koje ujedno predstavlja peto i posljednje ovosezonsko izdanje lige, u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Start i cilj utrke bit će na Izletištu Ključić Brdo, a sudionike očekuju staze poznate s dnevnih kola, ovaj put u noćnom ambijentu.

Riječ je o jedinom kolu lige koje se trči po mraku, zbog čega je sudionicima preporučena koristiti lampu, neovisno radi li se o čeonoj, ručnoj ili nekoj drugoj varijanti, pod uvjetom da osvjetljava stazu. Organizatori su najavili da će staze, uz standardne oznake, biti dodatno obilježene reflektirajućim markerima kako bi orijentacija bila jasna i u noćnim uvjetima.

Nakon utrke predviđeno je druženje u restoranu izletišta, čime će se simbolično zaključiti ovogodišnja trkačka sezona prije pauze do sredine siječnja. Sve detalje o utrci, kao i link za prijavu možete naći na službenoj web stranici kluba.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gorica i dalje vrlo uvjerljiva u konkurenciji mlađih pionira

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 04. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (13.12.2025.).

Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon četiri kola u konkurenciji mlađih pionira tri ekipe imaju maksimalnih 12 bodova, prva je Gorica zbog uvjerljivo najbolje gol-razlike, slijede Mraclin i Velika Mlaka 1947.

Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić 1 je vodeći u konkurenciji pionira sa 10 bodova, slijede Vatrogasac,  Mraclin i Kurilovec sa po 9 bodova.

Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Peto kolo je na rasporedu u subotu, 20.12.2025. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 04. kolo

Mlađi pioniri04.kolo (13.12.2025.):  Velika Mlaka 1947 – Mraclin 1:4, Polet – Mladost 7:0, Vatrogasac – Kurilovec 4:3, Ban Jelačić – Gradići 0:3, Buna – Gorica 1:5.  Poredak: 1. Gorica (4 4 0 0 31:3 12), 2. Mraclin (4 4 0 0 21:5 12), 3. Velika Mlaka 1947 (4 3 0 1 12:4 9), 4. Buna (4 3 0 1 11:6 9), 5. Gradići (4 3 0 1 9:7 9), 6. Polet (4 1 0 3 9:18 3), 7. Vatrogasac (4 1 0 3 7:19 3), 8. Mladost (4 0 1 2 0:4 1), 9. Kurilovec (4 0 1 3 5:16 1), 10. Ban Jelačić (4 0 0 4 0:16 0).

Pioniri04. kolo (13.12.2025.): Ban Jelačić 2 – Mraclin 0:1, Ban Jelačić 1 –Lomnica 5:0, Vatrogasac – Mladost 3:0, Buna – Kurilovec 1:2.  Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (4 3 1 0 11:2 10), 2. Vatrogasac (4 3 0 1 14:6 9), 3. Mraclin (4 3 0 1 6:2 9), 4. Kurilovec (4 3 0 1 7:4 9), 5. Mladost (4 1 0 3 5:7 3), 6. Lomnica (4 1 0 3 5:16 3), 7. Buna (4 0 2 2 4:8 2), 8. Ban Jelačić 2 (4 0 1 3 0:7 1).

Prstići – 04. kolo (13.12.2025.): Velika Mlaka 1947 – Mladost 3:1, Polet  Lukavec 0:1, Turopolje – Kurilovec 2:3, Vatrogasac – Klas 12:0, Buna – Gradići 2:1, Dinamo Hidrel – Gorica 0:3.

Početnici B04. kolo (13.12.2025.): Vatrogasac – Lukavec 0:4, Buna – Kurilovec 3:1, Gorica 03 – Klas 1:5, Mraclin slobodni.

Početnici A04. kolo (13.12.2025.): Velika Mlaka 1947 – Mladost 3:1, Ban Jelačić – Gradići 4:4, Dinamo Hidrel – Gorica 0:5, Polet slobodni.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaši Gorice u zadnjem jesenskom kolu izgubili od Zadra

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice u posljednjem 9. kolu jesenske polusezone 2025. u Prvoj muškoj ligi izgubili su na domaćem parketu u tri seta od momčadi Zadra, koja je viceprvak jesenske polusezone.

Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muška liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muška liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su u prva dva seta igrali vrlo dobro, iskoristili su slabosti Gorice u bloku i prijemu servisa te bez poteškoća osvojili oba seta. Domaći su konačno u trećem setu ravnopravno parirali Zadranima i u konačnici set je izgubljen na servisu, pri rezultatu 23:24 servis domaćih završio je u mreži za 23:25.

Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muška liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muška liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje utakmice 76 minuta, poeni 75:56.

Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muška liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muška liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (9 4 5 14:20 8) je s 8 bodova na 8. mjestu prvenstvene ljestvice na kraju jesenske polusezone 2025. godine.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 09. kolo

OK Gorica – OK Zadar 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 30. Subota, 13.12.2025., 12 sati. Suci: Ilija Gvozden i Marko Antolić. Zapisničarka: Nika Novak-Stanko.

GORICA: Bruno Slavica, Petar Rendulić (L2), Bartol Mandić Baranović (L1), Noa Horvat, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Tadej Šakota, Gabriel Cindrić. Trener: Gašpar Škorić Budimir.

ZADAR: Domagoj Pernjak (cap.), Dino Jurlin, Ante Lovrinović, Lovre Pedišić, Marino Marcina, Roko Baričević, Ivan Taraš, Niko Jurjević (L1), Karlo Šoše (L2). Trener: Marin Mesnić. Pomoćni trener: Antonio Surać.

Poredak (jesen 2025.): 1. HAOK Mladost II (9 8 1 26:8 16), 2. OK Zadar (9 6 3 21:13 12), 3. OK Ribola Kaštela II (9 5 4 19:15 10), 4. MOK Mursa-Osijek II (9 5:4 18:18 10), 5. MOK Čazma (9 4 5 18:18 8), 6. OK Split (9 4 5 18:19 8), 7. MOK Željezničar (9 4 5 14:18 8), 8. OK Gorica (9 4 5 14:20 8), 9. MOK Rijeka II (9 4 5 13:19 8), 10. OK Zrinski Nuštar (9 1 8 11:24 2).

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno