Povežite se s nama

Sport

Super Ceki i prijatelji na vrhu! Kapetan poveo ludi preokret u Dubravi

Rukometaši Gorice pobijedili su Dubravu 35-33 u gostima i došli do četvrte pobjede u uvodnih pet kola. Pogled na tablicu izgleda fenomenalno, a takva je ovom prilikom bila i izvedba kapetana Hrvoja Cekovića…

Objavljeno

na

Tablica ne laže – rukometaši Gorice trenutačno su prva momčad Lige A hrvatskog prvenstva! Dobro, Nexe ima dvije utakmice manje, ali nećemo se zamarati s takvim sitnicama. Nego ćemo uživati u pogledu.

“1. GORICA        5   4   0   1     152-155     8”

Ako se uoči ovog vikenda i moglo pričati o tome da su Goričani “samo” iskoristili dobar raspored u prva četiri kola – tri su utakmice igrali doma, a na jedinom gostovanju stigao je poraz od Nexea – od nedjelje navečer to više ne vrijedi. Goričani su u novoj dobroj partiji svladali Dubravu u gostima, i ove sezone dobru Dubravu, a to je već razlog za veliko zadovoljstvo.

U utakmici velikih brojki završilo je 35-33, no put do četvrte pobjede u sezoni bio je sve prije nego lagan i jednostavan.

Odigrano je tek osam minuta kad je na semaforu zasvjetlilo 5-1 za Dubravu. Na polovici prvog dijela imao je domaćin i pet golova viška (9-4), a na visokoj prednosti ostao je sve do poluvremena (17-13).

Imao je trener Andrija Nikolić što za reći svojim igračima na predahu, a očito je pronašao i način kako im to reći… U drugom poluvremenu, naime, na parket je istrčala neka sasvim druga Gorica. Brža, bolja, jača, angažiranija i, najvažnije, efikasnija.

Već do 34. minute uspjeli su Goričani izjednačiti, a na polovici drugog dijela i povesti. Letjela je Gorica terenom u tim trenucima, lijepo je to mogla vidjeti cijela Hrvatska u programu Sportske televizije, na kojoj je utakmica bila u izravnom prijenosu, a kao epilog svega stigla su dva gola kapetana Hrvoja Cekovića za odlazak na nedostižnih 35-31 tri minute prije kraja.

U prijevodu, u tih 27 minuta drugog poluvremena Gorica je bila na plus osam!

Pogled na statistiku kaže da je kapetan Ceković imao gotovo savršenu večer u Dubravi. Utrpao je 12 komada iz 13 pokušaja, pospremio u mrežu svih sedam sedmeraca, imao i jednu asistenciju, jednu osvojenu loptu…

Ruku pomoći pružili su mu Juro Čakarić sa šest golova i Filip Goričanec s pet, dok su tri dodali Matej Svržnjak i Kajo Cikatić. I to je bilo dovoljno u utakmici u kojoj se i uz samo pet golmanskih obrana moglo doći do pobjede.

Kao prva momčad skupine Gorica tako odlazi na reprezentativnu stanku, u kojoj će biti bez trenera, ali i petorica igrača. Izbornik juniorske reprezentacije Andrija Nikolić okupit će momčad u kojoj će biti Šalić, Dujić, Svržnjak, Turčić i Malin, a nakon što se opet okupe, bit će vremena za završne pripreme za ono što slijedi. U Veliku Goricu 22. listopada stiže Zamet, bit će to prilika da se krene i po petu pobjedu.

Sport

Završeno 7. kolo Lige cestovnog trčanja! Donosimo rezultate

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje

Sedmo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja u Turopolju održano je po sunčanom vremenu, unatoč meteorološkim upozorenjima, a natjecatelji su odmjerili snage na dionicama od 4 i 8 kilometara.

Na najdužoj, 8-kilometarskoj utrci, najbrži je bio Martin Marčec koji je ciljem prošao u vremenu 30:24. Pratio ga je Vedran Planinšek s 30:33, dok je treće mjesto zauzeo Kruno Štriga (32:25).

U ženskoj konkurenciji na 8 kilometara slavila je Jasna Mikulić s rezultatom 38:33, druga je bila Luca Žagar (38:56), a treća Jasminka Zvonar (40:46).

Na kraćoj, 4-kilometarskoj stazi najbrži je bio Slavko Parlov koji je pobijedio s 15:08. Drugo i treće mjesto zauzeli su Darko Radić (16:23) i Zvonimir Brkić (16:34).

Kod žena, na 4 kilometra najbrža je bila Vedrana Janjić sa 17:54, ispred Matea Pokas (19:15) i Kristina Terzić (19:52).

Detaljni rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaška proljetna liga – prvo okupljanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Petrinji, u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Slijedeće okupljanje je u Glini (31.05.2026.), a završnica i podjela medalja je 14.06.2026. u Velikoj Gorici.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 1. okupljanje

REZULTATI  01.kolo: OK Kelteks – OK Petrinja 2:0 (25:18, 25:17), HAOK Dubrava – OK Feniks 2:0 (25:8, 25:11), OK Glina – OK Kutina 2 0:2 (15:25, 17:25), OK Velika Gorica 1 – OK Kutina 1 2:0, OK Velika Gorica 2 – OK Sunja 1:2 (4:25, 25:20, 7:25).

02.kolo: OK Kelteks – OK Feniks 2:0 (25:14, 25:9), OK Petrinja – OK Kutina 2 2:0 (25:21, 25:23), HAOK Dubrava – OK Kutina 1 2:0 (25:7, 25:17), OK Glina – OK Sunja 0:2 (6:25, 9:25), OK Velika Gorica 1 – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:8, 25:17).

03.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 2 2:0 (25:12, 25:11), OK Feniks – OK Kutina 1 2:1 (25:16, 24:26, 15:8), OK Petrinja – OK Sunja 1:2 (14:25, 25:19, 7:15), HAOK Dubrava – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:10, 25:16), OK Glina – OK Velika Gorica 1 0:2 (8:25, 1:25).

04.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 1 2:0 (25:21, 25:7), OK Kutina 2 – OK Sunja 0:2 (17:25, 12:25), OK Feniks – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:13, 25:14).

Poredak: 1. OK Kelteks 8 (4 4 0 8:0), 2. OK Sunja 8 (4 4 0 8:2), 3. Velika Gorica 1 6 (3 3 0 6:0), 4. HAOK Dubrava 6 (3 3 0 6:0), 5. OK Feniks 4 (4 2 2 4:5), 6. OK Petrinja 2 (3 1 2 3:4), 7. OK Kutina 2 2 (4 1 3 2:6), 8. OK Velika Gorica 2 0 (4 0 4 1:8), 9. OK Kutina 1 0 (4 0 4 1:8), 10. OK Glina 0 (3 0 3 0:6).

Nastavite čitati

Sport

Stjepan Žugaj delegat na finalu Hrvatskog nogometnog kupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Na finalu Hrvatskog nogometnog kupa na utakmici GNK Dinamo – HNK Rijeka odigranoj na Opus Areni u Osijeku (srijeda, 13.05.2026.) delegat je bio Stjepan Žugaj iz Velike Gorice!

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Žugaj (Nogometni savez Zagrebačke županije) već nekoliko godina obnaša dužnost delegata na utakmicama najviše razine (Super liga i Prva juniorska liga) te mu je uloga delegata na finalu u Osijeku posebno priznanje. Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio mu je dar, koji će ga podsjećati na ovo finale.

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, bio je također među akterima finalnog događaja kao voditelj natjecanja Kupa Hrvatskog nogometnog saveza.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Najave

Mali olimpijci preuzimaju Gradski stadion! Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića

Djeca iz šest vrtića natjecat će se u raznim sportskim aktivnostima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.

Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.

Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.

Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.

Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.

Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno